مزیت ما حضور برترین اساتید اهل موسیقی و هنر در آکادمی است

برترین اساتید آموزش تنبک تهران در آکادمی آوای فردوس

نرخ موفقیت هنرجویان ما زیر نظر اساتید بیش از 80 درصد است و این یعنی برترین آمار آموزشی موسیقی، شما هم همراه ما باشید...

یادگیری تخصصی ترین سازها در آکادمی آوای فردوس

کلاس تنبک آوای فردوس؛ یادگیری با بهترین اساتید تهران

بیش از 2 هزار هنرجو با ما موسیقی را یاد گرفته‌اند، شما هم یاد بگیرید

3 برنامه متفاوت برای آموزش از صفر تا صد موسیقی

فقط شروع کنید؛ باقی موارد در مسیر برای شما میسر می‌شود

آموزش موسیقی برای ما عاشقانه‌ترین کاریست که هر روز بخواهیم انجام دهیم، اینجاییم تا شما هم در کنار ما این ماجراجویی عاشقانه را شروع کنید

کلاس تنبک مقدماتی

آموزش مخصوص افراد مبتدی
جلسه 10 مدت زمان: 2 ماه
 • نحوه نگه داشتن ساز و قرار گیری دست ها
 • نحوه ضربه زدن درست و اصولی
 • آموزش تئوری و مبانی موسیقی تنبک
 • آموزش میزان ها و ریتم ها در ساز
 • تقویت انگشت ها و تقویت عصب عضله
 • آموزش فیگور ها و اتود های اولیه
 • نواختن آهنگ و قطعه صحیح

کلاس تنبک پیشرفته

آموزش مخصوص افراد سطح بندی
جلسه 10 مدت زمان: 2 ماه
 • تکنیک های نوازندگی تنبک
 • آموزش میزان و ریتم های پیشرفته
 • تقویت عصب و عضله و افزایش سرعت
 • نت خوانی و اجرای صحیح نت ها
 • آموزش اتود های سرعت
 • آموزش ریتم و میزان های ترکیبی
 • برگزاری کنسرت و گروه نوازی تنبک

کلاس تنبک مقدماتی تا پیشرفته

آموزش مخصوص افراد مبتدی
جلسه 20 مدت زمان: 4 ماه
 • نحوه نگه داشتن و قرار گیری دست ها
 • تکنیک های نوازندگی ساز تنبک
 • آموزش تئوری موسیقی و مبانی تنبک
 • آموزش میزان ها، ریتم ها و نت ها موسیقی
 • آموزش فیکور ها و اتود های پیشرفته
 • افزایش سرعت و تقویت عصب و عضله
 • برگزاری کنسرت و گروه نوازی ساز تنبک
با یک تماس تلفنی شروع کنید و با یک ساز به پایان برسانید

مراحل ثبت‌نام و حضور در کلاس‌های موسیقی

با ما تماس بگیرید تا بشما کمک کنیم مسیرتان را در مسویقی کشف کنید، برای این ماجراجویی هیجان‌انگیز کنارتان هستیم

مرحله 1

پر‌کردن فرم ثبت‌نام

مرحله 2

تماس ما با شما

مرحله 3

تشکیل جلسه مشاوره و آزمون

مرحله 4

تشکیل کلاس و شروع آموزش

نتایج هنرجویان آکادمی آوای فردوس در یادگیری موسیقی کلاسیک

برترین آموزشگاه تنبک و موسیقی سنتی ایرانی در تهران با 15 سال فعالیت مستمر

از 1386 تاکنون برگزارکننده صدها کلاس آموزشی برای هزاران هنرجو و دوست‌دار موسیقی بوده‌ایم و شما بخش کوچکی از این تلاش و کارنامه را اینجا مشاهده می‌کنید

