آموزش گیتار آنلاین

کلاس آموزش آنلاین گیتار

گیتار یکی از پرطرفدارترین سازهای دنیای موسیقی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود. این ساز از نوع زهی است و صدای آن در اثر ارتعاش سیم‌های آن تولید می‌شود. گیتار علاوه بر این که یک ساز قدیمی به حساب می‌آید تحولات زیادی را نیز متناسب‌ با تغییرات موسیقی غرب داشته است و از همین جهت هنوز هم جز سازهای پر استفاده دنیا است. آموزش گیتار یکی از موضوعاتی است که همواره دغدغه علاقه‌مندان این ساز بوده است و در ادامه ویژگی‌های کلاس‌های آنلاین گیتار از سری آموزش آنلاین موسیقی  آکادمی  فردوس را بررسی می‌کنیم.

آموزش آنلاین گیتار

تدریس گیتار

گیتار سازی است که در هزاران سال قبل ساخته شد و ایرانی‌ها، عبری‌ها و سایر اقوام کهن از آن استقبال کردند. البته گیتاری که در سال‌های دور ساخته شده است با گیتار امروزی تفاوت زیادی دارد اما در عمل ساز و کار یکسانی دارند. این ساز در سال ۷۷۱ میلادی و در جریان اشغال اسپانیا وارد عرصه موسیقی شد یعنی چیزی حدود ۱۳۰۰ سال قبل. سپس در سده‌های بعدی ساختار این ساز بهود‌های زیادی پیدا کرد و در نهایت در قرن بیست به شکل امروزی درآمد. گیتار از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که نام این قطعات به‌صورت زیر است:

 • سردسته
 • خرک
 • هد
 • فرت
 • پیچ
 • دسته
 • پاشنه
 • بدنه
 • پیکاپ‌
 • قسمت‌های مربوط به مدار الکتریکی و تنظیمات حجم صدا
 • خرک پایینی
 • صفحه پیک گارد
 • صفحهٔ پشتی
 • صفحهٔ جلویی
 • قسمت‌های جانبی
 • دریچه خروج صدا
 • سیم‌ها
 • تنظیم‌کننده ارتفاع سیم‌ها
 • فرت بورد

آشنایی با قطعات گیتار شاید در ابتدا موضوع مهمی به‌نظر نیاید اما در ادامه یادگیری و استفاده از گیتار متوجه می‌شوید که آشنایی با هر قطعه و ساختار گیتار کمک می‌کند تا نیاز کمتری به تعمیرکار و استاد داشته باشید. پس بهتر است قبل از شروع یادگیری نواختن گیتار یک آشنایی اجمالی با ساختار کلی این ساز داشته باشید تا بتوانید استفاده بهتر و روان‌تری از این ساز داشته باشید. آموزش گیتار یک روند چند ماهه است که بستگی به میزان تمرین شما دارد به عبارت دیگر هر چقدر تمرین بیش‌تری داشته باشید در زمان کم‌تری می‌توانید به این ساز مسلط شوید. این روزها به دلیل مشغله زیاد افراد آموزش‌های آنلاین گیتار طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و همین موضوع سبب شده است تا آموزشگاه موسیقی فردوس به‌عنوان مرجع برگزاری کلاس‌های موسیقی اقدام به برگزاری کلاس‌های آنلاین گیتار در فضای مجازی کند.

تدریس آنلاین گیتار

کلاس آنلاین گیتار

همان‌طور که گفته شد کلاس‌های آنلاین یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسانی است که زمان کافی ندارند و یا می‌خواهند در سریع‌ترین زمان گیتار را یاد بگیرند. کلاس‌های آنلاین گیتار مزایای زیادی دارد و در تیتر بعدی این مطلب تمامی این مزایا را بررسی می‌کنیم. اما ممکن است کلاس‌های آنلاین معرف حضور شما نباشد یا رغبت زیادی به آن نداشته باشید، کلاس‌های آنلاین گیتار فقط یک فیلم خشک و خالی از کلاس‌ آنلاین گیتار نیستند بلکه این کلاس‌ها در یک فضای دیجیتالی برگزار می‌شود که هم زمان امکان تعامل استاد با هنرجو وجود دارد. کلاس‌های آنلاین آکادمی فردوس به خاطر استفاده از بهترین اساتید می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای کلاس آنلاین گیتار باشد. کلاس‌‌های آنلاین ممکن است در ابتدا حس و حال کلاس‌های حضوری را نداشته نباشد اما به کمک تعامل‌هایی که در بین کلاس صورت می‌گیرد این حس و حال تا حد زیادی جبران می‌شود.

