آموزش آنلاین موسیقی

این روزها آموزش آنلاین یکی از بهترین و ارزان‌ترین روش‌ها برای یادگرفتن موسیقی است. کلاس‌های آنلاین نیازی به صرف زمان زیادی ندارد و شما در زمان دلخواه‌تان می‌توانید آموزش خود را شروع کنید. آموزش آنلاین موسیقی نیز مانند آموزش‌های آنلاین دیگر نیاز به صرف زمان و تمرین کردن مداوم دارد. البته کیفیت موسسه‌ای که آموزش آنلاین موسیقی را برگزار می‌کند اهمیت زیادی در یادگیری شما خواهد داشت. بعد شیوع ویروس کرونا و تاثیرات آن بر کلاس‌های حضوری، بسیاری از موسسات آموزش موسیقی، کلاس‌های آنلاین برگزار کردند تا دانشجویان از یادگیری عقب نمانند. آموزشگاه موسیقی فردوس نیز از این موضوع عقب نمانده است و اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی موسیقی کرده است. البته بر خلاف برخی از موسسات، آموزشگاه موسیقی فردوس کلاس‌های مجازی موسیقی را به‌صورت وبینار برگزار می‌کند که مزایای زیادی نسبت به کلاس‌هایی دارند که صرفا توسط استاد ضبط می‌شوند. در این کلاس‌ها امکان تعامل دانشجویان با استاد وجود دارد و به همین خاطر این کلاس‌ها از بالاترین بازدهی ممکن برخوردارند. البته کلاس‌های موسیقی مجازی صرفا به برگزاری وبینارها معطوف نمی‌شوند و در پیام‌رسان‌ها نیز گروه‌های پشتیبانی وجود دارد که هنرجویان به کمک آن‌ها می‌توانند سوالات و مشکلات خود را بپرسند و در کمترین زمان رفع اشکال توسط استاد یا پشتیبان صورت گیرد. کلاس‌های مجازی آموزشگاه فردوس از بالاترین کیفیت برخوردار تدریس و ضبط برخوردار است و بهترین گزینه برای کسانی است که می‌خواهند با کمترین زمان و هزینه، موسیقی را یاد بگیرند. بسیاری از افراد به صورت هم زمان دو یا چند موسیقی را یاد می‌گیرند و با توجه به این‌که آموزشگاه موسیقی فردوس در تمامی رشته‌ها فعالیت دارد، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای هنرجویانی است که هم‌زمان دو یا چند نوع موسیقی را دنبال می‌کنند. این موسسه با به‌کارگیری بهترین استاتید حوزه موسیقی ایران می‌تواند بهترین گزینه برای کسانی باشد که به‌دنبال بهترین کلاس‌ آنلاین موسیقی هستند.

استاد مرضیه برزن، استاد فرشاد صارمی، استاد امیر دروشی و استاد بهار مدیری تعدادی از استاتید برتر این آموزشگاه هستند که در هر قسمت از این مطلب، تخصص‌ هر کدام از این اساتید ذکر می‌شود.برای راهنمایی حضور در کلاس آنلاین برای هنرجو های ثبت نام شده روی این لینک کلیک کنید.

چرا آموزش آنلاین موسیقی؟

این سوال برای بسیاری از هنرجویانی که می‌خواهند موسیقی را شروع کنند پیش می‌آید و این حق شماست که بدانید چرا باید به جای کلاس‌های حضوری، کلاس‌های آنلاین موسیقی شرکت کنید؟!

