فهرست مطالب

چه چیزی بهترین آموزشگاه موسیقی را از بقیه متمایز می کند؟. آیا می خواهید به یک مدرسه موسیقی بروید اما مطمئن نیستید که کدام یک بهترین است؟

در این متن در مورد عواملی که باید در هنگام انتخاب آموزشگاه موسیقی در نظر بگیرید صحبت شده است. زمان آن رسیده است که آموزشگاه موسیقی مناسب را برای خود انتخاب کنید. امکان دارد گزینه‌های متعددی وجود داشته باشند اما هیچ کس وقت کافی برای آموزش در همه آنها را ندارد. اگر معلم ایده‌آل خود را پیدا کنید، احساس فوق‌العاده‌ای به شما دست می‌دهد.

اما در صورتی که آموزشگاه نادرست را انتخاب کنید مطمئنا حس خوبی نخواهید داشت. هنگام ارزیابی کیفیت آموزش موسیقی، عواملی وجود دارند که یک آموزشگاه موسیقی را از بقیه متمایز می کنند. در ادامه در مورد این عوامل صحبت خواهد شد.

آموزشگاه موسیقی فردوس، بهترین آموزشگاه موسیقی برای کودکان و نوجوانان
آموزشگاه موسیقی فردوس، بهترین آموزشگاه موسیقی برای کودکان و نوجوانان

بهترین آموزشگاه موسیقی دارای اساتید هنرمند، با استعداد و مبتکر است

در هنگام انتخاب یک آموزشگاه موسیقی برتر، دانشجویان آینده نگر باید یک سوال اساسی از خود بپرسند. آنها باید بپرسند که اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان فعلی این مدرسه چگونه با صنعت موسیقی امروز مرتبط هستند. در حالت ایده‌آل، زمانی که دانش‌آموزان در آموزشگاه هستند، می‌توانند با فعالان صنعت موسیقی ارتباط برقرار کنند.

وقتی افراد در اینگونه آموزشگاه ها فارغ‌التحصیل می‌شوند در ابتدای کار ورود به حرفه موسیقی نیستند بلکه بخشی از آن هستند. یک مدرسه موسیقی قوی فرصت‌های زیادی را برای مشارکت و روابط نه تنها با اساتید، بلکه با هنرمندان ارائه می‌دهد. این نوع همکاری ها کلید پیوند دانش‌آموزان با نوازندگان، همسالان، مربیان و معلمان داخل و خارج از آموزشگاه است. یکی از وظیفه اساتید این است که دانش آموزان را در معرض فرصت های تجاری قرار دهند.

بهترین آموزشگاه موسیقی، موقعیت جغرافیایی خوبی دارد

مکان یکی از مهم ترین عناصری است که باید در هنگام انتخاب آموزشگاه های موسیقی در نظر گرفت. شما باید به این فکر کنید که مکان آموزشگاهی که می خواهید در آن آموزش ببینید چگونه بر روی آینده حرفه موسیقی شما تاثیر می گذارد. بیشتر هنرمندان و دانش آموزان ترجیح می دهند در یک مدرسه موسیقی در نزدیکی یک کلان شهر ثبت نام کنند. جایی که می توانند ارتباطات زیادی با سایر نوازندگان برقرار کنند. در نتیجه، مطمئن شوید که آموزشگاه های واقع در بهترین شهر ها را برای نیازهای خود انتخاب می کنید.

بهترین آموزشگاه موسیقی، فارغ التحصیلانی مولد و خلاق دارد
بهترین آموزشگاه موسیقی، فارغ التحصیلانی مولد و خلاق دارد

بهترین آموزشگاه موسیقی، آموزشگاهی است که به دانش‌آموزان می‌آموزد که چگونه هنرمندانی متمرکز و مولد تبدیل شوند. یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌های موفق شدن، یادگیری نحوه تبدیل شدن به نوازندگان «مولد» است. دانش آموزان باید یاد بگیرند که چگونه به خالق آثار جدید تبدیل شوند نه اینکه صرفا نوازنده نت باشند.

هنرجویان آینده نگر باید بپرسند که چگونه یک آموزشگاه، مهارت های هنری خلاقانه مانند بداهه نوازی، آهنگسازی و تنظیم را در آنها تقویت می کند. یک اموزشگاه قوی مملو از اساتیدی است که موسیقی را در ژانرهای مختلف نوشته، تنظیم و رهبری می کنند. این آموزشگاه ها منجر به آماده سازی دانش آموزان برای تولید آثار موسیقی جدید و خلاقانه می شوند.

