آموزش آنلاین پیانو

تقریبا تمام کسانیکه دغدغه یادگیری پیانو دارند یک سوال مشترک را از استاد خود می‌پرسند: یادگیری پیانو چقدر طول می‌کشد؟ همیشه هم یک جواب می‌شنوند: به سرعت یادگیری خودت بستگی دارد.

در این مورد باید بگوییم که البته سرعت یادگیری شما تعیین کننده این مدت زمان است اما عوامل دیگری نیز تاثیر گذارند. روش‌های متعددی برای آموزش پیانو به کار گرفته می‌شود اما برخی ار این روش‌ها ناکارآمدند و ممکن است باعث از دست رفتن علاقه و استعداد هنرجو شوند. روشی که استاد پیانو شما استفاده می‌کند تا شما را با ساز پیانو و اصول نواختن آن آشنا کند نیز بر سرعت یادگیری شما تاثیر مستقیم دارد. در کلاس آموزش پیانو آموزشگاه موسیقی فردوس همواره به این نکته توجه می‌شود که هر هنرجویی راه و روش یادگیری خودش را دارد و میزان استعداد هنرجویان نیز باهم متفاوت است.

نت های پیانو و یادگیری آن ها
3 (2) (1)

فرم ثبت نام این دوره

3 (1) (1)
یادگیری نت های پیانو
در این دوره
  • آموزش با اساتید مجرب
  • فضای آموزش آنلاین منسجم
  • تایم کلاس های منعطف
  • آموزش حرفه ای با امکانات کامل
  • برنامه زمانبندی شده و مشخص

در کلاس‌ آموزش آنلاین پیانو مجموعه فردوس، شما در فضایی دوستانه و حرفه‌ای، مهارت‌هایی مثل نت خوانی، نحوه نشستن صحیح، قرارگیری صحیح دست روی پیانو، سبک‌های مختلف و غیره را توسط استادان مجرب آموزشگاه می‌آموزید. همچنین می‌توانید برای خریدن پیانو مناسب نیز مشورت بگیرید تا تمرین‌ها را مرتب انجام داده و سریع‌تر بتوانید قطعه‌های مورد علاقه‌تان را بنوازید.

مراحل ثبت نام در این دوره

مراحل ثبت نام در موسسه آموزشی فردوس بسیار آسان هستش و شما میتوانید تنها با پر کردن فرم ثبت نام زیرین ثبت نام خود را انجام دهید.

۱

پر کردن فرم ثبت نام زیر و
ثبت درخواست

۲

تماس با هنرجو جهت هماهنگی کلاس ها

۳

پرداخت شهریه و تعیین زمان کلاس

۴

شرکت در کلاس ها و شروع یادگیری

نظرات کاربران آموزشگاه موسیقی فردوس

موسسه آموزش موسیقی فردوس به پشتوانه سالها فعالیت حرفه ای در زمینه آموزش موسیقی از مبتدی تا پیشرفته رضایت هنرجویان خود را بدست آورد.

اله فیاض
اله فیاضهنرجو
بیشتر بخوانید
سلام، مرسی از آموزشگاه موسیقی خیلی خوبتون 🌸 هم محیط آموزشگاه و هم کلاس ها بسیار محترمانه و شاد هست 👌🏽 همچنین مرسی برای اساتید فوق العادتون 😍 من هنرجوی کلاس هنگدرام با استاد رحمانی هستم
امیر اسلامی
امیر اسلامیهنرجو
بیشتر بخوانید
من یه روز تصمیم گرفتم بعد از مدت ها آواز به صورت تفریحی شروع کنم چند سال پیش خیلی جدی آواز کار می کردم. با اولین سرچ کردن توی گوگل با آموزشگاه فردوس آشنا شدم و برای یک ماه به صورت موقت ثبت نام کردم اما اتفاقی که افتاد استاد عزیزم منو با دنیای مدرن و حرفه ای آواز آشنا کرد. من الان ۸ ماه با وجود تمرین های خلاقانه و آشنایی با علم آواز انگیزم برای رسیدن به هدفم بیشتر میشه.ازتون ممنونم برای دور هم جمع کردن ما هنرجوهاشما دوباره انگیزه خواننده شدن در من به وجود آوردید.
مهیار مخصوص
مهیار مخصوصهنرجو
بیشتر بخوانید
سلام دخترم النا آل قیس حدود شش ماه است که کلاس پیانو آموزشگاه موسیقی فردوس می آید بسیار از آموزشگاه و تدریس تخصصی و صبورانه و با آرامش استاد رسولی راضی هستم. بینهایت سپاسگزارم
قبل
بعدی