کلاس‌های آنلاین موسیقی اساسا ویژگی‌ها و برتری‌های دارند که باعث می‌شوند برای دانشجویان مناسب‌تر باشند؛ یکی از این ویژگی‌ها هزینه بسیار مناسب کلاس‌های آنلاین است. کلاس‌های آنلاین در مقایسه با کلاس‌های حضوری هزینه بسیار مناسب‌تری دارد اما از طرفی هیچ‌گونه تفاوت کیفیتی در کلاس‌های آنلاین و کلاس‌های حضوری وجود ندارد. همچنین برای کلاس‌های آنلاین نیز پشتیبان‌هایی مشخص شده است که تکالیف و سایر موضوعات را برای افراد پیگیری کنند. معمولا هزینه کلاس‌ موسیقی آنلاین کمتر از یک میلیون تومان برای هر دوره است و این موضوع می‌تواند بسیار مقرون به صرفه و مناسب باشد. البته در نظر داشته باشید که این هزینه متناسب با سطح استاد و تعداد هنرجویان متفاوت است اما در هر صورت هزینه این کلاس بسیار مناسب و مقرون به‌صرفه‌تر کلاس‌های حضوری است.

البته هزینه و قیمت مناسب کلاس‌های آنلاین موسیقی، تنها دلیل برتری کلاس‌های آنلاین نسبت به کلاس‌های حضوری نیست و دلایل دیگری نیز وجود دارد که کلاس‌های مجازی موسیقی را متمایز می‌کند. امروزه بیش‌تر مردم ترجیح‌ می‌دهند رفت و آمدهای خود را کاهش دهند؛ کاهش رفت و آمد باعث می‌شود در زمان و هزینه‌های شما صرفه‌جویی زیادی شود. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از اساتید و هنرجویان، ترجیح دهند تا کلاس‌های خود را به صورت غیرحضوری شرکت کنند. تمرین‌های آنلاین و پشتیبانی‌های مجازی نیز کمک کرده است تا تعامل استاد و هنرجو به بهترین شکل ممکن حفظ شود. البته باید در نظر داشته باشید که همه آموزشگاه‌ها پشتیبانی آنلاین ندارند و شما در هنگام انتخاب آموزشگاه باید دقت زیادی داشته باشید. صرفا حضور در کلاس‌ غیرحضوری موسیقی و شرکت در بحث‌های صورت گرفته کلاس نمی‌تواند شما را به موفقیت چندانی برساند پس بهتر است از یک آموزشگاه معتبر موسیقی کمک بگیرید تا هزینه و زمان شما هدر نرود.

آموزش مجازی موسیقی

آموزش مجازی یا آنلاین موسیقی،‌ یک روش جدید تدریس و آموزش است که بر بستر اینترنت برگزار می‌شود و دانشجو و استاد به صورت هم‌زمان آنلاین می‌شوند و از طریق یک بستر خاص با یک‌دیگر تعامل می‌کنند. کلاس‌های آنلاین موسیقی به‌صورت تک نفره و گروهی برگزار می‌شود؛ این موضوع تا حد زیادی بستگی به تمایل هنرجو و استاد دارد. بسیاری از هنرجویان کلاس‌های تک‌نفره را ترجیح می‌دهند اما در حقیقت تفاوت چندانی بین کیفیت کلاس‌های تکی و گروهی وجود ندارد چراکه در هر دو صورت هنرجو و استاد می‌توانند بالاترین میزان تعامل را با یک‌دیگر داشته باشند. در زمینه آموزش مجازی موسیقی سوالات بسیار زیادی برای هنرجویان به وجود می‌آید که در ادامه مهم‌ترین و پرتکرارترین سوالات را بررسی می‌کنیم و به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

۱ـ آیا امکان ضبط ویدیو وجود دارد؟

بله کلاس‌های تشکیل شده به صورت خودکار ضبط می‌شوند تا در صورت نیاز بتوانید بعدا هم از آن‌ها استفاده کنید. این ویدیوها به‌صورت رایگان در پروفایل کاربری شما وجود دارد و فقط کافی است به صفحه کاربری‌تان مراجعه کنید تا آن‌ها را مشاهده کنید.

۲ـ تمرین‌ها و تکالیف به چه صورتی پیگیری می‌شود؟

این موضوع به استاد مربوطه بستگی دارد اما معمولا روال کار بدین صورت است که استاد تکلیف‌ها و تمرین‌های هر جلسه را مشخص می‌کند و پیگیری‌ آن‌ها در یک گروه تلگرامی یا واتس‌آپی صورت می‌گیرد.

