سن مناسب برای شروع خوانندگی

سعی کنید که با ریتم هماهنگ شوید و زود یا دیر به کلید های پیانو ضربه نزنید.

سن مناسب برای شروع خوانندگی چه زمانی است؟ این سوال را بسیاری از خوانندگان مطرح می کنند در پاسخ به این سوال می توان گفت که هیچ سن جهانی برای شروع خوانندگی وجود ندارد زیرا  سن مناسب برای خوانندگی به دلایل مختلفی مانند: شرایط و رشد فیزیولوژیک بدن، پیشرفت های فنی و تخصصی و تجربه افراد نیاز دارد. آموزشگاه موسیقی فردوس به شما کمک می کند تا بتوانید در کنار افزایش سن خود به یادگیری تکنیک ها و روش های تخصصی خوانندگی بپردازید و صدای خود را با گذشت زمان بهبود ببخشید.

بنابراین این آموزشگاه با استفاده از اساتید برتر کشور در زمینه موسیقی می تواند به شما کمک کند تا سریعتر به هدف خود و شروع خوانندگی حرفه ای دست پیدا کنید. این مقاله قصد دارد تا به برخی از سوالات مختلف در زمینه سن خوانندگی پاسخ دهد.

آموزش آنلاین آواز در آموزشگاه فردوس

آموزش آواز به صورت حضوری

سن مناسب برای شروع خوانندگی چه زمانی است؟

سن مناسب برای شروع خوانندگی چقدر است؟

بسیاری از خوانندگان این سوال را می پرسند که سن مناسب برای شروع خوانندگی چقدر است؟ در حقیقت روش های زیادی وجود دارد که خوانندگان برای بهبود صدای خود استفاده می کنند.

اما آیا صدای خوب با افزایش سن به وجود می آید؟ به نظر شما در چه سنی خواننده ها به اوج صدای خوب خود دست پیدا می کنند؟ آیا بلوغ در صدا و آواز خواندن تاثیر گذار است؟ آموزشگاه موسیقی فردوس با داشتن اساتید برتر کشور در زمینه موسیقی به شما کمک می کنند تا تمرین های را که برای بهتر شدن صدا با افزایش سن مناسب را در آموزشگاه موسیقی فردوس یاد بگیرید.

آموزشگاه موسیقی فردوس با فراهم کردن محیطی حرفه ای به شما این اطمینان را می دهد که بتوانید در یک محیطی عالی به تمرین های آواز با تمرکز زیاد بپردازید. سن مناسب برای شروع خوانندگی مسئله ای بسیار مهم برای خوانندگان است. در ادامه می خواهم شما را با برخی از مسائل مهم در زمینه سن مناسب برای شروع خوانندگی آشنا کنم. تا بتوانیم به سوال های متفاوت خوانندگان درباره سن مناسب برای شروع خوانندگی پاسخ دهیم.

آیا صدای خواننده ها با افزایش سن تغییر می کند؟

آیا صدای خواننده ها با افزایش سن تغییر می کند؟

صدای انسان های توسط عوامل مختلفی تغییر می کند. افزایش سن سبب تغییرات مختلفی مانند تغییرات جسمی، بلوغ و … می شود. که همگی در تغییرات صدا تاثیر گذار هستند. شایعات مختلفی درباره افزایش سن وجود دارد که برخی از افراد می گویند سن مناسب برای شروع خوانندگی، سنین بالاتر است. به این شایعات توجهی نکنید.

پیرشدن هیچگونه بهبودی را در صدای شما به وجود نخواهد آورد. در حقیقت چیزی که در بهبودی صدای شما تاثیر گذار است تجربه و تمرین های است که به مرور زمان به شما یک صدای زیبا خواهند بخشید. صدای انسان های در زندگی به روش های مختلفی تغییر می کند و نمی توان زمان دقیقی را برای رسیدن اوج صدای مناسب و یا شروع خوانندگی تعیین کرد. بلوغ در افراد در یک زمان مشخص اتفاق نمی افتد و در هر فرد متفاوت است.

