چگونه خواننده بهتری شویم؟

سعی کنید که با ریتم هماهنگ شوید و زود یا دیر به کلید های پیانو ضربه نزنید.

چگونه خواننده بهتری شویم؟ در پاسخ به این سوال می توان اینگونه جواب داد که در حالی که به نظر می رسد برخی از افراد با صدای ذاتی زیبایی متولد شده اند اما در حقیقت افراد حرفه ای در زمینه خوانندگی نیز نیاز به ابزار و توانایی های دارند تا به یک خواننده حرفه ای تبدیل شوند.

از ابزار ها و تمرین های مختلف برای جواب دادن به سوال چگونه خواننده بهتری شویم، می توان به آموزش های حرفه ای موسیقی، ورزش های بدن و صدا، پرهیز از غذای های مانند: غذا های پرچرب، لبنیات و شیرین، نوشیدنی های الکلی و … قبل از آواز خواندن، تمرین های تنفس صحیح و… اشاره کرد.

آموزشگاه موسیقی فردوس با داشتن اساتید برتر موسیقی در کشور توانسته است که محیط حرفه ای را برای شما مهیا کند تا بتوانید تمرین های حرفه ای خود را در این آموزشگاه برای تبدیل شدن به یک خواننده بهتر انجام دهید. در این مقاله قصد داریم که برخی از این تمرین ها را برای پاسخگویی به سوال چگونه خواننده بهتری شویم برای شما معرفی کنیم.

آموزش آنلاین آواز در آموزشگاه فردوس

آموزش آواز به صورت حضوری

چگونه خواننده بهتری شویم و برای پیشرفت صدای خود باید چیکار کنیم؟

بسیار از افرادی که تازه وارد حرفه خوانندگی می شوند این سوال را مطرح می کنند که چگونه خواننده بهتری شویم؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که پیشرفت در خوانندگی به عوامل مختلفی بستگی دارد و شما می توانید برای پاسخ به سوال خود یعنی چگونه خواننده بهتری شویم؟ به آموزشگاه موسیقی فردوس مراجعه کنید و تکنیک ها و روش های متفاوت بهبود صدا را یاد بگیرید.

آموزشگاه موسیقی فردوس با داشتن اساتید برتر کشور در زمینه موسیقی به شما کمک می کنند تا بتوانید بهترین پاسخ را برای سوال چگونه خواننده بهتری شویم؟ پیدا کنید. آموزشگاه موسیقی فردوس با فراهم کردن یک محیط حرفه ای به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید در یک محیط مناسب برای موسیقی به تقویت صدای خود بپردازید.

در حقیقت برای داشتن یک پاسخ کلی برای سوال چگونه خواننده بهتری شویم؟ می توان اینگونه گفت که شما زمانی می توانید به یک خواننده بهتر از قبل شوید که نقاط قوت و ضعف صدای خود را پیدا کنید و برای تقویت یا برطرف کردن آنها تمرین های مناسب را انجام دهید.

اگر تازه وارد حرفه خوانندگی شده اید شما می توانید با انتخاب یک معلم آواز خوب صدای خود را از ابتدا پرورش دهید اما اگر در زمینه خوانندگی فعالیت می کنید و به دنبال صدای جذاب و بهتری می گردید شما بهتر است که از یک مربی آواز استفاده کنید مربی آواز به شما کمک می کند تا صدای خود را تقویت کنید. در ادامه می خواهم شما را با برخی از تمرین های مناسب برای پاسخگویی به سوال چگونه خواننده بهتری شویم؟ آشنا کنم.

چگونه صدای خود را توسعه دهیم؟

توسعه صدا یکی از تمرین های است که به شما در پاسخگویی به سوال چگونه خواننده بهتری شویم کمک می کند به عبارت دیگر توسعه صدا یکی از جواب های سوال چگونه خواننده بهتری شویم است.

