آموزش آواز

آموزش آنلاین آواز

آواز خواندن یکی از هنرهای سنتی و پرطرفدار ایران است که در سال‌های اخیر محبوبیت دوچندانی پیدا کرده است. علت‌های زیادی برای محبوبیت این نوع موسیقی بیان شده است اما طرفداران زیاد این موسیقی در ایران باعث رونق آن شده است. البته ممکن است در برخی از جاها از لفظ نغمه به‌ جای آواز استفاده شود. در تعریف آواز یا نغمه آمده است که به مجموعه‌ای از گوشه‌ها می‌گویند که در کنار یک‌دیگر و در یک دستگاه اجرا می‌شوند. آواز در ایران یکی از انواع موسیقی است که همواره مورد علاقه عامه مردم بوده است. موسیقی‌های دیگر مانند ویولن، پیانو، گیتار و… هم جز موسیقی‌های پرطرفدار در ایران هستند اما آواز همواره یکه‌تاز این عرصه بوده است. این روزها بسیاری از افراد به دنبال یاد گرفتن‌ مهارت‌های آواز هستند اما موضوعات زیادی باعث شده است تا این امکان برای همه افراد فراهم نباشد. آموزشگاه موسیقی فردوس به عنوان مرجع آموزش موسیقی کشور، اقدام به برگزاری آموزش آنلاین موسیقی در سطوح مختلف کرده است که جزییات آن را می‌توانید در ادامه این مطلب مطالعه کنید.

برگزاری کنسرت و همخوانی گروهی

برگزاری کنسرت و همخوانی گروهی

تجهیزات رایگان

استفاده از بهترین تجهیزات موسیقی

استدیو تمرین موسیقی و ضبط صدا

ارائه مجوز بین المللی فنی و حرفه ای

مشاوره رایگان

با درج  اطلاعات خود ، کارشناسان ما فرآیند استعدادیابی و  مشاوره انتخاب ساز موردعلاقه تان را انجام می دهند

شاید در ابتدا این ذهنیت برای شما به وجود بیاید که مگر می‌‌شود آواز خواندن را به‌ صورت آنلاین یادگرفت؟! گواه این موضوع هنرجویان سابق موسسه فردوس هستند به صورت آنلاین کلاس‌های آواز را شرکت کرده‌اند و الان در رشته آواز مهارت‌های زیادی به‌دست آورده‌اند. مزیت‌های آموزش آنلاین موسیقی آواز یکی دو مورد نیست اما می‌خواهیم مزیت‌های برتر این نوع آموزش را در این قسمت بررسی کنیم و نشان دهیم که چرا کلاس‌های آموزش آواز آنلاین، از بازده و خروجی بهتری برخوردار است. تمرین‌های مشخص برای هر جلسه: کلاس‌های آنلاین آموزش آواز دارای تمرین‌های مشخص و کافی برای هر جلسه است. بدین صورت که شما در پایان هر جلسه تمرین‌‌ها را از استاد دریافت می‌کنید و موظف هستید تا زمان مقرر شده توسط استاد آن‌ها را انجام دهید. این تمرین‌ها معمولا در یک گروه مجازی بررسی می‌شود و امکان دسترسی به تمرین سایر هنرجوها هم وجود دارد. پس از انجام تمرین‌ها استاد، اشکالات شما و سایر هم‌کلاسی‌های‌تان را بررسی می‌کند و شما به رفع آن‌ها می‌پردازید. امکان حضور در زمان دلخواه: مشغله و سایر مشکلات روزمره باعث شده است تا بسیاری از افراد فرصت کافی برای حضور در کلاس‌های فیزیکی را نداشته باشند. به همین خاطر کلاس‌های آنلاین آواز بهترین مکان برای کسانی است که می‌خواهند در کمترین زمان هنر آوازخوانی را فرا بگیرند. کلاس‌های موسیقی آنلاین آکادمی فردوس در زمان مشخصی به صورت وبینار برگزار می‌گردد تا امکان تعامل مستقیم استاد و هنرجو وجود داشته باشد اما اگر به هر دلیلی موفق به حضور در کلاس نشدید می‌توانید از طریق ویدیوی دانلودی، محتوای کلاس را مشاهده کنید و در زمان مناسب تمرین‌های مربوطه را انجام دهید. هزینه مناسب کلاس‌های آنلاین: معمولا هزینه کلاس‌های حضوری برای بسیاری از افراد زیاد است و بعضی از هنرجوها از گران بودن کلاس‌های آواز گله‌مند هستند. کلاس‌های آنلاین آواز این امکان را دارند که با کمترین قیمت ممکن از وجود بهترین اساتید آواز ایران بهره‌مند شوید. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا کلاس‌های آنلاین آواز هزینه مناسب‌تری نسبت به کلاس‌های حضوری دارد؟ پاسخ سوال این است که اساسا هزینه‌های مربوط به کلاس‌های آنلاین بسیار کمتر از کلاس‌های فیزیکی است. کلاس‌های فیزیکی شامل هزینه‌های جاری مانند هزینه مکان، هزینه رفت‌و‌آمد استاد و… هستند که باعث می‌شود هزینه کلی کلاس افزایش یابد اما هزینه‌های کلاس‌های آنلاین آواز درکمترین سطح ممکن قرار دارد.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به خواندن آواز برای خود یا در جمع خانواده و دوستان علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم در کلاس آواز ثبت نام کنید. شرکت در کلاس آموزش آواز به شما کمک می‌کند که بتوانید به شکلی اصولی از صدای خود استفاده کنید و با خواندن نت‌ها و بعد ترانه‌های محبوبتان، قدم به قدم مسیر آواز خواندن را طی کنید.