۳ـ آیا امکان تعامل با سایر هم‌کلاسی‌ها وجود دارد؟

بله درصورت رضایت استاد می‌توانید با هم‌کلاسی‌های‌تان گروه‌های مجازی تشکیل دهید و تعامل نزدیکی داشته باشید؛ حتی بسیاری از گروه‌های موسیقی شکل گرفته نیز به همین شکل تشکیل شده‌اند.

۴ـ آیا امکان گروهی شرکت کردن در کلاس‌ها وجود دارد؟

خیر این‌کار در تمامی آموزش‌های مجازی امکان‌پذیر نیست و باتوجه به مناسب بودن هزینه کلاس، هر شرکت کننده باید به صورت جداگانه در کلاس ثبت‌نام کند. همچنین این کلاس‌ها در پلتفرم خاصی برگزار می‌شود و برای هر نام کاربری فقط یک لاگین مجاز است.

در ادامه این مطلب به بررسی آموزش‌ آنلاین موسیقی ساز های مختلف، پیانو، گیتار، آواز، سنتور، تنبک، تار، سه‌تار، دف، موسیقی کودک. تئوری موسیقی می‌پردازیم.

آموزش آنلاین پیانو

پیانو یکی از قدیمی‌ترین سازها است و طرفداران بسیار زیادی در دنیای موسیقی و ساز دارد. پیانو یک ساز صفحه کلیددار است که در بین ساز‌های صفحه کلیددار، مشهورترین ساز به شمار می‌رود. صدای پیانو در اثر برخورد چکش‌هایی با سیم فلزی داخل جعبه چوبی آن تولید می‌شود. پیانو از ۸ اکتاو تشکیل شده است و به عبارتی بالاترین دامنه صوتی در بین سازهای معمولی را دارد؛ برای مثال ویولن تنها قادر به تولید ۵ اکتاو است و حتی بهترین خواننده‌ها نیز تنها قادر به خواندن سه اکتاو هستند. پیانو از حدود سال ۱۷۰۰ میلادی یعنی بیش‌تر از ۳۰۰ سال قبل در شهر پادووای ایتالیا توسط بارتولومئو کریستافوری اختراع شد. نام‌گذاری این ساز نیز در ابتدا گراوی چمبالو کل پیانو ا فورته بوده‌است که از دو قسمت پیانو به معنای ملایم و فورته به معنای صدای بلند تشکیل شده است. این نام به خوبی توجیه‌کننده و منعکس‌کننده توانایی این ساز در تولید شدت‌های گوناگون صدا است. پیانو انواع مختلفی دارد اما رایج‌ترین نوع پیانو، پیانوی گرند است که در ایران با نام پیانوی رویال شناخته می‌شود. از انواع دیگر پیانو می‌توان به پیانوی دیواری، پیانوی الکتریک، پیانوی چهارگوش و پیانوی اسپینت اشاره کرد که البته دو مورد آخر تقریبا منسوخ شده به حساب می‌آیند.

آموزش آنلاین پیانو ، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آکادمی موسیقی فردوس برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته تدریس می‌شود و برای اطلاع از شرایط کلاس‌ها کافی است با ما در تماس باشید.

آموزش آنلاین پیانو

آموزش آنلاین گیتار

گیتار نیز یکی از انواع ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود و از این جهت که سیم‌های آن در جهت ارتعاش تولید صدا می‌کنند به ساز کوردوفون یا زه‌صدا تعلق دارد. گیتار علاوه بر داشتن قدمت تاریخی، توانسته با تحولات موسیقی غرب پیشرفت قابل توجهی داشته باشد و به همین خاطر از جایگاه بسیار ویژه‌ای در دنیای موسیقی برخوردار است. گیتار نیز درست مانند پیانو مدل‌های مختلفی دارد که نوع آن بستگی به نوع بدنه آن دارد؛ گیتارهای آکوستیک، گیتارهای کلاسیک، گیتارهای الکتروآکوستیک و گیتارهای جاز و بلوز از انواع رایج گیتار هستند.

