مزیت ما حضور برترین اساتید اهل موسیقی و هنر در آکادمی است

برترین اساتید آواز سنتی و صداسازی تهران در آکادمی آوای فردوس

نرخ موفقیت هنرجویان ما زیر نظر اساتید بیش از 80 درصد است و این یعنی برترین آمار آموزشی موسیقی، شما هم همراه ما باشید...

یادگیری تخصصی ترین سازها در آکادمی آوای فردوس

کلاس آواز سنتی آوای فردوس؛ یادگیری با بهترین اساتید تهران

بیش از 2 هزار هنرجو با ما موسیقی را یاد گرفته‌اند، شما هم یاد بگیرید

3 برنامه متفاوت برای آموزش از صفر تا صد موسیقی

فقط شروع کنید؛ باقی موارد در مسیر برای شما میسر می‌شود

آموزش موسیقی برای ما عاشقانه‌ترین کاریست که هر روز بخواهیم انجام دهیم، اینجاییم تا شما هم در کنار ما این ماجراجویی عاشقانه را شروع کنید

کلاس آواز سنتی مقدماتی

آموزش مخصوص افراد مبتدی
جلسه 10 مدت زمان: 2 ماه
 • ردیف صدایی، درجه، خطوط حامل، اکتاو
 • وسعت صوتی، رژیستر ، کلیدها (سل ، فا، دو)،
 • سیستم یازده خطی، کوک مویسقایی
 • ریتم، کشش‌های زمانی نت ها، صحیح نویسی
 • نرم افزار نت نویسی، علائم حفظ کشش‌ها نت
 • انواع خاص تقسیمات ریتمیک، تاکید، متر
 • میزان، میزان نما، متر و میزان نمای ساده
 • متر و میزان نمای مرکب، (دو، سه، چهار) ضربی ها
 • پلی متر، syncopation ، آوف تاکت، سنکپ
 • علائم آلتراسیون، دینامیک، تمپو

کلاس آواز سنتی پیشرفته

آموزش مخصوص افراد سطح بندی
جلسه 10 مدت زمان: 2 ماه
 • علائم مهم در نت نویسی
 • فاصله ملودیک و هارمونیک، وسعت درجه ای و پرده ای
 • وسعت درجه ای و پرده ای فاصله، فواصل افزوده و کاسته
 • فواصل میان درجات اصلی ریدف صدایی
 • فواصل ساده و ترکیبی، آنهارمونیزم فواصل
 • فواصل دیاتونیک و کروماتیک، کنسونانس و دیسونانس
 • آکورد، هارمونی، تریاد (ماژور، مینور، کاسته و افزوده)
 • علامت گذاری تریادها آکورد های (پایگی، معکوس اول و معکوس دوم)
 • آکورد هفتم، آکورد کنسونانس

کلاس آواز سنتی مقدماتی تا پیشرفته

آموزش مخصوص افراد مبتدی
جلسه 20 مدت زمان: 4 ماه
 • آموزش تخصصی نت خوانی
 • آموزش تخصصی وزن خوانی
 • آموزش تخصصی زینت ها و اصطلاحات موسیقی
 • آموزش تخصصی انواع فواصل موسیقیایی
 • آموزش تخصصی انواع آکورد ها و علامت گذاری ها
 • آموزش تخصصی مد ماژور
 • آموزش تخصصی مد ماژورمینور
 • آموزش نکات حرفه ای و ویژه تئوری موسیقی
 • تمرین و فعالیت های ویژه یادگیری موسیقیایی
با یک تماس تلفنی شروع کنید و با یک ساز به پایان برسانید

مراحل ثبت‌نام و حضور در کلاس‌های موسیقی

با ما تماس بگیرید تا بشما کمک کنیم مسیرتان را در مسویقی کشف کنید، برای این ماجراجویی هیجان‌انگیز کنارتان هستیم

مرحله 1

پر‌کردن فرم ثبت‌نام

مرحله 2

تماس ما با شما

مرحله 3

تشکیل جلسه مشاوره و آزمون

مرحله 4

تشکیل کلاس و شروع آموزش

نتایج هنرجویان آکادمی آوای فردوس در یادگیری موسیقی کلاسیک

برترین آموزشگاه آواز سنتی در تهران با 15 سال فعالیت مستمر

از 1386 تاکنون برگزارکننده صدها کلاس آموزشی برای هزاران هنرجو و دوست‌دار موسیقی بوده‌ایم و شما بخش کوچکی از این تلاش و کارنامه را اینجا مشاهده می‌کنید

