آموزش موسیقی کودکان

کلاس آموزش موسیقی کودک (ارف)

آموزش موسیقی به کودکان یکی از بهترین راه‌های تقویت توانایی‌های عقلی، هنری و اجتماعی آن‌ها است. موسیقی می‌تواند به توسعه مهارت‌های زبانی، ریاضی، تفکر نقادانه و حتی هماهنگی بدنی کودکان کمک کند. در این راهنمای تخصصی، به بررسی چگونگی آموزش موسیقی به کودکان و استفاده از اصطلاحات تخصصی در این زمینه خواهیم پرداخت.

تجربه نشان داده است کسانی که از کودکی یادگیری موسیقی را آغاز کرده‌اند نتایج به مراتب بهتری نسبت به دیگران گرفته‌اند. بسیاری از والدین به دنبال بهترین سال شروع یادگیری موسیقی برای کودکان‌شان هستند و برخی از آن‌ها نمی‌دانند که موسیقی کودکان از کجا باید شروع شود. در این مقاله به صورت کامل آموزش موسیقی کودکان و جزییات مهم آن را بررسی می‌کنیم. بسیاری از کودکان و حتی والدین به دنبال راهی برای یادگیری موسیقی کودک خود هستند اما تنوع روش‌های آموزشی یک سردرگمی خاصی برای کودکان و والدین به وجود آورده است که این سردرگمی در برخی از موارد باعث کنار رفتن آموزش موسیقی از برنامه روزانه کودک می‌شود. باید در نظر داشته باشید که بهترین سن یادگیری موسیقی کودکان به طور دقیقی مشخص نشده است اما به طور کلی اگر خود کودک علاقه به یادگیری موسیقی داشت بهتر است از ۵ ـ ۶ سالگی آموزش‌های اولیه موسیقی آغاز شود. البته ممکن است کودک شما به موسیقی علاقه‌ای نشان ندهد و حتی در زمان آموزش موسیقی ناراحت باشد در این صورت می‌توانید به مشاوران کودک مراجعه کنید تا با روش‌های روان‌شناسی مشکل‌یابی کنند. در ادامه این مطلب توضیحاتی در مورد آموزش موسیقی کودک ارائه می‌شود.

برگزاری کنسرت و همخوانی گروهی

برگزاری کنسرت و همخوانی گروهی

تجهیزات رایگان

استفاده از بهترین تجهیزات موسیقی

استدیو تمرین موسیقی و ضبط صدا

ارائه مجوز بین المللی فنی و حرفه ای

مشاوره رایگان

با درج  اطلاعات خود ، کارشناسان ما فرآیند استعدادیابی و  مشاوره انتخاب ساز موردعلاقه تان را انجام می دهند

نمونه کار نوازندگی کودکان

کلاس موسیقی کودک

آشنایی کودک با موسیقی در سنین پایین می‌تواند یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها روی آموزش کودک باشد. توصیه می‌شود از همان ابتدای آموزش، ساز یا موسیقی خاصی را به کودک تحمیل نکنید و سعی کنید آرام آرام کودک را با مفاهیم اولیه موسیقی آشنا کنید و در ادامه ساز تخصصی را به کودک آموزش دهید. البته این کار ه صورت اصولی در کلای موسیقی کودکان انجام می شود و آموزشگاه موسیقی کودک به بهترین شکل و با متد های نوین این آموزش را ارائه می نمایند. بهترین کار برای مشخص کردن ساز تخصصی کودک این است که تا سنین ۷ ـ ۹ سالگی صبر کنید و این موضوع را به خود کودک بسپارید. معمولا در کلاس‌های موسیقی تخصصی کودکان استعداد بچه‌ها سنجیده می‌شود و متناسب با استعدادی که دارند جند ساز تخصصی به آن‌ها پیشنهاد می‌شود اما انتخاب نهایی ساز برعهده کودک است. انتخابی که برعهده خود کودک باشد نه تنها می‌تواند موجب علاقه بیش‌تر بچه به ساز باشد بلکه حس استقلال هم به او دست می‌دهد. در کلاس‌های موسیقی کودکان مشخص می‌شود که کودک به چه نوع سازهای علاقه دارد. برای مثال اگر کودک شما نسبت به سازهای کوبه‌ای علاقه نشان دهد چند نوع ساز کوبه‌ای با او کار می‌شود تا در انتها مشخص شود که علاقه و استعداد او در کدام ساز کوبه‌ای بیش‌تر است.

