چرا یادگیری موسیقی مهم است؟

چرا یادگیری موسیقی مهم است

یادگیری موسیقی و ذهن جوان

چرا یادگیری موسیقی مهم است؟ موسیقی فرصتی بی نظیر برای آماده سازی سوادآموز فراهم می کند.

افلاطون یک بار گفت که موسیقی “وسیله ای قدرتمندتر از هر وسیله دیگری برای آموزش است”. بسیاری از معلمان را پیدا خواهید کرد که با او موافق هستند. تحقیقات اخیر نشان داده است که موسیقی از دو طرف مغز استفاده می کند ، واقعیتی که باعث ارزشمند بودن آن در همه زمینه های توسعه می شود. یادگیری موسیقی از نظر تحصیلی ، عاطفی ، جسمی و روحی بر رشد مغز کودک تأثیر می گذارد.

موسیقی آکادمیک است. ما در آموزشگاه موسیقی فردوس بر این باوریم که برای برخی از خانواده ها ، این دلیل اصلی و بهترین دلیل ارائه درس موسیقی به فرزندان آنها است. مطالعه اخیر از دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که یادگیری موسیقی مغز را برای شکل های بالاتر تفکر تربیت می کند.. تحقیقات نشان می دهد که یادگیری موسیقی به طور دائمی ذهن جوان را برای عملکرد بهتر تنظیم می کند.

موسیقی فیزیکی است. موسیقی را می توان به عنوان یک ورزش توصیف کرد. یادگیری آواز و حفظ ریتم باعث ایجاد هماهنگی می شود. انرژی هوا و باد لازم برای دمیدن فلوت ، شیپور یا ساکسیفون باعث سلامتی بدن می شود.

موسیقی احساسی است. موسیقی یک شکل هنری است. ما موجوداتی احساسی هستیم و هر کودکی نیاز به یک خروجی هنری دارد. موسیقی ممکن است وسیله بیان کودک شما باشد.

موسیقی برای زندگی است. اکثر مردم نمی توانند در 70 یا 80 سالگی فوتبال بازی کنند اما می توانند آواز بخوانند. و آنها می توانند پیانو یا ساز دیگری بنوازند. یادگیری موسیقی هدیه ای است که می توانید به فرزند خود بدهید و تمام عمر او را پایدار نگه دارد.

موسیقی برای سلامتی شما مفید است

تحقیقات نشان داده است که نواختن و یادگیری موسیقی باعث کاهش فشار خون ، کاهش استرس و اضطراب می شود. این حتی می تواند سطح ایمنی شما را تقویت کند و باعث مقاومت بیشتر شما در برابر ویروس ها شود (ویژگی که همه ما می توانیم در این اواخر با وجود کرونا از آن بهره مند شویم …)

از همه مهمتر، موسیقی را می توان حتی در سنین بالا آموخت و بازی کرد و یک فعالیت اجتماعی است که می تواند ذهن ما را فعال نگه دارد. این امر به ویژه در محافظت از خود در برابر بیماری های مرتبط با ذهن مانند بیماری آلزایمر و زوال عقل بسیار مهم است.

موسیقی می تواند شما را دقیق تر کند

بسیاری از مطالعات نشان داده است که یادگیری موسیقی می تواند رشد ذهنی را هنگامی که در سنین پایین است ، افزایش دهد. اما اگر قبلاً از سنین پایین عبور کرده ایم چه می شود؟

به نظر می رسد که یادگیری موسیقی در سنین بالاتر می تواند معجزه هایی برای ذهن شما نیز به وجود آورد.

در مطالعه ای در دانشگاه فلوریدا جنوبی، به بزرگسالان بین 60 تا 85 سال آموزش پیانو داده شد. شش ماه بعد ، آنها حافظه بهبود یافته، تسلط کلامی ، مهارت های پردازش اطلاعات و سایر عملکردهای شناختی را به نمایش گذاشتند.