کلاس آموزش آنلاین پیانو در تهران

پیانو یکی از پرطرفدارترین سازهای صفحه کلیددار جهان است که بسیاری از جوانان و کودکان از همان سال‌های ابتدایی کودکی‌شان به آن علاقه‌مند می‌شوند و به‌دنبال یادگیری آن می‌روند. سازهای صفحه کلیددار مدل‌های بسیار مختلفی دارند و حتی ممکن است برخی از آن‌ها در برخی از کشورها و منطقه‌ها کاربردی باشد اما پیانو در تمامی مناطق جهان طرفدار دارد. پیانو سازی قدیمی و نسبتا گران قیمت است و یکی از دلایل قیمت بالای آن طرز ساخت و قطعات زیاد آن است.

 معمولا یادگیری پیانو زمانی سه ماهه تا شش ماهه نیاز دارد اما ممکن است این زمان بسته به استعداد و علاقه هنرجو کم و زیاد شود. میزان علاقه در یادگیری پیانو یکی از مهم‌ترین عناصر است به طوری که ممکن است یک شخص علاقه‌مند در طول یک سال به درجه‌ای از مهارت برسد که یک شخص عادی طی ۳ سال نرسیده باشد. 

البته نوع آموزش و کیفیت آموزش نیز یکی از مهم‌ترین موضوعات برای مدت زمان یادگیری است. این روزها اساتید زیادی تدریس پیانو را در موسسات و مراکز فرهنگی هنری صورت می‌دهند اما برای انتخاب بهترین استاد باید نکات زیادی را رعایت کنید تا بتوانید در وقت و هزینه‌های‌تان صرفه جویی کنید. 

اساتید برجسته پیانو ایران کم نیستند اما به هر حال ممکن است بسیاری از آن‌ها مشغول به تدریس نباشند و بسیاری دیگر از اساتید زمان کافی برای بررسی تمرین‌ها و تکالیف هنرجو نداشته باشند. بسیاری از اساتید هم با زیاد شدن سن‌شان از توانایی سابق برای تدریس مباحث برخوردار نیستند و این موضوع می‌تواند زمان و هزینه شما را تلف کند. کلاس‌های آنلاین پیانو یکی از جدیدترین و بهترین روش‌های تدریس پیانو است که می‌تواند در کم‌ترین زمان و باکمترین هزینه این ساز را به شما آموزش دهد. در ادامه ویژگی‌های کلاس‌های آنلاین پیانو از سری آموزش آنلاین موسیقی  آکادمی  فردوس را بررسی می‌کنیم.

آموزش آنلاین پیانو

مدت زمان آموزش پیانو طبق مواردی که در قسمت قبل گفته شد بستگی به موارد زیادی دارد اما کیفیت استاد، میزان علاقه و میزان تمرین از مهم‌ترین موضوعاتی هستند که بر یادگیری این ساز اثر دارند. کلاس‌های آموزش پیانو موسسه موسیقی فردوس در بالاترین سطح کیفی برگزار می‌شود و دانشجویان این ساز قبل از ورود به کلاس تعیین سطح می‌شوند تا بهترین بهره را از کلاس‌ها داشته باشند. غیر از این که باید توجه زیادی به استاد داشته باشید باید سعی کنید موسسه‌ای را انتخاب کنید که معتبر باشد، بسیاری از موسسات غیرمعتبر یک استاد برجسته را برای تدریس دعوت می‌کنند اما از طرف دیگر برای کاهش هزینه‌های جاری‌شان همه هنرجویان یک ساز را در همان کلاس قرار می‌دهند.