انواع برنامه کلاس های موسیقی کودک (ارف)

کلاس موسیقی کودک مقدماتی

آموزش مخصوص افراد مبتدی
جلسه 10 مدت زمان: 2 ماه
 • آشنایی با انواع ساز ها
 • آشنایی با موسیقی و نوع موسیقی
 • درک و یادیگیری مباحث اولیه موسیقی
 • آموزش اولیه موسیقی به روش بازی
 • تربیت شنوایی موسیقی
 • تئوری موسیقی ساز های کودکانه
 • آموزش ابتدای تا حرفه ای بلز

کلاس موسیقی کودک پیشرفته

آموزش مخصوص افراد سطح بندی
جلسه 10 مدت زمان: 2 ماه
 • آموزش نواختن زایلفون و متالفون
 • آموزش ریتم با بازی های ریتمیک
 • بادی پرکاشن و استفاده از اعضای بدن
 • آموزش سازهای پرکاشن
 • آموزش انواع هارمونی ها و هماهنگی
 • تمرین گروه نوازی و بداهه نوازی
 • آموزش ساز های نخصصی و اصول حرفه ای

کلاس موسیقی کودک مقدماتی تا پیشرفته

آموزش مخصوص افراد مبتدی
جلسه 20 مدت زمان: 4 ماه
 • آشنایی با انواع ساز ها و نکات تخصصی آن
 • آموزش تئوری موسیقی ساز های کودکان
 • آموزش ریتم و هارمونی و پرکاشن
 • آموزش نواختن بلز، زایلفون و متالفون
 • فعالسازی ذهن موسیقیایی و قدت اجرا
 • آموزش مهارت های موسیقی و توسعه آنها
 • اجرا، گروه نوازی و بداهه نوازی ساز ها

اساتید آموزش موسیقی کودک

farhanadib-webp-converter-IMG_20221128_211804_390
استاد مکنونی
دوره تخصصی نوازندگی پیانو در سبک پاپ و کلاسیک و سابقه چهار سال تدریس پیانو
farhanadib-webp-converter-IMG_20221128_211752_684
استاد دنیا فتحی
دوره تخصصی نوازندگی پیانو در سبک های کلاسیک، ایرانی، پاپ، جز سن ۸ سالگی / آموزش سلفژ و تئوری موسیقی / 15 سال سابقه تدریس
استاد مدرسی مدرس پیانو
استاد مدرس
شروع نوازندگی پیانو از سن ۱۶ سالگی به صورت خودآموز/ شروع دوره ی پیانو زیرنظر استاد فضایی در آموزشگاه ودا

نحوه صحیح آموزش موسیقی به کودکان

1.آشنایی با مفاهیم اولیه موسیقی

ابتدا باید کودکان را با مفاهیم اولیه موسیقی آشنا کنیم. این مفاهیم شامل “نت” (واحد اصلی صدا), “ریتم” الگوی تکراری صدا یا سکوت در طول زمان، “ملودی” (توالی هماهنگ نت‌ها), و “هارمونی” (ترکیب صداهای مختلف) است.

2.تجربه‌ی موسیقایی فعال

بهترین راه برای آموختن موسیقی همانند متد های آموزش زبان انگلیسی، تجربه حضور در محیط ‌است. یعنی کودک شما باید در  کلاس های موسیقی و کورس موسیقی که سازهای ساده مانند تمبورین یا ترومبون وجود دارد قرار  در اختیار کودک قرار می‌دهد، یا حتی فعالیت‌های ساده مانند زدن دستکش‌های چوبی یا سایر اشیاء ریتمیک باشد.

3.یادگیری ساز برای کودکان

نواختن یک ساز باعث تقویت عصب و عضله می گردد یعنی تقویت هماهنگی بین دست ها و مغز. همچنین در یادگیری موسیقی کودکان در نواختن یک ساز موسیقی می‌تواند باعث تقویت هماهنگی چشم و دست، توانایی تمرکز، و حافظه کودک شود. پیانو و گیتار اغلب انتخاب‌های خوبی برای ساز اول کودکان هستند، زیرا این سازها نت‌های مشخص و قابل فهمی دارند و نیاز به کنترل بیشتری از نفس نسبت به سازهای بادی ندارند.