کسری کیلیشادی
کسری کیلیشادی
Read More
من یه روز تصمیم گرفتم بعد از مدت ها آواز به صورت تفریحی شروع کنم چند سال پیش خیلی جدی آواز کار می کردم. با اولین سرچ کردن توی گوگل با آموزشگاه فردوس آشنا شدم و برای یک ماه به صورت موقت ثبت نام کردم اما اتفاقی که افتاد استاد عزیزم منو با دنیای مدرن و حرفه ای آواز آشنا کرد. من الان ۸ ماه با وجود تمرین های خلاقانه و آشنایی با علم آواز انگیزم برای رسیدن به هدفم بیشتر میشه.ازتون ممنونم برای دور هم جمع کردن ما هنرجوهاشما دوباره انگیزه خواننده شدن در من به وجود آوردید.
الهه فیاض
الهه فیاض
Read More
خواستم ازتون تشکر کنم من مامان مارینا هستم که کلاس ویولن میاد با آقای رضوانی خواه خیلی محیط اموزشگاهتون آرامو پراز انرژی مثبت و حال خوبه و کار استاد هم حرف نداره زمانی که برای مارینا گذاشته میشه و خود استاد فوق العاده دلسوز هستن ممنون ازشما🙏🏼🌹🌹🌹
مهیار مخصوصی
مهیار مخصوصی
Read More
سلام دخترم النا آل قیس حدود شش ماه است که کلاس پیانو آموزشگاه موسیقی فردوس می آید بسیار از آموزشگاه و تدریس تخصصی و صبورانه و با آرامش استاد رسولی راضی هستم. بینهایت سپاسگزارم
مینا پاکراه
مینا پاکراه
Read More
آموزشگاه دارای محیطی آرام و کادری حرفه ای هست و من بعنوان یک پرستار که شغلی بسیار پرتنش دارم زمانیکه هفته ای یکبار به این موسسه میام برای تمرین پیانو واقعا از لحاظ روحی به آرامش می رسم ،البته قبلا آموزشگاه های دیگه ای رفته بودم اما به جرات میگم به هیچ عنوان همچنین جو خوبی نداشت ،در آخر از جناب گلشنی ، خانم رضایی عزیز و استاد عزیز و بزرگوارم جناب نیکو سپاسگزارم که این محیط و شرایط رو برای مراجعین به این موسسه فراهم کردن 🌹
غزاله اکبری
غزاله اکبری
Read More

سلام، مرسی از آموزشگاه موسیقی خیلی خوبتون 🌸 هم محیط آموزشگاه و هم کلاس ها بسیار محترمانه و شاد هست 👌🏽 همچنین مرسی برای اساتید فوق العادتون 😍 من هنرجوی کلاس هنگدرام با استاد رحمانی هستم

Previous
Next

آموزش تنبک آنلاین و حضوری

تنبک، که گاهی اوقات با نام تمبک شناخته می شود، یک ساز ضربی ایرانی به سبک کلاسیک است که به طور گسترده ای در موسیقی سنتی و کلاسیک ایران استفاده می شود. این ساز به دو شکل نواخته می شود ، یکی با صدای پایین (باس) و دیگری با صدای بالا (تریبل).

 نام های دیگر این ساز شامل دمبک، دندونک و ضَرب می باشد. فرم کلی تمبک از دو قسمت بدنه و نفیر تشکیل شده که بدنه آن چوبی و نفیر از پوست ساخته می شود. به دلیل اینکه این ساز  به عنوان ساز مستقل تک نوازی محسوب می شود همواره در موسیقی سنتی به کار گرفته می شود. این ساز پوستی جز طبل‌های جام‌شکل به حساب می‌آید چرا که ظاهری شبیه به یک جام دارد.

افرادی که به ساز های ضربی و موسیقی سنتی علاقه ویژه ای دارند، تمبک یکی از ساز های ایرانی محبوب به شمار می رود که روند یادگیری آسان تر و سریع تری نسبت به دیگر ساز ها دارد. آموزش تنبک با بخش بندی حرفه ای شامل: آشنایی با ساز تنبک، آموزش نحوه نشستن وضربه زدن به ساز، انواع ریتم ها و نت ها در سا تمبک، مباحث مربوط به دولاچنگ و سه لاچنگف، مهارت در ریزنوازی، آموزش اتحاد و اتصال در موسیقی،ضد ضرب و… می شود. قبل از شروع آموزش تمبک باید مهارت های ذهنی خود و استفاده از تمامی انگشتان دست را ارتقا دهید هرچند در حین کلاس تمبک این فرآیند صورت می گیرد.

