تاثیر یادگیری موسیقی بر زندگی

تاثیرات یادگیری موسیقی بر زندگی

طبق تحقیقات متعددی که در دهه اخیر بر علم موسیقی صورت گرفته تمام نتایج نشانگر این مطلب هستند و بر این حقیقت اذعان دارند که موسیقی پیش از آنکه انسان بر قدرت زبان و گفتگو دست پیدا کند مطمئنا از طریق آوا که صورتی از موسیقی است و سازهای دست ساز به یکدیگر متصل می شدند، احساسات را شریک می شدند و به توافق و صلح می رسیدند، موسیقی و رقص از اولین هنرهایی است که به کمک زندگی انسان آمده و تاثیرات یادگیری موسیقی تا امروز بر هیچ کس پوشیده نیست و به خصوص در فرهنگ و جامعه ما که بی شک موسیقی یکی از ارزشمند ترین ارثیه هایی است که از نسل های قبلی به ما رسیده است. در مقاله آورده شده به صورت واضح بر تاثیرات یادگیری موسیقی بر بدن، ذهن، روان می پردازیم.

آموزش آنلاین گیتار در آموزشگاه فردوس
آموزش گیتار به صورت حضوری

تاثیرات یادگیری موسیقی بر زندگی
تاثیرات یادگیری موسیقی بر زندگی

 در سال 2009 ، باستان شناسان در حفاری یک غار در جنوب آلمان یک فلوت حک شده از استخوان بال کرکس کشف کردند. مصنوع ظریف قدیمی ترین ساز موسیقی شناخته شده روی زمین است – این نشان می دهد که مردم بیش از 40،000 سال پیش به دنبال تاثیرات یادگیری موسیقی بوده اند.

اگرچه نمی توانیم اطمینان داشته باشیم که تاثیرات یادگیری موسیقی در تمام دوران ها بر مردم واضح بود اما دانشمندان معتقدند انسان های نخستین نیز ، در مورد این تاثیرات چیزی می دانستند. گوش دادن به موسیقی به صورت فردی و جمعی به نفع ماست. در ادامه آموزشگاه موسیقی فردوس تحقیقات درباره تاثیرات یادگیری موسیقی بر زندگی و بهبود سلامت جسمی ، روحی و عاطفی به ما می گوید.

نقش یادگیری موسیقی بر ایجاد ارتباطات

محققان معتبر فکر می کنند یکی از مهمترین تاثیرات یادگیری موسیقی بر ایجاد احساس انسجام یا پیوند اجتماعی است.

دانشمندان تکاملی می گویند که ممکن است انسان به موسیقی به عنوان ابزاری برای ارتباط وابستگی پیدا کرده باشد زیرا اجداد ما از گونه های غارنشینان  از طریق آوا ها و ساز های ابتدایی با یکدیگر تماس می گرفتند.

تاثیرات یادگیری موسیقی همچنان راهی قدرتمند برای اتحاد مردم است:

سرودهای ملی جمعیت را در رویدادهای ورزشی متصل می کند

آهنگ های اعتراضی در هنگام راهپیمایی ها احساس هدف مشترک را تحریک می کنند

آهنگ های عاشقانه به شرکای احتمالی کمک می کند تا در دوران نامزدی پیوند برقرار کنند

لالایی والدین و نوزادان را قادر می سازد دلبستگی های ایمنی داشته باشند

بنابراین ، تاثیرات یادگیری موسیقی بر زندگی ما چیست؟ و موسیقی به چه در ما میخورد؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال در ادامه با آموزشگاه موسیقی فردوس همراه باشید:

تاثیرات یادگیری موسیقی بر زندگی

تأثیرات یادگیری موسیقی بر ذهن

یکی از مهم ترین تاثیرات یادگیری موسیقی این است که  می تواند منجر به یادگیری بهتر شود

پزشکان توصیه می کنند که برای تحریک مغز خود به موسیقی گوش دهید. دانشمندان می دانند که گوش دادن به موسیقی مغز شما را درگیر می کند – آنها می توانند مناطق فعال را در اسکن MRI روشن کنند.

تاثیرات یادگیری موسیقی بر بهبود حافظه

موسیقی همچنین بر توانایی شما در حفظ و یادآوری تأثیر مثبت دارد.