برای این که بتوانید یک کلاس گیتار آنلاین با بهترین بازدهی و خروجی را داشته باشید بهتر است موسسه‌ای را انتخاب کنید که از اساتید شناخته شده و معروف استفاده می‌کند. استفاده از اساتید معروف و شناخته شده در تنها در کیفیت یادگیری و آموزش شما دخیل است بلکه می‌تواند علاقه و اشتیاق شما را به ساز گیتار بیش‌تر کند. در سطح کشور اساتید زیادی هستند که ساز گیتار تدریس می‌کنند اما اساتید برجسته انگشت‌شمارند و همین موضوع انتخاب کلاس آنلاین گیتار را کمی سخت می‌کند. البته غیر از استاد خوب باید سعی کنید از موسسه معتبری هم کلاس را تهیه کنید تا مطمئن باشید که ترم‌های بالاتر نیز همین استاد تدریس می‌کند، متاسفانه بسیاری از موسسه‌های جدید فقط سال اولی که تاسیس می‌شوند از اساتید برجسته استفاده می‌کنند و برای ترم‌های بعدی از افرادی استفاده می‌کنند که سابقه چندانی ندارند و این موضوع باعث کاهش کیفیت آموزش می‌شود.

همچنین در نظر داشته باشید که موسسه‌های باکیفیت قیمت معقولی دارند و این بدین معنا است که هزینه ثبت‌نام یک دوره کلاس آنلاین گیتار برای موسسات معتبر رقم معقولی است و نه بیش‌ازحد گران است و نه بیش‌ازحد ارزان. کلاس‌های آنلاین معمولا به‌خاطر نبود برخی هزینه‌ها مانند هزینه اجاره کلاس،‌قیمت معقول‌تری نسبت به کلا‌س‌های حضوری دارند اما این موضوع به هیچ عنوان به معنای کیفیت پایین‌تر کلاس‌های آنلاین نیست. در قسمت‌های بعدی موضوع هزینه و قیمت کلاس آنلاین گیتار را به شکل دقیق‌تری مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کلاس آنلاین گیتار

مزیت های آموزش آنلاین گیتار

همان‌طور که در قسمت‌های قبل گفته شد کلاس‌های آنلاین گیتار مزیت‌های زیادی دارند که این مزیت‌ها ممکن است در همه کلاس‌ها و موسسات آموزش آنلاین وجود نداشته باشند اما آموزشگاه موسیقی فردوس به عنوان مرجع برگزاری کلاس‌های آنلاین موسیقی تمامی این مزیت‌ها را در کلاس‌های خود دارد. در ادامه این مزیت‌ها را بررسی می‌کنیم:

امکان حضور در زمان دلخواه:

درست است که کلاس‌های آنلاین گیتار در زمانی خاص به صورت وبینار برگزار می‌شود اما این بدین معنی نیست که اگر به هر دلیلی به این کلاس‌ها نرسیدید امکان مشاهده ویدیوی کلاس فراهم نیست. خوشبختانه فیلم وبینار برگزار شده بعد از هر جلسه در پروفایل کاربری شما ذخیره می‌شود و شما می‌توانید در هر زمان که خواستید این فیلم را مشاهده کنید. البته توصیه می‌شود تا حد امکان در زمان برگزار وبینار حاضر شوید تا بتوانید مشکلات و سوالات خود را از استاد مربوطه بپرسید اما اگر به هر دلیلی نتوانستید در وبینار حاضر شوید می‌توانید از فیلم موجود و ضبط‌شده استفاده کنید.

تمرین‌های مشخص برای هر جلسه:

یکی از مهم‌ترین مزایای کلاس‌های حضوری امکان تمرین و تکلیف است. خوشبختانه این امکان برای کلاس‌های آنلاین گیتار موسسه موسیقی فردوس هم وجود دارد و شما می‌توانید بعد از پایان هر جلسه تمرین‌ها و تکالیف کلاس را در منزل انجام دهید و در گروه مشخص شده تلگرامی یا واتس‌آپی به اشتراک بگذارید. بررسی این تمری‌ها توسط استاد صورت می‌گیرد و مشکلات و دیگر موضوعات مطرح در تمرین شما بررسی می‌شود. البته شما می‌توانید با همکلاسی‌های‌تان هم به تمرین بپردازید چه در فضای حضوری و چه در فضای مجازی.

هزینه مناسب کلاس:

در قسمت‌های بالا گفته شد که قیمت کلاس‌های آنلاین گیتار بسیار مناسب‌تر از هزینه کلاس‌های حضوری است اما ممکن است این سوال برای شما پیش آمده است که علت قیمت کم‌تر کلاس‌های آنلاین چیست؟ کلاس‌های آنلاین معمولا نیازی به اجاره کلاس یا یک محیط مشخص برای تدریس ندارند و همین موضوع یکی از مهم‌ترین علت‌هایی است که هزینه کلاس‌های آنلاین کمتر از کلاس‌های حضوری است. یکی دیگر از علت‌های این موضوع نبود هزینه‌های رفت‌وآمد استاد مربوطه است. قاعدتا هر استادی برای حضور در کلاس باید هزینه و زمان نبستا زیادی را صرف کند تا در زمان مقرر به کلاس برسد و متاسفانه چون کلاس‌های اساتید برتر به‌‌صورت فشرده برگزار می‌شود امکان استفاده از مترو و وسایل نقلیه عمومی وجود ندارد در نتیجه هزینه زیادی از اساتید به‌خاطر حمل و نقل صرف می‌شود.