یادگیری اصول آواز یک مسئله بسیار مهم است که در همان ابتدای راه باید به آن توجه کنید. این اصول اگر از شروع درست پایه ریزی نشوند، تغییر آن‌ها در ادامه مسیر بسیار دشوار خواهد بود. استادان آواز آموزشگاه فردوس با سال‌ها تجربه در زمینه آموزش، این اصول را با روش‌های جدید و موثر به شما آموزش می‌دهند.

انواع برنامه کلاس های آموزش آنلاین آواز

کلاس آنلاین آواز مقدماتی

آموزش مخصوص افراد مبتدی
جلسه 10 مدت زمان: 2 ماه
 • تربیت شنوایی و ریتم و فواصل
 • انواع فرم در موسیقی
 • تغذیه و تاثیر آن در خوانندگی
 • ترانه نویسی و شعر نویسی
 • مکانیسم تولید صدا و صدا پردازی
 • صدای قفسه سنیه و صدای سر
 • آموزش دم و بازدم در خوانندگی

کلاس آنلاین آواز پیشرفته

آموزش مخصوص افراد سطح بندی
جلسه 10 مدت زمان: 2 ماه
 • تربیت شنوایی و ریتم و فواصل پیشرفته
 • چهارچوب و قواعد حرفه ای خوانندگی
 • تکنیک استفاده از تار های صوتی
 • تقویت نرم کام و فضای پشت بینی
 • آموزش تمرکز صدا و استفاده از حنجره
 • تنفس حرفه ای و شیوه دم و بازدم
 • صدا سازی، ملودی و گام خوانی

کلاس آنلاین آواز مقدماتی تا پیشرفته

آموزش مخصوص افراد مبتدی
جلسه 20 مدت زمان: 4 ماه
 • خوانندگی پاپ، کلاسیک و سنتی
 • تربیت شنوایی و ریتم و فواصل
 • تکنیک های پیشرفته تار های صوتی
 • آموزش حرفه ای تمرکز صدا و حنجره
 • آموزش تئوری موسیقی صفر تا صد
 • آموزش صدای سر و صدای سینه
 • صدا سازی و اصول خوانندگی حرفه ای

مزیت های آموزش آنلاین آواز

همان طور که گفته شد آموزش مجازی آواز یکی از جدیدترین روش‌های آموزش موسیقی است که بالاترین بهره را در کنار کمترین هزینه دارد. آموزش مجازی آواز نیاز به پشت‌کار دارد و باید بتوانید در هر روز زمان مشخصی را به یادگیری این موسیقی اختصاص دهید. همچنین در نظر داشته باشید که بهتر است یک مکان ثابت و آرام برای تمرین کردن‌تان داشته باشید. ممکن است برخی از آپارتمان‌ها به سبب وجود همسایه‌ها مکان چندان مناسبی برای تمرین کردن نباشد. محیطی که در آن تمرین می‌کنید باید ویژگی‌های استانداری داشته باشد و یکی از مهم‌ترین استانداردهای مکان تمرین، آرام بودن محیط است. همچنین عدم بازتاب صدا نیز موضوعی است که در محیط تمرین باید دقت زیادی به آن شود. تجربه نشان داده است که کسانی که هر روز به صورت مداوم آوازخوانی را تمرین می‌کنند از شانس بیش‌تری برای موفقیت در این حوزه برخوردارند. آواز سنتی ایران بیش‌تر از هر چیزی نیاز به تمرین و ممارست دارد. البته در این مسیر نمی‌توان نقش یک استاد خبره و کار بلد را نادیده گرفت. در یادگیری آواز ایرانی نباید یادگیری سبک‌های آوازی اصیل را هم نادیده گرفت. در ردیف آوازهای ایرانی می‌توان به آواز ابوعطا، آواز دشتی، آواز افشاری، آواز بیات ترک، و آواز اصفهان اشاره کرد. هر کدام از این ردیف‌های آوازی داستانی جداگانه دارند که یک آوازخوان حرفه‌ای باید با بیش‌تر این سبک‌ها آشنایی کامل داشته باشد. متداول‌ترین تقسیم‌بندی‌ ردیف شامل ۷ دستگاه و ۵ ردیف است. در اکثر ردیف‌ها آوازهای ابوعطا، دشتی، افشاری و بیات ترک از متعلقات دستگاه شور حساب می‌شوند و یات اصفهان از متعلقات دستگاه همایون. البته شاید در ابتدای یادگیری آواز این مباحث تئوری کمی سخت به نظر بیاید اما زمانی که با کاربرد هر کدام از این دستگاه‌ها آشنا شدید می‌توانید درک بهتری از کاربرد آن‌ها در آواز داشته باشید.