آموزش تنبک نوازی

آشنایی با تنبک

در ابتدا، با بخش‌های مختلف تنبک آشنا شوید. تنبک از دو قسمت تشکیل شده است: دایره‌ای کوچک‌تر به نام “تنبک بزرگ” و دایره‌ای بزرگ‌تر به نام “تنبک کوچک”. همچنین، یک میزان (رام) و چوبکی که بر روی تنبک قرار می‌گیرد (مضراب) نیز وجود دارد.

نحوه نگه داشتن تمبک

اولین گام در یادگیری ساز تمبک، نحوه نگه داشتن آن در دستتان است. تمامی ساز ها اعم از کلاسیک و ایرانی سبک نگه داشتن متفاوتی دارند و درست گرفتن ساز تاثیر زیادی بر نواختن و نوع صدای خروجی دارد. برای تنبک زنی حرفه ای باید آن را روی زانوی چپ خود بگذارید، در حالی که دست راست بر روی سطح سمت راست قرار می گیرد.

تکنیک های ضربه زدن

دو تکنیک اصلی ضربه در تنبک شامل “باز” و “بسته” است. ضربه “باز” صدای تریبل( برای تغییر صدای با فرکانس بالا یا همان صدای زیر است) می دهد که با زدن دست راست به سطح سمت راست تنبک ایجاد می شود. ضربه “بسته” صدای باس( بازه‌ای از صدا در موسیقی و گونه‌ای از صدای بسیار بَم است) را تولید می کند که با زدن دست چپ به سطح سمت چپ تنبک ایجاد می شود. پس از یادگیری مبانی ابتدایی باید تکنیک های پیچیده تری مانند رول، فلام و درگ را یاد بگیرید. این تکنیک ها صدایی پیچیده تر و غنی تر ایجاد می کنند

تمرین ریتم

 بعد از یادگیری این تکنیک ها، مهم است که تمرین ریتم را شروع کنید. شما می توانید با تمرین ریتم های ساده شروع کنید و به تدریج به ریتم های پیچیده تر شامل چهارگانه، سه گانه، ششگانه بروید.

حرفه‌ای شدن در تنبک در شش ماه یا یک‌ سال امکان‌پذیر نیست؛ شاید شما بتوانید مبانی اصلی تنبک را چند ماه یاد بگیرید اما باید در نظر داشته باشید که حرفه‌ای شدن در ساز تنبک نیاز به یکی دو سال تمرین مداوم دارد. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که روزانه چقدر باید تمرین کنیم تا بتوانیم بعد یکی دو سال حرفه‌ای شویم؟! راستش را بخواهید این موضوع فقط به زمانی که اختصاص می‌دهید ندارد و موضوعاتی مانند استعداد و… نقش دارد. برای مثال برخی از هنرجویان آکادمی فردوس در ۶ ماه توانسته‌اند به یک نوازنده حرفه‌ای ساز تنبک تبدیل شوند. البته صرفا استعداد نیست که در این موضوع نقش دارد بلکه میزان تمرین هنرجو و کیفیت مدرس هم در این بحث دخیل است.

اجزای اصلی تمبک

برای کسانی که می خواهند تمبک نوازی کنند باید با ساختار کلی ساز تنبک آشنایی کامل داشته باشند و بدانند که هر کدام از این اجزا چه کاربردی دارد.

ساختار و اجزای تمبک

بدنه: بدنه تمبک از یک قسمت استوانه‌ای چوبی ساخته شده است که فرم خاصی دارد که به آن گلویی یا نفیر نیز می گویند و جنس چوب آن غالبا از درخت درازبد می باشد. دو سوراخ کوچک به اندازه انگشتان دست در قسمت بالایی بدنه تعبیه شده است که برای نگه داشتن ساز تمبک استفاده می شود.

 پوست: پوست تمبک در قسمتی است با ضربه زدن به آن برای نواختن استفاده می کنید. جنس پوست این ساز از نوع پوست حیوانات مانند گاو، بز، گوسفند یا میمون تهیه می‌شود. پوست به شکل دایره‌ای بر روی بدنه تمبک کشیده می‌شود و با دسته‌های فلزی یا چوبی به بدنه تمبک متصل می گردد.

