تمرین های آواز خواندن بانوان

یک خواننده همیشه باید تعادل را بین تکنیک و احساسات حفظ کند

آواز خواندن مانند یک فعالیت بدنی است و می توان آن را با ورزش دویدن مقایسه کرد همانطور که قبل از دویدن شما نیاز به گرم کردن دارید و اگر بدن خود را گرم نکنید شاید بتوانید بدوید اما قطعا نمی توانید بهترین عملکرد خود را داشته باشید خوانندگی نیز به همین صورت است و خانم های علاقه مند برای خوانندگی نیز نیاز دارند تا تمرین های آواز بانوان را قبل از آواز خواندن برای گرم کردن صدای خود انجام دهند تا بتوانند بهترین عملکرد را در اجرای آواز داشته باشید.

آموزشگاه موسیقی با داشتن اساتید برتر کشور در زمینه موسیقی می توانند به خانم های علاقه مند به موسیقی کمک کنند تا بتوانند آواز را به درستی اجرا کنند. یادگیری تمرین های آواز بانوان به خانم های خواننده کمک می کند تا در مقابل آسیب های جدی تار های صوتی به صورت دائمی، محافظت شوند. در این مقاله قصد دارم شما را با برخی از روش ها و تمرین های آواز بانوان و همچنین کارهای که باید برای گرم کردن صدا انجام دهید را آشنا کنم.

آموزش آنلاین آواز در آموزشگاه فردوس

آموزش آواز به صورت حضوری

 

بلوغ دختران و تاثیرات در صدای آواز

تمرین های آواز خواندن بانوان

امروزه متاسفانه به دلیل محدودیت های که برای آواز خواندن بانوان وجود دارد بسیاری از علاقه مندان خانم از تمرینات صحیح و درست بی بهره هستند اما دیگر جای نگرانی نیست زیرا شما می توانید در آموزشگاه موسیقی فردوس توسط بهترین اساتید موسیقی خانم در کشور در یک محیط کاملا حرفه ای تمرین های آواز را به صورت درست و حرفه ای یاد بگیرید. تمرین های آواز بانوان در آموزشگاه موسیقی فردوس به بانوان علاقه مند به حرفه ی خوانندگی کمک می کند تا سریع تر به هدف خود یعنی آواز خواندن صحیح و درست برسند.

تمرین های آواز بانوان بسیار در آواز خواندن خانم ها می توانند تاثیر گذار باشد زیرا اگر شما این تمرینات را انجام ندهید ممکن است مشکلاتی در تار های صوتی شما به صورت دائمی به وجود بیایید. بنابراین به دلیل ظرافت خاصی که در صدای بانوان وجود دارد باید به این تمرینات بسیار اهمیت داده شود.

همانطور که می‌دانید آواز خواندن یک حرفه ی است که به انرژی زیادی نیاز دارد و خوانندگان باید همانند ورزشکاران قبل از آواز خواندن شروع به گرم کردن صدای خود کنند و همچنین در انتهای آواز نیز باید صدای خود را سرد کنند. اساتید برجسته آموزشگاه موسیقی فردوس در کلاس تمرین های آواز بانوان به شما کمک می کنند تا به صورت اصولی صدا خود را قبل از آواز خواندن گرم کنید. معمولا گرم کردن صدا به 30 دقیقه زمان نیاز دارد.

کلاس تمرین های آواز بانوان به شما کمک می کنند تا به صورت اصولی صدا خود را قبل از آواز خواندن گرم کنید.

چرا باید به تمرین های آواز بانوان نیاز داشته باشیم؟

شاید خیلی از افراد بپرسند که چرا ما به تمرین های آواز بانوان نیاز داریم؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که تمرین های آواز به شما کمک می کند تا صدای خود را قبل از شروع آواز خواندن گرم کنید. گرم کردن صدا موجب می شود تا شما صدای زیباتری را داشته باشید و یکی از مهمترین هدف های تمرین های آواز بانوان این است که از آسیب دیدن تارهای صوتی صدای خانم ها جلوگیری می کند.

این تمرینات به شما اجازه می دهد تا گام های بلند را به راحتی در هنگام آواز خواندن اجرا کنید. تمرین های آواز بانوان تنها برای افرادی که تازه می خواهند این حرفه را شروع کنند نیست بلکه این تمرین ها برای تمامی خوانندگان ضروری و لازم است. در این مقاله قصد دارم شما را با روش های ساده و تمرین های آواز بانوان برای گرم کردن صدا قبل از خوانندگی برای کنسرت، کلاس های تمرین، کلاس های تدریس آواز  و … آشنا کنم.

چرا باید به تمرین های آواز بانوان نیاز داشته باشیم؟

تکنیک آه کشیدن

بانوان معمولا قبل از خوانندگی استرس زیادی دارند به همین دلیل تکنیک آه کشیدن یکی از تمرین های آواز بانوان است که به آرامش و تمرکز خانم ها در زمان قبل از خوانندگی کمک زیادی می کند. اجرای این تکنیک بسیار ساده و آسان است شما می توانید این تکنیک را با استفاده از مراحل زیر انجام دهید:

 1. ابتدا هوا را به صورت خمیازه (دهان بسته) در دهان خود نگه دارید.
 2. پس از سه ثانیه به حالت افسوس (مانند زمانی که آه می کشید) هوا را از طریق بینی خود آزاد کنید.
 3. این عمل را 3 الی 4 بار تکرار کنید.

زمزمه کردن

زمزمه کردن یکی از آموزش آواز بانوان است که تاثیر زیادی در گرم کردن تارهای صوتی دارد و مهمترین مزیت این تمرین این است که تار های صوتی شما را تحت فشار قرار نمی دهد.

