روزهای برفی تصویرهای همیشگی اش را در ذهن آدم ها دارد. خیلی ها تصویر تماشای برف را از پشت پنجره، در حالی که روی صندلی راحتی ولو شده اند و فنجان قهوه یا چای دلچسبی در دست دارند. بر هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند و روزهای برفی شان را با همین لحظه ها سپری می‌کنند و خوش اند.

عده ای در تصویرهای ذهنی شان سراغ برف بازی می‌روند و هیجان لیز خوردن از ارتفاعات را به سکوت و آرامش پشت پنجره ترجیح می‌دهند و با جیغ و داد و هیجان، روزهای برفی شان را می‌گذرانند.

در این بین بعضی ها تصویری را دوست دارند که لباس گرم بپوشند و در خیابان های سفید و خلوت قدیم بزنند. دسته آخری «رمانتیک»های احساساتی ای هستند که این روزها تعدادشان اگر نگوییم زیاد شده، کم هم نیست و اگر حواسمان را بیشتر به دور و برمان بیندازیم، آنها را می‌بینیم که در لاک خودشان فرو رفته اند و معلوم نیست ذهنشان در چه دنیای گیر کرده و مشغول است. «پیشنهاد موسیقی برای روزهای زمستانی» شامل همه این تصویرها می‌شود.

یعنی در شهر شرایطی موسیقی می‌تواند متن این تصاویر را زیباتر کند؛ روزهایی که در راهند و نم نمک سر و کله شان پیدا می‌شود. شما جزو هرکدام از این سه دسته که باشید، می‌توانید از این پیشنهادها نهایت استفاده را بکنید؛ چه زمانی که پشت پنجره اید و خیره در یک سپیدی بی انتها، به همه روزهای گذشته و پیش رویتان فکر می‌کنید، چه زمانی که در اوج برف بازی به سر می‌برید و چه زمانی که پیاده در خیابان های متروک شهر صدای «قرچ، قرچ» برف، حالی به حالی تان می‌کند واز خود بیخود.

در این هوای سرد، یک نفس عمیق و جانانه بکشید و سراغ این پیشنهادهای برفی بروید. پیشنهادهایی از طرف ستاره های پاپ در آستانه فصلی سرد… حسابی که هوایی شدید، انتخاب کنید و از آنها لذت ببرید. نوش جانتان…

آموزشگاه موسیقی

رضا صادقی

قطعات و کارهای زیادی هستند که خود من در این فصل ناخودآگاه سمتشان می‌روم و با آنها حس خوبی دارم. خیلی هایشان را نمی‌توانم به تو بگویم ولی قطعا فکر می‌کنم که قطعه «دوست دارم» بابک جهانبخش زمستان امسال من را زیبا و دلچسب خواهد کرد. حس فراوان بابک در این قطعه همیشه این تصویرسازی بکر ا در ذهن من ایجاد می‌کند که روی صندلی ام پشت پنجره خانه نشسته ام و برف می‌آید و من هیچ غم و اندوهی را در خودم نمی‌بینم و احساس قشنگی دارم و از لحظه های زندگی ام لذت می‌برم.

امسال من را این قطعه در خیلی لحظه ها پر کرده و همیشه به این فکر می‌کنم که واقعا از این قبیل کارها چقدر کم در موسیقی ماست. «دوست دارم» از کارهایی است که تا سال های سال در موسیقی ما ماندگاری دارد و تاریخ مصرفی را نمی‌شود برایش درنظر گرفت. البته می‌خواهم باز هم شیطنت کنم و بیشتر درمورد قطعات خوب این روزهایم صحبت کنم. به غیر از کار بابک، چند وقتی هست که درگیر قطعه «سنتوری» محسن چاوشی هستم. مخصوصا آنجا که می‌گوید «طاقت بیار و مرد باش». چندبار در جاهای مختلف آن را شنیده بودم و بالاخره رفتم وبا اجازه محسن عزیز دانلودش کردم!

