مراحل یادگیری پیانو در آموزشگاه موسیقی فردوس

اگر می خواهید با مراحل یادگیری ساز پیانو در کلاس آموزش پیانو آشنا شوید و روند آموزشی این کلاس را بدانید تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا توضیحاتی را در این زمینه در اختیارتان بگذاریم.

یادگیری پیانو

پیانو یکی از سازهای غربی است و به دلیل شکل ظاهری خاص و صدای دلنشینی که دارد طرفداران زیادی را در همه جای دنیا به سمت خود کشانده است و حتی در بین موزیسین ها نیز ساز محبوبی است. همچنین پیانو برای آموزش کودکان نیز ساز مناسبی است که در صورت علاقه ی کودک به این ساز پس از گذراندن دوره ی موسیقی کودک به دوره ی تخصصی ساز پیانو وارد می شود تا از همان کودکی اصول و قواعد آن را آموزش ببینند.

بسیاری از افراد علاقه مند هستند تا بدانند که آموزش پیانو چه مراحلی دارد و باید آموزش آن را از کجا و چگونه شروع کرد؟ برای گرفتن پاسخ این سوال ادامه ی مطلب را مشاهده نمایید تا مراحل یادگیری پیانو را برای شما به صورت مختصر توضیح دهیم:

مراحل یادگیری پیانو

یادگیری پیانو مراحل بسیار متعددی دارد که در ادامه به بررسی برخی از این مراحل به صورت مختصر می پردازیم:

انتخاب هدف

اولین و مهم ترین مرحله در یادگیری پیانو هدف ما از آموزش می باشد زیرا همین هدف آینده ی ما را از نوازندگی مشخص می کند و باعث می شود تا شیوه ی یادگیری نیز مشخص شود زیرا اگر نحوه ی آموزش با هدف ما فرق داشته باشد و هرکدام جدای از هم باشند باعث بی علاقگی و رها کردن آموزش موسیقی می شود.پس هر کسی که هدف خاصی دارد شیوه ی خاص خود را نیز برای آموزش دنبال می کند.

انتخاب شیوه و سبک آموزشی

بعد از انتخاب و مشخص شدن هدف از آموزش پیانو ، شیوه و سبک آموزش مشخص می شود همچنین باید در نظر گرفت که آموزش برای چه سنی است که با توجه به آن روش مناسب با سن افراد انتخاب شود.

انتخاب استاد

مرحله ی بعدی یادگیری انتخاب استاد می باشد که این مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. باید دقت داشت که با توجه ب رنج سنی فرد باید استاد مناسب انتخاب کرد این نکته بیشتر در آموزش کودکان حائز اهمیت است که استاد باید مهارت کافی در زمینه ی آموزش کودک را داشته باشد. همچنین سبک آموزشی نیز نکته ی مهمی در انتخاب استاد می باشد زیرا هر یک از استاد در یک سبک خاص تبحر دارند و در آن سبک به صورت تخصصی کار می کنند.

آموزش مبانی موسیقی روی ساز

برای آموزش موسیقی ابتدا باید اصول و قواعد آن را آموزش دید و اگر تنها به آموزش نوازندگی بپردازید در ادامه ی راه به مشکل می خورید. پس ابتدا با آموختن موسیقی به صورت اصولی و تکنیکی دانش موسیقیایی خود را کامل کنید و سپس به سراغ آهنگسازی بروید.

تمرین و تکرار و تبحر در نوازندگی

آموختن موسیقی بیشتر از همه ی عوامل به خود شما بستگی دارد زیرا اگر بهترین استاد را با توجه به هدفتان مشخص کنید و در همه ی کلاس ها را به صورت مرتب حضور پیدا کنید ولی تمرین را در روند آموزش خود جای ندهید هیچ پیشرفتی در این زمینه نخواهید داشت. پس آموزش پیانو و هر ساز دیگری بیشتر به خود شما و وقتی که برای تمرین می گذارید بستگی خواهد داشت.

خلاقیت

خلاقیت موضوع و مبحث بسیار مهم نواختن است زیرا اگر خلاقیتی در موسیقی نداشته باشید حتی اگر بهترین و ماهر ترین نوازنده باشید کار همه به یکدیگر شبیه می شود و هیچ کار منحصر به فردی صورت نمی گیرد.خلاقیت رابطه ی مستقیمی با پیشرفت شما دارد که هرچه بیشتر خلاقیت داشته باشید در موسیقی پیشرفت های بیشتری می کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Button