4.گوش دادن به موسیقی

زمانی که کودکان به موسیقی های مختلف و ساده گوش می دهند، باعث می شود تا درک کودک از ریتم، ملودی و هارمونی را تقویت کند. اینکار به صورت ناخودآگاه و توسط استاد موسیقی کودکان به خوبی انجام می شود همچنین می‌تواند به کودک کمک کند تا از موسیقی لذت ببرد و انگیزه بیشتری برای یادگیری و پیشرفت در موسیقی پیدا کند.

5.مراحل آموزش موسیقی به کودکان

در این بخش، به تشریح مراحل آموزش موسیقی به کودکان می‌پردازیم. آموزش موسیقی به کودکان 3 تا 7 سال،  از مرحله مقدماتی مانند آشنایی با نت‌ها و ریتم‌ها تا مراحل پیشرفته‌تر مانند آموزش سازهای موسیقی و ترکیب آواز با نت‌ها، انجام می شود و این بخش به کودکان این امکان را می‌دهد اصطلاحات تخصصی مثل “سلفژ”، “هارمونی” و “برگه یادداشت برداری” را به کار ببرند.

6.انتخاب ساز مناسب برای کودک

مهم ترین بخش در یادگیری کودک مبحث استعدادیابی و شناسایی ساز مورد علاقه کودک است. اگر ساز به درستی بر اساس توانایی های کودک انتخاب شود روند آموزش و یادگیری سرعت بیشتری خواهد داشت. کلاس موسیقی کودکان در ساز هایی بادی و از جمله “پیانو”، “گیتار”، “ویولن”، “دف” و “فلوت” اشاره کرده و عواملی مانند سن کودک، تمایلات شخصی، و استعداد‌های موسیقیایی را در انتخاب ساز مورد نظر بررسی کنید. البته بهتر است برای شروع موسیقی کودکان 3- 5 سال از کلاس بلز شروع کنند و با آموزش این ساز توانایی های شنیداری و حافطه آنها تقویت بشود

نحوه و متد آموزشی موسیقی کودک

آموزش و سنجش هوش موسیقی کودکان شاید کمی دشوار باشد چرا که برقراری ارتباط با کودکان کمی سخت است و فقط تجربه و تبحر استاد می‌تواند مشخص کند که کودک در کدام ساز علاقه و استعداد بیش‌تری دارد. معمولا در شروع کلاس‌های موسیقی کودکان به خاطر موضوعاتی که گفته شد هیچ آموزش سازی در ابتدا داده نمی‌شود و در جلسات اولیه فقط سعی می‌شود که مفاهیم موسیقی با زبانی ساده و شیوا به کودکان انتقال داده شود. در ترم‌های اولیه کلاس موسیقی کودکان هیچ نیازی به اجبار کودک برای تمرین کردن نیست چرا که ممکن است کودک به طور کلی از دنیای موسیقی زده شود. در سنین ۵ ـ ۸ سال هر زمانی که احساس کردید کودک از کلاس یا از موسیقی زده شده باید کلاس و آموزش را تغییر دهید و یا روند آموزش را متوقف کنید. این موضوع برای این است که کودک شما اشتیاق و علاقه خود را به موسیقی از دست ندهد. در موسسه موسیقی فردوس کودکان قبل از شروع کلاس‌ها سطح بندی می‌شوند تا آموزش موسیقی کودکان در بالاترین سطح و بازدهی برگزار شود. اساتید این موسسه از تجربه و مهارت بالایی برخورداند به طوری که شما برای اطمینان از کیفیت استاد می‌توانید نام او را در گوگل جست‌ و جو کنید تا سابقه و نمونه آموزش‌های او را به صورت آنلاین مشاهده کنید. استاد کودک شما در پروسه یادگیری و مهارت کودک اهمیت زیادی دارد اگر شما بتوانید نزد استاد ماهر و باتجربه بروید روند آموزش کودک شما به شدت آسان می‌شود اما اگر استاد کودک شما از مهارت کافی برای تدریس برخوردار نباشد این امکان وجود دارد که کودک به طور کلی مسیر یادگیری موسیقی را اشتباه برود یا از موسیقی زده شود. معمولا هزینه یک استاد حرفه‌ای بیش‌تر از دیگر سایر افراد است اما از طرفی می‌تواند انگیزه کودک را دوچندان کند و زمان یادگیری او را به شکل قابل تاملی کاهش دهد. 

