تعریف تحریر در آواز خوانی

یک خواننده همیشه باید تعادل را بین تکنیک و احساسات حفظ کند

تحریر زدن یکی از پرطرفدار ترین تکنیک های است که در تمامی سبک ها وجود دارد. در حقیقت تحریر زدن از استراحت عضلات نزدیک به تارهای صوتی اتفاق می افتد. یکی از مهمترین مزیت های آموزش آنلاین آواز این است که شما می توانید علاوه بر یادگیری سر کلاس به صورت مجازی، فیلم های آموزش خوانندگی آنلاین موسیقی را نیز ضبط کنید و با نگاه کردن مجدد به آنها برخی از نکاتی که شاید در کلاس به خوبی متوجه نشده اید را یاد بگیرید.

آموزشگاه موسیقی فردوس با برگزاری کلاس خوانندگی آنلاین به شما در این ایام کمک می کند تا از تمرینات آواز خود عقب نیفتید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با تحریر زدن آشنا کنیم.

در حقیقت تحریر زدن از استراحت عضلات نزدیک به تارهای صوتی اتفاق می افتد.

تعریف مفهوم تحریر در آواز خوانی

تحریر زدن یکی از تکنیک های زیبای خوانندگی است که شما می توانید در آموزش آنلاین آواز، آموزشگاه موسیقی فردوس آنها را یاد بگیرید. آموزشگاه موسیقی فردوس با داشتن استادان حرفه ای و با تجربه به دلیل تعطیلی های اجباری و بیماری کرونا آموزش آنلاین آواز را به مجموعه خود اضافه کرده است و همین موضوع کار شما را برای یادگیری آواز خواندن بسیار راحت تر کرده است. زیرا که می توانید در یک محیط آرام مثل خانه خودتان با تمرکز به تمرینات آواز بپردازید.

آموزش آنلاین آواز در آموزشگاه موسیقی فردوس شامل تکنیک های متفاوتی در خوانندگی می باشد که یکی از مهمترین تکنیک هایی که می تواند صدای شما را در آینده به یک صدای منحصر به فرد تبدیل کند آموزش تحریر زدن است.

برخی از افراد تنها تحریر زدن را در موسیقی های سنتی می بینند و تحریر را با چه چه اشتباه می گیرند. در حقیقت چه چه با تحریر زدن کمی تفاوت دارد که آموزشگاه فردوس توانسته است آموزش دقیق این تکنیک را برای شما در قالب آموزش آنلاین آواز با همان کیفیتی که شما می توانستید این تکنیک را در کلاس یاد بگیرید، تهیه کند و  شما را با این تکنیک آشنا کند. در ادامه می خواهم شما را با برخی از تفاوت های چه چه زدن و تحریر زدن آشنا کنم.

تفاوت تحریر زدن و چه چه زدن چیست؟

تفاوت تحریر زدن و چه چه زدن چیست؟

چهچه زدن در حقیقت یک نوع تحریر زدن در موسیقی است که شاید برای افراد مبتدی این صدا ها شبیه بهم باشد اما در چگونگی تولید صدا متفاوت هستند. چه چه زدن به این صورت است که شما صدایی را از درون تارهای صوتی تان تولید می کنید و مانند یک لرزش طبیعی است.

این کار ر موسیقی بسیار لذت بخش و مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد. شما می توانید در آموزش آنلاین آواز این تکنیک را به خوبی یاد بگیرید و از آن ها در هنگام آواز خواندن استفاده کنید.

چهچه زدن در حقیقت یک بازخورد مثبت است که نشان دهنده یک تکنیک صوتی سالم است. اگر بخواهیم این موضوع را بهتر باز کنیم چهچه زدن مانند تولید صدا از یک رشته گیتار است که شما با استفاده از لرزش سیم گیتار می توانید تولید صدا کنید. یکی از مهمترین مزیت های آموزش آنلاین آواز این است که این امکان را به شما می دهد تا چند بار بتوانید یک موضوع را نگاه کنید و به خوبی با تکنیک های آواز آشنا شوید.

مزیت های آموزش آنلاین آواز

آموزش آنلاین آواز یکی از روش های مناسب یادگیری در این دوران بیماری کرونا است که به شما این امکان را می دهد تا از تمرین های خود عقب نیفتید. آموزش آنلاین آواز به صورت ارتباط مستقیم با معلم یا مربی آواز  است و شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال از معلم یا مربی آواز خود بپرسید. آموزش آنلاین آواز به صورت کلیپ نیز ضبط خواهند شد و شما می توانید هر وقت که سرحال بودید به آنها نگاه کنید و همین موضوع به شما کمک می کند تا قدرت یادگیری خود را بیشتر کنید.

شما شاید سر کلاس برای دقایقی تمرکز خود را از دست دهید و همین امر سبب می شود تا شما به خوبی نتوانید یک تکنیک را یاد بگیرید؛ اما کلیپ های ضبط شده آموزش آنلاین آواز به شما این امکان را می دهد تا مجدد بتوانید با مشاهده این کلیپ های ضبط شده تکنیک را یاد بگیرید.