یادگیری موسیقی می تواند زندگی اجتماعی شما را تقویت کند

وقتی نواختن ساز را یاد می گیرید، یاد می گیرید که چگونه چیزی زیبا برای لذت بردن عزیزانتان خلق کنید ، که می تواند شما را به آنها نزدیک کند و به ایجاد ارتباطات عمیق تر کمک کند.

اگر تصمیم به پخش موسیقی در جمع داشته باشید، ممکن است چند دوست جدید پیدا کنید. نوازندگانی که با هم نوازی می کنند ، معمولاً احساس همنشینی پیدا می کنند.

موسیقی می تواند به ایجاد اعتماد به نفس کمک کند

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه برخی از نوازندگان باتجربه می توانند در مقابل صدها نفر ، یا حتی هزاران نفر روی صحنه بروند؟

مهم نیست که کی باشید ، بلند شدن روی صحنه  برای مخاطب به اعتماد به نفس و قدرت زیادی نیاز دارد. حتی گاهی اوقات بزرگان موسیقی از اضطراب اجرا رنج می برند!

چرا یادگیری موسیقی مهم است

یادگیری موسیقی به شما فرصت می دهد تا خود را در موقعیت های عملکردی ناخوشایند بالقوه قرار داده و یاد بگیرید که بر اضطراب غلبه کنید. لازم نیست مخاطب عظیم باشد. شما می توانید فقط برای یک نفر یا شریک زندگی خود اجرا داشته باشید ، اما وقتی یک اجرا را انجام می دهید، احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت!

و بهترین چیز این است که شما این اعتماد به نفس را در زمینه های دیگر زندگی خود وارد خواهید کرد.

آموزش موسیقی کودکان

موسیقی صبر و انضباط را می آموزد

آنها می گویند بهترین چیزهای زندگی ارزش انتظار را دارند. از طریق موسیقی می توانید یاد بگیرید که ارزش کار کردن را دارند.

یادگیری موسیقی مستلزم آن است که برای مدت زمان کافی مداوم کار کنیم. این امر به تعهد و پشتکار و انعطاف پذیری در برابر فرورفتگی طبیعی و اشتیاق روزمره ما نیاز دارد.

موسیقی خلاقیت را افزایش می دهد

به گفته پاول آلن ، بنیانگذار مایکروسافت، موسیقی به شما امکان می دهد “فراتر از آنچه در حال حاضر وجود دارد نگاه کنید و خود را به روشی جدید بیان کنید.”

 موسیقی در مورد درک قوانین اساسی و سپس بیان خود به صورت صدا است. نوشتن آهنگ های خود ، بداهه نوازی تکنوازی ها و اجرای مجدد آهنگ های موجود همه اینها روش هایی است که نوازندگان از هیچ چیز چیزی ایجاد می کنند.

پس تعجب آور نیست که بسیاری از افراد موفق در دوره ای از زندگی خود به تحصیل موسیقی پرداختند.

موسیقی به شما کمک می کند با دیگران ارتباط برقرار کنید

یادگیری موسیقی در سراسر جهان مورد استقبال قرار می گیرد.

به این فکر کنید که چگونه بسیاری از ما می توانیم از آهنگهایی به زبانهایی که صحبت نمی کنیم یا به سختی می فهمیم لذت ببریم. شاید تعجب کنید که چگونه موسیقی می تواند شما را به مردم نزدیک کند ، خصوصاً اگر نیاز به معاشرت با فرهنگ های دیگر دارید.

اگر متوجه شدید که موضوعی برای گفتگو ندارید، از طرف مقابل بپرسید که آهنگ مورد علاقه او چیست و اگر در موسیقی آگاهی دارید ، ممکن است یک مکالمه عالی را شروع کنید.