دسته: دسته تمبک معمولاً از چوب ساخته می‌شود و به بدنه تمبک متصل می‌شود. دسته در قسمت بالای بدنه قرار داده می‌شود و انگشتان نیز بر روی آن قرار می‌گیرند.

دستکوب: دستکوب یک قسمت تخت و بلند است که از چوب ساخته شده است. این قسمت بر روی پوست تمبک ضربه می‌زند تا صدا تولید شود. دستکوب را در دست چپ می‌گیرند و با دست راست ضربه می‌زنند.

این اجزا با هم ترکیب شده و تشکیل دهنده ساختار تمبک می‌شوند. تمبک با استفاده از دستکوب و ضربه‌زدن بر روی پوست، صداهای مختلفی را تولید می‌کند و به عنوان ساز اصلی در موسیقی سنتی ایران به کار می‌رود.

حرکت تُم در تنبک

حرکت “تُم” یکی از حرکات پایه در نوازندگی تنبک است. برای اجرای حرکت تُم ، انگشتان روی سطح چوب تنبک بگذارید و  بر روی پوسته‌های بزرگ ضربه بزنید تا صدای بم‌زنی قوی و عمیقی ایجاد شود. برای تولید صدای قوی و عمیق در حرکت “تُم”، باید با قدرت و انرژی زیاد ضربه بزنید و فشار هوای درون تنبک را متناسب با ضربه تنظیم کنید.

حرکت بک در تنبک

این حرکت باید نسبت به حرکت “تُم” کوتاه‌تر و تیزتر باشد. صدای تیز و شفاف تری دارد که از حاصل برخورد انگشت دوم در کناره های سطح تنبک ایجاد می شود. حرکت “بک” معمولاً بر روی پوسته‌های کوچک تنبک انجام می‌شود.

حرکت ریز چپ در تنبک

در تمامی حرکات تنبک دست چپتان ثابت باید بماند و فشار یکنواختی بر روی پوست ایجاد کنید. در این حرکت با انگشت یک تا چهار به صورت کامل و خیلی نرم روی پوست ضربه می زنید.

حرکت بشکن یا پِلنگ در تنبک

این حرکت به وسیله تمام انگشتان یک تا چهار قابل اجراست ولی بیشتر با انگشت دو و سه مرسوم است.

 نت خوانی تنبک

نت تنبک از چهار بخش تشکیل شده است که شامل

سکوت ها

علامت ها

کشش ها

 اصطلاحات و تئوری موسیقی

نت تنبک نت ساده تمبک

کلاس آنلاین تنبک 

 در کلاس‌های آموزش تنبک بعد از پایان هر جلسه تکلیف‌هایی به هنرجویان داده می‌شود و آن‌ها تا جلسه بعدی فرصت دارند تا تکالیف خود را به پایان برسانند. تکلیف داشتن هنرجویان علاوه بر این که کیفیت آموزش را افزایش می‌دهد باعث می‌شود افراد بتوانند نقاط ضعف و قوت‌شان را شناسایی کنند.البته در موضوع آموزش تنبک پشت‌کار خود هنرجو هم عامل بسیار مهمی برای موفقیت وی به حساب می‌آید. تجربه ثابت کرده است هنرجویانی که تمرین بیش‌تری دارند رشد و پیشرفت سریع‌تری نسبت به سایرین دارند. البته برخی از هنرجویان یک زمینه خانوادگی دارند و از کودکی با این ساز آشنایی داشته‌اند. این نوع افراد باسرعت بیش‌تری پیشرفت می‌کنند.این روزها کلاس‌های آنلاین طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و یکی از علت‌های کلاس آنلاین تنبک، شیوع ویروس کرونا بود. البته قبل از این بیماری هم بسیاری از افراد به دلیل وجود مشغله‌های کاری، کلاس‌های آنلاین را ترجیح می‌دادند. کلاس‌های آنلاین ویژگی‌های مثبت زیادی دارند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم تعدادی از ویژگی‌های کلاس‌های آنلاین تنبک را بررسی کنیم. البته همه این ویژگی‌ها ممکن است برای همه افراد مفید نباشد. برای مثال ممکن است هزینه کمتر کلاس‌های آنلاین تنبک برای یک هنرجو مزیت مهمی نباشد و او فقط به کیفیت کلاس اهمیت دهد.