نحوه انجام این تمرین به صورت زیر است:

 1. ابتدا نوک زبان خود را پشت دندان های جلویی قرار دهید.
 2. در حالی که دهان خود را بسته نگه داشتید شروع به خواندن متن آهنگ کنید.
 3. سعی کنید نتهای بالا و پایین را با دهان بسته تمرین کنید.
 4. هر نت از آواز را که خوانده می شود باید صدای «هوم» دهد.
 5. این عمل را یک الی دو بار انجام دهید.

تمرین صوتی نی

یکی از روش های موثر در تمرین های آواز بانوان، روش صوتی نی است. شما برای انجام این روش به یک نی نیاز دارید. این روش به شما کمک می کند تا صدای شما برای گام های بالا و پایین آمده شود. برای انجام این تمرین به صورت زیر عمل کنید:

 1. ابتدا نی را در دهان خود بگذارید.
 2. از طریق نی آهنگ های ملایم را شروع به خواندن کنید.
 3. سپس آهنگ های که گام بالا دارند را با استفاده از نی برای خود بخوانید.
 4. کمی که صدای شما گرم تر شد آهنگ که می‌ خواهید اجرا کنید را با استفاده از نی بخوانید.
 5. این عمل را برای دو الی سه آهنگ تکرار کنید.

سعی کنید در این روش از آهنگ های مورد علاقه خود استفاده کنید شما همچنین می توانید این روش را در یک لیوان آب نیز انجام دهید و حباب های درون لیوان را با گام های بلند و کوتاه کنترل کنید.

Trill لب و Trill زبان

Trill لب یکی از تمرین های آواز بانوان است که هدف اصلی این تمرین لرزش لب ها هنگام حرکت هوا از دهان و بینی است. شما می توانید برای انجام این تمرین آهنگ ها را با هم ترکیب کنید و لرزش لب ها را بیشتر کنید. تمرین Trill زبان یکی از تمرین های خوانندگی است که هدف اصلی این تمرین چرخاندن زبان است که سبب می شود تا هنگام آواز خواندن در گام های پایین و بالا دچار مشکل نشوید و به راحتی آنها را اجرا کنید.

حالت بدن

حالت بدن یکی از تمرین های آواز بانوان است که باید بسیار مورد توجه قرار بگیرید زیرا حالت قرار گرفتن بدن شما برای اجرای یک آهنگ بسیار در صدای شما تاثیر گذار است. برای اینکه بتوانید به راحتی بر روی استیج بایستید و آواز بخوانید باید مراحل زیر به ترتیب انجام دهید:

 1. بایستید و پا های خود را تا عرض شانه هایتان باز کنید.
 2. سینه و شانه های خود را بالا نگه دارید.
 3. کمر خود را صاف نگه دارید.
 4. صورت خود را به جلو نگه دارید و به زمین و سقف نگه نگاه نکنید.
 5. حالت خود را به مدت 30 الی 40 ثانیه حفظ کنید.
 6. این عمل را 10 الی 12 مرتبه جلوی آینه تکرار کنید.

حالت قرار گرفتن بدن شما برای اجرای یک آهنگ بسیار در صدای شما تاثیر گذار است.

چه کار های را باید برای گرم کردن صدا انجام دهیم؟

زمان مناسب برای تمرین های آواز بانوان 30 دقیقه است و شما برای اینکه یک عملکرد عالی را داشته باشید و بتوانید یک آهنگ را به صورت کاملا درست اجرا کنید باید برای گرم کردن صدای خود 30 دقیقه وقت بگذارید. شما برای گرفتن یک نتیجه مناسب به تمرکز روی تمرین های آواز بانوان نیاز دارید بنابراین سعی کنید تمرینات را در مکان های انجام دهید که در آن محیط احساس آرامش و راحتی می کنید. هم چنین تحریر در موسیقی را نیز بخوانید.

نوشیدن آب کافی بسیار می تواند در تمرین های آواز بانوان به شما کمک کند، گاهی اوقات مخاط بینی و گلو یا ریفلاکس های اسید معده مانع از لرزش صحیح صدای شما می شود. بنابراین شما می توانید با نوشیدن آب علاوه بر هیدراته نگه داشتن تار های صوتی خود محیط گلوی شما را نیز از مخاط تمیز نگه می دارد. استراحت و خواب کافی قبل از تمرین های آواز بانوان و همچنین اجرای آهنگ بسیار تاثیر گذار است. نداشتن خواب کافی سبب می شود تا تمرکز کافی برای اجرای آهنگ و همچنین تمرین های قبل از آن برای گرم کردن صدای خود را نداشته باشید و نداشتن خواب کافی همچنین سبب خستگی صوتی شما نیز می شود.

 

آب و تاثیرات آن در آواز و موسیقی

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد تمرین های آواز بانوان برای گرم کردن صدا بسیار مناسب است و باید قبل از آواز خواندن حتما انجام شوند اگر این تمرین ها را به درستی انجام ندهید سبب مشکلاتی برای تارهای صوتی شما می شود. آموزشگاه موسیقی فردوس با داشتن یک محیط حرفه ای و همچنین اساتید برتر کشور در زمینه خوانندگی به خانم های علاقه مند به اجرای موسیقی کمک می کند تا بتوانند به هدف خود یعنی اجرای یک موسیقی با کیفیت برسند. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد شما را با برخی از تمرین های آواز بانوان و همچنین کارهای مناسب برای گرم کردن صدا، قبل از اجرای آواز آشنا کند.

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس با بیش از 15 سال سابقه تدریس

نوشته قبلی

تمرین های برای آواز خواندن بهتر

نوشته بعدی

چند تکنیک ساده برای آواز خواندن بلند تر و تقویت صدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.