آموزش آواز - کلاس آواز

کلاس آموزش آواز در تهران

کلاس آواز: یکی از محبوبترین کلاس های آکادمی فردوس، کلاس آموزش آواز خوانی و خوانندگی است. در این مطلب در مورد شهریه کلاس آواز سنتی، آموزش خوانندگی مبتدی، کلاس آواز ارزان و بهترین کلاس آواز در تهران توضیح میدهیم. آموزشگاه موسیقی فردوس، انواع سبک های مختلف آواز را آموزش میدهد. علاقمندان به خوانندگی و آوازخوانی به دنبال شرکت در کلاس آواز سنتی، کلاس آواز پاپ، کلاس گیتار پاپ، آموزش خوانندگی از مبتدی تا پیشرفته و… هستند. ثبت نام کلاس آواز در آکادمی فردوس با هزینه مناسب به صورت تضمینی آغاز شده است، پس اگر علاقمند به این سبک از موسیقی هستید فرصت را از دست ندهید و یادگیری را شروع کنید.

برای اطلاع از کلاس های آموزش آنلاین آواز به این لینک مراجعه کنید

ثبت نام کلاس آموزش خوانندگی مبتدی، در آموزشگاه موسیقی فردوس آغاز شده است و هنرجویان علاقمند به دنیای موسیقی، صداسازی، خوانندگی و آواز خوانی می توانند همین الان برای حضور در آموزشگاه موسیقی و شرکت در کلاس های مدنظر خود اقدام کنند. در میان بهترین آموزشگاه های آواز، آموزشگاه موسیقی فردوس یکی از باتجربه ترین و بهترین آموزشگاه هایی است که کلاس آواز بانوان، کودکان و بزرگسالان را برگزار میکند.

فیلم کلاس آواز

شهریه کلاس آواز در تهران

یکی از پرطرفدار ترین کلاس های آموزشگاه موسیقی فردوس کلاس آموزش آواز می باشد.شما می توانید برای اطلاع از کلاس آموزش آواز سنتی، آموزش خوانندگی مبتدی تا پیشرفته، هزینه کلاس آواز در تهران و آموزش خوانندگی پاپ این مقاله را دنبال کنید. همچنین اگر شما علاقه مند به آواز راک و پاپ و همچنین یادگیری اصول و قواعد خوانندگی هستید و به دنبال یک کلاس خوب در تهران با هزینه مناسب می گردید با سایت آکادمی فردوس همراه باشید.

شهریه کلاس آواز، خوانندگی در تهران و هزینه کلاس صداسازی به کلاس و سبک مورد نظرتان بستگی دارد و اگر میخواهید در کلاس آواز پاپ یا سنتی ثبت نام کنید آموزشگاه فردوس با مناسب ترین قیمت در خدمت هنرجویان و علاقه مندان به موسیقی و خوانندگی می باشد.

آموزش آواز خوانی سنتی

آواز نوعی از موسیقی می باشد که توسط یک یا چند خواننده بدون ساز اجرا می شود البته اگر اصل قطعه برای آواز خواندن باشد.در گذشته به هر یک از دستگاه های موسیقی نیز آواز می گفتند اما امروزه آواز معنای خاصی در موسیقی ایران دارد.

در انتهای کلاس آموزش خوانندگی به چه دست آوردی خواهیم رسید؟

فارغ التحصیلان این کلاس ها با یادگیری تکنیک ها، قواعد و اجرای آواز پاپ در کنسرت های ایرانی و خارجی می توانند شرکت کنند همچنین خواهند توانست سولو با ارکستر های مجلسی، ارکستر های بزرگ و ارکسترهای کوچک را اجرا کنند.

برگزاری کلاس های آموزش آواز سنتی و خوانندگی پاپ، توسط برترین اساتید دانشگاهی در آکادمی فردوس:

 1. پرورش صدای افراد برای بالا بردن وسعت، کیفیت و قدرت صدا
 2. استعدادیابی افراد برای استفاده از صدای منحصر به فرد هر شخص و دور شدن از تقلید صدا
 3. یادگیری کامل نت ها و اجرای درست قطعه های موسیقی از از موزیکالیته، تیونینگ، ریتم، دینامیک، سونوریته و تمپو آگوگیک
 4. یادگیری قواعد اجرا و بیان موسیقیایی
 5. یادگیری قواعد و تکنیک های مربوط به سبک های آواز پاپ
 6. یادگیری کار با رپرتوار قطعه های ایرانی و جهانی آواز پاپ