۱ـ صرفه جویی در زمان: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کلاس تنبک به صورت آنلاین صرفه جویی در زمان است. امروزه بسیاری از مردم دغدغه‌های شغلی زیادی دارند و ترجیح می‌دهند کمترین زمان را بابت رسیدن به کلاس صرف کنند. در کلاس‌های آنلاین تنبک شما نیاز به صرف هیچ زمانی ندارید و می‌توانید در خانه، محل کار، دانشگاه و دیگر جاها لپ‌تاپ یا تلفن همراه‌تان را روشن کنید و در کلاس‌ حاضر شوید.

۲ـ امکان حضور در زمان دلخواه: بعضی از هنرجویان مشغول به کارهای پاره وقت هستند و در دانشگاه کلاس‌هایی دارند که با زمان کلاس‌های حضوری تنبک آموزشگاه‌ها تداخل دارد. بهترین کار برای این افراد استفاده از کلاس‌های آنلاین تنبک است چرا که این کلاس‌ها به صورت وبینار برگزار می‌شود اما امکان مشاهده فیلم آن کلاس‌ هم وجود دارد. شما به کمک فیلم ذخیره شده از تدرس استاد می‌توانید هر چند بار که بخواهید ویدیوی کلاس را مشاهده کنید.

۳ـ حل تمرین به صورت مجازی: ممکن است بعضی افراد نگران تمرین‌ها و تکالیف کلاس‌های آنلاین باشند؛ موسسه موسیقی فردوس به شما اطمینان می‌دهد که تمرین‌ها و تکالیف کلاس‌ها به صورت پرقدرت توسط استاد یا پشتیبان کلاس پیگیری می‌شود. این تمرین‌ها در یک گروه تلگرامی یا واتس‌آپی پیگیری می‌شود.

۴ـ هزینه مناسب کلاس‌های آنلاین تنبک: کلاس‌های آنلاین تنبک هزینه مناسب‌تری نسبت به کلاس‌های حضوری دارند. البته هزینه کمتر کلاس‌های آنلاین به معنای کیفیت پایین‌تر آموزش در این کلاس‌ها نیست بلکه به دلایلی این کلاس‌ها از قیمت پایین‌تری برخوردارند. یکی از این عوامل عدم نیاز کلاس به اجاره یک محیط فیزیکی برای تدریس است. کلاس‌های حضوری تنبک شامل هزینه‌های جاری مانند هزینه مکان، هزینه رفت‌و‌آمد استاد و… هستند که باعث می‌شود هزینه کلی کلاس افزایش یابد اما هزینه‌ کلاس‌های آنلاین تنبک در کمترین سطح قیمتی ممکن قرار دارند.

کلاس آموزش تنبک به صورت حضوری

ممکن است به هر دلیلی کلاس‌های آنلاین را دوست نداشته باشید و برای شرایط شما مناسب نباشد. کلاس‌های حضوری تنبکدر تهران، یکی از بهترین کلاس‌ها برای یادگیری با بالاترین بازده است. کلاس‌های حضوری تمبک موسسه فردوس در بالاترین کیفیت آموزشی قرار دارند. اساتید موسسه فردوس از به نام‌ترین اساتید تنبک ایران هستند و با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت می‌توانید از کیفیت این اساتید مطمئن شوید. از طرفی وجود سطح‌های آموزشی مختلف در موسسه فردوس باعث می‌شود هنرجویان با افرادی هم سطح خود در یک کلاس قرار گیرند. این موضوع در بسیاری از موسسات رعایت نمی‌شود و باعث اتلاف وقت هنرجو می‌شود. کلاس‌های حضوری تنبک موسسه فردوس از مناسب‌ترین سطح قیمت برخوردار است چرا که این موسسه هنرجویان زیادی دارد و سابقه بسیار زیادی در برگزاری‌ کلاس‌های موسیقی دارد.