کسری کیلیشادی
کسری کیلیشادی
Read More
من یه روز تصمیم گرفتم بعد از مدت ها آواز به صورت تفریحی شروع کنم چند سال پیش خیلی جدی آواز کار می کردم. با اولین سرچ کردن توی گوگل با آموزشگاه فردوس آشنا شدم و برای یک ماه به صورت موقت ثبت نام کردم اما اتفاقی که افتاد استاد عزیزم منو با دنیای مدرن و حرفه ای آواز آشنا کرد. من الان ۸ ماه با وجود تمرین های خلاقانه و آشنایی با علم آواز انگیزم برای رسیدن به هدفم بیشتر میشه.ازتون ممنونم برای دور هم جمع کردن ما هنرجوهاشما دوباره انگیزه خواننده شدن در من به وجود آوردید.
الهه فیاض
الهه فیاض
Read More
خواستم ازتون تشکر کنم من مامان مارینا هستم که کلاس ویولن میاد با آقای رضوانی خواه خیلی محیط اموزشگاهتون آرامو پراز انرژی مثبت و حال خوبه و کار استاد هم حرف نداره زمانی که برای مارینا گذاشته میشه و خود استاد فوق العاده دلسوز هستن ممنون ازشما🙏🏼🌹🌹🌹
مهیار مخصوصی
مهیار مخصوصی
Read More
سلام دخترم النا آل قیس حدود شش ماه است که کلاس پیانو آموزشگاه موسیقی فردوس می آید بسیار از آموزشگاه و تدریس تخصصی و صبورانه و با آرامش استاد رسولی راضی هستم. بینهایت سپاسگزارم
مینا پاکراه
مینا پاکراه
Read More
آموزشگاه دارای محیطی آرام و کادری حرفه ای هست و من بعنوان یک پرستار که شغلی بسیار پرتنش دارم زمانیکه هفته ای یکبار به این موسسه میام برای تمرین پیانو واقعا از لحاظ روحی به آرامش می رسم ،البته قبلا آموزشگاه های دیگه ای رفته بودم اما به جرات میگم به هیچ عنوان همچنین جو خوبی نداشت ،در آخر از جناب گلشنی ، خانم رضایی عزیز و استاد عزیز و بزرگوارم جناب نیکو سپاسگزارم که این محیط و شرایط رو برای مراجعین به این موسسه فراهم کردن 🌹
غزاله اکبری
غزاله اکبری
Read More

سلام، مرسی از آموزشگاه موسیقی خیلی خوبتون 🌸 هم محیط آموزشگاه و هم کلاس ها بسیار محترمانه و شاد هست 👌🏽 همچنین مرسی برای اساتید فوق العادتون 😍 من هنرجوی کلاس هنگدرام با استاد رحمانی هستم

Previous
Next
مشاوره رایگان بگیرید و همین امروز تعیین سطح کنید

آموزش موسیقی را رایگان شروع کنید

با تعیین سطح و آزمون سنجش استعداد موسیقایی شما، خیلی سریع می‌توانیم مسیر آموزشی مناسب شما را طراحی کنیم تا با خیال راحت و اطمینان از برنامه درست آموزشی، کلاس‌هایتان را شرکت کنید و موسیقی را یاد بگیرید

فرم مشاوره رایگان

با پرشدن این فرم کارشناسان ما برای هماهنگی با شما ارتباط خواهند گرفت

آموزش آواز سنتی

آواز سنتی، یا “Traditional Singing”، به شکل خاصی از آواز گفته می‌شود که بر اساس سنت یک جامعه یا قومیت شکل گرفته است و معمولاً در یک فرهنگ و گویش خاص ریشه دارد. این شکل از آواز نمادین برای تاریخ، نگرش و ارزش‌های یک جامعه است و در مراسم مذهبی، جشن‌ها، و تجمع‌های اجتماعی از این نوع موسیقی استفاده می شود.