حال شاید از خود بپرسید که چگونه باید صدای خود را توسعه دهیم؟ بسیاری از معلم های آواز برای دسترسی به یک صدای واضح و مناسب حالت ایستاده را نسبت به نشسته ترجیح می دهند؛ زیرا نشستن ماهیچه های شما را فرو می ریزد و می تواند مانع از تنفس صحیح شما شود. برای انجام این تمرین شما می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

  • سر خود را بالا و در راستای چانه های خود نگه دارید ستون فقرات خود را در یک خط مستقیم قرار دهید.
  • اجازه دهید فک شما پایین بیاید و زبان خود را به سمت جلوی دهان خود نگه دارید.
  • سقف دهان خود را بلند کنید به صورت زمانی که می خواهید خمیازه بکشید با این کار شما می توانی همای بیشتری را از دهان خود عبور دهید.
  • اگر هنگام ایستادن با حالت صحیح در حال کشش هستید حرکت کنید به صورتی که سر، شانه ها و کمرتان در یک راستا قرار داشته باشد.

ایستادن و نحوه تنفس صحیح

تنفس صحیح

یکی دیگر از جواب های سوال چگونه خواننده بهتری شویم؟ تنفس صحیح است. برای داشتن یک تنفس صحیح بهتر است که روی تنفس خود تمرکز کنید. در حقیقت تنفس صحیح یکی از قسمت های مهم برای تبدیل شدن به یک خواننده بهتر است. بنابراین می توان گفت یکی از مهمترین جواب های که می توان به سوال چگونه خواننده بهتری شویم؟ داد، تنفس صحیح است. قبل از اجرای یک آواز حتما به اندازه کافی نفس بگیرید. برای داشتن یک تنفس صحیح بهتر است که به جای تنفس از قفسه سینه از طریق شکم نفس بکشید. این کار سبب بهبودی صدای شما می شود. برای تنفس صحیح مراحل زیر را انجام دهید:

  • دستان خود را روی شکم خود قرار دهید
  • در هنگام عملیات دم شکم شما باید منبسط شود.
  • کمی مکث کرده و سپس عملیات بازدم را انجام دهید.
  • در هنگام عملیات بازدم عضلات شکم شما باید منقبض شود.

این عمل را می توان به صورت ایستاده و یا نشسته انجام داد؛ سعی کنید این عمل را 4 الی 5 بار در روز تکرار کنید تا پس از مدتی تاثیرات این تنفس صحیح را در صدای خود احساس کنید.

تمرین و تکنیک های تنفس صحیح برای خوانندگی

دامنه صدا

یکی از جواب های دیگر برای سوال چگونه خواننده بهتری شویم؟ دامنه صدا است. برای خواننده بهتر شدن ابتدا باید دامنه صدا خود را بشناسید و در صورت نیاز آن را تقویت کنید. برخی از افراد از دیگران دامنه صدای بیشتری دارند اما هر فرد دارای یک دامنه زیبای صدا است که با استفاده برخی ابزار مانند برنامه Sing True، پیانو و … می توانید دامنه خود را به راحتی پیدا کنید. دامنه های صدا معمولا به 7 دسته برای مردان و خانم ها تقسیم بندی می شوند. دامنه صدا خانم ها معمولا شامل: Soprano ،Mezzo-Soprano ، Alto می شوند. دامنه صدای مردان نیز اغلب شامل: Countertenor،Tenor ، Baritone و Bass می شوند.

گرم کردن صدا قبل از آواز خواندن

یکی از فعالیت های که می توان به خواننده بهتر شدن کمک کند گرم کردن صدا قبل از آواز خواندن است. بنابراین یکی دیگر پاسخ های سوال چگونه خواننده بهتری شویم؟ گرم کردن صدا قبل از اجرا است.