معمولا در ترم‌های پایین نیازی به صرف هزینه‌های زیاد نیست و یک استاد نسبتا باتحربه می‌تواند برای آموزش کودک کافی باشد اما اگر از فرد بی‌تجربه‌ای کمک بگیرید ممکن است مسیر آموزش به صورت کلی دچار مشکل شود. سعی کنید برای یادگیری پایه و اصولی حتما از بهترین اساتید موسیقی و بهترین آموزشگاه موسیقی در تهران استفاده کنید تا شاکله موسیقی درست در ذهن کودک شما شکل بگیرداین روزها بسیاری از خانواده‌ها و مخصوصا مادران شاغل هستند و امکان رفت و آمد به کلاس‌های موسیقی را ندارند به همین دلیل بسیاری از خانواده‌ها به سراغ آموزش‌های مجازی و آنلاین می‌روند. البته این آموزش‌ها در صورتی که به شکل درست و در مسیر صحیح باشند هیچ تفاوتی با کلاس‌های حضوری ندارند اما در هر صورت باید زمان و توجه بیش‌تری از سوی خانواده کودک وجود داشته باشد تا کلاس‌های آنلاین نتیجه مطلوبی بدهد. شاید ارتباط‌گیری کلاس‌های موسیقی کودکان به صورت آنلاین کمی سخت باشد اما رفته رفته این موضوع بهتر می‌شود و کودک به این کلاس‌ها علاقه‌مند می‌شود. انتخاب نوع کلاس(آنلاین ـ حضوری) برعهده شما است و اگر شرایط شما با کلاس‌های آنلاین مطابقت دارید به شما اطمینان می‌دهیم که کلاس‌های آنلاین موسسه موسیقی فردوس در بالاترین سطح کیفی برگزار می‌شود. خب شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که کلاس‌های آنلاین چگونه می‌توانند از بازدهی خوبی برخوردار باشند؟! کلاس‌های آنلاین موسیقی کودکان موسسه موسیقی فردوس صرفا فیلم‌های ضبط شده نیستند و در این کلاس‌ها تعامل کودک با استاد در بالاترین سطح ممکن قرار دارد.

 آموزش آنلاین موسیقی کودک

آموزش آنلاین موسیقی کودک در یک بستر مشخص برگزار می‌شود که در این بستر امکان تعامل کودک و استاد به صورت تصویری، صوتی و متنی وجود دارد که معمولا از شیوه تصویری استفاده می‌شود تا بالاترین میزان تعامل صورت گیرد. کلاس‌های آنلاین موسیقی کودکان در ساعت خاصی برگزار می‌شود که کودکان به کمک تلفن همراه یا لپ تاپ باید آنلاین شوند و در کلاس شرکت کنند. در نظر داشته باشید که فیلم کلاس‌های آنلاین به صورت ضبط شده در پنل کاربری‌ شما قرار می‌گیرد و هر زمان که بخواهید می‌توانید مجددا ان‌ها به کودک خود نشان دهید. در کلاس‌های حضوری زمان زیادی صرف رفت و آمد شما و استاد می‌شود در صورتی که برای شرکت در کلاس‌های آنلاین می‌توانید در کمتر از یک دقیقه آماده حضور در کلاس شوید.

برخی از مزیت های آموزش آنلاین موسیقی کودک

هزینه کلاس‌های آنلاین هم نسبت به هزینه کلاس‌های حضوری بسیار کمتر است چرا که در کلاس‌های آنلاین بسیاری از هزینه‌های جاری مانند هزینه اجاره کلاس حذف شده است و شما هیچ هزینه‌ای جز حق‌الزحمه استاد پرداخت نمی‌کنید. کلاس‌های آنلاین موسیقی کودک به طور کلی ۴ ویژگی مهم دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

۱ـ امکان مشاهده فیلم در هر زمان: همان طور که گفته شد تمامی جلسات آموزش موسیقی کودک در پنل کاربری شما به صورت ضبط شده موجود هستند و اگر کودک شما مباحث را به صورت کامل متوجه نشد می‌توانید مباحث را به صورت مجدد به کودک نشان دهید. 

