مقدمه کلاس آموزش ویولن

ویولن یکی از سازهای معروف زهی است که طرفداران بسیار زیادی در بین موسیقی دوستان دارد. این ساز جر سازهای قدیمی به حساب می‌آید و اختراع آن به قرن ۹ میلادی بازمی‌گردد. آموزش و یادگیری ویولن همواره یکی از دغذغه‌های هنرجویان موسیقی بوده است. ویولن از ۵۸ قطعه مختلف تشکیل شده است و هر کدام از این قطعات کاربرد خاصی دارند. در جلسات اول آموزش ویولن آشنایی مختصری با قطعات مختلف این ساز صورت می‌گیرد که اهمیت زیادی دارد و یادگرفتن آن‌ کمک می‌کند تا استفاده آسان‌تری از این ساز داشته باشید.

violin questions for beginners 1060x707 1 1024x683 - آموزش ویولن آنلاین و حضوری

آموزش ویولن

این روزها آموزش ویولن روش‌های مختلفی دارد، از خودآموزی گرفته تا کلاس‌های حضوری و آنلاین. هر کدام از این شیوه‌های آموزشی مزایا و معایب خاص خودش را دارد و در ادامه این مطلب می‌خواهیم آموزش ویولن به شیوه حضوری و آنلاین را بررسی کنیم و بدانیم که هر کدام از این روش‌ها اساسا برای کدام دسته از هنرجویان مناسب است؟!

اگر قصد یادگیری ساز ویولن را دارید باید در نظر داشته باشید که یادگیری این ساز زمان نسبتا مناسبی نیاز دارد و بین ۳ تا ۶ ماه زمان لازم دارد. البته یادگرفتن اولیه این ساز بین ۳ تا ۶ ماه زمان لازم دارد و اگر بخواهید در نواختن ویولن حرفه‌ای شوید باید زمان بسیار بیش‌تری را صرف کنید. کسانی که در نواختن ویولن حرفه‌ای هستند حداقل دو سال زمان صرف کرده‌اند و این بدان معنا است که یادگیری این ساز زمان نسبتا زیادی می‌خواهد. البته زیاد بودن زمان یادگیری فقط مختص به این ساز نیست و حرفه‌ای شدن در دیگر سازها هم نیاز به صرف زمانی حداقل دو ساله دارد. البته عوامل زیادی در یادگیری شما نقش دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استاد و میزان تمرین شما اشاره کرد. معمولا اساتید برتر ویولن در موسسات آموزش موسیقی معتبر تدریس می‌کنند و شما با یک جست‌وجوی ساده می‌توانید از کیفیت استاد مربوطه مطمئن شوید.

AdobeStock 137204208 1024x576 - آموزش ویولن آنلاین و حضوری

البته نوع آموزش ویولن تا حدی هم بستگی به شما دارد، بسیاری از افراد استادمحور هستند بدین معنی که مبحث مربوطه حتما باید توسط استاد تدرس شود اما برخی دیگر از هنرجویان با خودآموزی و مشاهده فیلم‌های آموزشی سطح وب هم می‌توانند به این ساز مسلط شوند. پس در نظر داشته باشید که نوع شخصیت شما تاثیر زیادی در یادگیری شما دارد. معمولا آموزش‌های حضوری و کلاس حضوری ویولن یکی از پربازده‌ترین روش‌ها برای یادگیری این ساز است اما شرکت در کلاس‌های حضوری مشکلاتی را هم به‌دنبال دارد. برای مثال فرض کنید شما دانشجو هستید و کلاس‌های درسی دانشگاه‌تان دائما با کلاس‌های حضوری ویولن تداخل دارد. در این صورت احتمالا نمی‌توانید تعدادی از جلسات کلاس را شرکت کنید و با توجه به پیوسته بودن مباحث امکان بروز مشکلات در یادگیری شما وجود دارد. پس باید دقت زیادی داشته باشید که تمامی جلسات کلاس را شرکت کنید و یا درصورت عدم حضور با یکی از هم‌کلاسی‌های‌تان تمرین کنید تا مباحث را یاد بگیرید. همان طور که گفته شد کلاس‌های حضوری ممکن است برای همه افراد در دسترس نباشد به همین خاطر موسسه موسیقی فردوس اقدام به برگزاری کلاس‌های آنلاین ویولن کرده است که در ادامه ویژگی‌های آن را بررسی می‌کنیم.