کلاس تنبک تهران به صورت حضوری، بهترین کلاس برای افرادی است که می‌خواهند بالاترین بازده را در کلاس داشته باشند. این کلاس‌ها دارای ویژگی‌های زیر هستند:

۱ـ جمعیت مناسب کلاس: بسیاری از کلاس‌های حضوری موسیقی شلوغ هستند. شلوغ بودن یک کلاس باعث بی‌نظمی و کاهش کیفیت تدریس می‌شود. کلاس‌های آموزش تنبک موسسه فردوس استانداردترین جمعیت کلاس را دارند و اگر به هر دلیلی جمعیت کلاس افزایش یافت؛ کلاس به دو یا چند گروه تقسیم می‌شود.

۲ـ هزینه مناسب هر دوره: کلاس‌های آموزش تنبک موسسه فردوس بهترین قیمت را نسبت به کیفیت اساتید دارد. این موضوع را می‌توانید به کمک مقایسه با سایر دوره‌ها مشاهده کنید.

۳ـ استفاده از بهترین اساتید: موسسه موسیقی فردوس از بهترین اساتید برای دوره‌های آموزشی استفاده می‌کند. تمامی اساتید این آکادمی از افراد به نام موسیقی ایران هستند.  برای آشنایی بیش‌تر با اساتید موسسه فردوس می‌توانید نام آن‌ها را در موتورهای جست‌وجو، سرچ کنید.

۴ـ دسترسی آسان موسسه با مترو: یکی از مزیت‌های موسسه موسیقی فردوس دسترسی آسان آن است. شما به کمک مترو می‌توانید از هر نقطه تهران در کمترین زمان به موسسه موسیقی فردوس برسید و در کلاس‌تان حاضر شوید.

کلاس تنبک در تهران

اگر ساکن شهر تهران هستید به راحتی می توانید جهت یادگیری تنبک از سطح ابتدایی تا پیشرفته به صورت حضوری شرکت نمایید. کلاس تنبک در تهران همان طور که گفته شد یادگیری تنبک بستگی به میزان علاقه و استعداد شما دارد. یکی از ویژگی‌های کلاس‌های تنبک در تهران این است که می‌توانید با هم‌کلاسی‌های‌تان قرار بگذارید و تمرین‌های بیش‌تری انجام دهید. البته این موضوع فقط در کلاس‌های حضوری امکان‌پذیر نیست و بسیاری از هنرجویان کلاس‌های غیرحضوری هم این کار را انجام داده‌اند و به نتایج شگفت‌انگیزی رسیده‌اند. در نظر داشته باشید که در آموزش موسیقی، تمرین مهم‌ترین عامل پیشرفت شما است. آموزشگاه موسیقی فردوس به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه تنبک در تهران شناخته می شود و برای کلاس تنبک شمال تهران می توانید به این موسسه مراجعه کنید. البته برای کلاس تنبک شرق تهران یا کلاس تنبک غرب تهران و حتی کلاس تنبک در جنوب تهران نیز می توانید به صورت خصوصی و آنلاین وقت رزرو نمایید و از این آموزش ها استفاده کنید.

 در طول این سال‌ها دانشجویانی بوده‌اند که از استعداد بسیار کمی برخوردار بوده‌اند اما به کمک تلاش شبانه روزی توانسته‌اند به یک استاد تنبک تبدیل شوند. در دوره‌های آموزشی آنلاین و حضوری تعدادی از جلسات به یادگیری مباحث آکادمیک ساز مربوطه می‌گذرد و از جلسه‌های بعدی شما به کمک یک ساز تمرینی می‌توانید تمرینات خود را شروع کنید. شروع تمرینات شما کاملا در زیر نظر استاد خواهد بود و بعد از هر تمرین نقاط ضعف و قوت شما توسط استاد بیان می‌شود. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر تمرین‌های شما به درستی صورت نگیرد باید آن قدر تمرین کنید تا به نتیجه برسید.

 یکی از مزیت‌های تمرینات گروهی این است که به کمک دوستان و هم‌کلاسی‌های‌تان می‌توانید بدون هیچ محدودیت و هزینه، تمرین کنید. بسیاری از هنرجویان بعد از هماهنگی‌ها یک تیم برای خود تشکیل داده‌اند و خیلی زود به درآمد رسیده‌اند. البته ممکن است شما ساز را فقط برای علاقه‌تان یاد بگیرید اما بسیاری از افراد دوست دارند از این هنرشان کسب درآمد هم داشته باشند.