در یک منبع معتبر ، محققان وظایفی را به افراد واگذار کردند که آنها را ملزم به خواندن و سپس یادآوری لیست کوتاه کلمات می کند. کسانی که به موسیقی کلاسیک گوش می دادند از کسانی که در سکوت کار می کردند عملکرد بهتری داشتند. همان مطالعه پیگیری می کرد که افراد چقدر سریع می توانند کارهای پردازشی ساده را انجام دهند – مطابقت اعداد با اشکال هندسی – و یک مزیت مشابه نشان داد. موسیقی موتزارت به افراد کمک کرد تا کار را سریعتر و با دقت بیشتری انجام دهند.

کلینیک مایو اشاره کرد که اگرچه موسیقی از دست دادن حافظه افراد مبتلا به بیماری آلزایمر و سایر اشکال زوال عقل را معکوس نمی کند ، اما موسیقی ضعف فعالیت شناختی را کاهش می دهد.

تاثیرات یادگیری موسیقی آیا می تواند به درمان بیماری های روانی کمک کند؟

موسیقی به معنای واقعی کلمه مغز را تغییر می دهد. محققان مغز و اعصاب دریافتند که گوش دادن و تاثیرات یادگیری موسیقی باعث ترشح چندین ماده شیمیایی عصبی می شود که در عملکرد مغز و سلامت روان نقش دارند:

دوپامین ، ماده شیمیایی مرتبط با مراکز لذت و “پاداش”

هورمون های استرس مانند کورتیزول

سروتونین و سایر هورمون های مربوط به ایمنی

اکسی توسین، ماده شیمیایی که توانایی اتصال به دیگران را تقویت می کند

اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک دقیق چگونگی تاثیرات موسیقی برای درمان بیماری های روانی باید انجام شود ، اما برخی از منابع معتبر نشان می دهد موسیقی درمانی می تواند کیفیت زندگی و ارتباط اجتماعی افراد مبتلا به اسکیزوفرنی را بهبود بخشد.

تاثیرات یادگیری موسیقی بر زندگی

تأثیرات یادگیری موسیقی بر روحیه

تعدادی از محققان منبع معتبر با گروه ها در مورد اینکه چرا آنها به موسیقی گوش می دهند مصاحبه کرده اند. شرکت کنندگان در مطالعه از نظر سن ، جنس و زمینه متفاوت هستند ، اما آنها دلایل کاملاً مشابهی را گزارش می دهند.

یکی از رایج ترین تاثیرات یادگیری موسیقی؟ محققان دریافتند که به افراد کمک می کند احساسات خود را تنظیم کنند. این قدرت را دارد تا خلق و خوی را تغییر دهد و به مردم در پردازش احساسات خود کمک کند.

تاثیرات یادگیری موسیقی بر کاهش اضطراب

شواهد زیادی وجود دارد که گوش دادن به موسیقی در آرامش شما در موقعیت هایی که ممکن است احساس اضطراب کنید ، کمک می کند.

منابع معتبر نشان داده است که افرادی که پس از سکته مغزی توانبخشی می کنند ، وقتی یک ساعت به موسیقی گوش می دهند ، آرامش بیشتری دارند.

منبع معتبر نشان می دهد که موسیقی تلفیقی با صداهای طبیعت به مردم کمک می کند کمتر احساس اضطراب کنند. حتی افرادی که با بیماری بحرانی روبرو هستند پس از موسیقی درمانی کمتر احساس اضطراب می کنند.

شواهد متناقضی در مورد اینکه آیا تاثیرات یادگیری موسیقی بر واکنش استرس فیزیولوژیک بدن شما تأثیر دارد ، وجود دارد. یک مطالعه منبع معتبر نشان داد که هنگامی که مردم به موسیقی گوش می دهند ، بدن کمتر کورتیزول ، هورمون استرس ترشح می کند. در همین مطالعه به تحقیقات قبلی اشاره شده بود مبنی بر اینکه موسیقی تأثیر کمی قابل اندازه گیری بر روی سطح کورتیزول دارد.

یک مطالعه اخیر منبع معتبر که چندین شاخص استرس (نه فقط کورتیزول) را اندازه گیری کرد ، نتیجه گرفت که در حالی که گوش دادن به موسیقی قبل از یک رویداد استرس زا باعث کاهش اضطراب نمی شود ، گوش دادن به موسیقی آرامش بخش بعد از یک رویداد استرس زا می تواند به سیستم عصبی شما کمک کند تا سریعتر بهبود یابد.