چگونه آواز سنتی را بیاموزیم؟

هرچند آموختن آواز سنتی ممکن است در ابتدا چالش‌برانگیز به نظر برسد، اما با تمرین و صبر، هر کسی می‌تواند این فرم هنری را یاد بگیرد. اولین گام در یادگیری آواز سنتی، شنیدن و تحلیل آواز‌های سنتی است. این به شما کمک می‌کند تا از سبک‌های مختلف خواندن، تکنیک‌ها، و ملودی‌های مختلف آشنا شوید.

بعد از آن، تمرین می‌تواند به شما کمک کند تا صدای خود را کنترل کنید و تکنیک‌های خاصی را یاد بگیرید که به شما در ارائه یک اجرای قوی کمک می‌کند. برای این منظور، می‌توانید از یک مربی صدا یا یک کلاس آواز استفاده کنید.در نهایت، مهم است که خود را در فرهنگ مرتبط با آواز سنتی غوطه‌ور کنید. این معمولاً به وسیله شرکت در جشن‌ها، مراسم، و دیگر رویدادهایی که آواز سنتی در آنها به کار می‌رود، انجام می‌شود.

آموزش آواز سنتی در تهران

آموزشگاه موسیقی زیادی در تهران در حال فعالیت هستند که در زمینه آموزش موسیقی ایرانی و آموزش موسیقی کلاسیک اساتید مجرب و حرفه ای دارند. در این بین آموزشگاه موسیقی فردوس بر اساس نظرات و دیدگاه های بیان شده یکی از برترین محیط های آموزشی برای آموزش آنلاین آواز و آموزش حضوری آواز می باشد. این آموزشگاه در منطقه 1 تهران واقع شده است که برای افرادی که می خواهندآموزش آواز سنتی شمال تهران داشته باشند بسیار در دسترس می باشد. در صورتی که در استان تهران نباشید نیز می توانید به صورت غیرحضوری از این کلاس ها و با هزینه مناسب تر استفاده نمایید.

هزینه آموزش اواز سنتی

به صورت میانگین قیمت کلای خوانندگی سنتی از 250.000 تومان تا 1.000.000 تومان متغییر است و بستگی به چند عامل دارد که در هر آموزشگاه یا هر مدرسه موسیقی متفاوت است، این تفاوت ها عبارتند از: کیفیت اساتید و مربیان موسیقی، کیفیت و کمیت تجهیزات استفاده شده، وجود استدیو صدا برداری، میزان تجربه و دانش استاد آواز، میزان زمان هر دوره آموزشی آواز سنتی، آموزش خصوصی آواز یا غیر خصوصی بودن کلاس و… می باشد.

آموزش آواز سنتی از مبتدی تا حرفه ای

بیاید ابتدا با برخی از اصطلاحات و عناصر کلیدی خوانندگی سنتی آشنا شویم که آن را از سایر آواز ها مانند آواز پاپ یا آواز کلاسیک متمایز می‌کنند.

کلاس موسیقی سنتی

ملودی (Melody)

ملودی به ترکیبی از صداها و نت‌ها که با ترتیب زمانبندی مشخصی اجرا می‌شوند و به عنوان پایه و عنصر اصلی در هر قطعه موسیقی می شناسند. ملودی ها در آواز سنتی معمولاً از نظر تکرار و تنوع در الگوی نت‌ها و ریتم ساده و قابل حفظ است، اما همزمان ترکیبی خاص را منتقل می‌کند. علاوه بر خوانندگی سنتی، ملودی سنتی، در سبک‌ها و ژانرهای مختلف موسیقی، از جمله پاپ، کلاسیک، راک، جاز و بسیاری دیگر، کاربرد دارد.

ریتم (Rhythm)

ریتم در آواز سنتی معمولاً منظم و قابل پیش‌بینی است به شکلی که به ترتیب و نحوهٔ تقسیم زمانی و ضرب قطعات موسیقی اشاره دارد. این به تشکیل یک فضای مشترک بین خواننده و گوش‌دهنده کمک می‌کند که معمولاً به با استفاده از وسیلهٔ ضرب‌های اصلی و ضرب‌های فرعی که توسط آلات موسیقی سنتی بیان می‌شود. ضرب‌های اصلی یا ضربه‌های سراسری در یک دورهٔ زمانی مشخص تعریف می‌شوند. ضرب‌های فرعی نیز به تقسیم بخش‌های کوچکتر زمانی درون هر ضربه اصلی اشاره دارند.