محسن به قدری این کار را ساده و راحت خوانده که من همیشه وقتی آن را گوش می‌کنم این حس را دارم که مثلا محسن میکروفن را گذاشته وسط اتاقش و در حال چای خوردن و صحبت با دور و بری هایش آن را خوانده. همین راحت بودنش در خواندن این قطعه باعث شده که تا این حد بانفوذ باشد. حس خوبی نسبت به آن دارم و از آن لذت می‌برم و چند روزی هست که درگیرش شده ام. زمستانم را با این ترانه ها می‌گذرانم. کار می‌نویسم و آهنگ می‌سازم. آرامش خوبی میهمان لحظه هایم شده و امیدوارم محصول این آرامش یک کار قوی و پراحساس برای مخاطبانم باشد.

بابک جهانبخش

من اصولا در هر شرایطی یک موسیقی خاص را برای لحظه هایم انتخاب می‌کنم و بسته به حال و هوایم موسیقی گوش می‌کنم. ولی چند قطعه را این روزها بیشتر جلو و عقب می‌کنم و به قولی درگیرشان شده ام. یکی از آن قطعات، قطعه با احساس «بی خداحافظ» رضا صادقی است که حس می‌کنم واقعا رضا آن را با تمام احساسش خوانده و به قولی چیزی که از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند. رضا در کارهای آرام و اسلو تبحر خاصی دارد که این قطعه هم ازجمله همان هاست.

با بی خداحافظ خاطرات خوبی داشته ام و نسبت به آن حس عجیبی د ارم. به نظرم حس این شعر حس مردانه ای دارد که همه می‌توانند به خوبی با آن همذات پنداری کنند. چون شناخت نزدیکی هم با خصوصیات شخصی رضا دارم، می‌توانم لحظه تولد این کار را حدس بزنم.کار دیگر یکه این روزها با آن لحظات زیادی را سپری کرده ام، قطعه «یه راهی پیش روم بذار» گروه «سون» است که به نظرم جزو قطعات فوق العاده این روزهای موسیقی است. اعضای این گروه کلا آدم های با احساسی هستند که توانسته اند این حس را در آثارشان هم جاری کنند. خصوصیت خوب دیگر آنها در کارهایشان هم این است که زیاد خودرا در قید و بند تکنیک اسیر نمی‌کنند و «راحت بودن»شان است که فضای کارهایشان را عالی کرده. این روزهای زمساین من با رضا صادقی و گروه سون می‌گذرد. شما هم امتحان کنید. قطعا پشیمان نخواهید شد!

کلاس آموزش آواز

سینا سرلک

در آلبوم «فرزند ایران» قطعه ای به همین نام هست که می‌توانم ادعا کنم قطعه محبوب این روزهای من ست. اعتقادم هم در این زمینه این است که فرزندان ایران در گرما و سرما همیشه استوارند و در خدمت وطن. در همه فصول فرزندان ایران با قدرت و جسارتی که دارند به کشور خدمت می‌کنند. عمق این صحبت در ترجیح بند این اثر آمده که می‌گوید: «ایران من، ای عشق تو در جان من، ای مهر تو ایمان من…»

مهدی یراحی

راستش را بخواهید، من این روزها و کلا حوالی این چند زمستان اخیر، ناخودآگاه درگیر قطعه «you are not alone» هستم. این قطعه با هنرمندی تمام در گام ماژور ساخته شده و گام ماژور هم همیشه با حال و هوای زمستانی این روزها به شدت همخوانی دارد و بسیار عاشقانه و گرم و صمیمی‌است، هم از لحاظ شعر و هم از لحاظ صدای خواننده به همین دلیل است که فکر می‌کنم گوش کردن به این آهنگ در سرمای زمستانی این روزها بسیار دلچسب، لذیذ و خوشایند باشد.