تاثیرات یادگیری موسیقی بر زندگیتاثیرات یادگیری موسیقی بر کاهش علائم افسردگی

یک بررسی تحقیقاتی 2017 منبع معتبر نتیجه گرفت که گوش دادن به موسیقی ، به ویژه کلاسیک همراه با موسیقی جاز ، تأثیر مثبتی بر علائم افسردگی دارد ، به خصوص هنگامی که چندین جلسه توسط مراکز موسیقی درمانی های دارای مجوز انجام می شود.

به موسیقی جاز یا کلاسیک علاقه ندارید؟ به جای آن ممکن است بخواهید یک جلسه کوبه ای گروهی را امتحان کنید. همان بررسی تحقیق نشان داد که محافل طبل همچنین مزایای بالاتر از حد متوسط ​​برای افرادی که با افسردگی سر و کار دارند ، است.

تاثیرات یادگیری موسیقی بر روی بدن

تاثیرات یادگیری موسیقی می تواند به سلامت قلب شما کمک کند

موسیقی می تواند شما را به حرکت سوق دهد – و فواید رقص کاملاً مستند است. دانشمندان همچنین می دانند که گوش دادن به موسیقی بسته به شدت و سرعت موسیقی می تواند میزان تنفس ، ضربان قلب و فشار خون شما را تغییر دهد.

تاثیرات یادگیری موسیقی بر کاهش خستگی

در سال 2015 ، محققان منبع معتبر در دانشگاه شانگهای دریافتند که موسیقی آرامش بخش هنگامی که افراد درگیر یک کار تکراری هستند به کاهش خستگی و حفظ استقامت عضلات کمک می کند.

جلسات موسیقی درمانی همچنین خستگی را در افرادی که تحت درمان سرطان قرار دارند کاهش داده و آستانه خستگی را برای افرادی که خواستار آموزش عصبی عضلانی هستند افزایش داده است ، که ما را به سود بزرگ بعدی می رساند.

نقش یادگیری موسیقی بر تقویت عملکرد ورزشی

مدت هاست که علاقه مندان به ورزش می دانند که موسیقی عملکرد فیزیکی آنها را افزایش می دهد.

یک بررسی تحقیق در سال 2020 تأیید می کند که کار با موسیقی باعث بهبود خلق و خوی شما می شود ، به بدن شما کمک می کند ورزش موثرتری داشته باشد و آگاهی شما از ورزش را کاهش دهد. کار با موسیقی همچنین منجر به تمرینات طولانی تر می شود.

در تنظیمات بالینی ، ورزشکارانی که در هنگام گرم شدن به موسیقی سریع و پر سرعت گوش می دادند ، از منبع اطمینان انگیزه داشتند تا عملکرد بهتری در رقابت داشته باشند.

برای بهره مندی لازم نیست یک رقیب کلاس جهانی باشید:  تحقیقات نشان می دهد که همگام سازی تمرین شما با موسیقی می تواند به شما این امکان را بدهد که با استفاده از اکسیژن کمتری به اوج عملکرد خود برسید ، در مقایسه با همان تمرین بدون ضرب آهنگ. محققان گفتند ، موسیقی به عنوان مترونوم در بدن شما عمل می کند.

تاثیرات یادگیری موسیقی بر زندگی

اثر های یادگیری موسیقی بر کنترل درد

موسیقی درمان های آموزش دیده به طور خاص از موسیقی برای کاهش درد در محیط های بستری و سرپایی استفاده می کنند. یک متاآنالیز 2016 منبع معتبر بیش از 90 مطالعه گزارش داد که موسیقی به افراد کمک می کند تا درد حاد و مزمن را بهتر از دارو کنترل کنند.

تاثیر یادگیری موسیقی

موسیقی تأثیر قدرتمندی بر انسان می گذارد. این می تواند حافظه را تقویت کند ، استقامت را ایجاد کند ، روحیه شما را سبک کند ، اضطراب و افسردگی را کاهش دهد، خستگی را برطرف کند، پاسخ شما به درد را بهبود بخشد و به شما کمک کند تا به طور موثرتری تمرین کنید.

کار با یک معلم موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس یکی از روشهای موثر برای بهره مندی از تاثیرات یادگیری موسیقی است که می تواند بر بدن، ذهن و سلامتی شما اثر داشته باشد.

آموزش آنلاین پیانو در آموزشگاه فردوس

آموزش پیانو به صورت حضوری

نوشته قبلی

چند تکنیک ساده برای آواز خواندن بلند تر و تقویت صدا

نوشته بعدی

نکات ضروری خرید ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.