 این موضوع باعث می‌شود تا هنرجویان بهره کافی از کلاس را نبرند و در کلاس سوالاتی مطرح شود که به خاطر سطح هنرجویان، مناسب همه نباشد. برای آموزش اصولی پیانو بهتر است یک موسسه معتبر و یک استاد برجسته انتخاب کنید و در ادامه بین ۳ تا ۶ ماه زمان بگذارید تا به پیانو مسلط شوید. البته بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا بعد از گذشت دوره ۳ تا ۶ ماهه و یادگرفتن موضوعات پایه‌ای و اولیه پیانو سراغ کلاس‌های گروهی و نیمه گروهی پیانو می‌روند تا بازده یادگیری بالاتری داشته باشند.

آموزش آنلاین پیانو

با زیاد شدن دغدغه‌ها و کارهای روزانه بسیاری از افراد به دنبال سریع‌ترین راهی هستند که کارهای‌شان انجام گیرد. کلاس‌های آنلاین یکی از همین راه‌هایی است که کمک می‌کند تا در کمترین زمان پیانو را یاد بگیرید. کلاس‌های آنلاین پیانو شاید در ابتدا ایده‌ خوبی به نظر نیاید اما وقتی ویژگی‌های کلاس آنلاین پیانو موسیقی فردوس را بدانید احتمالا نظرتان عوض شود.

 بیش‌تر افراد این گونه فکر می‌کنند که کلاس‌های آنلاین بازده بسیار پایینی دارند و کلاس‌ آنلاین را چیزی در حدود فیلم‌های موجود در سطح وب می‌دانند. اما موسسه موسیقی فردوس برای افزایش بازده این کلاس‌ها اقداماتی انجام داده است که سطح بازدهی این کلاس‌ها به بالاترین میزان برسد. از طرف دیگر کلاس‌های آنلاین مناسب‌ترین راه یادگیری برای کسانی است که می‌خواهند با کمترین زمان پیانو را یادبگیرند. 

برای مثال کسانی که به دانشگاه می‌روند و کلاس‌های دانشگاه‌شان با کلاس‌های حضوری آموزشگاه‌ها تداخل دارد سراغ کلاس‌های آنلاین می‌روند. یا حتی بسیاری از کسانی که به تهران دسترسی ندارند و به دنبال یادگیری پیانو هستند. پیانو یکی از سازهایی است که به شدت استاد محور است و یادگیری آن به صورت تنهایی کار دشواری است. پس اگر در طول روز زمان زیادی برای رفت و آمد به کلاس آنلاین ندارید و یا دسترسی مکانی مناسبی به کلاس‌های پیانو ندارید می‌توانید این کلاس‌ها را انتخاب کنید.

برای این که بتوانید یک کلاس پیانو آنلاین با بهترین بازدهی و خروجی را داشته باشید بهتر است موسسه‌ای را انتخاب کنید که از اساتید شناخته شده و معروف استفاده می‌کند. استفاده از اساتید معروف و شناخته شده در تنها در کیفیت یادگیری و آموزش شما دخیل است بلکه می‌تواند علاقه و اشتیاق شما را به ساز پیانو بیش‌تر کند. در سطح کشور اساتید زیادی هستند که ساز پیانو تدریس می‌کنند اما اساتید برجسته انگشت‌شمارند و همین موضوع انتخاب کلاس آنلاین پیانو را کمی سخت می‌کند.

 البته غیر از استاد خوب باید سعی کنید از موسسه معتبری هم کلاس را تهیه کنید تا مطمئن باشید که ترم‌های بالاتر نیز همین استاد تدریس می‌کند، متاسفانه بسیاری از موسسه‌های جدید فقط سال اولی که تاسیس می‌شوند از اساتید برجسته استفاده می‌کنند و برای ترم‌های بعدی از افرادی استفاده می‌کنند که سابقه چندانی ندارند و این موضوع باعث کاهش کیفیت آموزش می‌شود.

