مقدمه آموزش موسیقی کودکان (ارف)

تجربه نشان داده است کسانی که از کودکی یادگیری موسیقی را آغاز کرده‌اند نتایج به مراتب بهتری نسبت به دیگران گرفته‌اند. بسیاری از والدین به دنبال بهترین سال شروع یادگیری موسیقی برای کودکان‌شان هستند و برخی از آن‌ها کلا نمی‌دانند که موسیقی کودکان از کجا باید شروع شود. در این مقاله به صورت کامل آموزش موسیقی کودکان و جزییات مهم آن را بررسی می‌کنیم. بسیاری از کودکان و حتی والدین به دنبال راهی برای یادگیری موسیقی کودکان هستند اما تنوع روش‌های آموزشی یک سردرگمی خاصی برای کودکان و والدین به وجود آورده است که این سردرگمی در برخی از موارد باعث کنار رفتن آموزش موسیقی از برنامه روزانه کودک می‌شود. باید در نظر داشته باشید که بهترین سن یادگیری موسیقی کودکان به طور دقیقی مشخص نشده است اما به طور کلی اگر خود کودک علاقه به یادگیری موسیقی داشت بهتر است از ۵ ـ ۶ سالگی آموزش‌های اولیه موسیقی آغاز شود. البته ممکن است کودک شما به موسیقی علاقه‌ای نشان ندهد و حتی در زمان آموزش موسیقی ناراحت باشد در این صورت می‌توانید به مشاوران کودک مراجعه کنید تا با روش‌های روان‌شناسی مشکل‌یابی کنند. در ادامه این مطلب توضیحاتی در مورد آموزش موسیقی کودک ارائه می‌شود.

آموزش موسیقی کودکان (ارف)

آموزش موسیقی کودکان (ارف)

آشنایی کودک با موسیقی در سنین پایین می‌تواند یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها روی آموزش کودک باشد. توصیه می‌شود از همان ابتدای آموزش، ساز یا موسیقی خاصی را به کودک تحمیل نکنید و سعی کنید آرام آرام کودک را با مفاهیم اولیه موسیقی آشنا کنید و در ادامه ساز تخصصی را به کودک آموزش دهید. بهترین کار برای مشخص کردن ساز تخصصی کودک این است که تا سنین ۷ ـ ۹ سالگی صبر کنید و این موضوع را به خود کودک بسپارید.

معمولا در کلاس‌های موسیقی تخخصی کودکان استعداد بچه‌ها سنجیده می‌شود و متناسب با استعدادی که دارند جند ساز تخصصی به آن‌ها پیشنهاد می‌شود اما انتخاب نهایی ساز برعهده کودک است. انتخابی که برعهده خود کودک باشد نه تنها می‌تواند موجب علاقه بیش‌تر بچه به ساز باشد بلکه حس استقلال هم به او دست می‌دهد. در کلاس‌های موسیقی کودکان مشخص می‌شود که کودک به چه نوع سازهای علاقه دارد. برای مثال اگر کودک شما نسبت به سازهای کوبه‌ای علاقه نشان دهد چند نوع ساز کوبه‌ای با او کار می‌شود تا در انتها مشخص شود که علاقه و استعداد او در کدام ساز کوبه‌ای بیش‌تر است.

آموزش آنلاین موسیقی کودکان (ارف)آموزش و سنجش هوش مسیقی کودکان شاید کمی دشوار باشد چرا که برقراری ارتباط با کودکان کمی سخت است و فقط تجربه و تبحر استاد می‌تواند مشخص کند که کودک در کدام ساز علاقه و استعداد بیش‌تری دارد. معمولا در شروع کلاس‌های موسیقی کودکان به خاطر موضوعاتی که گفته شد هیچ آموزش سازی در ابتدا داده نمی‌شود و در جلسات اولیه فقط سعی می‌شود که مفاهیم موسیقی با زبانی ساده و شیوا به کودکان انتقال داده شود. در ترم‌های اولیه کلاس موسیقی کودکان هیچ نیازی به اجبار کودک برای تمرین کردن نیست چرا که ممکن است کودک به طور کلی از دنیای موسیقی زده شود. در سنین ۵ ـ ۸ سال هر زمانی که احساس کردید کودک از کلاس یا از موسیقی زده شده باید کلاس و آموزش را تغییر دهید و یا روند آموزش را متوقف کنید. این موضوع برای این است که کودک شما اشتیاق و علاقه خود را به موسیقی از دست ندهد. در موسسه موسیقی فردوس کودکان قبل از شروع کلاس‌ها سطح بندی می‌شوند تا آموزش موسیقی کودکان در بالاترین سطح و بازدهی برگزار شود.

