پیانو یک ساز غربی است و کلاس آموزش پیانو یکی از پرطرفدارترین و بهترین کلاس ها در آکادمی فردوس می باشد. شاید این سوال برایتان بوجود بیاید که چگونه باید پیانو را یاد گرفت؟ با خواندن این مطلب می توانید پاسخ مناسبی برای سوالتان دریافت کنید.

چگونه پیانو یاد بگیریم ؟

یادگیری پیانو مقدمات و اصولی دارد که در زیر به آنها اشاره کرده و توضیحات مختصری در اختیارتان می گذاریم:

ساز پیانو

آموزش پیانو بدون داشتن ساز پیانو شخصی ممکن نیست و باید یک ساز مناسب برای فراگیری آن تهیه کنید. خرید پیانو معمولا هزینه ی بالایی دارد اما می توانید با هزینه ی کمتر و مناسب تر پیانوهای الکتریکی را خریداری کرده و با استفاده از آن به شروع به یادگیری کنید همچنین پیانوهای دیجیتال یا الکتریکی کارکرد آسان تر و صدای قابل کنترل تری دارند.

آیا برای یادگیری پیانو می  شود از ارگ استفاده کرد ؟

نت های موجود روی ارگ و پیانو دارای سیستم یکسانی هستند و شبیه به یکدیگر می باشند اما صدای خروجی این دو ساز تفاوت آن ها با یکدیگر است.بنابراین میشود به جای پیانو از ارگ استفاده کرد اما اینکار اصولی نیست زیرا هنرجو صدایی که در کلاس پیانو می شنود با صدایی که با نواختن خود از طریق ارگ در منزل می شنود متفاوت است و ممکن است باعث بی انگیزگی هنرجو شود.

استاد پیانو

یکی از نکات مهم در آموزش پیانو انتخاب استاد می باشد زیرا استادی که در زمینه آموزش پیانو متخصص باشد و تمامی علاقه های شما را به خوبی دریابد می تواند شما را در آموزش بهتر و رسیدن به هدفتان کمک کند.همانطور که میدانید موسیقی با احساس رابطه ی مستقیمی دارد پس باید استادی انتخاب کنید که کلاس پیانو را صمیمی و پرشور برگزار کند این قضیه برای کلاس کودکان اهمیت بیشتری دارد.

آیا یادگیری پیانو بدون استاد میسر است ؟

یادگرفتن سازها بدون استاد یک روش غیر اصولی می باشد که اگر با این روش جلو برویم در آخر باعث ایجاد مشکلاتی می شود که با داشتن یک استاد متخصص هیچگاه اتفاق نمیافتد.همچنین اساتید پیانو در کلاس هایشان از روش هایی استفاده می کنند که باعث می شود تا زودتر از زمانی که بدون استاد به فراگیری پیانو می پردازید آموزشتان را به پایان برسانید زیرا آموزش هایی که در اختیار شما قرار میدهند را ممکن است شما با ماه ها آزمون و خطا به آن ها برسید. در نتیجه یادگیری زیر نظر یک استاد باتجربه آسان تر و لذت بخش تر خواهد بود.

تمرین و تکرار

یادگیری پیانو با تمرین و تکرار میسر می شود حتی اگر استاد باتجربه و خوبی داشته باشید بدون تمرین نمیتوانید موفق شوید و هیچ راهی جایگزین تمرین برای یادگیری خوب و عالی موسیقی وجود ندارد و کسانی می خواهند سریع و بدون تمرین آموزش ببینند فقط قادر به نواختن چند قطعه ی معمولی خواهند بود. پس می توان گفت آموزش پیانو مسیر لذت بخشی دارد که فقط با آموزش صحیح و اصولی می توان در آن به نتیجه رسید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس سریع