اگر شما از علاقه مندان به موسیقی هستید و قصد دارید در موسسه ای کاملا حرفه ای شروع به یادگیری تار کنید به شما پیشنهاد می کنیم از کلاس آموزش تار موجود در وبسایت آموزشگاه موسیقی فردوس استفاده کنید. در ادامه لطفا با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در این خصوص به دست آورید.

در انتهای کلاس آموزش تار به چه دست آوردی خواهیم رسید؟

فارغ التحصیلان این دوره آموزشگاه موسیقی فردوس قادر خواهند بود با فراگیری تکنیک های مربوطه و اجرای قطعات نوازندگی ساز تار ایرانی و خارجی در کنسرت های داخل و خارج از کشور شرکت نمایند. همچنین این هنرجویان توانایی اجرای سولو با ارکستر های کوچک، ارکستر مجلسی و ارکستر بزرگ را نیز به دست خواهند آورد.

کمی در مورد ساز تار بیشتر بدانیم!

تار در لغت به معنای رشته می باشد اما امروزه در آلات موسیقی از آن به سیم یاد می شود، البته در زمان های گذشته از ان به نام وتر نیز یاد می کردند. امروزه اکثر تمامی ساز ها از سیم و یا همان تار تشکیل شده اند و تنها برخی از آلات موسیقی هستند که در آن ها سیم به کار نرفته است و تنها فشار هوا موجب ارتعاش و تولید صوت در آن ها می گردد.

تار از چه زمانی به وجود آمده و به این نام نامیده شده است؟

هنوز زمان مشخصی برای به وجود آمدن نام ساز تار به میان نیامده است اما می توان تنها در یکی از اشعار فرخی سیستانی اثری از نام این ساز را به خوبی دریافت نمود.

هر روز یکی دولت و هر روز یکی غژ

هر روز یکی نزهت و هر روز یکی تار

اما آن چیزی که کاملا هویدا و آشکار است این می باشد که تا دوره صفویه آلاتی به این نام و این شکل نداشتیم چراکه نه تصویری از آن دیده می شود و نه حرفی! این موضوع در صورتی است که در مجلس بزم تالار چهل ستون اصفهان کمانچه، عود و سنتور دیده می شود و اثری از تار نیست.

معرفی مباحث موجود در دوره آموزش ساز تار :

قبل از آن که به بررسی و معرفی مباحث موجود در این دوره بیاندازیم باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که این دوره توسط برترین استادید دانشگاهی کشور و در تمامی سطوح در آموزشگاه موسیقی فردوس با بالاترین کیفیت برگزار می شود. اما دانشجویان و هنرجویان گرامی در کلاس آموزش تار چه مباحثی را می آموزند؟

۱- فراگرفتن تکنیک های مرتبط به سبک های مختلف نوازندگی با ساز تار

۲- فراگیری و اجرای صحیح قطعات موسیقی از لحاظ تیونینگ، ریتم، دینامیک، تمپو آگوگیک، سونوریته و موزیکالیته

۳- فراگیری بیان موسیقیایی و اصول اجرا

۴- کار بروی رپرتوار قطعات ایرانی و جهانی ساز تار در آموزشگاه موسیقی تهران

۵- فراگیری آداب صحنه و اجرای صحنه ای در سطح کنسرت های داخل آکادمی که برای همه هنرجویان آموزشگاه موسیقی تهران برگزار خواهد گردید و همچنین شرکت در کنسرت های عمومی در تالارهای تهران ( ویژه هنرجویان منتخب آکادمی )

۶- فراگیری شیوه تمرین ذهنی بدون ساز و اجرای خلاق در دوره های ویژه آکادمیک

امتیازات ویژه جهت هنرجویان نوازندگی با ساز تار چیست؟

۱- برگزاری مستمر کنسرت های موسیقی داخل آکادمی جهت همه هنرجویان

۲- حمایت از هنرجویان مستعد و منتخب جهت کنسرت های عمومی در تالار های سطح کشور توسط آموزشگاه موسیقی فردوس

۳- حمایت از هنرجویان مستعد و منتخب جهت تولید آلبوم موسیقی دارای مجوز و معرفی ایشان به جامعه هنری توسط آموزشگاه موسیقی فردوس

۴- حمایت جهت فعالیت در ارکستر ها و گروه های آکادمی و معرفی به سایر ارکسترها و گروهای موسیقی معتبر کشور

۵- ارائه گواهینامه معتبر توسط اساتید مطرح و شناخته شده آموزشگاه موسیقی فردوس که بعنوان رزومه هنری معتبر تایید بسیار مثبتی در انجام فعالیتهای هنری خواهد داشت.

چطور می توانم در کلاس آموزش تار شرکت کنم؟

شما برای شرکت در کلاس آموزشگاه موسیقی فردوس می توانید بر روی دکمه زیر کلیک کرده و به صورت آنلاین ثبت نام خود را انجام دهید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Button