امتیازات ویژه جهت هنرجویان شرکت کننده در کلاس آموزش خوانندگی

 1. اجرای کنسرت در داخل آموزشگاه برای همه ی هنرجویان
 2. اجرای کنسرت عمومی در تالارهای سطح کشور توسط هنرجویان منتخب
 3. معرفی هنرجویان به جامعه هنری و تشویق و حمایت هنرجویان به تولید آلبوم دارای مجوز
 4. پشتیبانی از هنرجویان برای حضور و فعالیت در داخل آکادمی و معرفی آنها به ارکسترهای سطح کشور
 5. دادن گواهینامه معتبر توسط اساتید به نام آکادمی فردوس

ثبت نام کلاس آواز

برای ثبت نام و شرکت در کلاس آواز خوانی آموزشگاه موسیقی فردوس فرم زیر را پرکنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم ثبت نام کلاس آواز

اگر از نظر خودتان صدای خوبی دارید یا علاقه زیادی به خوانندگی دارید می توانید با حرکت درست در راه رشد و پرورش استعداد خود حرکت کرده تا در آینده دچار پشیمانی نشوید.

هنرهای زیادی در کشور ما وجود دارد که توجه بسیاری از مردم را جلب کرده است اما هنر خوانندگی نظر عده ی زیادی به خصوص جوانان را به خود جلب کرده است که با تلاش و کوشش هر فردی می تواند به آرزوی خواننده شدن خود برسد.

vocal lesson - کلاس آواز

آموزش آواز را جدی بگیرید!

اکثر افراد بر این باورند که برای خواننده شدن فقط باید صدای خوب داشته باشند در صورتی که این فکر اشتباهی است زیرا هر کسی که فکر متفاوتی داشته باشد می تواند نتیجه ی مطلوب تری را بگیرد.

هم چنین داشتن یک صدای خوب به تنهایی باعث خواننده شدن نمی شود و اگر کسی می خواهد خواننده شود باید با شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش خوانندگی تکنیک ها و اصول خوانندگی را به طور کامل بیاموزد.

اگر شما سعی دارید بدون آموزش خواننده شوید به موفقیت زیادی در این زمینه نمی رسید به این دلیل که آموزش صدا را پخته تر و بی نقص تر می کند و می توانید ازتجربیات و تکنیک های دیگران استفاده کنید تا توانایی های شما افزایش پیدا کند.

خوانندگی راه سخت و پرچالشی دارد که برای رسیدن به موفقیت باید تمامی سختی های آن را پشت سر بگذارید. همچنین هنرجویانی نیز وجود داشته اند که صدای خوبی نداشتند ولی با شرکت در کلاس های آموزش خوانندگی و یاد گیری اصول و قواعد آن به موفقیت دست یافته اند.

شاید باورکردنی نباشد، اما قرار نیست که تمام کسانی که خواننده می‌شوند، حتما باید صدای خوبی هم داشته باشند. ما اعتقاد داریم که صدا ساختنی بوده و این علاقه است که می‌تواند راه رسیدن به هدف که همانن آوازخوانی است را هموار کند. شاید این جمله کمی تکراری به نظر برسد، اما حقیقتی است که نمی‌توان آن را کتمان کرد. توجه داشته باشید که تعبیر غلط از این موضوع مطرح شده هم می‌تواند خطرناک باشد، زیرا داشتن استعداد می‌تواند مسیر پیشرفت و دستیابی به آرزوی آوازخوانی را برای افراد، سریع‌تر کند، اما نباید فکر کرد نداشتن صدا و استعداد اولیه کافی، مانع بزرگی بر سر راه هنرجویان به حساب می‌آید.

نکات مهم در زمینه آموزش آواز خوانی

در هنگام خواندن آواز نباید فشار زیادی به حنجره خود وارد کرد که صدا بلند تر شود بلکه باید صدا را مدیریت کرد.کسی که صدای خود را بتواند مدیریت کند به موفقیت بیشتری دست پیدا میکند. کسانی هستند که هنگام خواندن انرژی زیادی را مصرف می کنند اما موفق نمی شوند زیرا در مدیریت صدای خود مشکل دارند.