بنابراین آموزش آنلاین آواز به شما این امکان را می دهد که چند بار از کلاس خود بهره مند شوید. آموزش آنلاین آواز هم برای کسانی که سر کلاس بهتر متوجه می شوند و هم برای کسانی که کمی نیاز به دقت بیشتر دارند مناسب است. در ادامه می خواهم شما را با برخی از تکنیک های زیبای تحریر زدن در آموزش آنلاین آواز آشنا کنم.

تحریر باعث می شود تا خوانندگان حرفه ای نیز احساس کنند که یک خواننده منحصر به فرد هستند.

تحریر در آموزش آواز

تحریر در موسیقی به شما این امکان را می دهد تا سطح خود را مانند یک خواننده جهانی بالا ببرید. اگر بخواهیم با هم روراست باشیم آرزوی هر خواننده ای این است که بتواند در سطح بین المللی آواز بخواند. اگر بخواهیم یکی از استادان برتر کشور خودمان را مثال بزنیم که در تحریر زدن بی نظیر عمل می کرد و به جرات می توان گفت که کارهای ایشان در سطح جهانی بود؛ استاد محمد رضا شجریان است.

ایشان در تحریر و چه چه زدن بسیار توانا عمل می کردند. بنابراین شما می توانید تحریر های مختلفی را در سبک های متفاوت در آموزش آنلاین آواز با کمک معلم ها و مربیان آواز با تجربه یاد بگیرید. تحریر حتی باعث می شود تا خوانندگان حرفه ای نیز احساس کنند که یک خواننده منحصر به فرد هستند و این تکنیک ها همچنین برای افراد مبتدی نیز سبب می شود تا آنها اعتماد به نفس بیشتری را بدست بیاورند.

چه شما یک خواننده مبتدی باشید یا حرفه ای هیچ تفاوتی نمی کند شما می توانید با کمک استادان موسیقی برتر کشور اینگونه تکنیک ها را یاد بگیرید. تحریر پرورش صدا نیست بلکه یک نوع تولید صدا است. بنابراین شما برای یادگیری این تکنیک به یک معلم آواز با تجربه نیاز دارید. در حقیقت تحریر  زدن نوعی تغییرات جزئی در آواز خواندن است یا به عبارت دیگر تحریر زدن یک نوسان سریع است که سبب زیبای آواز شما خواهد شد.

شاید از خود بپرسید که این تعاریف چه معنی می دهند؟ در حقیقت شما در آموزش آنلاین آواز یاد خواهید گرفت که تحریر زدن تنها تنوع در گام ها نیست، شاید شما برای اولین بار که تحریر زدن را می شنوید احساس کنید که خواننده به صورت موج دار آواز می خواند؛ اما همانطور که گفته شد تنوع گام تنها یکی از مزیت های تحریر زدن است.

قسمت های اصلی تحریر در موسیقی

در اصل تحریر زدن 3 بخش اصلی دارد؛ که عبارتند از: بخش اول تنوع گام است، بخش دوم شدت صدا است و در نهایت بخش سوم میزان دامنه صدا است. در واقع پیچ صدای که خواننده تولید می کند بستگی به میزان شدت و دامنه صدای خواننده دارد که روی آن نت خاص ایجاد می کند.

این کار سبب هیجان و زیبایی آهنگ می شود. اگر بخواهیم یکی از خوانندگان خارجی در تحریر زدن را نام ببریم می توانیم به لیدی گاگا اشاره کنیم. اگر با دقت به صدای این خواننده مشهور گوش کنید متوجه این تحریر ها خواهید شد.

تحریر زدن در تمامی سبک ها مانند: پاپ، راک، سنتی و ... کاربرد دارد.

تحریر زدن در موسیقی

تحریر زدن در تمامی سبک ها مانند: پاپ، راک، سنتی و … کاربرد دارد. آموزش آنلاین آواز شامل تحریر زدن را در تمامی سبک ها می شود و شما می توانید با استفاده از آموزش آنلاین آواز تکنیک های تحریر زدن را در هر سیکی که کار می کنید، یاد بگیرید.  البته برخی از سبک ها مانند گروه کر، موسیقی capella و … کمی دشوار تر از سبک های دیگر است؛ زیرا هماهنگ کردن 15 صدا کمی دشوار است. بسیاری از خوانندگان برای برجسته کردن نتهای خاص خود از تحریر زدن استفاده می کنند.

برخی از افراد تصور می کنند که تحریر زدن از لرزش فک ناشی می شود بلکه این تصور کاملا اشتباه است. در دهه های 1980 و 1990 خوانندگانی مانند: ویتنی هوستون و ماریا کری با استفاده از تحریر زدن اجرا های شگفت انگیزی را داشتند اما این خوانندگان برای جلب توجه بیشتر برای تماشاچیان خود کمی سرعت حرکت دادن فک خود را بیشتر کردند. بنابراین این تصور غلط برای برخی از افراد به وجود آمد که لرزش فک دلیل تحریر زدن است.