پس در نظر داشته باشید که یادگیری تنبک بیش‌ از هر چیزی نیاز به پشت‌کار و علاقه شما دارد و استعداد نقش کم رنگ‌تری دارد. اگر می‌خواهید به بالاترین سطح در ساز تنبک برسید باید سعی کنید میزان تمرین خود در هر روز را افزایش دهید. البته صرفا تمرین زیاد نمی‌تواند شما را در ساز زدن موفق کند و بهتر است تمرینات حرفه‌ای شما زیر نظر یک استاد باشد تا بتوانید بر نقاط ضعف و قوت‌تان مسلط شوید.

قیمت کلاس تنبک

هزینه کلاس‌ تنبک، بستگی به عوامل زیادی دارد؛ از استاد گرفته تا مکان برگزاری کلاس. یکی از مهم‌ترین علت‌های تفاوت کلاس آنلاین و کلاس حضوری تنبک نیز همین هزینه برگزاری کلاس به شیوه حضوری است. در حقیقت کلاس‌های حضوری نیاز به هزینه مکان، هزینه رفت و آمد استاد و دیگر هزینه‌ها دارد در صورتی که هزینه کلاس‌های آنلاین تنبک صرفا شامل حق‌الزحمه استاد می‌شود. در نظر داشته باشید که کلاس‌های تنبک در موسسات مختلف کیفیت مختلفی دارد اما شما باید کلاسی را انتخاب کنید که بهترین استاد را داشته باشد. می توانید برای شرکت در کلاس های آنلاین متنوع آموزشگاه مانند کلاس سه تار، کلاس دف نواری، کلاس سنتور، کلاس کمانچه ثبت نام انجام دهید.

فرقی ندارد که کلاس شما آنلاین برگزار شود یا حضوری، در هر صورت استادی را باید انتخاب کنید که در حوزه ساز تنبک از تبحر زیادی برخوردار باشد. استفاده از یک استاد برتر غیر از این که کمک می‌کند زمان یادگیری شما کاهش پیدا کند، باعث افزایش علاقه شما نیز می‌شود. اگر استاد شما مخصوصا در روزهای اول یادگیری تنبک، شخصی حرفه‌ای و کاربلد نباشد ممکن است شما را از آن ساز زده کند.

 به همین خاطر همیشه سعی کنید بهترین استاد را برای آموزش‌تان انتخاب کنید. قیمت کلاس تنبک در تهران، این روزها کمی افزایش یافته است و این موضوع به خاطر تورم اقتصادی حاکم بر کشور است. آکادمی فردوس نیز از این افزایش قیمت مستثنی نیست اما سعی شده است که کمترین افزایش صورت بگیرد تا مشکلی برای هنرجویان به وجود نیاید.هزینه آموزش تنبک

کلاس آموزش تنبک به دو شیوه آنلاین و حضوری در آموزشگاه موسیقی برگزار می‌شود. تشخیص این که کدام نوع کلاس برای شما مناسب‌تر است برعهده خود شما است. اگر در هر روز مشغله زیادی دارید و ممکن است در زمان تعیین شده به کلاس نرسید بهتر است از کلاس‌های آنلاین تنبک استفاده کنید اما اگر مشغله زیادی ندارید و می‌توانید به صورت حضوری شرکت کنید بهتر است کلاس‌های فیزیکی را انتخاب کنید.

کلاس‌های فیزیکی قیمت بیش‌تری دارند اما از طرفی بالاترین سطح تعامل با استاد را دارا هستند و این موضوع می‌تواند تاثیر زیادی بر بازده کلاس و قدرت یادگیری شما داشته باشد. در نظر داشته باشید که در موسسه موسیقی فردوس تمامی اساتید از افراد به نام حوزه موسیقی هستند و این موضوع باعث شده است بهترین کلاس‌های آموزش تنبک را در بین کلاس‌های رایج در سطح کشور داشته باشند.

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.