۲ـ قیمت مناسب کلاس‌های آنلاین: کلاس‌های آنلاین قیمت کمتری دارند چرا که هزینه‌هایی مانند هزینه اجاره کلاس حذف می‌شود و از طرفی استاد هم وقت کمتری برای کلاس می‌گذارد. هزینه کلاس‌های آنلاین تا ۵۰ درصد کمتر از کلاس‌های حضوری است. 

۳ـ تمرینات مشخص بعد از هر جلسه: کودک شما بعد از هر جلسه تمرین‌های مشخصی دریافت می‌کند که باعث می‌شود پیشرفت بیش‌تری در موسیقی داشته باشد. البته باید در نظر داشته باشید که این تمرین‌ها در جلسات اول شاید بسیار ساده باشد اما به هر صورت کمک می‌کند تا این آموزش تسهیل شود.  

۴ـ صرفه جویی در زمان: کلاس‌های آنلاین زمان کمتری را از شما می‌گیرند چرا که زمان رفت و آمد حذف می‌شوند. اما برای کلاس‌های حضوری باید زمان زیادی را صرف رفت و آمد کنید.

آموزشگاه موسیقی کودک در تهران

بسیاری از کودکان علاقه دارند تا به صورت حضوری در کلاس‌های موسیقی شرکت کنند. کلاس‌های حضوری بالاترین میزان تعامل را دارند و کودک شما می‌تواند با بالاترین بازدهی را در کلاس‌های حضوری تجربه کند. کلاس‌های حضوری هزینه نسبتا بیش‌تری برای کودک شما به همراه دارند اما در عوض کمک می‌کند تا کودک به شکل سریع‌تر و بهتری آموزش ببینند. تمامی کودکان قبل از کلاس‌های حضوری سنجیده می‌شوند تا همه شرکت کنندگان کلاس از سطح یکسانی برخودار باشند. اگر شرکت کنندگان در یک کلاس از سطح‌های مختلفی برخوردار نباشند ممکن است کودک شما از یادگیری موسیقی دلسرد شود. کلاس‌های حضوری موسیقی کودکان برای رسیدن به بالاترین میزان بهره‌روی در تعداد مشخصی تشکیل می‌شود چرا که در صورت افزایش تعداد کودکان در کلاس بازده کلاس کاهش پیدا می‌کند. هزینه کلاس موسیقی کودکان بر اساس کیفیت استاد و نوع کلاس مشخص می‌شود. همان طور که گفته شد کلاس‌های آنلاین قیمت کمتری نسبت به کلاس‌های حضوری دارند اما عامل دیگر در تعیین هزینه کلاس‌های موسیقی کودکان استاد است. معمولا اساتید باتجربه موسیقی کودکان هزینه بیش‌تری نسبت به دیگر اساتید دارند.

کلاس آموزش موسیقی کودکان به دو شکل آنلاین(وبینار) و حضوری در موسسه موسیقی فردوس برگزار می‌شود اما تصمیم این که کدام یک از این کلاس‌ها برای کودک شما بهتر است برعهده شما و کودک‌تان است. اگر کارهای زیادی دارید و احتمال می‌دهید که در ساعت و روز مشخص شده نمی‌توانید کودک را به کلاس برسانید بهتر است سراغ کلاس‌های آنلاین بروید اما اگر فرصت زیادی دارید و کودک شما می‌تواند به صورت حضوری در کلاس اساتید شرکت کند بهتر است کلاس‌های حضوری را انتخاب کنید. در قسمت‌های قبل گفته شد که کلاس‌های حضوری هزینه بیش‌تری دارند اما کلاس‌های حضوری بالاترین میزان تعامل و ارتباط با استاد را دارند و این تعامل کمک می‌کند تا بازده کلاس موسیقی و قدرت یادگیری شما افزایش پیدا کند. دقت داشته باشید که تمامی اساتید موسسه موسیقی فردوس از اساتید خبره حوزه موسیقی کودک ایران هستند و همین امر باعث شده است که کلاس‌های موسسه موسیقی فردوس بالاترین کیفیت را در بین کلاس‌های موسیقی سطح کشور داشته باشند.