پیام صالحی

زمستان دو سال پیش بود که در سرمای وحشتناکی مشغول ساختن قطعه «تو راست می‌گفتی» بودم. آلبوم انفرادی و اگر بخواهم بهتر بگویم اولین آلبوم انفرادی ام بود و استرس و شور و حال خاصی داشتم. اصلا سردی هوا را حس نمی‌کردم و بیشتر از همیشه غرق کار شده بودم. حالا با گذشت دو سال از آن روز همیشه برف که می‌بارد و هوا سرد می‌شود. یاد آن روز می‌افتم و حس می‌کنم که دلم می‌خواهد محصول آن روز را گوش کنم. یک بار، دوبار، چندبار… حس خوبی به من دست می‌دهد. آن روزها برایم تداعی می‌شود و خوش می‌گذرد بالاخره یادش بخیر.

احسان حق شناس

در آلبوم «تیک، تیک» قطعه ای داشمت به نام «هوا گرمه» که خودم همیشه آن را در این فصل گوش می‌کنم. شاید حرف هایم متناقض به نظر بیاید ولی در آن، ماجرای عشقی زمستانی عنوان شده که رفته رفته به جاهای باریک و تلخ کشیده می‌شود؛ قطعه ای که در اوج سرمای زمستان و در تهران ساخته شده و به نظرم همین باعث شده که من دوستش داشته باشم. شما هم امتحان کنید. خوشحال می‌شوم اگر دوستش داشتید و از آن حس خوبی نصیب تان شد.

علی پهلوان

چند قطعه قدیمی‌ آریان هست که من تعلق خاطر خاصی نسبت به آنها دارم و نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که این روزها تا این حد درگیرشان شده ام. یکی از دوستانم چند روز پیش وقتی شنید من این کارهای قدیمی‌ را در ماشینم گوش می‌کنم متعجب شد و یک جور خاصی به من نگاه کرد. من هم شانه بالا انداختم. دلیلش را خودم هم نمی‌دانم. قطعه «گمشده من» که همه آن را به نام «نم نم بارون» می‌شناسند و در کنسرت های آریان هم خیلی طرفدار دارد.

اجازه بدهید قطعه «گل همیشه بهار» را هم پیشنهاد کنم و اعتراف کنم که نمی‌دانم چرا این روزها تا این حد نسبت به آنها حس خوبی پیدا کرده ام. شاید نزدیک بودن حس و حال آنها به این روزها و پاییزی – زمستانی بودنشان را بشود یکی از دلایل علاقه مندی این روزهایم به آنها دانست. یک فضای عاشقانه و تمیز که می‌شود لحظات خوبی را با گوش کردن به آن سپری کرد.

کلاس آموزش آواز کلاسیک

بهنام صفوی

سیروان خسروی دوست صمیمی‌ و خوب من است که همیشه خیلی چیزها از او یاد گرفته ام. او روزهای خوبی را سپری می‌کند و آثارش در جامعه همه گیری خوبی پیدا کرده است. قطعا دوستی ما به انتخاب من هیچ ربطی ندارد ولی قطعه «نه نرو» سیروان این روزها حال من را خیلی خوب می‌کند. این قطعه حال و هوایی پاییزی دارد و من به خوبی توانسته ام با آن ارتباط برقرار کنم.

ترانه و موسیقی و تنظیم به خوبی با هم توانسته اند پکیجی کامل بسازند و همین همگونی ساختاری باعث شده محصول نهایی با هر شنونده ای بتواند ارتباط خوب حسی برقرار کند. از همان لحظه که قطعه شروع می‌شود جریان مثبت در شنونده به وجود می‌آید و تا انتهای قطعه نیز همین رویه وجود دارد.