بنابراین می توان اینگونه گفت که سن مناسب برای شروع خوانندگی حرفه ای در افراد متفاوت است، زیرا افراد با استفاده از تجربه های که بدست می آورند و همچنین تمریناتی که در سالهای مختلف انجام می دهند سبب بهبود صدای خود می شوند و این تجربه ها بستگی به استعداد های افراد نیز دارد که همین موضوع سبب می شود تا سن مناسب برای شروع خوانندگی حرفه ای در افراد مختلف، متفاوت باشد.

آیا سن بر آواز تاثیر دارد؟

آیا سن بر آواز تاثیر دارد؟

عوامل و متغیر های زیادی روی صدا خوانندگی شما تاثیر گذار است که یکی از مهمترین آنها سن است. سن فقط بر نحوه عملکرد تارهای صوتی شما تاثیر گذار نیست بلکه روی تکنیک های آواز و توانایی های شما نیز تاثیر گذار است.

برای اینکه بیشتر با سن مناسب برای شروع خوانندگی آشنا شویم باید به مساله مهم یعنی بلوغ در افراد توجه زیادی کنیم. معمولا صدای آواز شما در دوران بلوغ (اوایل بزرگسالی) تغییر خواهد کرد؛ اما این تنها تغییر صدا در زندگی افراد نخواهد بود بلکه با افزایش سن شما تجربه و تمرین های شما نیز در خوانندگی افزایش می یابد و همین امر سبب بهبودی صدای شما خواهد شد. با گذشت زمان و افزایش تجربه، یادگیری تکنیک های آواز جدید، اجرا های قوی تر و … بدست می آید.

بلوغ و یا بزرگسالی اولیه یک نقطه عطف به شمار می رود زیرا صدا در هنگام بلوغ کاملا توسعه می یابد. بنابراین می توان گفت که سن مناسب برای شروع خوانندگی بعد از بلوغ است یا به عبارت دیگر یکی از زمان های مناسب برای شروع خوانندگی، زمان بعد از بلوغ (بزرگسالی اولیه) است.

آیا صدای خوانندگان با افزایش سن بهتر می شود؟

اغلب خوانندگان متوجه بهبودی صدای خود در بزرگسالی می شوند. و اغلب آنها به این باور هستند که صدای آنها در بزرگسالی به اوج خود رسیده است اما بعد از چند سال صدای آنها به زوال می رود. جانی دوا یکی از مربیان آواز جهان این باور را قبول ندارد و می گوید صدا او هر ساله بهتر و شکوفا می شود. او همچنین معتقد است که سن تنها تغییرات بدنی را در خوانندگان ایجاد نمی‌کند بلکه افزایش سن را برای صدای آواز یک جهش می‌داند زیرا آشنایی بیشتر با تکنیک های آواز می تواند صدای شما را بهتر و شکوفا کند. بنابراین جانی دوا سن مناسب برای شروع خوانندگی را محدود به زمان خاصی نمی کند و معتقد است که تجربه می تواند سبب بهبودی صدای آواز شود.

جانی دوا همچنین درباره سن مناسب برای شروع خوانندگی می گوید که، صدای من کامل، انعطاف پذیر و قدرتمند مانده است و من قادر هستیم که بدون خستگی ساعتها آواز بخوانم. در حقیقت هر چقدر بیشتر آواز بخوانم صدایم بهتر می شود. صدای من هنوز می تواند بهتر از این هم شود و هر ساله با یادگیری تکنیک جدیدتر متعجب می شوم و صدایم رسا تر و بهتر از سال پیش می شود.