آموزشگاه های معتبر و برتر، هنرجویانی خلق کننده و مولد تحویل جامعه می دهند
آموزشگاه های معتبر و برتر، هنرجویانی خلق کننده و مولد تحویل جامعه می دهند

بهترین آموزشگاه موسیقی، آموزش های بین رشته ای دارد

دانش آموزان در آموزشگاه های موسیقی برتر مجموعه ای از مهارت های گسترده را می آموزند. در برخی از آموزشگاه های برتر، هنر جویان با دانش آموزان رشته های هنری دیگر نیز ارتباط دارند. از جمله دانشجویان هنرهای تجسمی، رقص و فیلم سازی. عقیده بر این است که کار کردن با هنرجویان دیگر به نوازندگان درک عمیق تری از هنر خود می دهد. در نهایت دانش آموزان برای انجام کارهایی آماده می شوند که ماهیت چند رشته ای دارند. به عنوان مثال برای دانشجویان هنر امروزی از جمله موسیقیدانان، مهم است که اصول تجارت و فرهنگ کارآفرینی را یاد بگیرند. در برنامه آموزشی آموزشگاه های موسیقی برتر به این موارد نیز تاکید و توجه می شود.

بهترین آموزشگاه موسیقی برنامه های آموزشی متناسب با نیاز شما را دارد

شاید عنوانِ بهترین آموزشگاه موسیقی بسته به نیازهای آموزشی شما به یک آموزشگاه خاص داده شود. یعنی اینکه شاید بهترین آموزشگاه موسیقی آموزشگاه برای شما الزاما برای شخصی دیگر، بهترین گزینه نباشد. از آنجایی که صنعت موسیقی بسیار گسترده است، تنها می توانید در برخی زمینه ها تخصص داشته باشید.

برای مثال، اگر به تولید موسیقی علاقه دارید، از آموزشگاه های موسیقی که فقط برنامه های مبتنی بر ساز ارائه میدهند دوری کنید. همچنین، مطمئن شوید که اشتیاق شما به سمت یک برنامه آموزشی که مناسب شما نیست هدایت نشود. مدرسه ای را انتخاب کنید که برنامه های موسیقی مورد نیاز شما را ارائه دهد.

اگر می خواهید بهترین آموزشگاه موسیقی برای خود را بیابید باید دریابید که آن آموزشگاه چه خدماتی ارائه می دهد. این خانه موسیقی باید امکانات مناسبی داشته باشد از فضای تمرین گرفته تا استودیوهای ضبط. مطمئن شوید که آموزشگاه انتخابی شما انتظاراتتان را برآورده می کند.

بهترین آموزشگاه های موسیقی در ایران
بهترین آموزشگاه های موسیقی در ایران

بهترین آموزشگاه موسیقی شیوه های آموزشی متنوعی دارد

قبل از انتخاب آموزشگاه های موسیقی باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به صورت حضوری، در خانه یا آنلاین آموزش ببینید. بردن فرزندانتان به کلاس های موسیقی یا پیدا کردن کسی که شما را به آنجا ببرد، می تواند دردسرساز باشد. آموزشگاه‌های موسیقی آنلاین به شما یا فرزندتان این امکان را می‌دهند که موسیقی را از خانه خود یاد بگیرید.

شما مجبور نخواهید بود که در مورد یافتن زمانی برای رفتن و برگشتن به دوره ها استرس داشته باشید. در سال گذشته شاهد بودیم که آموزشگاه های موسیقی آنلاین، آموزش هایی عالی به دانش آموزان ارائه می دهند. بسیاری از افراد از کلاس های آنلاین استقبال می کنند زیرا این کلاس ها تقریباً به طور کامل دردسر پیدا کردن یک آکادمی موسیقیِ نزدیک به شما را از بین می برند.

بهترین آموزشگاه موسیقی دانش آموزان موفق زیادی دارد

از نظر بسیاری از افراد موفقیت هر موسسه موسیقی به طور جدایی ناپذیری با دستاوردهای شاگردان سابق آن مرتبط است. یک کالج موسیقی ممکن است برنامه فوق‌العاده‌ای داشته باشد. اما اگر دانش‌آموزانی که در آن فارغ‌التحصیل می‌شوند هرگز در صنعت موسیقی اثری نگذارند آن آموزشگاه در واقعیت به موفقیت نرسیده است.

این گفته به این معنی نیست که یک مدرسه موسیقی باید دارای سوپراستارهای فارغ التحصیل باشد. اگر بین چند مدرسه موسیقی سرگردان هستید، به وب سایت فارغ التحصیلان آنها نگاهی بیندازید. به جای تمرکز در مورد نام‌های فارغ التحصیلان به موارد دیگر دقت کنید. از جمله آنچه که آنها به دست آورده‌اند، در چه زمینه‌هایی تسلط یافته‌اند و چه نوع مشاغلی را دنبال کرده‌اند.

آموزشگاه های برتر موسیقی امکان نظارت والدین
آموزشگاه های برتر موسیقی امکان نظارت والدین

 بر پیشرفت دانش آموزان را فراهم می کنند

آموزشگاه های برتر موسیقی هر چند وقت یکبار به کمک هنرجویان خود کنسرت یا رسیتال برگزار می کنند. این نمایش ها جنبه مهمی از رشد هنرجویان و نوازندگان هستند و به والدین نمایشی تصویری از دستاوردهای فرزندشان در مدرسه موسیقی می دهد. در این عصر دیجیتال، بسیاری از آموزشگاه های موسیقی، رسیتال های خود را به صورت آنلاین انجام می دهند.