1: بدن خود را قبل از خواندن آواز، گرم کنید!

نرمش کردن و داشتن تمرینات هوازی برای یک خواننده مانند نوشیدنی انرژی زا عمل می کند و انرژی فرد را چند برابر می کند.وقتی که بدن شخص انرژی دریافت کند صدا نیز بهتر می شود پس اگر قبل از خوانندگی به مدت کوتاه نرمش کنید می توانید به موفقیت های زیادی در خوانندگی برسید.

توجه داشته باشید که برخی افراد، گرم کردن قبل از آوازخوانی را یک فعالیت ورزشی کامل می‌دانند که قطعا صحیح نبوده و می‌تواند نتیجه معکوس برای افراد به دنبال داشته باشد. شما باید بتوانید مدت زمان اندکی را تعیین کرده و فعالیت هوازی داشته باشید تا بتوانید از مزایای آن هنگام آوازخوانی بهره‌مند شوید؛ قطعا این کار مزایای بسیار زیادی دارد و تا زمانی که آن را تجربه نکنید، نمی‌توانید اهمیت آن را به طور کامل درک کنید.

2: استرس را از خود دور کنید

استرس دشمن و رغیب خوانندگی ب حساب می آید زیرا یکی از هدف های مهم خوانندگی که می تواند نظر افراد را نیز جلب کند انتقال آرامش به مخاطب می باشد. اگر یک خواننده نتواند آرامش داشته باشد و با استرس کار کند بی شک نمی تواند با مخاطب خود ارتباط برقرار کند.

پس اگر فردی ک می خواهد خواننده شود استرس دارد و نمی تواند آن را مدیریت کند بهتر است برای حل این مشکل راه حلی پیدا کند.

در کلاس آموزش مهارت خوانندگی راه های کنترل و مقابله با استرس نیز به افراد آموزش داده می شود در نتیجه راه های زیادی برای کنترل استرس وجود دارد اما در ابتدا فرد باید خودش بخواهد تا این مشکل را برطرف کند.

کلاس آواز - کلاس آواز

3: نفس کشیدن خود را مدیریت کنید

از دیگر نکاتی که باید در خواندن آواز به آن توجه داشت نفس گیری در هنگام خوانندگی می باشد.اگر دقت کنید می بینید خوانندگان زیادی هستند که مدیریت درستی بر روی نفس کشیدن در هنگام اجرای آواز دارند به صورتی که اگر شما بخواهید تا با خواننده هم خوانی کنید در اواسط آهنگ نفس کم می آورید.

همچنین مدیریت صدا باید به درستی و در زمان مناسب آن انجام شود در غیر اینصورت نتیجه ی برعکس به همراه دارد. مدیریت چنین کاری نیاز به یادگیری تکنیک های مخصوص به خود را دارد که با رفتن به کلاس های آموزشی می توانید آن را به دست بیاورید.

البته نمی‌توان گفت شرکت در کلاس به تنهایی می‌تواند باعث شود افراد و هنرجویان بتوانند نفس خود را مدیریت کنند، زیرا داشتن استعداد و توانایی لازم در مدیریت تنفس هم نقش اساسی و کلیدی دارد. در صورتی که بتوانید فعالیت‌های هوازی را در برنامه روزانه خود قرار دهید، می‌توانید توانایی بهتر نفس کشیدن را کسب کنید و همین مسئله هم می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی مدیریت نفس کشیدن داشته باشد تا هنگام اجرای آواز با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

4: حرکات اضافی خود را حذف کنید

اگر به هنگام خوانندگی تحرک زیادی دارید شاید پیش خود فکر کنید که این کار برای جلب توجه مخاطب لازم است اما همیشه اینطور که فکر می کنید نیست و گاهی نتیجه ی برعکس دارد.

همچنین داشتن تحرک زیاد می تواند آرامش و تمرکز شما را هنگام خواندن برهم بزند به همین دلیل باید میان آرامش داشتن و حرکات بدن تعادل ایجاد کنید. کسب این آرامش هنگام آواز خواندن با تمرین زیاد و توانایی ذاتی که دارید میسر می شود.