اساتید این موسسه از تجربه و مهارت بالایی برخورداند به طوری که شما برای اطمینان از کیفیت استاد می‌توانید نام او را در گوگل جست‌ و جو کنید تا سابقه و نمونه آموزش‌های او را به صورت آنلاین مشاهده کنید. استاد کودک شما در پروسه یادگیری و مهارت کودک اهمیت زیادی دارد اگر شما بتوانید نزد استاد ماهر و باتجربه بروید روند آموزش کودک شما به شدت آسان می‌شود اما اگر استاد کودک شما از مهارت کافی برای تدریس برخوردار نباشد این امکان وجود دارد که کودک به طور کلی مسیر یادگیری موسیقی را اشتباه برود یا از موسیقی زده شود. معمولا هزینه یک استاد حرفه‌ای بیش‌تر از دیگر سایر افراد است اما از طرفی می‌تواند انگیزه کودک را دوچندان کند و زمان یادگیری او را به شکل قابل تاملی کاهش دهد. معمولا در ترم‌های پایین نیازی به صرف هزینه‌های زیاد نیست و یک استاد نسبتا باتحربه می‌تواند برای آموزش کودک کافی باشد اما اگر از فرد بی‌تجربه‌ای کمک بگیرید ممکن است مسیر آموزش به صورت کلی دچار مشکل شود.

آموزش آنلاین موسیقی کودکان (ارف)

آموزش آنلاین موسیقی کودکان (ارف)

این روزها بسیاری از خانواده‌ها و مخصوصا مادران شاغل هستند و امکان رفت و آمد به کلاس‌های موسیقی را ندارند به همین دلیل بسیاری از خانواده‌ها به سراغ آموزش‌های مجازی و آنلاین می‌روند. البته این آموزش‌ها در صورتی که به شکل درست و در مسیر صحیح باشند هیچ تفاوتی با کلاس‌های حضوری ندارند اما در هر صورت باید زمان و توجه بیش‌تری از سوی خانواده کودک وجود داشته باشد تا کلاس‌های آنلاین نتیجه مطلوبی بدهد.

شاید ارتباط‌گیری کلاس‌های موسیقی کودکان به صورت آنلاین کمی سخت باشد اما رفته رفته این موضوع بهتر می‌شود و کودک به این کلاس‌ها علاقه‌مند می‌شود. انتخاب نوع کلاس(آنلاین ـ حضوری) برعهده شما است و اگر شرایط شما با کلاس‌های آنلاین مطابقت دارید به شما اطمینان می‌دهیم که کلاس‌های آنلاین موسسه موسیقی فردوس در بالاترین سطح کیفی برگزار می‌شود. خب شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که کلاس‌های آنلاین چگونه می‌توانند از بازدهی خوبی برخوردار باشند؟! کلاس‌های آنلاین موسیقی کودکان موسسه موسیقی فردوس صرفا فیلم‌های ضبط شده نیستند و در این کلاس‌ها تعامل کودک با استاد در بالاترین سطح ممکن قرار دارد. کلاس‌های آنلاین در یک بستر مشخص برگزار می‌شود که در این بستر امکان تعامل کودک و استاد به صورت تصویری، صوتی و متنی وجود دارد که معمولا از شیوه تصویری استفاده می‌شود تا بالاترین میزان تعامل صورت گیرد. کلاس‌های آنلاین موسیقی کودکان در ساعت خاصی برگزار می‌شود که کودکان به کمک تلفن همراه یا لپ تاپ باید آنلاین شوند و در کلاس شرکت کنند. در نظر داشته باشید که فیلم کلاس‌های آنلاین به صورت ضبط شده در پنل کاربری‌ شما قرار می‌گیرد و هر زمان که بخواهید می‌توانید مجددا ان‌ها به کودک خود نشان دهید.

در کلاس‌های حضوری زمان زیادی صرف رفت و آمد شما و استاد می‌شود در صورتی که برای شرکت در کلاس‌های آنلاین می‌توانید در کمتر از یک دقیقه آماده حضور در کلاس شوید. از طرفی هزینه کلاس‌های آنلاین هم نسبت به هزینه کلاس‌های حضوری بسیار کمتر است چرا که در کلاس‌های آنلاین بسیاری از هزینه‌های جاری مانند هزینه اجاره کلاس حذف شده است و شما هیچ هزینه‌ای جز حق‌الزحمه استاد پرداخت نمی‌کنید. کلاس‌های آنلاین موسیقی کودک به طور کلی ۴ ویژگی مهم دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

۱ـ امکان مشاهده فیلم در هر زمان:

همان طور که گفته شد تمامی جلسات آموزش موسیقی کودک در پنل کاربری شما به صورت ضبط شده موجود هستند و اگر کودک شما مباحث را به صورت کامل متوجه نشد می‌توانید مباحث را به صورت مجدد به کودک نشان دهید.