در برخی از سبک‌های اواز سنتی مانند قالیشوبی و ترانه‌سرایی هندی، یک ساز ضربی به نام “تابلا” (Tabla) استفاده می‌شود. تابلا معمولاً به همراه صدای خواننده در اجرا می‌شود و نقش مهمی در ایجاد ریتم و ضرب موسیقی دارد. هر قطعه و سبک اواز سنتی می‌تواند الگوهای ریتمیک متفاوتی داشته باشد که به تناسب با خصوصیات فرهنگی و موسیقی آن منطقه یا سبک اجرا می‌شود.

پویایی (Dynamics)

 زمانی که از پویایی موسیقی صحبت می کنیم منظورمان انعطاف‌پذیری و زنده‌بودن اجرا است به طوری که شنونده ارتباط قوی از آواز دریافت نماید. برای ایجاد نمودن پویایی در قطعه سنتی باید این عامل را با تغییرات در شدت صدا ایجاد نمود. اما در عین حال، خواننده در اواز سنتی فضایی را برای خلاقیت شخصی خود دارد و می‌تواند از اصول موسیقی سنتی، الگوها، ریتم‌ها، مقام‌ها و آوازها را با توجه به سبک و منطقهٔ خاص خود تغییر دهد در عین حال آزادی خود را در اجرا بیان کند.

علاوه بر این، در خوانندگی سنتی می‌تواند از تکنیک‌های صوتی و ابزارهای اجرایی خاص مانند فنون تزئین (Ornamentation) که شامل تغییرات کوچک در نت‌ها، زمان‌بندی‌ها و روش‌های اجرا است، می‌تواند به اجرا زندگی و جذابیت بیشتری ببخشد. همچنین، تکنیک‌های صوتی مانند آوازهای میانبر (Sargam) و تقلید از صدای سازها (Gayaki Ang) نیز برای بیان احساسات و جذابیت در اواز سنتی به کار می‌روند.

کلاس آموزش خوانندگی در تهران

تکنیک (Technique)

تکنیک‌های خاصی وجود دارد که به خوانندگان سنتی کمک می‌کند تا بتوانند آواز سنتی ایرانی را کنترل کنند و امکان ارائه یک اجرای پرقدرت و موثر را فراهم کنند.

1. مقام‌خوانی (Sargam): این تکنیک در بسیاری از سبک‌های آواز سنتی، به ویژه در موسیقی هند و پاکستان، استفاده می‌شود. در این تکنیک، نت‌ها با استفاده از نام‌های سرگام (سا، ری، گا، ما، پا، دا، نی) بیان می‌شوند.

2. تزئین (Ornamentation): این تکنیک شامل تغییرات کوچکی است که در طول اجرا به نت‌ها، زمان‌بندی‌ها و روش‌های اجرا اضافه می‌شود. تزئین‌ها می‌توانند شامل لرزش‌ها (vibrato)، مجراها (trills)، تعلیق‌ها (grace notes) و تغییرات ریتمی باشند. این تکنیک‌ها به آواز سنتی زندگی و جذابیت بیشتری می‌بخشند.

3. تقلید از صدای سازها (Gayaki Ang): در اواز سنتی، خواننده می‌تواند از تقلید صدای سازها و حتی الگوهای نواختن سازها استفاده کند. به عنوان مثال، می‌تواند صدای ویلن، سنتور، سیتار یا سازهای دیگر را با صدای خود تقلید کند و این تکنیک را در آواز خود بیان کند.

4. آرپژ (Arpeggio): در آواز سنتی، از آرپژ (یعنی نت‌های متوالی یک سه‌نتی یا چهارنتی) به عنوان یک تکنیک مفید استفاده می‌شود. این تکنیک به خواننده اجازه می‌دهد تا نت‌ها را با ترتیب و نحوهٔ خاصی اجرا کند و به آواز سنتی تنوع و پویایی بیشتری ببخشد.

کلاس خوانندگی سنتی

کلاس آموزش آواز سنتی

آشنایی با سبک‌ها و فرهنگ‌ها: با توجه به درآمیخته شدن آواز سنتی با سبک‌ها و فرهنگ‌های شهر های مختلف ایران، بای تئوری اولیه آواز را آموزش ببینید و نوع گویش و با انواع سبک های مختلف آشنا شوید و تصمیم بگیرید کدام سبک یا را می‌خواهید در آموزش خوانندگی سنتی تمرین کنید.