موسیقی می تواند در یادگیری کار گروهی به شما کمک کند

هنگامی که با نوازندگان دیگر می نوازید ، مهم است که همیشه به هم تیمی های خود گوش فرا دهید و زبان چهره و بدن آنها را تماشا کنید. فقط در این صورت است که می توانید تصمیم بگیرید چگونه می خواهید ساز خود را بنوازید تا بی نقص با آهنگ ترکیب شود.

این توانایی گوش دادن به آنچه همه می نوازند و یافتن یک راه حل خوب به سایر زمینه های زندگی شما ترجمه می شود و می تواند شما را به یک بازیکن بزرگ تیم تبدیل کند.

موسیقی یک آرامبخش شگفت انگیز استرس است

همه ما زندگی پرمشغله ای داریم و مواقعی پیش می آید که احساس می کنیم سرمان از همه اتفاقات منفجر می شود.

در نتیجه، ما به دنبال نوعی تسکین استرس هستیم. تماشای نمایش ، بازی کردن ، معاشرت با دیگران، غذا خوردن، نوشیدن، سیگار کشیدن – این فعالیت ها و بسیاری از فعالیت های دیگر در مرزهای معمول کاهش دهنده استرس قرار دارند. همه آنها (همانطور که ممکن است متوجه شده باشید) کاملاً سالم نیستند و تعداد نسبتاً کمی از آنها با موفقیت می توانند کاهش واقعی استرس را با هر نوع دستاوردی ترکیب کنند.

 

چرا یادگیری موسیقی مهم است

یادگیری موسیقی و کنترل ذهن

در اینجا یک فکر وجود دارد: چطور است که به یک جلسه یادگیری موسیقی بروید و آن همه استرس را کنار بگذارید؟ یادگیری موسیقی یک روش شگفت انگیز برای از بین بردن آلودگی ذهن شماست. این به سلامتی شما صدمه ای نمی زند ، به شما اجازه می دهد تا ناامیدی خود را برطرف کنید و احتمالاً در حین انجام این کار ، یک دسته از دوستان نزدیک را به دست خواهید آورد!

موسیقی سرگرم کننده است!

یادگیری موسیقی ممکن است کمی تلاش لازم داشته باشد ، اما یادگیری چیزی با چنین پتانسیل مفید به سختی ها می ارزد. و وقتی به آن سطح از توانایی نواختن موسیقی که همیشه می خواستید رسیدید ، کاملا راضی خواهید بود. این کار با احساس موفقیت شروع می شود و سپس وقتی برای دیگران می نوازید تمام تلاش ها به اعتماد به نفس تبدیل می شود. سپس وقتی با دیگران همنوازی می کنید کاملاً لذت می برید.

 موسیقی یک اعتیاد سالم است که سرگرم کننده است و من قول می دهم از تصمیم خود برای شروع  موسیقی پشیمان نخواهید شد. ما در آموزشگاه موسیقی فردوس به دوستداران موسیقی مانند شما توانایی ایجاد موسیقی زیبا را آموزش می دهیم. اما مزایای آن فراتر از فقط یادگیری موسیقی است. همچنین مزایای ذکر شده در بالا را دست اول تجربه خواهید کرد. بنابراین بیایید دوره های ما را بررسی کنید و سفر موسیقی خود را شروع کنید!

مزایای یادگیری موسیقی بیش از هر فعالیت دیگری به مغز شما کمک می کند یادگیری موسیقی ابزار انعطاف پذیری را در برابر کاهش شنوایی مربوط به سن افزایش می دهد.

یادگیری نواختن یک ساز موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس

چرا یادگیری موسیقی برای مغز شما مفید است

دانش نشان داده است که موسیقی می تواند ساختار و عملکرد مغز را برای بهتر شدن تغییر دهد. همچنین می تواند حافظه طولانی مدت را بهبود بخشد و منجر به رشد بهتر مغز برای کسانی شود که از سنین جوانی شروع می کنند.