آموزش آنلاین گیتار ، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آموزش آنلاین موسیقی فردوس برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته  تدریس می‌شود و برای اطلاع از شرایط کلاس‌ها کافی است با ما در تماس باشید.

آموزش آنلاین اواز

آواز نیز یکی دیگر از انواع ساز است که در دو دهه اخیر ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است. البته معمولا هنرجویان آواز به یک ساز تخصصی‌ نیز تسلط کامل دارند. معمولا افرادی که بر یک ساز تخصص دارند، در حرفه آواز موفق‌تر عمل می‌کنند به همین دلیل توصیه می‌کنیم آواز را به همراه یک ساز یاد بگیرید. البته این‌که چه نوع سازی را انتخاب کنید بستگی به نوع آوازی دارد که می‌خواهید روی آن کار کنید. برای مثال آوازهای سنتی معمولا با سه‌تار یا تار تکمیل می‌شود اما برای پاپ بهتر است گیتار را یاد بگیرید. موسیقی آوازی توسط یک یا چند خواننده اجرا می‌شود اما معمولا محوریت قطعه روی آواز است و نه سازهای جانبی آن. آواز سنتی ایران یکی از پرطرفداترین انواع آواز است که طبقه‌بندی‌های مختلفی دارد؛ ابوعطا، بیات ترک، دشتی، افشاری و بیات اصفهان(از مشتقات دستگاه همایون) انواع آوازهای سنتی ایران هستند.
آموزش آنلاین آواز ، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته توسط بهترین اساتید ایران تدریس می‌شود و برای اطلاع از شرایط کلاس‌ها کافی است با ما در تماس باشید.

آموزش آنلاین سنتور

سنتور نیز یکی دیگر از سازهایی است که کلاس‌های مجازی آن در آموزشگاه موسیقی فردوس برگزار می‌گردد. سنتور ساز زهی موسیقی ایران است که در فرهنگ دهخدا این‌گونه تعریف می‌شود: «از سازهای ایرانی به شکل ذوزنقه که دارای سیم‌های بسیاری است و با دو زخمه چوبی نواخته می‌شود». رایج‌ترین نوع سنتور دارای ۷۲ سیم است که به دسته‌های ۴ تایی و ۱۸ دسته تقسیم می‌شود. سنتور یکی از کهن‌ترین سازهای گسترده ایران به شمار می‌رود و قدمت آن ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تخمین زده می‌شود، با این حال سنتور هنوز هم یکی از پرطرفدارترین سازهای ایرانی است و در بسیاری از گروه‌های موسیقی از آن استفاده می‌شود. البته سنتور فقط ساز کهن ایرانی نیست و به بسیاری از کشورهای جهان راه پیدا کرده است. این ساز را در کشور چین یان کین، در اروپای شرقی دالسی مر، در انگلستان باتر فلای‌ها، در آلمان و اتریش مک پر، در هندوستان سنتور، در کامبوج فی و در آمریکا زیتر می‌نامند؛ البته این ساز در کشورهای دیگری مانند ارمنستان گرجستان نیز رواج دارد. لازم به ذکر است که سنتورهای عراقی و هندی مصری و ترکی که بعضی از آن‌ها حدود ۳۶۰ سیم دارند. نوازندگی این ساز به کمک ۲ چوب نازک که مضراب نامیده می‌شوند صورت می‌گیرد. مضراب‌ها در گذشته بدون نمد بودند اما امروزه به مضراب‌ها نمد می‌چسبانند که باعث نرم‌تر شدن و کم زنگ‌تر شدن آوای سنتور می‌شود.

آموزش آنلاین سنتور ، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته توسط بهترین اساتید ایران تدریس می‌شود و برای اطلاع از شرایط کلاس‌ها کافی است با ما در تماس باشید.

