گیتار پاپ یک ساز پرطرفدار است که صدای آن توسط نواختن (بطور معمول) 6 سیم تولید می شود و صدای تولید شده هم می تواند بصورت آکوستیک و یا از طریق تقویت الکتریک (برای یک گیتار پاپ آکوستیک یا گیتار پاپ الکتریک) باشد که معمولا توسط ضرب یا پیک زنی سیم ها با دست راست یا فرت گذاری سیم ها با دست چپ نواخته می شود. گیتار (گیتار پاپ و سایر گیتارها) یک ساز کوردفون است که به طور معمول از چوب و یا سیم های نایلونی یا سیم های فولادی ساخته می شود. این ساز از سایر کوردوفون ها توسط ساختمان و کوک آن جدا می شود. گیتار مدرن امروزی محصول عود، یک گیتار رنسانس 4 سیمه و گیتار باروک 5 سیمه است که تمامی این ها در شکل گیری گیتار مدرن 6 سیمی امروزی نقش داشته اند.

آموزشگاه موسیقی

سه نوع عمده گیتار آکوستیک مدرن وجود دارد. گیتار کلاسیک، (گیتار سیم نایلونی) گیتار سیم فولادی یا آکوستیک و گیتار آرچتاپ. صدای یک گیتار آکوستیک توسط ارتعاش سیم ها که توسط بدنه گیتار تقویت می شود تولید می شود که عملکری شبیه اتاق طنین دار دارد. گیتار پاپ اغلب به عنوان ساز تک نواز نواخته می شود

گیتارهای الکتریک در سال 1930 وارد عرصه موسیقی شدند و به سرعت در موسیقی پاپ جا باز کردند. این گیتار ها از یک آمپلی فایر برای دستکاری الکترونیک و شکل دادن به تن صدا استفاده می کنند. گیتارهای آمپلی فایر دار اولیه یک محفظه خالی ولی بدنه ای محکم داشتند. گیتار های الکتریک در تاثیر در موسیقی پاپ بسیار تاثیرگذار بوده اند. گیتارها به عنوان ساز اول در سبک هایی مانند بلوز، بسیاری از فرم های پاپ، راک، جز، فولک، فلامنکو و سول و سایر موسیقی های پاپ به شمار می روند.

کلاس آموزش گیتار پاپ

در سبک پاپ باید قطعات آوازی و ملودی های خاطره انگیز با گیتار نواخته شود. یک آهنگ پاپ معروف خارجی و یا ایرانی برای شما در نظر گرفته می شود که شما با یادگرفتن و آموختن آوازها، ریتم ها و آکوردهای آهنگ می توانید همان موسیقی را به سبک سلیقه ی شخصی خود باز خوانی کنید

موسیقی پاپ که با آواز همراه است به بیان احساسات و انتقال آن به مخاطب به زبان خیلی ساده و صمیمی می پردازد که یکی از علت های موفقیت و عامه پسند بودن این سبک همین ویژگی آن می باشد. می توان گفت که سبک پاپ تکنیک خاصی ندارد و هرشخصی که در هر زمینه از موسیقی فعالیت می کند می تواند با کمی دقت و تغییر آهنگی مورد پسند مردم منتشر کند. به همین دلیل موسیقی پاپ برگرفته از کلمه ی popular به معنای محبوب می باشد.

در آموزش گیتار به سبک پاپ مبانی موسیقی ، مفهوم زمان بندی ، نت ها ، قطعه نوازی ، آکورد و ریتم را آموزش می دهند که با تمام شدن دوره ی آموزشی هنرجویان می توانند تمامی آهنگ های پاپ مورد نظر خود را با دانلود نت های مورد نظر بخوانند و بنوازند که این مزیت تنها برای این سبک از موسیقی می باشد.

مراحل آموزش گیتار

آموزش گیتار در 6 مرحله ی زیر به ترتیب انجام می شود:

  • شروع آموزش گیتار پاپ
  • معرفی مفاهیم اولیه گیتار پاپ
  • یادگیری اولین آکورد
  • اولین آموزش ریتم
  • کوک کردن گیتار
  • یادگیری اولین آهنگ گیتار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button