فهرست مطالب

افراد زیادی به خوانندگی علاقه دارند از این رو برای ثبت نام در کلاس آموزش آواز به آموزشگاه ما مراجعه می کنند. اما سوال اکثر این افراد این است که برای شروع خوانندگی چه سنی مناسب است و این نگرامی را دارند که شاید یاد گیری آواز برایشان دیر شده همچنین خانواده های زیادی وجود دارند که می خواهند فرزندانشان را به کلاس آواز بفرستند اما نمی دانند که برای چه سنی این کلاس ها مناسب است.برای پاسخ به این سوال ها در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

آموزش آنلاین آواز در آموزشگاه فردوس به صورت حضوری و آنلاین!

سن مناسب برای شروع خوانندگی

برای شروع آموزش آواز نظرات و تفکرات زیادی وجود دارد که هر کدام یک سنی را برای آغاز این حرفه مناسب می دانند در زیر به بررسی هر کدام از این نظرات می پردازیم تا با نظرات مختلف برای آموزش آشنا شویم.

آواز را پس از سن بلوغ باید فرا گرفت!

یکی از نظرات که افراد زیادی بر این عقیده هستند این است که بعد از سن بلوغ باید به فراگیری خوانندگی پرداخت زیرا بعد از سن بلوغ تغییراتی در صدا و تارهای صوتی ایجاد می شود که باعث می شود تا صدای اصلی افراد شکل بگیرد.این عقیده در کنار اینکه مورد تایید افراد زیادی قرار گرفته اما تا حدودی دارای شبهه می باشد.

آموزش آواز در کودکی

با توجه به نظر قبلی درست است که صدا در بلوغ باعث تغییرات می شود اما گاهی این تغییرات گذراست.اما در آواز اصول و قواعد و تکنیک هایی وجود دارد که بهتراست فرد در کودکی آن ها را آموزش ببیند این تکنیک ها به گونه ای هستند که تغییر صدا هیچگونه اثری روی آنها ندارد برای مثال آموزش شنیداری و تربیت گوش است که اگر در کودکی آموزش ببیند باعث پیشرفت چشمگیر فرد در بزرگسالی می شود.

آموزش آواز در بزرگسالی

گاهی برخی از افراد در سنین بالا که برای آموزش خوانندگی به آموزشگاه ما مراجعه می کنند اولین سوالی که از ما می پرسند این است که آیا برای آموزش آواز دیر نشده؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که هر فرد چه به طور ذاتی و چه از شنیده ها کمی از آواز را آموخته و کسی نیست که به طور کامل از خوانندگی بی اطلاع باشد.

اکثر افراد به صورت ناخودآگاه برخی آموزش های خوانندگی را آموخته اند و با آن آشنایی دارند در حقیقت از همان ابتدا به صورت تخصصی و اصولی آموزش را شروع می کنند و به همین علت است که برخی از هنرجوها در ابتدا به صورت ناگهانی پیشرفت و ترقی می کنند.

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس با بیش از ۱۵ سال سابقه در حوزه موسیقی

مشاوره رایگان دوره های آموزشی
مطالب مرتبط
شاید شما هم درباره تنفس دیافراگمی، یا اهمیت تنفس صحیح در آواز شنیده باشید. در این مطلب قصد داریم تمامی نکات لازم در...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
گیتار مناسب برای افراد چپ دست چیست
این سوال که آیا گیتار مناسب برای افراد چپ دست و راست دست متفاوت است یا نه؟ ممکن است دغدغه بسیاری از افراد...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
تاریخچه آواز پاپ و کلاسیک در دنیا آواز پاپ و کلاسیک دو ژانر موسیقی هستند که در دنیای موسیقی بسیار محبوب و شناخته...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
گیتار جزو ساز های است که دارای قدمت بسیار بالایی است؛ که نشان از اهمیت این ساز از گذشته تا به امروز را...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
آموزش آکورد های ساده گیتار اگر به تازگی آموزش گیتار را شروع کرده اید و به دنبال یادگیری ترانه های ساده با گیتار...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
کلیفون چیست
اگر به سازهای زهی، آرشه ای علاقه داشته باشید، احتمالا راجع به کلیفون ها شنیده اید. کلیفون به انگلیسی (colophony) که گاهی افراد...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
اسکرول به بالا