شاید ترک این عادت برای شما سخت باشد، اما باید بپذیرید که داشتن حرکات اضافه در هنگام اجرای آواز می‌تواند دید مخاطبین روی شما را تغییر دهد و این مسئله هم می‌تواند در آینده کاری شما تاثیرگذار باشد. تنها کاری که باید بکنید، تقویت تمرکز بوده تا بتوانید روی حرکات خود کنترل داشته باشید.

5: داشتن یک مربی توانمند

داشتن یک مربی حرفه ای و توانمند تاثیر زیادی بر روی هنرجو دارد.آموزشگاه های موسیقی و خوانندگی زیادی در کشور وجود دارند که بین آنها تعدادی از آموزشگاه ها نسبت به بقیه برتری دارند.

یکی از آموزشگاه های حرفه ای آموزش موسیقی و خوانندگی آموزشگاه فردوس در تهران می باشد که سابقه ی خوب و درخشانی در آموزش و تربیت هنرجویان دارد.همچنین این آموزشگاه دارای محیطی شاد و اساتیدی حرفه ای می باشد که سابقه درخشانی در زمینه موسیقی دارند.پس اگر به دنبال یک آموزشگاه حرفه ای برای خوانندگی می گردید بدون تردید در آموزشگاه فردوس ثبت نام کنید.

همانطور که گفته شد برای خواننده شدن باید دوره های مربوطه را زیر نظرمربیان با تجربه گذراند در غیر این صورت خواننده شدن امکان پذیر نمی باشد اما با شرکت در کلاس های آکادمی فردوس جایی برای نگرانی وجود ندارد زیرا از استید مجرب برای آموزش هنرجویان استفاده می کند.

انواع کلاس های اموزش آوازخوانی:

 • کلاس آواز پاپ
 • کلاس آواز کلاسیک
 • کلاس اواز ایرانی
 • کلاس آواز تلفیقی

کلاس سلفژ چیست؟

در خوانندگی تکنیکی وجود دارد که با استفاده از آن خواننده به راحتی می تواند نت ها را ادا کند، که به آن سرایش یا سلفژ می گوییم. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کلاس سلفژ چیست را مطالعه کنید.

شرایط حضور در دوره های کلاس آواز:

 • شرکت در دوره بدون محدودیت سنی.
 • در شاخه های آواز سنتی و پاپ هیچ نیازی به این وجود ندارد که هنرجو آشنایی از قبل داشته باشد.
 • حرفه ای، متوسط و مبتدی، سطوح آموزشی کلاس ها می باشد.
 • کلاس های خصوصی، یک روز در هفته برگزار می باشد.
 • کلاس های گروهی، یک روز در هفته برگزار می باشد.
 • دوره کلاس های آواز پاپ، یک روز در هفته برگزار می باشد.
 • دوره کلاس های آواز سنتی، یک روز در هفته برگزار می باشد.
 • دوره ی کلاس های آواز کلاسیک، یک روز در هفته برگزار می باشد.

برای اطلاع از کلاس های آموزش آنلاین آواز به این لینک مراجعه کنید

65 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام خواستم بپرسم اگر کسی استعدادی توی صدا نداره آیا میتونه در کلاس خوانندگی شرکت کنه؟! فایده ای داره یا نه

  پاسخ
 • قیمت کلاس آواز حدودا چقدر میشه؟

  پاسخ
 • ساناز میری
  ژانویه 13, 2020 12:01 ب.ظ

  سلام خسته نباشید، میخام بدونم کلاس آواز چگونه است؟ یعنی منظورم اینه که به چه شکل آوازخوانی و خوانندگی رو توی کلاس هاتون آموزش میدید؟

  پاسخ
 • ثبت نام کلاس آواز شروع شده؟

  پاسخ
 • کلاس آواز پاپ بانوان هم دارید یا خیر

  پاسخ
 • سلام دوستان اکادمی فردوس تکه اگر واقعا هدفتون اینه که توی خوانندگی تک بشید و دنبال یک کلاس آواز خوب در تهران میگردید، به نظر من فقط آموزشگاه موسیقی فردوس بهترینه

  پاسخ
 • کلاس آواز سنتی هم دارید یا نه؟ من مطلبتون رو خوندم متوجه نشدم! من دنبال یک کلاس خوانندگی سبک سنتی میگردم

  پاسخ
 • سلام دوستان اگر واقعا دنبال کلاس آواز حرفه ای میگردی و یادگیری و پیشرفت براتون مهمه جدا بهتون میگم که آموزشگاه فردوس رو انتخاب کنید پشیمون نمیشید

