فهرست مطالب

این روزها که بازار موسیقی پاپ و آموزش آواز بسیار داغ شده و خیلی ها که شوق خوانندگی دارند در تکاپوی این هستند که آهنگی بخوانند و یا آلبومی تهیه و تنظیم کنند و به گوش مردم برسانند برخی که تعدادشان هم روز به روز زیادتر می شود با تاسیس یک استدیو چه مجوز دار چه بی مجوز به کار موسیقی می پردازند . بدون اینکه چیزی از شعر و موسیقی بدانند یا تحصیلاتی در این زمینه داشته باشند . و خیلی ها هم به خاطر داشتن تجربه ی کم خام می شوند و با این نوع افراد که بین خواننده و آهنگساز و ترانه سرا ، نقش واسطه ای دارند نادانسته کار می کنند و آخر متوجه می شوند که بیشتر از آنچه که فکر می کردند هزینه کرده و چیزی که به عنوان موزیک تحویل گرفته اند کاری با سطح پایین و خنده داری است
که اسمش را همه چیز می شود گذاشت جز یک کار فاخر موسیقی !

آموزشگاه موسیقی

این افراد به ترفند های مختلف خواننده را جذب می کنند و از او مبلغی را دریافت می کنند و به او ترانه و ملودی می فروشند ، ترانه و ملودی هایی که برای یک استدیو و یک آهنگساز و ترانه سرای دیگر است و قیمت های ترانه و ملودی ها خیلی کمتر از قیمتی هایی است که این واسطه ها به خواننده پیشنهاد می کنند و از این راه ، پول زیادی را برای خود بر می دارند و پولی اندک به صاحبان واقعی اثر می دهند! چه بسیار خواننده هایی که فکر می کردند پول های زیادی به آهنگساز داده اند ولی این گونه نبوده و یا پول زیادی بابت ترانه پرداخت کرده اند ولی ترانه سرا روحش هم خبردار نیست ! و تمام این پول ها به حساب این دلال ها که هیچ کاری نکرده اند رفته است و آهنگساز و ترانه سرا به همان میزان که از این واسطه پول گرفته اند برای آهنگ و ترانه زمان گذاشته اند نه آن میزان پولی که خواننده هزینه کرده است و خواننده احساس میکند هزینه ای که پرداخت کرده، در برابر آهنگی که تحویل گرفته بسیار زیاد بوده است در صورتی که او نمی داند بخش زیادی از این پول در جیب این دلال هنری رفته است .

آموزش آواز

دیگر برای همه جا افتاده است که این کاری که بعضی ها انجام می دهند دلالی است نه هنری و حتی برخی خودشان بدون اینکه سواد موسیقی داشته باشند آهنگ می سازند و یا بدون اینکه ترانه سرا باشند ترانه های بسیار خنده داری می گویند که پخش شدن این گونه آهنگ های بی سر وته جز پایین آوردن شان موسیقی پاپ ایران چیز دیگری را حاصل نمی کند . این افراد که به دلال هنری معروفند با کارهایشان روح موسیقی ایرانی را زخمی کرده اند و باعث شده اند که تعداد بی شماری از آهنگ ها و ترانه های بی در و پیکر و غیر حرفه ای به عنوان موسیقی پاپ به فضای مجازی بیایند و به گوش مردم برسند. موسیقی ها و ترانه هایی که ارزش یک بار گوش دادن را هم ندارند و صرفا خاصیتشان ساختن پول برای این دلال هاست. و این آهنگ هایی که بیزنسی و سفارشی ساخته می شوند نه هنری در آن دخیل است و نه احساس و شوری. شاید این افراد هدف موسیقی را فراموش کرده اند و بیشتر می کوشند پول در بیاورند تا اینکه کار ماندگار و فاخری را خلق کنند .

آموزش آنلاین آواز

شناختن این نوع افراد زیاد کار سختی نیست همین که خواننده مستقیما” با ترانه سرا و آهنگساز کارهایش در ارتباط باشد و واسطه ای نباشد همه چیز مشخص می شود و کاملا” واضح و مبرهن است که خواننده ها و آهنگسازها و ترانه سراهایی که برای هنر ارزش قائل هستند هرگز با این گونه افراد کار نمی کنند چون آن ها دوست دارند اثری را بیافرینند که برای نسل ها بماند نه اینکه برای دلال ها پول سازی کنند. به امید روزی که موسیقی هایی بشنویم که کلام و آهنگ آن سال های سال در ذهنمان حک شود و در موسیقی پاپ جایی برای این دلال های هنری نباشد .

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس

مشاوره رایگان دوره های آموزشی
مطالب مرتبط
شاید شما هم درباره تنفس دیافراگمی، یا اهمیت تنفس صحیح در آواز شنیده باشید. در این مطلب قصد داریم تمامی نکات لازم در...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
گیتار مناسب برای افراد چپ دست چیست
این سوال که آیا گیتار مناسب برای افراد چپ دست و راست دست متفاوت است یا نه؟ ممکن است دغدغه بسیاری از افراد...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
تاریخچه آواز پاپ و کلاسیک در دنیا آواز پاپ و کلاسیک دو ژانر موسیقی هستند که در دنیای موسیقی بسیار محبوب و شناخته...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
گیتار جزو ساز های است که دارای قدمت بسیار بالایی است؛ که نشان از اهمیت این ساز از گذشته تا به امروز را...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
آموزش آکورد های ساده گیتار اگر به تازگی آموزش گیتار را شروع کرده اید و به دنبال یادگیری ترانه های ساده با گیتار...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
کلیفون چیست
اگر به سازهای زهی، آرشه ای علاقه داشته باشید، احتمالا راجع به کلیفون ها شنیده اید. کلیفون به انگلیسی (colophony) که گاهی افراد...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
اسکرول به بالا