گرم کردن صدا با خواندن یک آواز انجام نمی شود زیرا شما به طور طبیعی تلاش می کنید که صدای خوبی داشته باشید و اگر صدای شما گرم نباشد بدن مجبور می شود به جای تار های صوتی و دامنه صدای شما از عضلات نزدیک به تارهای صوتی تان کمک بگیرید و همین امر سبب مشکلاتی مانند کشش عضلات، آسیب به تارهای صوتی به صورت دائمی و … خواهد شد. بنابراین به گرم کردن صدای خود قبل از آواز خواندن بسیار اهمیت دهید.

حتی اگر خواننده حرفه ای هستید و می خواهید به کنسرت، کلاس های تدریس موسیقی و … بروید حتما قبل از رفتن به این مکان ها صدای خود را گرم کنید و اگر نمی خواهید کسی در هنگام گرم کردن صدایتان مزاحمتان شود؛ بهتر است که مکان مناسب و خصوصی را برای خود فراهم کنید. برای داشتن یک صدای جذاب شما می توانید از خوانندگان اپرا تقلید کنید. شما می توانید صدای خود را با استفاده از کشش دهان، تمرینات زبان، صدای های مانند «ooh wee ooh wee»، آواز خواندن به این صورت که از نتهای بالا شروع کنید و به نتهای پایین برسید و … گرم کنید.

چگونه صدای خود را سالم نگه داریم

چگونه صدای خود را سالم نگه داریم

یک خواننده حرفه ای نیاز دارد تا صدای خود را سالم نگه دارد بنابراین سالم نگه داشتن صدای خود یکی دیگر از جواب های سوال چگونه خواننده بهتری شویم، است. به اندازه کافی آب بنوشید زیرا آب باعث می شود تا صدای شما واضح و محیط دهان و گلوی شما را از مخاط تمیز می کند.

روزانه بدن شما نیاز به 8 لیوان آب دارد بنابراین برای تبدیل شدن به یک خواننده بهتر روزانه آب بیشتری مصرف کنید. اگر می خواهید آواز بخوانید قبل از آواز هرگز از الکل یا کافئین استفاده نکنید زیرا الکل یا کافئین سبب کم آبی بدن شما خواهد شد و در صدای شما تاثیرات منفی خواهد گذاشت. یکی دیگر از نوشیدنی های که باید از آنها قبل از آواز خواندن دوری کنید نوشیدنی های شیرین مانند: آبمیوه ها و … است.

اندازه کافی آب بنوشید زیرا آب صدای شما را واضح و محیط دهان و گلوی شما را از مخاط تمیز می کند.

لبنیات و شیرینی ممنوع

یکی از مهمترین جواب های که باید به سوال چگونه خواننده بهتری شویم، داده شود؛ این است که قبل از آواز خواند از لبنیات و شیرینی استفاده نکنید زیرا غذا هایی مانند پنیر، ماست، بستنی و … ایجاد مخاط بیشتری را در گلوی شما خواهد کرد که همین امر سبب می شود تا شما در هنگام آواز خواندن دچار مشکل شوید. از غذا های شور و ادوازه دار نیز به شدت دوری کنید. از غذای های پرچرب نیز قبل از آواز خواندن دوری کنید زیرا باعث ریفلاکس اسید در بدن شما خواهد شد که تنفس را در هنگام آواز خواندن برای شما سخت تر خواهد کرد.

استفاده از لبنیات و شیرینی جات قبل از آواز خواندن ممنوع

نتیجه گیری

 همانطور که مشاهده کردید سوال چگونه خواننده بهتری شویم، پاسخ های متنوعی داشت. آموزشگاه موسیقی فردوس به شما کمک می کند تا با انجام تمرین های مختلف به یک خواننده بهتر تبدیل شوید.  امیدوارم که این مقاله توانسته باشد شما را با برخی از  پاسخ های متنوع برای سوال چگونه خواننده بهتری شویم، آشنا کند.

آموزش آنلاین گیتار در آموزشگاه فردوس

آموزش گیتار به صورت حضوری

 

نوشته قبلی

صداسازی چیست؟

نوشته بعدی

سن مناسب برای شروع خوانندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.