صرفه جویی در زمان:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کلاس گیتار به صورت آنلاین صرفه جویی در زمان است. امروزه بسیاری از مردم دغدغه‌های شغلی زیادی دارند و ترجیح می‌دهند کمترین زمان را بابت رسیدن به کلاس صرف کنند. در کلاس‌های آنلاین گیتار موسسه موسیقی فردوس شما نیاز به صرف هیچ زمانی ندارید و می‌توانید در خانه، محل کار، دانشگاه و دیگر جاها لپ‌تاپ یا تلفن همراه‌تان را روشن کنید و در کلاس‌ حاضر شوید.

آموزش آنلاین گیتار

یادگیری آنلاین گیتار

در قسمت‌های قبل به شکل جسته‌ و گریخته صحبت‌هایی در مورد یادگیری گیتار داشتیم اما نکته مهم در یادگیری گیتار استمرار و پیوستگی تمرین‌های شما است. البته تمرین کردن به تنهایی نمی‌تواند مفید واقع شود بلکه باید در نظر داشته باشید که اگر استاد در زمان تمرین کنار شما باشد می‌تواند اثربخشی تمرین را چند برابر کند چرا گه تصحیح‌های او می‌تواند کیفیت نواختن شما را بیش‌تر و بیش‌تر کند. برای یادگیری بهتر گیتار از تمرین‌های گروهی با دوستان و سایر هم‌کلاسی‌های‌تان نیز غافل نشوید. یکی از بهترین و کم هزینه‌ترین کارهایی که می‌توانید برای یادگرفتن گیتار انجام دهید تمرینات گروهی است. اگر بتوانید در هر روز حدود یک تا ساعت تمرین شخصی داشته باشید و حداقل هر هفته تمرینات گروهی هم داشته باشید می‌توان مطمئن بود که در زمانی بین ۲ تا ۴ ماه گیتار را یاد می‌گیرید. البته استعداد و علاقه نیز نقش بسیار مهمی در یادگیری گیتار دارد اما اگر استعداد شما در این ساز کافی نیست صرفا با تمرین بیش‌تر می‌توانید آن را جبران کنید.

آموزش آنلاین گیتار

هزینه کلاس آنلاین گیتار

هزینه کلاس‌های آنلاین گیتار برای بسیاری از هنرجویان این ساز مهم است و آن‌ها به دنبال کلاس گیتار آنلاین و ارزان هستند. کلاس‌های گیتار آنلاین در موسسات مختلف هزینه‌های متفاوتی دارند و این هزینه معمولا به کیفیت استاد بستگی دارد. آموزشگاه‌هایی که از اساتید مجرب و شناخته‌شده استفاده می‌کنند معمولا از خروجی بهتری برخوردارند. اگر می‌خواهید هزینه کلاس‌های گیتار آنلاین را در موسسات مختلف بررسی کنید بهتر است حتما کیفیت استاد را هم مد نظر قرار دهید تا قیاس درستی داشته باشید. هزینه کلاس آنلاین گیتار به موارد زیادی بستگی دارد اما بیش‌ترین عامل تعیین کننده قیمت یک کلاس آنلاین موسیقی استاد آن است. موسسه موسیقی فردوس از اساتید مجرب و شناخته شده استفاده می‌کند می‌توان مطمئن بود که این دوره، بهترین قیمت در کنار بهترین اساتید را داراست.

معمولا در سطح کشور کلاس‌های حضوری و مجازی زیادی برگزار می‌شود که کیفیت بسیاری از آن‌ها از استانداردهای لازم برخوردار نیست و به همین خاطر باعث می‌شود هنرجو در ترم‌های آتی به مشکل بخورد. یکی از مهم‌ترین موضوعات دیگر در تعیین هزینه‌های کلاس آنلاین موسیقی پشتیبانی موسسه از آن کلاس است. معمولا کلاس‌های مجازی و آنلاین نیاز به پشتیبانی بهتری نسبت به کلاس‌های حضوری دارند و این موضوع به این خاطر است که ارتباط در کلاس‌های آنلاین به اندازه کلاس‌های حضوری نیست و ممکن است هنرجویان در هر زمانی نیاز به پشتیبانی آنلاین داشته باشند. در این صورت اگر موسسه پشتیبانی مناسبی نداشته باشد ممکن است مشکلاتی برای هنرجو پیش بیاید. همچنین برخی از اساتید بررسی تمرین‌ها و تکالیف‌ را به پشتیبان‌های کلاس می‌سپارند و از همین جهت پشتیبانی موسسه، اهمیت زیادی در کیفیت برگزاری کلاس ایجاد می‌کند.

آموزش گیتار

جمع‌بندی کلاس آنلاین گیتار

گیتار یکی از پرطرفدارترین سازهای موسیقی در ایران است. این روزها کلاس‌های آنلاین این ساز در موسسات مختلف برگزار می‌شود و این کلاس‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند. موسسه موسیقی فردوس به عنوان مرجع کلاس‌های آنلاین موسیقی کشور، با کمترین هزینه اقدام به برگزاری کلاس‌های آنلاین کرده است که می‌تواند برای افراد علاقه‌مند، فرصتی ویژه باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
question