آموزش آنلاین سنتور

آموزش انلاین تنبک

تنبک نیز یکی از سازهای کوبه‌ای غرب ایران است که در سده‌های اخیر رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. این ساز که یکی از سازهای اصیل ایرانی شناخته می‌شود، از نظر سازشناسی جز طبل‌های جام ‌شکل به حساب می‌آید. ساختمان تنبک در گذشته از جنس چوب، سفال و فلز بود اما امروزه بیش‌تر از جنس چوب ساخته می‌شود. یک تنبک دارای قسمت‌های زیر است:

  • پوست
  • دهانهٔ بزرگ
  • تنه
  • پا
  • گلویی (نفیر)
  • دهانهٔ کوچک (کالیبر)

معمولا از حلقه در انگشت‌های وسطی دست می‌توان با ضربه زدن روی پوست دهانه بزرگ چسبیده به تنه شیارهای روی تنه با کشیدن حلقه‌ها اصوات و شیرین کاری‌های متنوع و جالبی اجرا کرد. تنبک در گذشته با نام‌های پهلوی دمبلک و دمبک شناخته می‌شده. از معروف‌ترین نوازندگان معاصر تنبک می‌توان به حسین تهرانی، جهانگیر ملک، امیر ناصر افتتاح، بهمن رجبی، ناصر فرهنگ فر، محمد اسماعیلی، مرتضی اعیان، داریوش رفیعی، امیر بیداریان نژاد و ملوک ضرابی اشاره کرد.

آموزش آنلاین تنبک ، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته توسط بهترین اساتید تدریس می‌شود و برای اطلاع از شرایط کلاس‌ها کافی است با ما در تماس باشید.

آموزش انلاین تار

تار یکی از سازهای زهی ایرانی است که با مضراب نواخته می‌شود. تار در ایران و بعضی از قسمت‌های خاورمیانه نواخته می‌شود. واژه تار در زبان فارسی به معنای رشته است و این نام به‌خاطر طرز عمل‌کرد آن انتخاب شده است. در گذشته تار ایرانی پنج سیم (یا پنج تار) داشت. غلامحسین درویش یا درویش خان سیم ششمی به آن افزود که همچنان به کار می‌رود. قدمت تار به سال ۲۶۰ هجری بازمی‌گردد و از آن زمان تا کنون جز یکی از اصیل‌ترین سازهای ایران و خاورمیانه است. قسمت کاسه تار به دو قسمت بزرگ و کوچک تقسیم شده است و قسمت کوچک را نقاره می‌نامند همچنین روی کاسه و نقارهٔ تار پوست کشیده می‌شود. فاصله سیم‌های هم صوت سفید نسبت به سیم‌های زرد غالبا چهارم و سیم‌های سفید نسبت به سیم‌های بم فاصله اکتاو یا هشتم را تشکیل می‌دهد.

آموزش آنلاین تار ، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته توسط بهترین اساتید ایران تدریس می‌شود و برای اطلاع از شرایط کلاس‌ها کافی است با ما در تماس باشید.

آموزش انلاین سه تار

سه‌تار یکی دیگر از انواع ساز ایرانی است که در دسته سازهای زهی و مضرابی جای می‌گیرد. این ساز با ناخن انگشت اشاره دست راست نواخته می‌شود. سه‌تار، دارای چهار عدد سیم از جنس فولاد و برنز است که به موازات دسته از کاسه تا پنجه کشیده شده‌ است. سه‌ تار دارای ۲۸ پرده قابل حرکت از جنس روده‌ی حیوانات یا ابریشم است. صدای این ساز ظریف، تو دماغی و غمگین است؛ همچنین گسترده صوتی این ساز از هنگامِ بمِ دو زیر خط حامل تا لا بمل بالای خط حامل و در نتیجه نزدیک به ۳ اکتاو است. سه‌تار در گذشته هم‌خانواده سازهایی مانند دوتار و تنبور بوده است و امروزه هم به تار نزدیک است. معمولا سه تار به صورت تک نوازی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما استفاده به صورت گروهی به همراه سازهای دیگر را نیز دارد. نوازندگان این ساز برای نواختن آن، در حالت نشسته روی زمین یا صندلی، کاسه ساز را به شکل کج و با زاویه ۴۵ درجه بر ران راست قرار می‌دهند و با نوک انگشتان دست چپ روی پرده‌ها روی دسته سه‌تار حرکت می‌کنند و با انگشت اشاره دست راست خود به سیم‌ها ضربه می‌زنند.