علی لهراسبی

سه چهار هفته پیش بود که آن باران و برف طوفانی در تهران آمد. قطعه «بارون» که در آلبوم جدید گنجانده ام، نگاه من به عشق های زیر باران است که خیلی این روزها درگیر آنم. دوست دارم جدی تر و قوی تر به آنها نگاه کنم. پس لرزه های جالبی هم دارد یعنی خیلی ها هستند که در آن لحظه های خاص، می‌توانند همذات پنداری کنند. در این روزها هم هر وقت هوا ابری است و برف و باران می‌بارد، بی اختیار همان کار را گوش می‌کنم.

ترانه این قطعه را محمد کاظمی‌ به شکل هنرمندانه ای گفته و بابک مافی هم موسیقی آن را ساخته است. امیدوارم مخاطبانم در آلبوم جدیدم، «تصمیم» آن را دوست داشته باشند.

علی اصحابی

می‌خواهم کمی‌ بی پروایی به خرج بدهم و از کارهای خودم یک قطعه را پیشنهاد کنم؛ قطعه ای که خودم هم خیلی آن را دوست دارم و اتفاقا در فصل زمستان هم آن را ساخته ام؛ قطعه «ولنتاین» که اتفاقا ترجیح بند جالبی هم دارد: «یادم نمره بوی عطری که / واست خریدم اون روز برفی / به جز اسم تو روی لبای من / اون روزها دیگه نبود حرفی…» کلا در این فضاها در موسیقی کشور کارهای خوب و جالبی هم هست که خود من هم با بسیاری از این قطعات زندگی کرده ام. چیزی هم که هست، این است که کلا در این فصل هر چیزی را که گوش کنی، واقعا می‌چسبد. نمی‌دانم فضا یا هوای خاص این فصل می‌طلبد یا اتفاقات دیگری باعث این ماجرا می‌شود ولی کلا موسیقی در این فصل دلچسب تر است.

کلاس آموزش آواز سنتی

گروه «سون»

از بچه های گروه «سون» هیچ وقت نمی‌شود نظر شخصی گرفت. یا باید از همه آنها سوال کرد یا عمرا بشود نظرشان را گرفت. ما هم بالاخره با روش اول سراغشان رفتیم و نظراتشان را جویا شدیم. بعد که هر سه شان درمورد پیشنهادهای زمستانی شان صحبت کردند، به این نتیجه رسیدیم که آنها چقدر باهم تفاهم فکری دارند! آرش قنادی «میدونی باتو»ی رضا صادقی را دوست داشت و معتقد بود بیشت راز قطعه های دیگر به حال و هوایش نزدیک است. اینکه بعضی کارهای صادقی همیشه به دلش نشسته و می‌نشیند.

«دوستی نزدیک با رضا» یا «دلتنگی این روزهایش» باعث این اتفاق شده یا نه را نمی‌داند؛ ولی انتخابش همین بود که گفتیم. البته با یکی از کارهای «شهاب رمضان» هم ارتباط خوبی دارد که اسم آن قطعه را یادش نمی‌آید! «کبارش پوزشی» دیگر عضو این گروه هم، «هوای تو»ی مهدی یراحی را دوست دارد و می‌گوید حس عالی و دوست داشتنی یراحی در این قطعه خیلی به دلش نشسته است. اینکه همه چیز این قطعه اعم از صدا، ملودی و ترانه با هم مجموعه ای دلنشین را خلق کرده که می‌شود آن را در هر شرایطی شنید و دوستش داشت.

کوچک ترین عضو گروه یعنی «امیر قنادی» که می‌شود او را به عنوان محبوب ترین عضو گروه هم نامید، مثل رضا صادقی و چند خواننده دیگر تحت تاثیر «دوست دارم» بابک جهانبخش است و این روزها بیشتر از بقیه آن را گوش می‌کند. امیر جنس صدای بابک و لطافت لحنش را بیشتر از هر چیزی در «دوست داشتنی»شدن این کار تاثیرگذار می‌داند. مشاهده می‌کنید که اعضای «سون» انتخاب ها و سلیقه های رنگارنگی دارند و شاید همین است که باعث شده آثارشان برای هر مخاطب و هر سلیقه ای جالب توجه باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس سریع