معنی فالش خواندن

فالش خواندن  یکی از مشکلات خوانندگان  مبتدی است. فالش زدن به این معنی است که خوانندگان خارج از گام های آهنگ آواز بخوانند. اگر شما نت ها را به صورت صاف بخوانید آواز شما بسیار کسل کننده خواهد شد اما اگر نت ها خود را به صورت تند بخوانید شنیدن آواز شما برای مخاطبان کمی دشوار خواهد شد.

آموزش آنلاین آواز در آموزشگاه فردوس

آموزش آواز به صورت حضوری

معنی فالش خواندن چیست؟

فالش خواندن در حقیقت به این معنی است که خواننده خارج از گام آواز بخواند. اغلب کسانی که تازه وارد حرفه خوانندگی می شوند با مشکل فالش خواندن رو به رو می شوند البته این بدان معنی نیست که مشکل فالش خوندن هرگز برای خوانندگان حرفه ای اتفاق نمی افتد.

شاید از خود بپرسید که چرا آواز خواندن فاقد از فالش مهم است؟ در پاسخ به این سوال می توان اینگونه گفت که اگر شما آهنگی را خارج از گام بخوانید به دلیل صداهای بلند دیگر آواز خواندن شما بسیار بد به نظر می رسد و مخاطبان از آواز شما هیچ لذتی نمی برند.

اگر شما تازه وارد حرفه خوانندگی شده اید صدای شما نیاز به زمان دارد و شما با گذشت زمان و همچنین تمرین ها زیاد می توانید کمی حرفه ای تر بخوانید. در آهنگ ها برخی از نتهای خاص وجود دارند که اگر شما بالاتر یا پایین تر از این نتها آواز بخوانید در آن زمان به اصطلاح می گویند شما فالش می خوانید.

آموزشگاه موسیقی فردوس با داشتن اساتید با تجربه در زمینه موسیقی به شما تکنیک های را آموزش می دهد تا با استفاده از این تکنیک ها بتوانید مشکل فالش خوندن را برطرف کنید. آموزشگاه موسیقی فردوس همچنین با فراهم کردن یک محیط حرفه ای این امکان را به شما می دهد تا بتوانید در یک محیط آرام به تمرینات آواز خود با تمرکز بالا بپردازید.

چگونه فالش نخوانیم؟

در حقیقت دو روش کلی برای فالش خواندن وجود دارد: روش اول این است که شما بسیار صاف آواز بخوانید این نوع خوانندگی به این معناست که شما پایین نتهای خاص می خوانید و همین موضوع صدای شما را بسیار کسل کننده می کند و مخاطبان فکر می کنند که شما خیلی بی احساس آواز می خوانید.

.اما روش دوم کاملا برعکس روش اول است در این روش آواز خواندن شما بسیار تند است و در این روش شما نتهای خاص را بسیار بالاتر از آنچه که هستند، اجرا می کنید. همین موضوع سبب می شود تا شنیدن آهنگ برای برخی از مخاطبان بسیار دشوار باشد.

این دو روش آواز مناسب نیستند و هر دو نشان دهنده، فالش خواندن شما هستند. در ادامه چند تکنیک را به شما معرفی خواهم کرد تا با استفاده از این تکنیک ها بتوانید مشکل خارج از گام خواندن را برطرف کنید.

کلاس موسیقی فردوس با داشتن اساتید با تجربه در زمینه موسیقی می تواند به شما کمک کند تا صدای خود را تجزیه و تحلیل قرار دهید و بتوانید ایرادات صدای خود را شناسایی و برطرف کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از تکنیک های مناسب برای تشخیص زمانی که خارج از گام می خوانید و همچنین برطرف کردن این مشکلات، آشنا کنیم.

برای آواز خواندن طبیعی و بدون فالش، صدای خود را تجزیه و تحلیل کنید.

اگر می خواهید آواز بدون فالش خواندن داشته باشید ابتدا باید بتوانید تشخیص دهید که صدای شما کی از گام خارج می شود. اگر بخواهم با شما روراست باشم این جمله به حرف آسان است و در عمل تشخیص فالش خواندن بسیار کار مشکلی است.

تشخیص فالش خواندن و اینکه بدانید در زمان آواز خواندن باید به چه چیزهایی گوش کنید نیاز به مدت ها تمرین دارد؛ اما تمرین زیاد برای یادگیری اینکه کی صدای شما از گام خارج می شود، ارزشش را دارد زیرا این موضوع سبب می شود که شما به یک خواننده توانا تبدیل شوید. شاید این جمله را شنیده باشید که خواننده ای که بد می خواند متوجه خوانندگی بد خود نمی شود. زیرا اینگونه خواننده ها نمی‌دانند که چگونه صدای خود را تجزیه و تحلیل کنند.

بسیاری از خوانندگان به خصوص کسانی که تازه وارد حرفه ی خوانندگی شده اند فکر می کنند که خوب آواز می خوانند اما در حقیقت اینگونه نیست. شاید خواننده ای نسبت به چند نفر بهتر بخواند و مشکلات خود را متوجه نشود اما زمانی که برای آزمایش خواننده های بیشتری را در نظر می‌گیرند متوجه می شوند که نمی توانند مانند آنها آواز بخوانند و بسیار گیج می شوند. آکادمی هنر بنابراین اکنون شما می دانید که ابتدا باید به خوانندگان خوب و حرفه ای نگاه کنید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که شما چگونه می توانید این آهنگ را بخوانید.