پیدا کردن آموزشگاه آواز سنتی: استاد آواز خوب، یکی از مهم ترین ارکان یادگیری آواز سنتی است و در مرحله اول باید برای آموزش صحیح از یک استاد حرفه‌ای کمک بگیرید. در آموزشگاه آواز خوب، شما می توانید در یادگیری تکنیک‌ها، قوانین موسیقی سنتی و تمرین‌های صحیح پیشرو باشید. حتما در نظر داشته باشید آموزشگاهی که برای آموزش خوانندگی سنتی ایرانی انتخاب می کنید از تجهیزات و استدیو برخوردار باشد تا تمامی تکنیک ها و اصول آموزشی را رعایت نمایند.

تقویت صدا: شاید در سبک آواز پاپ یا آواز کلاسیک، تمام تمرکز بر روی تقویت قدرت و شدت صدا نباشد، اما برای آواز سنتی، تقویت صدا و کنترل آن امری کاملا حیاتی است. تکنیک‌هایی که باید به صورت مکرر و سطح بندی شده برای افزایش قدرت صدای خود تمرین کنید شمال: فنون کنترل تنفس و انواع آن، تمرینات خفیف صدا و تمرینات استراحت صدا استفاده کنید.

گسترش دایره‌ی صوتی: در یک دوره آموزش آواز سنتی همواره باید در طول زمان، سعی کنید دایره‌ی صوتی خود را گسترش دهید. مهمترین نکته در گسترش دایره‌ی صوتی، فقط و فقط تمرین و تکرار است. با تمرین منظم و مداوم در زمینه‌ی صدا سازی و کلفت کردن صدا، می‌توانید قدرت و مهارت صوتی خود را بهبود بخشید.

تمرین آوازها و قطعات موسیقی: استفاده از قطعات موسیقی سنتی  و بررسی کردن نکات کلیدی اواز خوانی سنتی این قطعات در این مرحله کمک کننده است. قوی ترین اساتید در زمینه موسیقی و آواز سنتی که می توانید آثار آنها را به عنوان منبع استفاده و تمرین کنید شامل:

حسین تهرانی، قمرالملوک وزیری، حسین علیزاد، جلیل شهناز، همایون خرم، خدیجه اشرف‌السادات، کیهان کلهر، جلال ذوالفنون، پرویز مشکاتیان، حسن کسایی،اکبر گلپایگانی، رحمت الله بدیعی، مسعود بختیاری، حسین خواجه امیری (ایرج)، فاطمه واعظی (پریسا)،عصمت باقرپور (دلکش)،احمد عبادی، ادیب خوانساری،فرامرز پایور، فرهنگ شریف

تنفس کنترل شده: در این تکنیک، شما باید تنفس خود را به طور کنترل شده و قابل تنظیم انجام دهید. می‌توانید با استفاده از شمارش در ذهن خود، تنفس را کنترل کنید و هوا را به طور یکنواخت و پایدار عبور دهید. این کمک می‌کند تا صدای شما پایدارتر و قوی‌تر باشد.

 تنفس قفسه سینه: در این تکنیک، باید هنگام تنفس، هوا را از طریق قفسه سینه خود عبور دهید. با تمرین این تکنیک، می‌توانید بر روی کنترل صدا و تنظیمات دقیق‌تر آواز خود تمرکز کنید.

تنفس تکنیکی: ممکن است استاد آواز یا تکنسین صوت شما را به تکنیک‌های خاص تنفس هدایت کند تا به نتایج بهتری دست یابید. مثلاً تنفس تکنیکی می‌تواند شامل استفاده از تنفس زنده، تنفس معکوس یا تکنیک‌های دیگر باشد.

تنفس استراحت: استراحت صدا برای حفظ بهداشت صدای شما بسیار مهم است. در طول تمرین و اجرا، به استراحت صدا توجه کنید و به صدای خود استراحت دهید. این به شما کمک می‌کند تا از آسیب به صدا جلوگیری کنید و صدایتان را پایدار نگه دارید.

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.