فهرست مطالب

افراد زیادی به خوانندگی علاقه دارند از این رو برای ثبت نام در کلاس آموزش آواز به آموزشگاه ما مراجعه می کنند. اما سوال اکثر این افراد این است که برای شروع خوانندگی چه سنی مناسب است و این نگرامی را دارند که شاید یاد گیری آواز برایشان دیر شده همچنین خانواده های زیادی وجود دارند که می خواهند فرزندانشان را به کلاس آواز بفرستند اما نمی دانند که برای چه سنی این کلاس ها مناسب است.برای پاسخ به این سوال ها در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

آموزش آنلاین آواز در آموزشگاه فردوس به صورت حضوری و آنلاین!

سن مناسب برای شروع خوانندگی

برای شروع آموزش آواز نظرات و تفکرات زیادی وجود دارد که هر کدام یک سنی را برای آغاز این حرفه مناسب می دانند در زیر به بررسی هر کدام از این نظرات می پردازیم تا با نظرات مختلف برای آموزش آشنا شویم.

آواز را پس از سن بلوغ باید فرا گرفت!

یکی از نظرات که افراد زیادی بر این عقیده هستند این است که بعد از سن بلوغ باید به فراگیری خوانندگی پرداخت زیرا بعد از سن بلوغ تغییراتی در صدا و تارهای صوتی ایجاد می شود که باعث می شود تا صدای اصلی افراد شکل بگیرد.این عقیده در کنار اینکه مورد تایید افراد زیادی قرار گرفته اما تا حدودی دارای شبهه می باشد.

آموزش آواز در کودکی

با توجه به نظر قبلی درست است که صدا در بلوغ باعث تغییرات می شود اما گاهی این تغییرات گذراست.اما در آواز اصول و قواعد و تکنیک هایی وجود دارد که بهتراست فرد در کودکی آن ها را آموزش ببیند این تکنیک ها به گونه ای هستند که تغییر صدا هیچگونه اثری روی آنها ندارد برای مثال آموزش شنیداری و تربیت گوش است که اگر در کودکی آموزش ببیند باعث پیشرفت چشمگیر فرد در بزرگسالی می شود.

آموزش آواز در بزرگسالی

گاهی برخی از افراد در سنین بالا که برای آموزش خوانندگی به آموزشگاه ما مراجعه می کنند اولین سوالی که از ما می پرسند این است که آیا برای آموزش آواز دیر نشده؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که هر فرد چه به طور ذاتی و چه از شنیده ها کمی از آواز را آموخته و کسی نیست که به طور کامل از خوانندگی بی اطلاع باشد.

اکثر افراد به صورت ناخودآگاه برخی آموزش های خوانندگی را آموخته اند و با آن آشنایی دارند در حقیقت از همان ابتدا به صورت تخصصی و اصولی آموزش را شروع می کنند و به همین علت است که برخی از هنرجوها در ابتدا به صورت ناگهانی پیشرفت و ترقی می کنند.

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس با بیش از ۱۵ سال سابقه در حوزه موسیقی

مشاوره رایگان دوره های آموزشی
مطالب مرتبط
از میزان در موسیقی برای آرایش و سازماندهی درست نت‌ها استفاده می‌شود، موسیقی یک هنر دقیق است و از قواعد دقیق و خاصی...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
شاید نخستین باری که به کنسرت رفتید با خود گفته باشید که «من می خواهم روزی روی سن بدرخشم». یا شاید این کنسرت...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
یکی از بهترین سنین یادگیری موسیقی، از دوران کودکی است. آموزش موسیقی در دوران کودکی تاثیر بسیار خوبی داشته و می‌تواند استعداد کودکان...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
ساز گیتار به عنوان یکی از محبوب‌ترین سازهای دنیای امروز، مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به حوزه موسیقی است. در مسیر آموزش...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
همانطور که میدانید، آموزش گیتار به زمان نیاز دارد و آنقدرها هم آسان نیست. هرچند برخی گیتار را خیلی زود یاد می گیرند...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
نخستین کار به هنگام در دست گرفتن گیتار چیست؟ کوک کردن گیتار (tuning the guitar) مهم ترین بخش قبل از نواختن موزیک می...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
Scroll to Top
اسکرول به بالا
question