چگونه با استفاده از تجزیه و تحلیل مشکل خارج از گام خواندن را حل کنیم؟

دو راه اصلی وجود دارد که شما با استفاده از آنها مشکل فالش خواندن را بتوانید تشخیص دهید. اولین راه این است که شما باید به خوانندگان حرفه و با تجربه به خوبی نگاه کنید و به آواز خواندن آنها توجه کنید. شما می توانید صدای این خواننده ها را با صدای خوانندگان مبتدی مقایسه کنید.

آیا شما در این آزمایش می توانید زمانی که خواننده ها آهنگ را صاف می خوانند و یا زمانی که خواننده ها در گام درست قرار دارند را تشخیص دهید؟ شاید شما در وهله اول نتوانید فالش خواندن خواننده ها را تشخیص دهید اما در دراز مدت این مقایسه ها به شما ایده های جالبی را برای تشخیص زمانی که خواننده ها از گام های آهنگ خارج می‌شوند، خواهد داد.

راه دوم برای تشخیص فالش خواندن این است که شما می توانید برای تشخیص فالش خواندن خود از یک معلم یا مربی آواز با تجربه کمک بگیرید یا اینکه صدای آواز خواندن خودتان را ضبط کنید. زمانی که شما بدون دقت به صدای خود آواز بخوانید متوجه مشکلات صدای خود نخواهید شد اما زمانی که صدای آواز خود را ضبط می کنید و مجدد گوش می کنید بسیار از مشکلات صدایتان را از جمله فالش خواندن را متوجه خواهید شد.

با آکادمی هنر زمانی که صدای خود را ضبط می کنید و بعد از تمرین به آن گوش کنید می توانید به راحتی متوجه برخی از نتهای را که پایین یا بالاتر از گام می خوانید، شوید. انجام این دو راه به شما کمک می کند تا مشکل فالش خواندن را تشخیص دهید.

انجام دو راه به شما کمک می کند تا مشکل فالش خواندن را تشخیص دهید.

نحوه آواز خواندن برای مبتدیان چگونه است؟

اگر می خواهید بهتر از قبل آواز بخوانید و مشکل فالش خواندن را برطرف کنید بهتر است از تکنیک های صحیح تنفس استفاده کنید. تنفس صحیح برای خوانندگان یک مهارت مهم به شمار می آید زیرا نفس کشیدن اشتباه مشکلاتی مانند فالش خواندن را تشدید می کند و همین موضوع باعث می شود تا مخاطبان از آواز خواندن خواننده لذت نبرند.

یکی از نکاتی که می تواند به تنفس صحیح شما کمک کند این است که جریان هوا در بدن شما کافی باشد. وجود هوای کافی در بدن به شما کمک می کند تا بتوانید راحت تر آواز بخوانید و با تمرکز بیشتری گام ها را رعایت کنید. بنابراین تنفس صحیح می تواند به شما برای جلوگیری از فالش خواندن و همچنین صحیح خواندن کمک زیادی کند.

فضای کافی دهان به شما این امکان را می دهد که بیشتر آواز بخوانید

فضای کافی دهان به شما این امکان را می دهد که بیشتر آواز بخوانید

شاید برای شما عجیب باشد که فضای دهان چگونه می تواند به شما در هنگام آواز خواندن کمک کند و از مشکلاتی مانند: فالش خواندن جلوگیری کند. به طور مثال شاید تاکنون شما در محل های که سقف بلندی دارند (مسجد، زیارتگاه ها، اماکن تاریخی که دارای سقف بلند هستند و …) قرار گرفته باشید.

آیا تا به حال به صدای خود در این مکان ها توجه کرده اید؟ اگر با دقت به صدای خود در مکان ها که سقف بلند دارند، گوش کنید. متوجه خواهید شد که چقدر صدای شما کامل و دلنشین است. در هنگام آواز نیز تصور کنید در این مکان ها قرار دارید و صدای سر و قفسه سینه را با یکدیگر ادغام کنید تا صدای بهتری داشته باشید. برای داشتن یکی فضای مناسب در دهان و همچنین اجرای برتر شما می توانید از تریل زبان کمک بگیرید.

تریل زبان می تواند به شما کمک کند تا یک زبان فعال داشته باشید و آواز خواندن را برای شما بسیار ساده تر خواهد کرد. برای تمرین تریل زبان، شما می توانید زبان خود را به سقف دهان بچسبانید و سپس با نوک زبان پشت دندان ها فک پایین را لمس کنید. اینگونه تمرین ها به شما کمک می کند تا در هنگام آواز خواندن لحن بهتری را داشته باشید. برخی از افراد به دلیل لهجه های مختلف و زبانی که صحبت می کنند نسبت به دیگران زبان تنبل تری دارند و برای رفع مشکلات فالش خوانندگی خود نیاز به تمرین بیشتری دارند.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد شما با استفاده از تکنیک های آواز خواندن مانند: تجزیه و تحلیل صدا و مقایسه صدای مبتدیان با صدای خوانندگان حرفه ای، تنفس صحیح و تریل زبان می توانید از مشکلاتی مانند فالش خواندن جلوگیری کنید. آموزشگاه موسیقی فردوس با فراهم کردین یک محیط حرفه ای به شما این امکان را می دهد تا در یک محیط آرام به تمرین های آواز با تمرکز بالا بپردازید. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد شما را با فالش خواندن آشنا کند.

آموزش آنلاین پیانو در آموزشگاه فردوس

آموزش پیانو به صورت حضوری

نوشته قبلی

طرز صحیح ایستادن در خوانندگی

نوشته بعدی

صداسازی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.