کلاس آنلاین ویولن

همان طور که در قسمت‌های قبل گفته شد کلاس آنلاین ویولن یکی از راه‌های یادگیری این ساز است اما با توجه به جدید بودن این شیوه آموزشی ممکن است سوالاتی برای شما وجود داشته باشد. کلاس آنلاین ویولن صرفا چند فیلم آموزشی ضبط شده نیست و این کلاس‌ها به صورت وبینار برگزار می‌شود. این کلاس‌ها در یک فضای آنلاین برگزار می‌شود و استاد و هنرجو می‌توانند بیش‌ترین میزان تعامل را با هم داشته باشند. امکان صحبت حضوری، مشاهده ویدیوی یک‌دیگر و امکان چت آنلاین از مهم‌ترین ویژگی‌های این کلاس‌ها است. البته در این کلاس‌ها تمرین و تکلیف نیز برای هنرجویان مشخص می‌شود و پیگیری این تمرین‌ها در یک گروه تلگرامی یا واتس‌آپی انجام می‌گیرد. دقت داشته باشید که این تمرین‌ها توسط استاد یا پشتیبان کلاس بررسی می‌شوند و نقاط ضعف و قدرت هر شخص مشخص می‌شود. به منظور تمرین بیش‌تر می‌توانید با سایر هم‌کلاسی‌های‌تان به تمرین‌های حضوری بپردازید که البته زمان بیش‌تری از شما می‌گیرد اما از طرفی باعث آمادگی بیش‌تر شما می‌شود.

taking care of violins 1060x706 1 1024x682 - آموزش ویولن آنلاین و حضوری

کلاس‌های آنلاین ویولن مزایای زیادی دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

امکان مشاهده فیلم در هر زمان:

همانطور که گفته شد بسیاری از هنرجویان به دلیل وجود مشغله‌های روزانه و مشکلات دیگر امکان حضور در کلاس‌های حضوری را ندارند. کلاس‌های آنلاین ویولن موسسه موسیقی فردوس به صورت وبینار برگزار می‌شود اما اگر به هر دلیلی نتوانستید در وبینار شرکت کنید می‌توانید فیلم ضبط شده کلاس را باکیفیت بالا مشاهده کنید.

قیمت مناسب کلاس‌های آنلاین:

از طرفی کلاس‌های آنلاین هزینه مناسب‌تری نسبت به کلاس‌های حضوری دارند. کلاس‌های حضوری هزینه بیش‌تری نسبت به کلاس‌های آنلاین دارند و به همین خاطر برای بسیاری از افراد مناسب نیستند. هزینه اجاره کلاس و هزینه‌های رفت و آمد استاد هم یکی از بیش‌ترین هزینه‌هایی است که کلاس‌های حضوری شامل می‌شود. اساتید برتر برای حضور در کلاس باید هزینه و زمان نبستا زیادی صرف کنند تا در زمان مشخص به کلاس برسند و چون کلاس‌های اساتید برتر به‌‌صورت فشرده برگزار می‌شود امکان استفاده از مترو و وسایل نقلیه عمومی وجود ندارد در نتیجه هزینه زیادی از اساتید به‌خاطر حمل و نقل صرف می‌شود.

تمرینات مشخص بعد از هر جلسه:

همان‌طور که گفته شد بعد از پایان هر جلسه تمرینات مشخصی برای هنرجویان در نظر گرفته می‌شود و این موضوع کمک می‌کند تا مباحث به شکل بهتری یاد گرفته شود.