اجراهای عمومی تنها راه برای به دست آوردن اعتماد به نفس در هنرجویان است. اولین بار این نمایش ها برای هنرجویان شاید کمی استرس زا باشند اما نتیجه آن ارزشش را دارد. وقتی به دنبال آموزشگاه های موسیقی هستید، در درجه اول آموزشگاه هایی را انتخاب کنید که رسیتال دوره ای برگزار می کنند.

بسیاری از آموزشگاه های موسیقی برتر، رسیتال های دوره ای برگزار می کنند

آموزشگاه های برتر موسیقی محیط کاری سازمان یافته دارند

هر آموزشگاه موسیقی برتر باید محیط کاری حرفه ای و سازماندهی شده داشته باشد. وقتی محیط کاری نامرتب است، هرگز نمی توانید انتظار موفقیت داشته باشید. شما میتوانید آموزشگاه را به یک سازمان تجاری تشبیه کنید. موفق ترین کسب و کارها همیشه آنهایی هستند که به خوبی سازماندهی شده اند.

این به معنای داشتن یک ساختار و برنامه مشخص است. وقتی در اطراف مدرسه موسیقی گشت می‌زنید بلافاصله متوجه می‌شوید که مدیران و مدرسان آموزشگاه موسیقی دقیقاً می‌داند چه می‌کنند یا نه.

برخی از ویژگی های یک آموزشگاه موسیقی سازمان یافته عبارتند از:

 • اساتید و کارکنان همیشه آماده هستند، نه فقط برای کارهای روزمره، بلکه برای هرگونه تغییر احتمالی که ممکن است به طور ناگهانی ایجاد شود.
 • رهبری موثر در مدرسه موسیقی وجود دارد.
 • معلمان نسبت به نیازهای مختلفی که دانش آموزان ممکن است در طول روز کاری با آنها مواجه شوند، انعطاف پذیر هستند.

سوالاتی پر تکرار در انتخاب آموزشگاه های موسیقی

 1. کلاس ها یا دوره های مورد نیاز برای فارغ التحصیلی چیست؟
 2. آموزشگاه، چه برنامه هایی برای آموزش دارد؟
 3. برای درخواست ثبت نام خود به چه اطلاعات و اسنادی نیاز دارید؟
 4. آیا آموزشگاه گزینه هایی برای یادگیری از راه دور دارد؟
 5. برای ورود به آموزشگاه موسیقی چه سطحی از توانایی لازم است؟
 6. آموزشگاه چه امکاناتی دارد؟
 7. آموزش در این آموزشگاه خاص چه فرصت های شغلی ای را برای شما فراهم می کند؟
 8. میانگین تعداد دانش آموزان در هر کلاس چقدر است؟
 9. هزینه های شرکت در آموزش های آموزشگاه چقدر است؟
 10. فارغ التحصیلی در این آموزشگاه خاص چقدر زمان می برد؟

کلام آخر

در پایان باید گفت که بهترین آموزشگاه موسیقی بسته به نیازهای شما انتخاب می شود. هر آموزشگاه موسیقی باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا واجد شرایط عنوان آموزشگاه موسیقی برتر باشد.

در این نوشته به تعدادی از این ویژگی ها اشاره شد. علاوه بر این ویژگی ها تناسب امکانات آموزشی با نیازهای هنرجویان نیز اهمیت زیادی دارد. شاید یک آموزشگاه امکانات زیادی دارد ولی به دلایلی برای شما مناسب نباشد.

آموزشگاه موسیقی فردوس یکی از گزینه های مناسب برای انتخاب به عنوان بهترین آموزشگاه موسیقی است. این آموزشگاه از هر نظر بی نقص به نظر می رسد. برای اینکه شما نیز به این موضوع پی ببرید توصیه میشود سری به وب سایت رسمی آموزشگاه مذکور بزنید.

مشاوره رایگان دوره های آموزشی
مطالب مرتبط
شاید شما هم درباره تنفس دیافراگمی، یا اهمیت تنفس صحیح در آواز شنیده باشید. در این مطلب قصد داریم تمامی نکات لازم در...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
گیتار مناسب برای افراد چپ دست چیست
این سوال که آیا گیتار مناسب برای افراد چپ دست و راست دست متفاوت است یا نه؟ ممکن است دغدغه بسیاری از افراد...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
تاریخچه آواز پاپ و کلاسیک در دنیا آواز پاپ و کلاسیک دو ژانر موسیقی هستند که در دنیای موسیقی بسیار محبوب و شناخته...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
گیتار جزو ساز های است که دارای قدمت بسیار بالایی است؛ که نشان از اهمیت این ساز از گذشته تا به امروز را...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
آموزش آکورد های ساده گیتار اگر به تازگی آموزش گیتار را شروع کرده اید و به دنبال یادگیری ترانه های ساده با گیتار...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
کلیفون چیست
اگر به سازهای زهی، آرشه ای علاقه داشته باشید، احتمالا راجع به کلیفون ها شنیده اید. کلیفون به انگلیسی (colophony) که گاهی افراد...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
اسکرول به بالا