با بزرگتر شدن، صدای آواز شما چه تغییری می کند؟

صدای هر کس با بزرگتر شدن تغییر خواهد کرد، چه خواننده باشد و چه خواننده نباشد؟ با بزرگتر شدن شما نقاط عطف فیزیکی مختلفی وجود دارد و در سن مناسب برای شروع خوانندگی بسیار تاثیر گذار هستند. یکی از مهمترین نقاط عطف فیزیکی بلوغ است

شاید از خود بپرسید که بلوغ چه تاثیری در سن مناسب برای شروع خوانندگی دارد؟  سن بلوغ در آقایان و خانم‌ها متفاوت است. بلوغ در پسران بیشتر بین سنین 12 تا 16 سالگی اتفاق می افتد. تارهای صوتی مانند سایر اعضای بدن رشد می کند و دچار تغییراتی خواهد شد.

بنابراین صدای آواز با توجه به سن بلوغ تغییراتی می کند. معمولا سن مناسب برای شروع خوانندگی حرفه ای در پسران مدتی بعد از سن 16 سالگی است زیرا در هنگام بلوغ مشکلات مختلف در آواز خواندن پسران اتفاق خواهد افتاد که از مهمترین آنها می توان به از دست دادن صدا، صدای عجیب و غریب، صدای خشن، خارج از گام خواندن و… اشاره کرد.

بلوغ و تاثیرات در صدای آواز

قاعدگی چه تاثیری بر آواز خواندن دختران دارد؟

سن مناسب برای شروع خوانندگی در دختران نسبت به پسران متفاوت است البته این تغییرات در بین خود دختران نیز متفاوت است و شاید تغییراتی که در بدن یک فرد اتفاق می افتد با فرد دیگر کاملا متفاوت باشد و همین امر سبب می شود تا کسی نتواند سن مناسب برای شروع خوانندگی در دختران را مشخص کند.

قاعدگی در دوران بلوغ خانم ها اتفاق می افتد و تغییراتی را در صدای آنها به وجود خواهد آورد اما این تغییرات نسبت به تغییرات پسران کمتر است. تغییرات قاعدگی در دختران متفاوت است اما برخی از خانم ها در دوران قاعدگی بیشتر متوجه صدای خشن خود می شوند. آنها برای آواز خواندن نتهای بلند و کوتاه دچار مشکل می شوند و نیاز دارند که بیشتر تلاش کنند. در حقیقت تارهای صوتی خانم ها در دوران قاعدگی متورم خواهد شد.

بلوغ دختران و تاثیرات در صدای آواز

بعد از دوران بلوغ صدای شما چگونه خواهد شد؟

در اوایل بزرگسالی و بلوغ بدن شما هنوز دچار تغییر و تحولات است و به صورت مداوم هورمون های شما رشد می کند. رشد فیزیولوژیکی بدن شما سبب می شود صوت های شما قدرتمندتر از گذشته شوند. همین امر سبب می شود تا سن مناسب برای شروع خوانندگی حرفه ای بعد از دوران بلوغ باشد نه در حین این دوران شروع به خوانندگی حرفه ای کنید. تغییرات بلوغ دائمی نیستند و در افراد مختلف متفاوت است.

به طور مثال در دوران بعد از بلوغ تار های صوتی شما می تواند نازک شوند یا مشکلاتی مختلفی مانند: لرزش صدا، کاهش دامنه صدا و… برای شما به وجود بیاید، اما جای نگرانی نیست شما می توانید با انجام تمرین های مناسب و همچنین تکنیک های آواز به خوانندگی ادامه دهید و صدای خود را بهبود دهید بنابراین با وجود این مشکلات کار به پایان نمی رسد و شما می توانید سن مناسب برای شروع خوانندگی حرفه ای خود را بعد از دوران بلوغ انتخاب کنید یا اگر خوانندگی حرفه ای را قبل از دوران بلوغ شروع کرده اید شما پس از پشت سر گذاشتن این دوران می توانید دوباره فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنید.

چه زمانی صدای آواز شما کاملا پیشرفت خواهد کرد؟

همانطور که مشاهده کردید افراد در سنین مختلف بالغ می شوند و این موضوع قطعا برای شما نیز صدق می کند، اما به طور کلی می توان گفت که خوانندگان اغلب صدای آواز خوانی خود را در سن های 20 تا 30 سالگی شروع می کنند. بنابراین می توان گفت که سن مناسب برای شروع خوانندگی بعد از دوران بلوغ و معمولا بین 20 تا 30 سالگی است. صدای های که دارای لحن عمیق و سنگین تری هستند معمولا طولانی تر خواهند شد.