صرفه جویی در زمان:

برای شرکت در کلاس‌های حضوری قطعا نیاز به رفت و آمد است، رفت‌وآمد در تهران زمان نسبتا زیادی از شما می‌گیرد و به همین خاطر بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در کلاس‌های حضوری شرکت کنند تا زمان کم‌تری از آن‌ها گرفته شود.

best electric violins - آموزش ویولن آنلاین و حضوری

کلاس حضوری ویولن

در قسمت‌های قبل گفته شد که کلاس‌های حضوری ویولن بالاترین بازدهی را برای برخی از هنرجویان دارند و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. کلاس‌های حضوری ویولن موسسه موسیقی فردوس توسط بهترین اساتید برگزار می‌شوند و از خروجی بسیار مطلوبی برخوردار هستند. کلاس‌های حضوری ویولن موسسه موسیقی فردوس به منظور حفظ حقوق هنرجویان در سطوح مختلفی برگزار می‌شود و شما با مراجعه به آکادمی موسیقی فردوس می‌توانید تعیین سطح شوید. تعیین سطح هنرجویان صرفا به منظور مشخص شدن سطح هنرجو است و اگر هنرجو بخواهد به‌صورت پایه‌ای در کلاس‌ها شرکت کند و ترم پایین‌تری را انتخاب کند مشکلی وجود ندارد. آموزشگاه موسیقی فردوس از بهترین اساتید ویولن ایران بهره می‌گیرد و برای اطمینان از کیفیت تدریس این اساتید می‌توانید از هنرجویان سابق این موسسه راهنمایی بگیرید. همچنین با جست‌وجوی نام استاد مربوطه در سطح وب می‌توانید از کیفیت تدریس وی مطمئن شوید. همان طور که گفته شد کلاس‌های حضوری ویولن بالاترین نرخ تعامل را دارند و اگر قادر به شرکت در کلاس‌های حضوری هستید حتما این کار را انجام بدهید.

headline 2 1024x566 - آموزش ویولن آنلاین و حضوری

یادگیری ویولن

یادگیری ویولن نیاز به صرف زمان و تمرین مکرر دارد. معمولا کسانی که روزانه بیش‌تر از ۲ ساعت تمرین دارند می‌توانند در کمترین زمان نواختن ویولن را یاد بگیرند. البته استاد نیز نقش مهمی در یادگیری این ساز دارد اما مهم‌ترین موضوع در یادگیری ویولن همان تمرین هنرجو است. ممکن است در روزهای اول ارتباط گرفتن با ویولن کمی سخت باشد چرا که ساختار پیچیده‌تری نسبت به دیگر سازها دارد اما رفته رفته می‌توانید بر آن مسلط شوید و به یک نوازنده حرفه‌ای ویولن تبدیل شوید. میزان تمرین این ساز بر اساس نظر استاد مشخص می‌شود اما معمولا در ترم‌های پایین روزانه یک تا دو ساعت کافی به نظر می‌رسد. بعد از آشنایی کلی با ویولن می‌توانید روزانه ساعت‌ها تمرین کنید اما باید در نظر داشته باشید که هفته‌ای یکی دو بار زیر نظر استاد تمرین داشته باشید تا مشکلات شما مشخص شود. به عبارت دیگر صرفا تمرین کردن نمی‌تواند شما را به هدف‌تان برساند و بهتر است همیشه زیر نظر یک استاد فعالیت داشته باشید تا بهترین رشد را داشته باشید. معمولا کسانی که در کلاس‌های آنلاین ویولن شرکت می‌کنند ترس بیش‌تری از آموزش این ساز دارند به همین دلیل ممکن است هنرجویان کلاس‌های آنلاین نیاز به تمرین بیش‌تری داشته باشند.

برای این که بتوانید یک کلاس ویولن خوب شرکت کنید بهتر است موسسه‌ای را انتخاب کنید که از استادان برجسته و معروف استفاده می‌کند. استفاده موسسه موسیقی از استادان معروف و خبره نه‌تنها در یادگیری و سرعت پیشرفت شما تاثیرگذار است بلکه می‌تواند شدت اشتیاق شما را به یادگیری ویولن را بیش‌تر کند. در موسسات موجود در کشور اساتید زیادی ساز ویولن تدریس می‌کنند اما اساتید خبره و شناخته‌شده زیاد نیستند و همین موضوع انتخاب کلاس ویولن را کمی سخت می‌کند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا راه‌های انتخاب بهترین کلاس ویولن را بررسی کنیم.