اساتید آموزش آنلاین آواز

استاد خسروشاهی مدرس آواز
استاد خسرو شاهی
کارشناسی موسیقی دانشگاه تهران سال 1380/ تحصیل کرده رشته آواز از اپرا کنسرواتوار تولوز فرانسه سال 2002 الی 2009 میلادی
استاد پیرحیاتی مدرس آواز
استاد پیرحیاتی
داراى مدرك كاردانى آواز ايرانى از كنسرواتوار موسيقى/ اجراى كنسرت هاى : نواى مهر - دانشگاه تهران - خانه هنرمندان تهران -دانشگاه شهيد بهشتى تهران - دانشگاه بين المللى قزوين - دانشگاه آزاد قزوين
دیافراگم در آواز4
استاد فصیحی
مدرس آواز و صداسازی فعالیت موسیقایی از سال 1387 در رشته آواز کلاسیک ایرانی نزد جناب وحید تاج و خانم فریبا یاوری

آموزش مجازی آواز

آواز خواندن یکی از هنرهای اصیل و قدمتی ایران زمین است که همواره مورد علاقه مردم بوده است. بسیاری از مناطق ایران آوازهای سنتی خود را کماکان حفظ کرده‌اند و در جشن‌ها و شادی‌های خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. حتی بسیاری از آموزش  آواز سنتی ایران در مراسم‌های مذهبی و سوگواری استفاده می‌شود اما به هر حال این موضوع در تمامی نقاط کشور جا افتاده نیست و برخی از مناطق خاص این سنت‌ها را حفظ کرده‌اند. معمولا اساتید آوازهای محلی ایران در همان مناطق خاص زندگی می‌کنند و دسترسی به برخی از این اساتید واقعا کار دشواری است اما خبر خوب این که اگر دستگاه‌های رایج آوازی موسیقی ایران را به خوبی یاد بگیرید و روی همان موضوعات تمرین کنید، می‌توانید در کمترین زمان ممکن آوازهای محلی را نیز یادبگیرید. معمولا آموختن دستگاه‌های آوازی در شروع آموختن موسیقی کاری دشوار به حساب می‌آید اما رفته رفته می‌توانید بر آن مسلط شوید. حرفه‌ای شدن در آوازخوانی زمان نسبتا زیادی می‌برد و نسبت به برخی از موسیقی‌های رایج‌ دیگر، زمان بیش‌تر نیاز دارد. حرفه‌ای شدن در موسیقی آوازی ایران به صورت تدریجی صورت می‌گیرد و کلاس‌های آنلاین آواز آموزشگاه موسیقی فردوس، به سبب استفاده از اساتید مجرب می‌تواند نقش مهمی در این قضیه داشته باشد. حتما در نظر داشته باشید که داشتن اطلاعات نسبی از ۷ دستگاه و ۵ ردیف برای هر هنرجوی رشته آواز لازم است، پس از همان روزهای ابتدایی سعی کنید این موضوع را جدی بگیرید.