 

۲ـ قیمت مناسب کلاس‌های آنلاین:

کلاس‌های آنلاین قیمت کمتری دارند چرا که هزینه‌هایی مانند هزینه اجاره کلاس حذف می‌شود و از طرفی استاد هم وقت کمتری برای کلاس می‌گذارد. هزینه کلاس‌های آنلاین تا ۵۰ درصد کمتر از کلاس‌های حضوری است.

۳ـ تمرینات مشخص بعد از هر جلسه:

کودک شما بعد از هر جلسه تمرین‌های مشخصی دریافت می‌کند که باعث می‌شود پیشرفت بیش‌تری در موسیقی داشته باشد. البته باید در نظر داشته باشید که این تمرین‌ها در جلسات اول شاید بسیار ساده باشد اما به هر صورت کمک می‌کند تا این آموزش تسهیل شود.

 

۴ـ صرفه جویی در زمان:

کلاس‌های آنلاین زمان کمتری را از شما می‌گیرند چرا که زمان رفت و آمد حذف می‌شوند. اما برای کلاس‌های حضوری باید زمان زیادی را صرف رفت و آمد کنید.

آموزش موسیقی کودکان (ارف)

کلاس حضوری موسیقی کودکان (ارف)

بسیاری از کودکان علاقه دارند تا به صورت حضوری در کلاس‌های موسیقی شرکت کنند. کلاس‌های حضوری بالاترین میزان تعامل را دارند و کودک شما می‌تواند با بالاترین بازدهی را در کلاس‌های حضوری تجربه کند. کلاس‌های حضوری هزینه نسبتا بیش‌تری برای کودک شما به همراه دارند اما در عوض کمک می‌کند تا کودک به شکل سریع‌تر و بهتری آموزش ببینند. تمامی کودکان قبل از کلاس‌های حضوری سنجیده می‌شوند تا همه شرکت کنندگان کلاس از سطح یکسانی برخودار باشند. اگر شرکت کنندگان در یک کلاس از سطح‌های مختلفی برخوردار نباشند ممکن است کودک شما از یادگیری موسیقی دلسرد شود. کلاس‌های حضوری موسیقی کودکان برای رسیدن به بالاترین میزان بهره‌روی در تعداد مشخصی تشکیل می‌شود چرا که در صورت افزایش تعداد کودکان در کلاس بازده کلاس کاهش پیدا می‌کند.

هزینه کلاس موسیقی کودکان

هزینه کلاس موسیقی کودکان بر اساس کیفیت استاد و نوع کلاس مشخص می‌شود. همان طور که گفته شد کلاس‌های آنلاین قیمت کمتری نسبت به کلاس‌های حضوری دارند اما عامل دیگر در تعیین هزینه کلاس‌های موسیقی کودکان استاد است. معمولا اساتید باتجربه موسیقی کودکان هزینه بیش‌تری نسبت به دیگر اساتید دارند.

آموزش موسیقی کودکان (ارف)

جمع بندی کلاس موسیقی کودکان

کلاس آموزش موسیقی کودکان به دو شکل آنلاین(وبینار) و حضوری در موسسه موسیقی فردوس برگزار می‌شود اما تصمیم این که کدام یک از این کلاس‌ها برای کودک شما بهتر است برعهده شما و کودک‌تان است. اگر کارهای زیادی دارید و احتمال می‌دهید که در ساعت و روز مشخص شده نمی‌توانید کودک را به کلاس برسانید بهتر است سراغ کلاس‌های آنلاین بروید اما اگر فرصت زیادی دارید و کودک شما می‌تواند به صورت حضوری در کلاس اساتید شرکت کند بهتر است کلاس‌های حضوری را انتخاب کنید. در قسمت‌های قبل گفته شد که کلاس‌های حضوری هزینه بیش‌تری دارند اما کلاس‌های حضوری بالاترین میزان تعامل و ارتباط با استاد را دارند و این تعامل کمک می‌کند تا بازده کلاس موسیقی و قدرت یادگیری شما افزایش پیدا کند. دقت داشته باشید که تمامی اساتید موسسه موسیقی فردوس از اساتید خبره حوزه موسیقی کودک ایران هستند و همین امر باعث شده است که کلاس‌های موسسه موسیقی فردوس بالاترین کیفیت را در بین کلاس‌های موسیقی سطح کشور داشته باشند.

3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Button