طبق نظر مربی آواز مشهور آقای راجر برنلی، صدای آواز شما ممکن است هیچگاه به طور کامل رشد نکند بلکه هر چقدر شما پیرتر می شوید صدای شما نیز دائما تغییر می کند؛ بنابراین شما می توانید همیشه به دنبال ارتقا و بهبود صدای آواز خود باشید.

نوع و سبک موسیقی نیز در سن مناسب برای شروع خوانندگی حرفه ای تاثیر گذار باشد. به طور مثال خوانندگان اپرا باید مدت زمان بیشتری را برای رشد کامل صدایشان منتظر بمانند. ریه ها و عضلات شکم افرادی که به اپرا علاقه مند هستند، به سالها آموزش نیاز دارد تا بتوانند صدای خود را از ارکستر پخش کنند؛ گاهی اوقات این انتظار ها تا میانسالی نیز ادامه خواهد داشت.

در چه سنی خوانندگان به اوج حرفه ی خود می رسند؟

همانطور که گفته شد سوال بسیار از خواننده ها این است که سن مناسب برای شروع خوانندگی حرفه ای چه زمانی است؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که هیچ سن جهانی وجود ندارد که مشخص کنید در این سن خاص شما به اوج خوانندگی خود خواهید رسید. موضوع سن مناسب برای شروع خوانندگی حرفه ای تنها به تمرین های شما و همچنین تجربه های شما در خوانندگی بستگی دارد.

سن مناسب برای شروع خوانندگی برای هر فرد کاملا مجزا است. اگر بخواهیم کمی تخصصی تر درباره سن مناسب برای شروع خوانندگی صحبت کنیم، در حقیقت رسیدن به صدای کامل و توسعه داده شده نیاز به فاکتور های مختلفی از جمله: رشد فیزیولوژیکی (رشد و بلوغ جسمی و ذهنی)، پیشرفت های فنی و تخصصی (ارتقا مهارت ها و تکنیک های آواز خواندن) و همچنین تجربه شما دارد.

همه این موارد در زمان های مختلفی برای هر یک از خوانندگان اتفاق می افتد بنابراین زمان دقیقی برای شروع خوانندگی به صورت جهانی وجود ندارد. رسیدن به صدای اوج یا به عبارت دیگر رسیدن به یک صدای عالی و رشد کرده، با سخت کوشی و همچنین افزایش سن اتفاق خواهد افتاد.

آیا صدای خانم ها با افزایش سن تغییر می کند؟

خوانندگان خانم نیز این سوال را زیاد مطرح می کنند که سن مناسب برای شروع خوانندگی حرفه ای خانم ها چقدر است؟ درباره سن مناسب برای شروع خوانندگی خانم ها می توان اینگونه گفت که صدای خانم ها در سن بلوغ نسبت به پسران تغییرات بسیار کمتری دارد و معمولا 4 سال طول می کشد تا صدای خانم ها تثبیت شود. معمولا این اتفاقات در سن 10 سالگی برای خانم ها اتفاق خواهد افتاد.

در چه سنی خوانندگان به اوج حرفه ی خود می رسند؟

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید هیچ زمان دقیقی وجود ندارد تا بتوان با آن سن مناسب برای شروع خوانندگی را مشخص کرد. آموزشگاه موسیقی فردوس می تواند به شما کمک کند تا تکنیک های مختلفی را با گذشت زمان یاد بگیرید. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد شما را با برخی از دلایل تغییرات صدای آواز و همچنین سن رشد صدا آشنا کند.

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس با بیش از 15 سال سابقه

نوشته قبلی

چگونه خواننده بهتری شویم؟

نوشته بعدی

چگونه با احساس بیشتری آواز بخوانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.