11 در مورد “کلاس آموزش موسیقی کودک (ارف)”

 1. سلام آموزش موسیقی کودکان زیر ۳ سال هم امکان پذیره یا شروع هر ساز سن خاص خودش رو داره چون من می‌خوام ذهن موسیقیایی خوبی براش شکل بگیره می‌خوام از سنین پایین اینکارو انجام بدم میشه یه راهنمایی کامل بدید ممنون

  1. سلام خدمت شما
   شروع آموزش موسیقی برای کودکان از 3-4 سالگی هستش و بهتره در این سن شروع به آموزش ارف یا ساز بلز کنند. بعد از یک سال هم می تونن ساز های کیبردی مثل پیانو رو شروع بکنن که خیلی نزدیک به آموزش های موسیقی کودکان ما هستش

 2. سلام خواستم از استاد فتحی بابت تدریس عالیشون به کیارش تشکر کنم واقعا تو زمینه پیانو خیلی خوب پیش رفته و نوازندگی حرفه ای داره و ممنون از آموزشگاه فردوس که به نظر من بهترین آموزشگاه موسیقی کودکان در تهران هستش و کارشون رو خوب بلدن و خیلی خوب پیگیری میکنن بابت یادگیری بچه ها این خیلی با ارزشه ممنون

 3. سلام و خسته نباشید به آموزشگاه موسیقی فردوس
  من آرتین رو برای یادگیری پیانو بردم آموزشگاه و با راهنمایی استاد که گفتن از ساز بلز و ارف شروع کنه . بعد از حدود 6 ماه پیانو رو شروع کرد و الان خیلی راحت داره پیانو میزنه و فیلم های مربوط به پیانو رو میبینه و علاقه مند شده. فکر نمیکردم انقدر زود بتونه آموزش پیانو کودک رو یاد بگیره و سریع تو زمینه موسیقی پیشرفت کنه. پیگیری های اموزشگاه که خیلی خوب بود و با کنسرتی که برگزار شد اعتماد بنفس آرتین هم رفته بالا و خیلی کار خوبی بوده. بنظرم آموزشگاه فردوس بهترین اموزشگاه موسیقی کودک تو تهران هستش برای انتخاب .

  1. آموزشگاه موسیقی فردوس

   سلام خدمت شما
   ممنون از ثبت نطرتون ، خوشحالیم که از شرکت در کلاس آموزش موسیقی کودکان ما راضی بودید

 4. وقت بخیر
  میخواستم بدونم برای آموزش موسیقی کودک 6 ساله چه کلاسی رو پیشنهاد می کنید و چطوری علاقه موسیقی کودک رو می تونید شناسایی کنید؟

  1. آموزشگاه موسیقی فردوس

   سلام خدمت شما
   برای استعداد یابی موسیقیایی کودکان باید ابتدا به اساتید موسیقی کودک آموزشگاه مراجعه کنید و بعد از نظر تخصصی استاد میتونن موسیقی رو شروع کنند اما به صورت کلی ابتدا از آموزش ارف یا آموزش بلز شروع میشه

 5. سلام امکانش هست که به صورت مستقیم آموزش پیانو کودکان رو انجام بده و مراحل آموزش ارف رو نگذرونه چون میگن ذهن موسیقیایی بچه قبل از ۷ سالگی خیلی بهتر شکل میگیره و می‌تونه مسیر آموزش موسیقی رو بهتر طی کنه

  1. آموزشگاه موسیقی فردوس

   سلام خدمت شما
   آموزش ارف یا آموزش بلز به عنوان پیش زمینه یادگیری نت های موسیقی و آشنایی ریتم هاست بنابراین اگر با ساز های موسیقی کودک انجام بشه پایه خوبی ایجاد میشه و بهتره

 6. علیرضا آقایی

  سلام عرض ادب
  برای آموزش موسیقی کودک در غرب تهران استادی دارید که به صورت حضوری آموزش داده بشه یا فقط باید برای آموزش موسیقی کودک در شمال تهران بیایم؟ شما خودتون پیشنهاد می کنید آنلاین برگزار بشه کلاس ها یا به صورت حضوری باشه بهتره؟ در ضمن پسر من 4 سالش هست و احساس میکنم حضوری بهتر بتونه ارتباط بگیره با موسیقی تا اینکه به صورت آنلاین و پشت گوشی این اتفاق بیفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

پیانوی شنبه‌ها؛ مهمون ما ❤🙌

هر شنبه، از دوستان خوش شانسی باشید که در کلاس آموزش پیانو رایگان شرکت می‌کنن، شما هم مهمونمون باشین

Call Now Button