  پاسخ
 • سلام من دنبال کلاس آموزش آواز حرفه ای هستم. آیا آموزشگاه شما به صورت پیشرفته و حرفه ای خوانندگی رو یاد میده؟

  پاسخ
 • آموزش تحریر زدن آواز رو می فرمایید با چه سبکی تدریس میکنید

  پاسخ
 • یعنی شما کلاس آموزش خوانندگی مبتدی تا پیشرفته رو برگزار می کنید؟ آموزش خوانندگی با گیتار هم یاد میدید؟

  پاسخ
 • آموزشگاه موسیقی فردوس بهترین کلاس های موسیقی رو برگزار می کنه خدا قوت

  پاسخ
 • سلام خدمت دوستان عزیز، من خودم ساکن شمال تهران هستم و خیلی دغدغه این رو داشتم که حتما وقتم رو توی یک کلاس خوب و معتبر برای یادگیری خوانندگی صرف کنم هزینه برام مهم نبود ولی خب تا یه حدی میخاستم هزینه کنم ولی خب در کل میخواستم هزینه کلاس آواز بدم در صورتی که پیش یک سری اساتید خوب و حرفه ای تکنیک های خوانندگی رو یادبگیرم. با یه سرچ ک توی گوگل زدم و دنبال بهترین آموزشگاه موسیقی شمال تهران گشتم با آکادمی فردوس آشنا شدم خدارو هزاران بار شکر که با این آموزشگاه آشنا شدم و خب کلاس آموزش اوازخوانی هم که داشتن و از لحاظ قیمت و شهریه که اوکی هستن و هزینه هایی که میدید مناسبه و همچنین اساتید که دیگه نگم عالین اگر توی تهران زندگی میکنید حالا هرچی غرب یا جنوب هستید حتما برید و ثبت نام کنید فوق العاده هستن.

  پاسخ
 • کلاس های آواز فردوس بی نظیره…

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید کلاس آواز خوانی با پیانو هم دارید؟

  پاسخ
 • من یکی از هنرجویان آکادمی فردوس هستم، کلاس های آواز که در شمال تهران در این آموزشگاه برگزار میشه فوق العادس، اساتید عالی و حرفه ای هستن

  پاسخ
 • سلام خواستم بدونم کلاس آنلاین آواز و خوانندگی برگزار نمیکنید؟ خداییش الان با این پیشرفت تکنولوژی خیلی طبیعیه که به صورت آنلاین و غیر حضوری کلاس های آموزش موسیقی مخصوصا خوانندگی رو راه بندازید. ممنون میشم اطلاع بدید که در مورد این که در حال حاظر کلاس آنلاین دارید یا نه و اگر در آینده قصد دارید برگزار کنید کی این کار رو انجام میدید

  پاسخ
 • خیلی علاقه شرکت دارم
  ولی متاسفانه سبزوارم و نمیتونم بیام
  ایا اموزش مجازی ندارید؟

  پاسخ
 • سلام شما اموزش رپ و پاپ رپ هم میدهید

  پاسخ
 • سلام. خسته نباشید. آیا کلاسهای اموزش آواز مجازی و آنلاین هم دارید؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر .من بوشهر هستم و کارمند اداره برق هستم و علاقه به خوانندگی داشتم …آیا میشود به صورت مجازی با شما تمرین خوانندگی رو انجام بدم …یا حتما باید حضور داشته باشیم.
  تشکر

  پاسخ
 • ژوبین شهرآزاد
  آوریل 14, 2020 7:10 ق.ظ

  اساتید کلاس آواز پاپ رو معرفی میکنید ؟

  پاسخ
 • گیتی کسایی
  ژوئن 23, 2020 1:48 ب.ظ

  سلام من بالای پنجاه سال هستم و در اصفهان زندگی می کنم علاقه زیادی به آواز خواندم دارم اما مسئله ای که مانع من میشه یکیش صدای خوبی ندارم و کمی هم خجالتی هستم آیا شما تست صدا هم می کنید یا نه ‌آنلاین هم آموزش دارید یا نه با توجه به سن لطفا پاسخ من را بدهید ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ
  • شهاب خدامن
   ژوئن 23, 2020 2:16 ب.ظ