آموزش آنلاین سه تار ، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته توسط بهترین اساتید ایران تدریس می‌شود و برای اطلاع از شرایط کلاس‌ها کافی است با ما در تماس باشید.

آموزش آنلاین دف

دف یکی از سازهای کوبه‌ای موسیقی ایران است که شامل یک حلقه چوبی است که پوست بسیار نازکی بر آن کشیده شده است. این ساز ضربی شبیه دایره است و صدای نسبتا بمی دارد. دف برای پشتیبانی از ساز و حفظ وزن به کار می‌رفته است و رکن اصلی مجالس شادی و محفل‌های اهل ذوق و عرفان بوده است که توأم با خواندن سرود و ترانه آن را به کار می‌رفته است. این ساز ضربی در بسیاری از مناطق دیگر جهان استفاده می‌شود و هر فرهنگ و کشوری، متناسب با موسیقی خود از آن استفاده می‌کند. در سال‌های اخیر، نواختن دف در بسیاری از شهرهای ایران رواج بیش‌تری پیدا کرده ‌است و هنرجویان به یادگرفتن این ساز روی آورده‌اند. در شهر کردستان و به ویژه در استان کردستان و استان کرمانشاه نواختن دف در مجالس و محافل شادی جایگاه خاصی دارد. از نوازندگان معروف دف در ایران می‌توان بیژن کامکار، هژار زهاوی و مسعود حبیبی را نام برد. ساختمان اصلی دف شامل اجزای زیر است:

  • کلاف اصلی
  • پوست
  • حلقه‌ها
  • گل‌میخ‌ها

آموزش آنلاین دف ، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آموزشگاه آنلاین موسیقی فردوس برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته توسط بهترین اساتید ایران تدریس می‌شود و برای اطلاع از شرایط کلاس‌ها کافی است با ما در تماس باشید.

آموزش آنلاین دف

آموزش آنلاین موسیقی کودک یا ارف

موسیقی کودکان یا ارف یکی از سبک‌های بین‌المللی موسیقی است کخ سازبندی خاصی در کنار ملودی‌های ساده و شیرین دارد. این موسیقی‌ها توسط بزرگ‌سالان برای کودکان نواخته می‌شود اما چون مخاطب این موسیقی کودکان هستند، به موسیقی کودک معروف شده است. هدف اصلی از ساخت موسیقی برای کودکان، تفریح و آموزش است که در تعلیم و تربیت کودک برای: رفتار، آگاه‌سازی، یادگیری، مهارت‌ها، بازی‌ها، رقص و آشنایی با فرهنگ بومی نقش مهمی ایفا می‌کند. البته موسیقی کودکان یا ارف در بعضی از موارد به منظور درمان بیماری‌های فکری و برخی اختلالات ذهنی به‌کار می‌رود. برای مثال یکی از روش‌های درمان لکنت زبان در کودکان و نوجوانان استفاده از موسیقی کودک است. از اوایل قرن بیستم، نیاز به شیوه‌های تدوین شده در آموزش موسیقی کودکان توسط موسیقی دانان مطرح شده‌است؛ مهم‌ترین روش‌ها به‌صورت زیر است:

روش «مونته سوری»

روش «امیل ژاک-دالکروز» (۱۹۵۰–۱۸۶۵)

روش «کارل ارف» (۱۹۸۲–۱۸۹۵)

روش «زولتان کدای» (۱۹۶۷–۱۸۸۲)

روش «ادگار ویلمز» و «مارتینو»

روش «شینیچی سوزوکی» (۱۹۹۸–۱۸۹۸)

روش سیستم «منهتن»

آموزش آنلاین موسیقی کودک یا ارف ، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته توسط بهترین اساتید ایران تدریس می‌شود و برای اطلاع از شرایط کلاس‌ها کافی است با ما در تماس باشید.