همچنین در نظر داشته باشید که موسسه‌های باکیفیت قیمت معقولی دارند و این بدین معنا است که هزینه ثبت‌نام یک دوره کلاس پیانو برای موسسات معتبر رقم معقولی است و نه بیش‌ازحد گران است و نه بیش‌ازحد ارزان. کلاس‌های آنلاین معمولا به‌خاطر نبود برخی هزینه‌ها مانند هزینه اجاره کلاس،‌قیمت معقول‌تری نسبت به کلا‌س‌های حضوری دارند اما این موضوع به هیچ عنوان به معنای کیفیت پایین‌تر کلاس‌های آنلاین نیست. در قسمت‌های بعدی موضوع هزینه و قیمت کلاس آنلاین پیانو را به شکل دقیق‌تری مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کلاس آنلاین پیانو

در قسمت‌های قبل گفته شد که کلاس‌های آنلاین مزیت‌های زیادی دارند، در این قسمت می‌خواهیم این مزیت‌ها را بررسی کنیم. البته ممکن است این مزیت‌ها در تمامی کلاس‌ها و موسسات موسیقی وجود نداشته باشد اما در هر صورت وجود این مزیت‌ها می‌تواند کیفیت یادگیری شما را افزایش دهد.

امکان مشاهده فیلم در هر زمان:

کلاس‌های آنلاین آموزشگاه موسیقی فردوس برای بالا بردن راندمان به صورت وبینار برگزار می‌شوند و این موضوع کمک می‌کند تا تعامل هنرجو و استاد به بالاترین میزان ممکن برسد. اما ممکن است شما به هر دلیلی در زمان مشخص شده امکان شرکت در وبینار را نداشته باشید به همین خاطر ویدیوی ضبط شده در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید در زمان دلخواه‌تان این ویدیو را مشاهده کنید. 

در نظر داشته باشید که فیلم این وبینار در قسمت پروفایل کاربری شما به قابل مشاهده است و هر وقت که خواستید می‌توانید به این قسمت مراجعه کنید و فیلم را مشاهده کنید. البته توصیه ما این است که در وبینار حاضر شوید تا بتوانید سوالات و مشکلات تمرین‌های خود را به صورت آنلاین از استاد بپرسید اما اگر به هر دلیلی موفق به شرکت نشدید می‌توانید از فیلم ضبط شده استفاده کنید.

قیمت مناسب کلاس‌های آنلاین:

کلاس‌های حضوری نسبت به کلاس‌های آنلاین هزینه بیش‌تری دارند و این موضوع به این خاطر است که کلاس‌های حضوری شامل هزینه‌های بیش‌تری می‌شوند. برای مثال کلاس‌های حضوری نیازی به هزینه اجاره کلاس ندارد. البته هزینه اجاره کلاس تنها هزینه جاری کلاس‌های حضوری نیست و هزینه‌های رفت و آمد استاد هم یکی از بیش‌ترین هزینه‌هایی است که کلاس‌های حضوری داراست. هر استادی برای حضور در کلاس باید هزینه و زمان نبستا زیادی را صرف کند تا در زمان مقرر به کلاس برسد و با توجه به این که کلاس‌های اساتید برتر به‌‌صورت فشرده برگزار می‌شود امکان استفاده از مترو و وسایل نقلیه عمومی وجود ندارد در نتیجه هزینه زیادی از اساتید به‌خاطر حمل و نقل صرف می‌شود.

تمرینات مشخص بعد از هر جلسه:

 شاید شما هم فکر کنید که کلاس‌های آنلاین تمرین و تکلیف ندارد و شما صرفا بعد از پایان هر جلسه آنلاین باید منتظر جلسه بعدی باشید اما این گونه نیست و شما بعد از پایان هر جلسه تمرین‌ دریافت می‌کنید و موظف هستید که تا جلسه بعد آن‌ها را انجام دهید. تمرین‌های مشخص شده در یک گروه تلگرامی یا واتس‌آپی آپلود می‌شود و پشتیبان کلاس یا استاد این تمرین‌ها را بررسی می‌کند. البته شما می‌توانید با همکلاسی‌های‌تان هم به تمرین بپردازید چه در فضای حضوری و چه در فضای مجازی.

صرفه جویی در زمان:

در قسمت‌های قبل مهم‌ترین علت رغبت هنرجو به کلاس‌های آنلاین را صرفه جویی در زمان عنوان کردیم. بیش‌تر افرادی که در کلاس‌های آنلاین شرکت می‌کنند به خاطر کمبود وقت‌شان است. رفت و آمد با وسایل نقلیه هم وقت زیادی را از شما می‌گیرد و به همین خاطر بسیاری از هنرجویان ترجیح می‌دهند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند و زمان رفت و آمد را به تمرین بیش‌تر اختصاص دهند.