   سلام لطفا با آموزشگاه تماس بگیرین راهنماییتون میکنیم. ۲۲۰۵۲۶۵۲ – ۲۲۰۱۱۵۴۷

   پاسخ
 • سلام استاد های تدریس اوازتون سرشناس هستن لطف میکنید اسم استاداتونو بگید ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام من میدونم که حنجره قوی ندارم اما دوست دارم آواز خوانی رو بیاموزم….به نظر شما اساتید محترم میتونم آموزشش رو ببینم؟؟؟منم میتونم شرکت کنم؟

  پاسخ
  • سلام بله چرا که نه. تمرین های زیادی برای تقویت هنجره هست و حتما استادتون کمکتون میکنه.

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید
    من 16 سالمه و به خانندگی علاقه زیادی دارم و قزوین هستم ولی نمیدونم صدام خوب باشه یا ن
    راهنمایی میکنید باید چه کنم.

    پاسخ
 • پرویز احمدی نیا
  اکتبر 25, 2020 5:26 ق.ظ

  با سلام و تشکر.
  گاهی برای دل خودم زمزمه میکنم میزنم زیر آواز.
  صدای نکره ای دارم.ادعای خوش صدایی ندارم،
  دوست دارم خوشیها و درد دلهامو با خوندن آواز
  بروز بدم. عاشق موسیقی هستم.
  دوست دارم مثل یه بچهِ کلاس پیش دبستانی
  تنبل برم ته کلاس و فقط گوش بدم و از ابتدایی ترین مراحل، اصول موسیقی و آواز رو یاد بگیرم.
  البته یکی دونفر با شنیدن زمزمه هام
  پیشنهاد کردند برم کلاس تا گوشهاشون کمتر اذیت بشه.
  ممنونم از شما در انتظار پاسخ و پیام شما هستم.پاینده و سلامت باشید.

  پاسخ
 • ببخشید کلاس انلاین ام هست؟

  پاسخ
 • سلام دوره خوانندگی پاپتون چن ماهس و اینکه چن روز و چن ساعت در هفته کلاس باید بیایم؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید . من ۱۵ سال دارم و علاقه زیادی به خوانندگی دارم . میخواستم بپرسم که ایا میشه آهنگ های انگلیسی هم سر کلاس یا کلا خواند ؟ چون من اهنگ های انگلیسیو بیشتر دوست دارم .چون من تاحالا ندیدم که کلاس خوانندگی انگلیسی باشه . و اینکه دوستامم بهم میگن انگلیسی بخونی بهتره و میگن صدامم خوبه ولی خجالتی هستم با تشکر‌🌹

  پاسخ
  • علی نظری
   می 13, 2021 4:40 ب.ظ

   با سلام خدمت شما ملینا خانم من هم مثل شما خجالتی ام ولی برای این که بخوام خواننده بشم و بخونم و اجرا کنم باید سعی کنم سعی کنید که بتونید خجالت و هر چیزی که باعث میشه شما در این حرفه کم بیارید رو بزارید کنار سعی کنید و بتونید واسه پیشرفت خودتون و به امید این که خواننده بشین این کارو بکنین

   پاسخ
 • سلام ببخشید میخواستم بدونم داخل کلاس پاپ بانوان از آهنگایی مثل پاپ کره ای و انگلیسی هم کار میشه؟
  چون من میخوام ثبت نام کنم اما علاقه ای به خوندن پاپ ایرانی ندارم اگر میشه لطفا جوابم رو بدید ممنون .

  پاسخ
 • من به خانندگی خیلی الاقه دارم مخصوصااهنگ های معسود جلیلیان باتشکر

  پاسخ
 • دید گاه من به خانندگی استعداد میخواد وتلاش خودم که با خودم میخونم فکر میکنم صدام خوبه ولی درو وریام میگن نه ولی امید دارم میدونم با تلاش موفق میشم

  پاسخ
 • آرشان سلطانی
  می 29, 2021 8:15 ق.ظ

  سلام لطفا ارسال ویدئو در این سایت هم بزارید با تشکر

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید چجوری باید بفهمیم صدامون واسه شرکت توی کلاس خوبه یا ن؟؟من بشدت عاشق اینم ک بتونم بخونم ولی حس میکنم صدام برا خوانندگی بده آچجوری باید تشخصی بدم خوبه یا بد صدام؟؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Button