آموزش آنلاین موسیقی کودک یا ارف

آموزش آنلاین تئوری موسیقی

تئوری موسیقی نیز یکی از مهم‌ترین موضوعات در دنیای موسیقی است، این تئوری، نظریه‌ای دربارهٔ قواعد، اصطلاحات و نحوه اجرای موسیقی است. تئوری موسیقی از صدها سال قبل اختراع شده و به‌تدریج تکامل یافته‌است. این تئوری شاخه‌ای تخصصی از رشته موسیقی است که شامل شناخت تمامی قواعد، علامت‌ها و آشنایی با صدای نت‌ها فاصله، ترکیب میزان‌ها، ضرب‌آهنگ، گام، و پرده‌های موسیقی است. این تئوری به قدری است که از نظریه‌پردازان این رشته به‌عنوان نظریه‌پرداز موسیقی یا تئوریسین موسیقی نام می‌برند. در نظر داشته باشید که برای یادگیری اصولی موسیقی بهتر است اطلاعاتی هر چند کم در زمینه تئوری موسیقی داشته باشید.

آموزش آنلاین تئوری موسیقی ، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آموزشگاه آنلاین موسیقی فردوس برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته توسط بهترین اساتید ایران تدریس می‌شود و برای اطلاع از شرایط کلاس‌ها کافی است با ما در تماس باشید

آموزش آنلاین تئوری موسیقی

آموزش آنلاین ویولن

ویولن یک ساز زهی و آرشه‌ای است که کوچک‌ترین عضو سازهای زهی ـ آرشه‌ای است. اصالت این ساز به ایتالیا برمی‌گردد و برای نواختن معمولا این سایز روی شانه چپ قرار می‌گیرد و با آرشه‌ای که در دست راست نوازنده است، نواخته می‌شود. کوک سیم‌های ویولن از صدای زیر به بم به‌ترتیب می (سیم اول)، لا (سیم دوم)، ر (سیم سوم)، سل (سیم چهارم). ویولن یکی از قدیمی‌ترین سازهای موسیقی است و پیدایش آن به قرن ۹ میلادی بازمی‌گردد. بسیاری از کارشناسان موسیقی معتقدند که ویولن نمونه تکمیل شده ساز رباب است. ویولن از ۵۸ قطعه مختلف ساخته می‌شود و حدود ۴۰۰ گرم وزن دارد.

آموزش آنلاین ویولن ، از سری آموزش های آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس برای تمامی سنین در سطوح مختلف از مبتدی تا پیشرفته توسط بهترین اساتید ایران تدریس می‌شود و برای اطلاع از شرایط کلاس‌ها کافی است با ما در تماس باشید.

آموزش آنلاین ویولن

بهترین آموزشگاه آنلاین موسیقی

موسسات زیادی هستند که موسیقی را به روش آنلاین برگزار می‌کنند اما آخرین قسمت این مقاله می‌خواهیم ویژگی‌های یک موسسه آنلاین موسیقی را بررسی کنیم.

۱ـ هزینه مناسب و معقول کلاس‌ها

۲ـ استفاده از اساتید مجرب و شناخته‌شده

۳ـ پشتیبانی مناسب از کلاس‌های آنلاین

۴ـ امکان تعامل با هنرجوهای دوره‌های قبل

آموزشگاه موسیقی فردوس به‌عنوان مرجع آنلاین موسیقی ایران تمامی این ویژگی‌ها را دارد و باکیفیت‌ترین کلاس‌ها را در زمینه آموزش موسیقی برگزار می‌کند. برای اطلاع از شرایط کلاس و هزینه کلاس‌ها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
question