گیتار پاپ یک ساز پرطرفدار است که صدای آن توسط نواختن (بطور معمول) 6 سیم تولید می شود و صدای تولید شده هم می تواند بصورت آکوستیک و یا از طریق تقویت الکتریک (برای یک گیتار پاپ آکوستیک یا گیتار پاپ الکتریک) باشد که معمولا توسط ضرب یا پیک زنی سیم ها با دست راست یا فرت گذاری سیم ها با دست چپ نواخته می شود. گیتار (گیتار پاپ و سایر گیتارها) یک ساز کوردفون است که به طور معمول از چوب و یا سیم های نایلونی یا سیم های فولادی ساخته می شود. این ساز از سایر کوردوفون ها توسط ساختمان و کوک آن جدا می شود. گیتار مدرن امروزی محصول عود، یک گیتار رنسانس 4 سیمه و گیتار باروک 5 سیمه است که تمامی این ها در شکل گیری گیتار مدرن 6 سیمی امروزی نقش داشته اند.

آموزشگاه موسیقی

سه نوع عمده گیتار آکوستیک مدرن وجود دارد. گیتار کلاسیک، (گیتار سیم نایلونی) گیتار سیم فولادی یا آکوستیک و گیتار آرچتاپ. صدای یک گیتار آکوستیک توسط ارتعاش سیم ها که توسط بدنه گیتار تقویت می شود تولید می شود که عملکری شبیه اتاق طنین دار دارد. گیتار پاپ اغلب به عنوان ساز تک نواز نواخته می شود

گیتارهای الکتریک در سال 1930 وارد عرصه موسیقی شدند و به سرعت در موسیقی پاپ جا باز کردند. این گیتار ها از یک آمپلی فایر برای دستکاری الکترونیک و شکل دادن به تن صدا استفاده می کنند. گیتارهای آمپلی فایر دار اولیه یک محفظه خالی ولی بدنه ای محکم داشتند. گیتار های الکتریک در تاثیر در موسیقی پاپ بسیار تاثیرگذار بوده اند. گیتارها به عنوان ساز اول در سبک هایی مانند بلوز، بسیاری از فرم های پاپ، راک، جز، فولک، فلامنکو و سول و سایر موسیقی های پاپ به شمار می روند.

کلاس آموزش آواز سنتی

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
Call Now Buttonتماس سریع