کلاس آنلاین پیانو

یادگیری آنلاین پیانو یک پروسه زمان‌بر است و در طی یادگیری این ساز باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید. البته اگر از استاد مجرب و برجسته‌ای استفاده کنید مسیر هموارتری در پیش دارید اما به هر حال نباید از تمرین کردن روزانه غافل شوید. بهترین کار برای یادگیری آنلاین پیانو تمرین روزانه است به طوری که حداقل روزانه یک ساعت تمرین داشته باشید.

 البته پیانو، سازی است که قیمت زیادی دارد در بین سازها یکی از گران قیمت‌ترین‌ها است پس بهتر است در جلسات اول یک آشنایی نسبی با قطعات و اجزای مختلف آن داشته باشید تا بتوانید در صورت نیاز خودتان آن را تعمیر کنید. همچنین در نظر داشته باشید که استاد می‌تواند نقش زیادی در علاقه‌مندی شما به پیانو داشته باشد مخصوصا در ترم‌های اول پیانو. پس بهتر است حساسیت زیادی روی انتخاب استادتان داشته باشید.

کلاس آنلاین پیانو

هزینه کلاس‌های آنلاین پیانو بستگی به موارد زیادی دارد اما همانطور که گفته شد از هزینه کمتری نسبت به کلاس‌های حضوری برخوردار است. هزینه کلاس‌های آنلاین موسیقی بستگی به استاد، آموزشگاه و پشتیبانی موسسه دارد. منظور از پشتیبانی موسسه بررسی تمرین‌ها و تکالیف است، بسیاری از موسسات پشتیبانی مناسبی برای کلاس‌های آنلاین‌شان ندارد و این موضوع باعث می‌شود مشکلات زیادی برای تمرین‌ها و تکالیف هنرجویان پیش بیاید.

 بهتر است قبل از ثبت‌نام کلاس‌های آنلاین پیانو، یک جست‌وجوی ساده در سطح اینترنت انجام دهید تا بتوانید قیمت کلاس‌ها و استادها را به دست بیاورید.  معمولا کلاس‌های حضوری و مجازی زیادی در موسسات موسیقی کشور برگزار می‌شود که کیفیت بسیاری از آن‌ها از مناسب نیست و همین موضوع باعث می‌شود هنرجو در یادگیری این ساز به مشکل بخورد. همان طور که گفته شد یکی از مهم‌ترین موضوعات در تعیین هزینه‌های کلاس آنلاین موسیقی نوع پشتیبانی موسسه از آن کلاس است.

 معمولا کلاس‌های مجازی و آنلاین نیاز به پشتیبانی بیش‌تر و بهتری نسبت به کلاس‌های حضوری دارند و این موضوع بدین خاطر است که تعامل هنرجو و استاد در کلاس‌های آنلاین به اندازه کلاس‌های حضوری نیست و ممکن است هنرجو در هر زمانی نیاز به راهنمایی داشته باشند. پس اگر موسسه موسیقی، پشتیبانی مناسب ی نداشته باشد ممکن است مشکلاتی برای هنرجو پیش بیاید. همچنین برخی از اساتید بررسی تمرین‌ها و تکالیف‌ را به پشتیبان‌های کلاس می‌سپارند و از همین جهت پشتیبانی موسسه، اهمیت زیادی در کیفیت برگزاری کلاس دارد.

آموزش آنلاین پیانو

پیانو یکی از پرطرفدارترین سازهای موسیقی در ایران است. این روزها کلاس‌های آنلاین این ساز در موسسات مختلف برگزار می‌شود و این کلاس‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند. موسسه موسیقی فردوس به عنوان مرجع کلاس‌های آنلاین موسیقی کشور، با کمترین هزینه اقدام به برگزاری کلاس‌های آنلاین کرده است که می‌تواند برای افراد علاقه‌مند، فرصتی ویژه باشد.

اسکرول به بالا
question