یزدان غفوری، هنرمند ۱۵ ساله ایرانی است که امروز، روبه‌روی نسل ما قرار گرفته تا پاسخگوی سوالات‌مان باشد. نام او، زمانی که ۱۲ سالش بود بر سر زبان‌ها افتاد. هنگامی که برنده جایزه استعداد برتر بریتانیا با عنوان «آف بای هارت» شد. اگر اهل تماشای مسابقاتی نظیر «گات تلنت» و «آیدل» که در بسیاری از کشورهای دنیا برگزار می‌شود، باشید، متوجه نوع این مسابقات خواهید شد. به هر حال «آف بای هارت» یک مسابقه سراسری دکلمه و خوانندگی است که هر ساله در انگلستان برگزار می‌شود و یزدان غفوری، توانسته برای نخستین‌بار به عنوان یک ملیت خارجی، نفر اول آن سری از مسابقات در کل انگلستان شود.

آموزشگاه موسیقی

اما او به همین بسنده نکرد و یک سال بعد توانست در مسابقات استعدادیابی حرکات موزون! انگلیس نیز به مقامی قابل توجه دست پیدا کند. او از طریق همین‌ها نیز توانست بورسیه مدرسه‌یی خصوصی که بیشتر دانش‌آموزانش از افراد سطوح بالای جامعه و دولتی‌ها تشکیل می‌شود را دریافت کند.

یزدان را بیش از آنکه در ایران بشناسند در بریتانیا می‌شناسند. هرچند که او یک ایرانی است که در خانواده‌یی با سنن این کشور نیز رشد و نمو کرده و تا چهار سالگی هم در همین سرزمین بوده، اما فعالیت‌های هنری او در بطن جامعه انگلیس و تسلط عجیبش به زبان، لهجه و فرهنگ بریتانیای کبیر، او را به فردی شناخته شده در همان جامعه تبدیل کرده است. با همه این وجود، او ایرانی‌ها را بیشتر دوست دارد. برای همین است که حتی عدم تسلط کاملش به گویش فارسی نیز باعث نشده که چند موسیقی فارسی نخواند تا به تعهدات ایرانی بودنش عمل کرده باشد. به خاطر همین هم چندین سایت و وبلاگ فارسی از سوی طرفدارانش در کشور، برای او ایجاد شده.

کلاس آموزش آواز کلاسیک

گفت‌وگوی امروز ما با یزدان در حالی شکل گرفت که پدر او، مسعود غفوری نیز در کنارش بود و هر از چندگاهی می‌شد شیطنت‌های برادر کوچک ترش، ایزد را هم از دریچه وب کم دید. مجموعه صحبت‌های ما خیلی شکل تخصصی نگرفت و بیشتر به سمت و سوی گپی دوستانه حرکت کردیم. به نظرم این گونه هم برای او جذاب‌تر بود و هم برای شما. چرا که مصاحبه‌هایی از او درباره چیزهای دیگر را می‌توان در نشریات انگلیسی خواند. نکته جذاب این گفت‌وگو که امکان انتشار کاملا مشابهش به صورت چاپی نیست، استفاده نابهنگام یزدان از کلمات انگلیسی در بین صحبت‌هایش و هنگ کردن‌های گاه و بی‌گاهش هنگام شنیدن سوالات بود. پدر یزدان نیز تلاش می‌کرد علاوه بر اینکه کمک کند فرزندش سوالات مرا بفهمد، به او کلمات جدید نیز بیاموزد و اصرار داشت آن کلمات را خود یزدان بر زبان بیاورد.

این گفت و گوی مفصل را در پست بعدی بخوانید….

کلاس آموزش آواز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس سریع