علاوه بر این ، طبق تحقیقات جدید دانشگاه مونترال ، نوازندگان تمایل به هوشیاری ذهنی بیشتری دارند.

سیمون لندری ، محقق ارشد، گفت: “هرچه بیشتر درباره تأثیر موسیقی بر روی فرآیندهای حسی واقعاً اساسی بدانیم ، می توانیم آموزش های موسیقی را برای افرادی که ممکن است زمان باعث کند شدن واکنش های آنها شده باشد ، اعمال کنیم.

لندری گفت: “به عنوان مثال هرچه افراد پیرتر می شوند ، می دانیم كه زمان واکنش آنها كندتر می شود.” “بنابراین اگر بدانیم که نواختن یک ساز موسیقی زمان واکنش را افزایش می دهد ، پس شاید نواختن یک ساز برای آنها مفید باشد.”

پیش از این ، لندری دریافت که نوازندگان زمان واکنش شنیداری ، لمسی و لمسی صوتی سریعتری دارند. موسیقیدانان همچنین از آماری تغییر یافته از اطلاعات چند حسی استفاده می کنند. این بدان معنی است که آنها در ادغام ورودی های مختلف از حواس مختلف بهتر هستند.

کاترین لاوددی، روانشناس مغز و اعصاب از دانشگاه وست مینستر، توضیح می دهد: “موسیقی احتمالاً کاری منحصر به فرد انجام می دهد.” “این به دلیل ارتباط عاطفی ما با آن ، مغز را به روشی بسیار قدرتمند تحریک می کند.”

چرا یادگیری موسیقی مهم است

تغییرات در مغز

اسکن مغز توانسته تفاوت ساختار مغز بین نوازندگان و غیر موزیسین ها را تشخیص دهد. از همه قابل توجه تر ، جسم پینه ای ، یک دسته عظیم از رشته های عصبی است که دو طرف مغز را به هم متصل می کند ، در نوازندگان بزرگتر است. همچنین ، به نظر می رسد نواحی مربوط به حرکت ، شنوایی و توانایی فضایی در دستگاه های پخش حرفه ای کیبورد بیشتر باشد. مطالعات طولی نشان داد که کودکانی که 14 ماه آموزش موسیقی را انجام می دهند ، تغییرات ساختاری و عملکردی مغز قدرتمندتری را نشان می دهند.

این مطالعات ثابت می کند که یادگیری موسیقی باعث افزایش حجم ماده خاکستری در مناطق مختلف مغز می شود ، همچنین باعث تقویت ارتباطات طولانی مدت بین آنها می شود. تحقیقات اضافی نشان می دهد که یادگیری موسیقی می تواند حافظه کلامی ، استدلال فضایی و مهارت های سواد را تقویت کند.

یادگیری موسیقی و افزایش اعتماد به نفس

مزایای طولانی مدت برای نوازندگان

مطالعات اسکن مغز نشان داده است که تغییر آناتومیکی مغز نوازندگان به سن شروع آموزش مربوط می شود. جای تعجب نیست ، اما یادگیری موسیقی در سنین پایین شدیدترین تغییرات را ایجاد می کند.

جالب اینجاست که حتی دوره های کوتاه یادگیری موسیقی نیز می تواند فواید طولانی مدت داشته باشد. یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که حتی کسانی که آموزش موسیقی متوسطی دارند ، پردازش تیز صداهای گفتاری را حفظ می کنند. همچنین قادر بود انعطاف پذیری را در برابر کاهش شنوایی مربوط به سن افزایش دهد.

محققان همچنین معتقدند که یادگیری موسیقی به پردازش گفتار و یادگیری در کودکان مبتلا به نارساخوانی کمک می کند. علاوه بر این ، یادگیری نواختن ساز در کودکی می تواند از مغز در برابر زوال عقل محافظت کند.

نوشته قبلی

موسیقی درمانی و فواید آن

نوشته بعدی

افزایش خلاقیت با موسیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.