در حقیقت تحریر زدن از حرکت سریع فک و یا تریل آواز نیست. تریل در موسیقی های سنتی یک اثر آوازی رایج است که وقتی خواننده دو نت پشت سر هم را سریع اجرا می کند یک تریل رخ می دهد. تحریر در حقیقت حول یک نت اتفاق می افتد اما تریل بین دو نت انجام می شود. بنابراین نباید تکنیک تحریر زدن را با تکنیک های دیگر اشتباه بگیریم. این موارد در آموزش آنلاین آواز به صورت کامل آموزش داده خواهد شد.

تحریر اصلی از موج های صدا تولید می شود

تحریر زدن از پالس های دیافراگم تولید نمی شود

بسیاری از خوانندگان سعی می کنند که با فشار دادن شکم خود آوازی به همراه تحریر داشته باشند اما در حقیقت تحریر اصلی از موج های صدا تولید می شود همانطور که گفته شد تحریر زدن به خاطر تغییرات کم در گام، دامنه و شدت صدا است.

تحریر زدن از لرزش های حنجره نیز تولید نمی شود.

یکی از کار های که در خوانندگان مبتدی بیشتر دیده می شود لرزش حنجره با دست هنگام آواز خواندن است که این کار کاملا اشتباه است و سبب تحریر در هنگام آواز خواندن نمی شود. این روش باعث تنش بیشتر در گلو خواهد شد.

آموزش آواز بانوان به شما کمک می کند تا اینگونه اشتباهات را شناسایی کنید و آنها را در هنگام آواز خواندن به کار نبرید. شاید روش تکان دادن حنجره و ایجاد لرزش در این ناحیه صدای شبیه به تحریر ایجاد کند اما در حقیقت این روش بسیار نامناسب است. البته ناگفته نماند که این حرک روی استیج بسیار مضحک خواهد بود.

لرزش های عضلات نزدیک به تارهای صوتی

 

تحریر زدن در آواز چیست؟

در آموزش آنلاین آواز شما با تحریر زدن بیشتر آشنا خواهید شد اما در حقیقت تحریر زدن در اثر لرزش های عضلات نزدیک به تارهای صوتی اتفاق می افتد. برخی از دانشمندان بر این باور هستند که تحریر زدن نشانه استراحت عضلات نزدیک به تارهای صوتی شما است. تصور کنید یک شی سنگین را برداشته اید پس مدتی زمانی عضلات شما از تحمل وزن این شی خسته خواهند شد و شروع به لرزیدن خواهند کرد این اتفاق دقیقا برای عضلات نزدیک به تارهای صوتی شما نیز می افتد و همین موضوع دلیل به وجود آمدن تحریر است.

زمانی که خوانندگان شروع به آواز می کنند دو گروه عضلانی صدا به یکدیگر تنش وارد می کنند و زمانی که این عضلات خسته می شوند به صورت نوبتی شروع به استراحت خواهند کرد که این اتفاق سبب تحریر می شود. شما در آموزش آنلاین آواز می توانید به خوبی این تکنیک را فرا بگیرید. زمانی که شما تحریر و یا چه چه را یاد می گیرید خواندن نت های پایدار برای شما آسان تر خواهند شد.

طبق تحقیقات انجام شده تحریر حدود 6 چرخه در ثانیه نوسان می کند اگر نتها سریعتر خوانده شود این تحریر به نام چهچه شناخته می شود و اگر نتها کند تر خوانده شوند این آواز ها را به تحریر های گسترده می شناسند. بنابراین برای داشتن یک تحریر مناسب در آواز شما باید با سرعت تحریر ها آشنا باشید. در آموزش آنلاین آواز سعی شده است تا شما به صورت کامل با تحریر آشنا شوید و نکات این تکنیک را کاملا بشناسید.

برای داشتن یک تحریر مناسب در آواز شما باید با سرعت تحریر ها آشنا باشید.

نتیجه گیری

تحریر زدن یکی از تکنیک های جذاب در خوانندگی است که بسیار از خوانندگان به دنبال یادگیری این تکنیک هستند. آموزشگاه موسیقی فردوس به دلیل مشکلات اخیر برخی از کلاس های خود را به صورت آموزش آنلاین آواز برگزار می کند.

شما با آموزش آنلاین آواز می توانید به خوبی با انواع تحریر زدن آشنا شوید و به خوبی نکات آنها را یاد بگیرید. تحریر تنها برای موسیقی سنتی نیست و شما می توانید در هر سبکی که مشغول به خوانندگی هستید از تحریر استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از آموزش آنلاین آواز از تجربیات معلم های موسیقی برتر کشور استفاده کنید و در این ایام از تمرینات خود عقب نیفتید. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد شما را با تحریر زدن آشنا کند.

آموزش آنلاین گیتار در آموزشگاه فردوس

آموزش گیتار به صورت حضوری

نوشته قبلی

کتاب های کاربردی یادگیری خوانندگی

نوشته بعدی

طرز صحیح ایستادن در خوانندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.