مدت زمان یادگیری پیانو

مدت زمان یادگیری پیانو

مدت زمان یادگیری پیانو

مدت زمان یادگیری پیانو

این سوال برای بسیاری از افرادی که به نواختن پیانو علاقه دارند پیش می آید که در کلاس آموزش پیانو مدت زمان یادگیری پیانو چقدر است؟ پاسخ دادن به این سوال نیازمند بررسی چند نکته مهم می باشد که در آموزشگاه موسیقی فردوس به آن ها اشاره می کنیم:

آموزش آنلاین پیانو در آموزشگاه فردوس

آموزش پیانو به صورت حضوری

مدت زمان تمرین

یکی از موارد تعیین کننده زمان دوره ی شما تمرین می باشد. اگر شما تمرینات کلاس را به درستی انجام داده و وقت کافی برای انجام آن بگذارید قطعا نتیجه ی بهتری می گیرید و می توانید دوره های آموزش را سریع تر طی کنید.پس مدت زمان آموزش به مدت زمان تمرین شما نیز بستگی دارد.

هدف از یادگیری پیانو

هدف ما از یادگیری پیانو تعیین کننده ی زمان یادگیری آن می باشد. یعنی بستگی به این دارد که تا چه حد می خواهید پیانو را یاد بگیرید.برای مثال کسی که می خواهد قطعه هایی که به آنها علاقمند هست را بیاموزد دوره آموزش کوتاهی خواهد داشت زیرا پیانو سازی است که به راحتی می توان با آن ارتباط برقرار کرد و چند قطعه موسیقی پاپ را با طی کردن 2الی3ترم میتوان یاد گرفت اما کسی که می خواهد به صورت حرفه ای آن را دنبال کند و با تمام قواعد و به صورت اصولی تکنیک ها را یاد بگیرد قطعا لازم است تا مدت زمان زیادی را صرف آموختن پیانو کند.

سبک آموزشی:

شما می توانید با انتخاب درست استاد برای آموختن پیانو تعیین کننده ی زمان یادگیری خود نیز باشید.زیرا آموزش درست و اصولی مناسب با شرایط و علاقه هر فرد می تواند در زمان یادگیری او نقش مهمی داشته باشد و علاقه ی فرد را نسبت به یادگیری پیانو بیشتر کند.پس با انتخاب استادی که در این زمینه مهارت کافی داشته باشد می توانید طو دوره ی آموزش خود را کوتاه تر کنید.

مدت زمان یادگیری پیانو

اشتباهات رایج افراد مبتدی در آموختن پیانو

برای آموختن پیانو ابتدا باید قواعد صحیح آن را یاد بگیریم و سپس شروع به نواختن کنیم در ادامه به چند مورد از اشتباهات افراد مبتدی اشاره می کنیم که انجام این اشتباهات ممکن است زمان یادگیری شما را طولانی تر کند:

  1. نواختن بسیار سریع که در بین بسیاری از افراد رایج است اما زمانی که نت ها به سرعت نواخته شوند امکان اشتباه بیشتر است و باید نواختن را زیر نظر استاد از ریتم کند و آرام شروع کنید تا بتوانید قطعه را به درستی اجرا کنید و زمان آموزش خود را کوتاه تر کنید.
  2. انتظار نتیجه گرفتن سریع ؛ این باور غلطی است که بیشتر بین والدین برای کودکانشان اهمیت دارد. یادگیری موسیقی نیازمند صرف زمان می باشد و ابتدا باید دانش موسیقی را آموزش داد و سپس به سراغ نواختن رفت.
  3. تمرین ناکافی یا ناپیوسته شما از یادگیری سریع پیانو دور می کند و باعث می شود تا روند یادگیری شما کند شود. اگرشما در روز 30دقیقه تمرین کنید بهتر از این است که 1روز در طول هفته 5ساعت تمرین کنید.زیرا یادگیری پیانو نیازمند تمرین مداوم است.
  4. اجرا نکردن یکی از اشتباهات رایج افراد است.اگر شما یک قطعه ی ساده را نیز آموزش دیده اید بهتر است آن را برای خانواده و یا دوستانتان اجرا کنید اگر شما اجرا داشته باشید روزانه بیشتر برای بهتر شدن اجرایتان تلاش می کنید و اجرا یک هدف برای شما می شود که سعی می کنید به بهترین نحو آن را انجام دهید.
  5. نواختن به جای تمرین، شما باید تفاوت این دو موضوع را به خوبی درک کنید. تمرین کردن یعنی کار کردن پیوسته و مداوم روی بخش های کوچک و تلاش برای به خاطر سپردن موسیقی.تمرین کردن مانند نواختن لذت بخش نیست اما با تمرین می توان در آخر قطعه های لذت بخش و کاملا اصولی و صحیح را نواخت.

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه فردوس

نوشته قبلی

راهنمای خرید پیانو

نوشته بعدی

آموزش خوانندگی ابتدایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.