سه قدم مهم پیش از شروع آموزش گیتار

folder_openدانستنی های گیتار
commentبدون دیدگاه

شاید شما هم تازه قصد دارید آموزش گیتار را شروع کنید. شاید هنوز حتی ساز هم نخریده اید و خیلی سوالها ذهنتان را مشغول کرده که جوابش را نمی دانید و یا حتی نمی دانید از کجا میتونید جواب صحیحش را پیدا کنید و یا ممکن است از کسانی هستید که گیتار را فرا گرفته اید اما از یک جایی به بعد با مشکلاتی مثل خسته شدن از تمرینات تکراری و یا سخت شدن بیش از حد قطعات رو به رو شده اید و دیگر میلی به ادمه راه ندارید . البته ممکن است علاقه به گیتار در شما هنوز زنده باشد اما نمی دانید که چه باید بکنید . آموزش گیتار یک مسیر است. یک جاده به سمت هدفی که عشق و علاقه شماست و چه چیزی شیرین تر از این که هدف شما علاقه شما هم باشد. در این راه با فراز و نشیب های زیادی روبرو خواهید شد.. پس برای گام نهادن در این راه قدم اول بسیار مهم است چون ممکن است یک اشتباه در اول راه باعث شود شما کل راه را اشتباه بروید. و قدم اول چیری نیست جز پیدا کردن یک مرجع و راهنمای خوب با اطلاعات کامل و درست. انتخاب درست و داشتن اطلاعات صحیح در اول راه میتواند در پا گذاشتن در مسیرصحیح به شما کمک شایانی بکند. فراموش نکنید که مسیر مستقیم کوتاه ترین مسیر است. به همین دلیل من تلاش کردم این اطلاعات را به صورت یکجا برای شما قرار دهم. امیدوارم توانسته باشم در ارتقای سطح فرهنگ عمومی موسیقی قدم موثری برداشته باشم.

آموزش آنلاین گیتار در آموزشگاه فردوس

آموزش گیتار به صورت حضوری

آموزش آواز خوانی با گیتار

قدم اول – انتخاب صحیح ساز

در واقع اولین چیزی که مهم است احساس شما نسبت به سازتان است. باید آن را از ته دل دوست داشته باشید…هر وقت سازتان را دست میگیرید باید احساس خوبی داشته باشید. پس در واقع اولین مرحله آموزش گیتار انتخاب صحیح ساز است. پس هیچ وقت سازتان را به علاقه کس دیگری انتخاب نکنید. چون قرار است مدت ها با آن ساز زندگی کنید. پس اگر لذتی به دنبال ان نباشد ادامه مسیر سخت و چه بسا غیر ممکن خواهد شد. بنا بر این فراموش نکنید که سازی را انتخاب کنید که دوست دارید . صدای سازتان باید به شما آرامش دهد و شما را به دنیایی دیگر ببرد. بسیاری از کسانی که در نواختن ساز موفق نمی شوند از ابتدا ساز مورد علا قه شان را انتخاب نکرده اند و یا به پیشنهاد و متاسفانه در برخی موارد اجبار والدین شروع به یاد گیری سازی می کنند که دوست ندارند. اکثریت این هنر جویان در نیمه راه دست از تمرین ساز می کشند. بسیار مهم است که بدانید نیروی محرکه تمرین ،علاقه است..

قدم دوم – انتخاب آموزشگاه موسیقی خوب قبل از تهیه ساز

اگر دقت کرده باشید روی کلمه خوب تاکید کردم. زیرا متاسفانه در این راه افراد سود جوی زیادی سر راه شما قرار دارند و تشخیص آنها از مدرسان واقعی و دلسوز بسیار مشکل است. حتما می پرسید از کجا بفهمیم؟ دقت کنید:

1-مدرس خوب باید هنرجویان خوبی تربیت کند و کلاس خوب باید خروجی خوب با تعداد بالا داشته باشد. یک راه تشخیص مدرس خوب از مدرسان دیگر ،هنرجویان او هستند. هنرجویان باید نوازنده باشند. هر هنرجویی باید با توجه به مدت زمانی که ساز می زند توانایی اجرای قطعات مختلفی را داشته باشد. البته در اینجا کمی کار سخت تر می شود چون هنرجویی خوب ساز می زند که خوب تمرین کند و حالا شما باید به دنبال هنرجوبانی با میزان تمرین بالا بگردید. اما به طور کلی شما میتوانید با بررسی اکثریت هنرجویان به یک نتیجه خوب برسید.

2-یک مدرس خوب در درجه اول باید خوب تدریس کند و در درجه دوم نوازنده خوبی باشد شما به کنسرت موسیقی نمی روید. شما به کلاس موسیقی می روید که یاد بگیرید. پس شما باید بیشتر ساز بزنید تا مدرس شما. البته می تونید در آخر هر کلاس از او خواهش کنید که قطعه ای برای شما بنوازد تا لذت ببرید و به ادامه رهتان دلگرم شوید. رزومه نوازندگی قوی مدرس شما دلیل بر تدریس عالی وی نیست. دقت کنید که رزومه یا پیشینه نوازندگی مدرس در درجه اخر اهمیت قرار دارد. می پرسید چرا؟ توجه کنید…مدرس خوب موسیقی قبل از نوازنده بودن باید معلم خوبی باشد. اینکه معلم شما در فلان مسابقه مقام آورده حاکی از توان نوازندگی اوست و نه توان تدریس. درست است که یک معلم خوب باید نوازنده خوبی هم باشد، اما این دلیل نمیشود که بر عکسش هم صادق باشد. تدریس جدا از نوازندگی است و فنونی جداگانه نیاز دارد و بهترین حالت این است که مدرس شما نوازنده ی قدری هم باشد.

3-معلم شما باید توان انتقال مفاهیم بالایی داشته باشد و باید بتواند خیلی خوب با شما ارتباط بر قرار کند. معلم موسیقی باید حرفهایش گویا ، شیرین ، روان و در عین حال ساده و قابل فهم باشد. پس معلمی را برای خود انتخاب کنید که با او راحت هستید و مطالب را از زبان او بهتر می فهمید. در غیر این صورت کلاس موسیقی رفتن برای شما به جز عذاب چیزی دیگری نخواهد بود.

قدم سوم – خرید ساز

اگر موفق با پیدا کردن مدرس خوبی شده اید چه بهتر که در مورد خرید سازتان هم از او نظر بپرسید. هر چه باشد او تجربه ی بهتری دراین زمینه دارد.

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه فردوس

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Button