کلاس آنلاین سنتور

فهرست مطالب

در ابتدا شاید یادگیری موسیقی کلاسیک یک کار تجملی به نظر برسد اما اگر از فواید آن برای کودکان مطلع بودید حکم ضرورت پیدا میکرد. این مطلب در مورد تاثیر موسیقی بر شخصیت و جسم و روح کودکان است. میدانیم که مغز انسان تا سال ها بعد از تولد در حال رشد است. در تحقیقاتی دانشمندان به این نتیجه رسیدند که یادگیری موسیقی در سنین رشد به پرورش نیمه چپ مغز کمک شایانی میکند. این نیمه مربوط به پردازش زبان است. ارتباط دادن اطلاعات جديد به آهنگ های آشنا به ثبت اطلاعات كمك مي كند. از دیگر مزایای یادگیری موسیقی برای کودکان ایجاد ارتباطات مغزی در آن هاست. این ارتباطات در آینده آن ها نقش مهمی خواهد داشت زیرا حتی در آموزش ریاضیات نیز به آن ها کمک خواهد کرد.

آموزش موسیقی به کودکان به روش ارف در آموزشگاه موسیقی

200X300 Copy 683x1024 - انواع ساز ارف

مزایای یادگیری موسیقی در آموزشگاه موسیقی

هنر آموزان تفكر خلاق را ياد میگیرند. این تفکر یعنی بررسی انواع راه ها و کنار گذاشتن قوانین منسوخ شده. چرا كه سوالات هنر تنها يك جواب درست ندارند. مطالعات اخير میگوید كه دانش آموزان هنر در سوالات استاندارد و تستی موفق ترند. یعنی نمرات بالاتری در درس هايشان مي آورند. از دیگر مزایای یادگیری موسیقی در آموزشگاه موسیقی آشنایی با فرهنگهای دیگر است. این موجب هم دردی هنرآموز با دیگر اقوام میشود. این همدردی باعثفاصله از دیدگاه فقط من و یاگیری احترام متقابل میشود. همچنین هنرآموزان با سختی های کنار هم چیدن جزییات و ساخت ملودی های زیبا آشنا میشود. این روحیه سخت کوشی وی را بالا میبرد. در موسيقي ،« اشتباه » ، «اشتباه » است.حد وسط وجود ندارد. يك ساز يا كوك است يا نيست . نت ها يا درست نواخته میشوند يا غلط ، احساس توسط موسیقی ايجاد شده يا نشده . و تنها با كار سخت است كه يك اجرای خوب حاصل میشود . دانش آموزان از طريق یادگیری موسيقی در آموزشگاه موسیقی ،‌ارزش كار سخت را میفهمد. از دیگر مهارت هایی که هنرجو در آموزشگاه موسیقی یاد میگیرد روحیه کار تیمی است. وی یاد میگیرد که هر فرد باید کار خود را به خوبی انجام دهد تا یک گروه خوب ایجاد شود. باید همه آن ها روی یک هددف متمرکز شوند و تمرین کنند. وی یاد میگیرد که با روحیات درونی خود ارتباط برقرار کند. و توانایی ابراز احساسات خود به بیرون را نیز فرا میگیرد. این امر موجب بالا رفتن اعتماد به نفس کودکان میشود. همچنین یادگیری موسیقی باعث بالا رفتن روحیه کاری کودک میشود. وی یاد میگیردد که نباید در گوشه ای بنشیند باید منفعل باشد و کاری انجام دهد. همچنین در آموزشگاه موسیقی گاهی کنسرت هایی برگزارمیشود که شرکت در ان ها بسیار مفید خواهد بود. فرد با ترس خود روبه رو میشود و یاد میگیرد که بر آن غلبه کند. و با مقابله با استرس را یاد میگیرد. به طور کلی میتوان گفت یادگیری موسیقی دنیای متفاوتی را برای کودک ایجاد خواهد کرد.

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه فردوس

مشاوره رایگان دوره های آموزشی
مطالب مرتبط
شاید شما هم درباره تنفس دیافراگمی، یا اهمیت تنفس صحیح در آواز شنیده باشید. در این مطلب قصد داریم تمامی نکات لازم در...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
گیتار مناسب برای افراد چپ دست چیست
این سوال که آیا گیتار مناسب برای افراد چپ دست و راست دست متفاوت است یا نه؟ ممکن است دغدغه بسیاری از افراد...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
تاریخچه آواز پاپ و کلاسیک در دنیا آواز پاپ و کلاسیک دو ژانر موسیقی هستند که در دنیای موسیقی بسیار محبوب و شناخته...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
گیتار جزو ساز های است که دارای قدمت بسیار بالایی است؛ که نشان از اهمیت این ساز از گذشته تا به امروز را...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
آموزش آکورد های ساده گیتار اگر به تازگی آموزش گیتار را شروع کرده اید و به دنبال یادگیری ترانه های ساده با گیتار...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
کلیفون چیست
اگر به سازهای زهی، آرشه ای علاقه داشته باشید، احتمالا راجع به کلیفون ها شنیده اید. کلیفون به انگلیسی (colophony) که گاهی افراد...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
اسکرول به بالا