کلاس آنلاین آواز

در سطح کشور کلاس‌های حضوری و مجازی بسیار زیادی وجود دارد که متاسفانه بسیاری از آن‌ها بار علمی کافی ندارد و هنرجو را دچار بهم ریختگی‌های فکری می‌کند. استفاده از استانید به نام و مجرب حوزه آواز ایران می‌تواند یکی از مهم‌ترین پارامترهای یک کلاس آواز آنلاین مناسب باشد اما این موضوع کافی نیست و باید در مورد پشتیبانی کلاس و هزینه‌های ثبت‌نام نیز به قطعیت برسید. گاهی اوقات یک موسسه، استادی به‌نام و مجرب را تدارک می‌بیند اما از طرفی نمی‌تواند هزینه کلاس را به صورت معقول قیمت‌گذاری کند و به همین خاطر هنرجوها دچار مشکلات مالی می‌شوند و امکان حضور در کلاس برای ترم‌های آینده کلاس از آن‌ها گرفته می‌شود. برخی اوقات نیز موسسه غیرمعتبری یک استاد به‌نام دعوت می‌کند و تعدادی هنرجو می‌پذیرد اما با توجه به معتبر نبودن موسسه، نمی‌تواند استاد را برای ترم‌های آتی در موسسه خود نگه دارد و همین موضوع باعث استرس هنرجویان برای ترم‌های آینده می‌شود. بهتر است موسسه‌ای را برای کلاس آواز آنلاین انتخاب کنید که از اعتبار مناسبی برخوردار باشد و خروجی‌های استانداری نیز تحویل داده باشد. هنرجویان سابق هر موسسه آینه تمام عیار یک آکادمی یا موسسه موسیقی هستند. ارتباط با شاگردان و هنرجویان سابق یک موسسه غیر از منافع علمی، راه موفقیت شما در حوزه آواز سنتی را هموارتر می‌کند.

آموزش آنلاین خوانندگی

آموزش آنلاین خوانندگی مزایای زیادی داشت که در قسمت‌های قبل به آن پرداختیم. خوانندگی رشته‌های مختلفی دارد که شاید مشابهاتی داشته باشند اما در ریزه‌کاری‌ها بسیار متفاوت هستند و برای هر رشته بهتر است از استاد تخصصی همان رشته بهره گرفت. آموزشگاه موسیقی فردوس به عنوان مرجع برگزاری کلاس‌های خوانندگی آنلاین به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن به هدف یعنی خوانندگی و آوازخوانی برسید. البته این راه نیازمند تلاش و پشتکار شخصی شما نیز هست اما به کمک تمرین‌ها و اساتید مجرب این آکادمی‌ می‌توان مطمئن بود که در سریع‌ترین زمان به نتیجه دلخواه‌تان می‌رسید. آموزش در دنیای آواز و خوانندگی تا یک جای خاص ادامه دارد و بعد از آن فقط تمرین و ممارست شخصی شماست که موفقیت شما را تضمین می‌کند. بسیاری از کسانی که مبانی تئوری موسیقی و آواز را گذرانده‌اند می‌پرسند که آیا بعد از فراگیری مباحث آکادمیک آیا نیازی به داشتن استاد و کلاس رفتن هست یا خیر؟! در پاسخ به این دوستان باید عرض کنیم که تمرین کردن جز مهمی از پیشرفت و بهبود کارهای شما است اما چه کسی قرار است ایرادات تمرین‌های شما را رفع کند؟! قطعا همراه بودن با یک استاد خبره موسیقی و آواز کمک می‌کند تا عیب‌های شما به شکل سریع‌تری مرتفع شود و پیشرفت کاری شما نمود بیش‌تری داشته باشد. گرچه بعد از فراگیری مباحث آکادمیک می‌توانید به تنهایی تمرین کنید اما این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از اساتید به‌نام و خبره تا آخرین روزهای فعالیت خوانندگی شما می‌تواند موجب پیشرفت آواز خواندن شما بشود.آموزش خوانندگی آنلاینهزینه کلاس آنلاین آواز ثابت نیست و بسته موسسات و اساتید مختلف بالا و پایین دارد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا کلاس‌های آنلاین خصوصی آواز و کلاس‌های گروهی و نیمه گروهی آواز تفاوت چندانی ندارند و تفاوت هزینه آن صرفا به‌خاطر تعداد شرکت کنندگان کلاس است. هزینه کلاس آواز آموزشگاه فردوس به‌خاطر تعداد معقول هنرجو در مناسب‌ترین سطح ممکن قرار دارد و می‌توانید در کلاس‌های آنلاین آواز مجرب‌ترین اساتید شرکت کنید.]آواز یکی از پرطرفدارترین انواع موسیقی در ایران است. امروزه کلاس‌های آنلاین این رشته در موسسات مختلف برگزار می‌شود که این کلاس‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند. آموزشگاه موسیقی فردوس به عنوان مرجع کلاس‌های آنلاین موسیقی کشور، با کمترین هزینه اقدام به برگزاری کلاس‌های آنلاین موسیقی کرده است که می‌تواند برای افراد علاقه‌مند، فرصتی ویژه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

پیانوی شنبه‌ها؛ مهمون ما ❤🙌

هر شنبه، از دوستان خوش شانسی باشید که در کلاس آموزش پیانو رایگان شرکت می‌کنن، شما هم مهمونمون باشین

Call Now Button