violin hora facebook page 1024x576 - آموزش ویولن آنلاین و حضوری

هزینه کلاس ویولن

هزینه کلاس ویولن بستگی به این دارد که شما در کلاس‌های حضوری شرکت می‌کنید یا کلاس‌های آنلاین. همانطور که در قسمت‌های بالا به شکل کامل توضیح داده شد هزینه شرکت در کلاس‌های آنلاین بسیار کمتر از هزینه شرکت در کلاس‌های حضوری است. اما از طرفی ممکن است که برخی از هنرجویان ارتباط بیش‌تری با کلاس‌های حضوری برقرار کنند. معمولا کلاس‌های حضوری نرخ تعامل بهتری برای هنرجویان دارد اما مطالب ارائه شده در کلاس‌های آنلاین هیچ فرقی با مطالب ارائه شده در کلا‌س‌های حضوری ندارد. پس از این جهت می‌توانید مطمئن باشید که با شرکت در کلاس‌های آنلاین هیچ مطلبی را از دست نمی‌دهید. کلاس‌های آنلاین برای کسانی که در شهرستان هستند و یا امکان حضور در کلاس‌های فیزیکی را ندارند بهترین راه آموزش ویولن است. موسسه موسیقی فردوس به عنوان مرجع برگزاری کلاس‌های آنلاین و حضوری ویولن، اقدام به برگزاری هر دو نوع کلاس برای فصل آتی کرده است. برای اطلاع از شرایط و جزییات این کلاس‌ها می‌توانید با این موسسه در تماس باشید.

violin with paper - آموزش ویولن آنلاین و حضوری

جمع‌بندی کلاس آموزش ویولن

کلاس‌های ویولن در موسسه موسیقی فردوس به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌گردد و انتخاب نوع کلاس برعهده خود شما است. اگر از افرادی هستید که مشغله روزانه زیادی دارند و امکان رفت و آمد حضوری برای شما مهیا نیست، می‌توانید از کلاس‌های آنلاین ویولن موسسه موسیقی فردوس استفاده کنید و با خیال راحت در کلاس‌های آنلاین شرکت کنید؛ اما اگر از جمله کسانی هستید که اعتقاد دارند هیچ چیز کلاس حضوری نمی‌شود می‌توانید در کلاس‌های حضوری شرکت کنید و بالاترین تعامل را با استاد ویولن داشته باشید. همان طور که گفته شد کلاس‌های ویولن موسسه فردوس در سطوح محتلفی برگزار می‌شود و شما می‌توانید به کمک آزمون‌های تعیین سطح،‌ مناسب‌ترین سطح کلاس‌ را برای خود انتخاب کنید. همچنین در نظر داشته باشید که یادگیری ویولن نیاز به صرف زمان نسبتا زیادی دارد و در این راه باید پشتکار زیادی داشته باشید.

فرم ثبت نام کلاس ویولن

10 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • بهترین کلاسی که تاحالا داشتم

  پاسخ
 • خیلی خیلی کلاس بدی بود دیگه به این آموزشگاه نمیرم

  پاسخ
 • یاسمن علیوند
  دسامبر 17, 2020 7:11 ب.ظ

  با تجربه ای که بعد از داشتن ۴ استاد مختلف در سالهای مختلف برای ساز ویولن در کشور آلمان و در ایران کسب کردم، با اطمینان این نظر رو می نویسم که آقای درویشی بهترین استادی هستند که تا به حال باهاشون کلاس ویولن داشتم. با سَبکی بسیار متفاوت که که علاوه بر دقت بر تمام نکات ارگونومیکی بدن، باعث احساس یکی شدن بدن و ذهن با ساز و یادگیری سریع و بسیار لذت بخش تر و همچنین آسان تر می شود. با وجود امکان شرکت من در کلاسها فقط به صورت آنلاین به دلیل مسافت زیاد، من بینهایت از روش تدریسی و کلاسهایم با ایشان راضی هستم.

  پاسخ
 • ببخشید از هزینه و نحوه پرداخت ممکن بفرمایید

  پاسخ
 • سلام
  دوره آموزشی ۷ جلسه ای چه سطحی هست و چند دوره رو برای آموزش باید بگذرونیم
  هزینه و زمان دوره ها چقدره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Button