انتخاب شعر و موسیقی در خوانندگی

کلاس آموزش آواز در آکادمی فردوس توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. شاید دوست دارید خواننده شوید اما نمی دانید از چه راهی باید شروع کنید یا نمی دانید که آیا اصلا فاکتورهای خواننده خوب شدن را دارید یا خیر؟

روزگاری همه جوان‌هایی که اندکی روحیه هنری داشتند، آسان ترین راه برای وارد شدن به دنیای هنر را سینما و بازیگری می‌دیدند؛ جوان‌هایی که فوج فوج به سراغ کلاس‌های بازیگری هنرپیشه‌ها می‌رفتند و به دنبال روزنه‌ای برای ورود شهرت و محبوبیت بودند. اما حالا داستان کمی تغییر کرده است! الان موسیقی آسان ترین راه برای ورود به دنیای هنر محسوب می‌شود.

آموزش آنلاین آواز در آموزشگاه فردوس

آموزش آواز به صورت حضوری

«آیا به دنبال ساخت و تهیه آهنگ یا آلبوم پاپ هستید ولی در بازار کنونیِ موسیقی و هزینه‌های سرسام آور، سفارشِ یک تِرَک موسیقی به صورت کامل برای شما مقدور نمی باشد؟  آیا علاقه مند به شروع خوانندگی هستید ولی هنوز فرصتی برای آن نیافته‌اید؟ مایلید با هزینه‌ای مختصر توانایی خود را در خوانندگی بیازمایید؟ آیا هزینه برای جمع آوری یک آلبوم در شرایط فعلی برای شما دشوار است؟ اگر واقعا این گونه است بیشتر از این فرصت را از دست ندهید .. در هر سطح از موسیقی که باشید (از مبتدی تا حرفه‌ای) ما پیشنهاد مناسبی برای شما داریم» این یک نمونه از تبلیغات استودیوهای ساخت و تولید موسیقی برای جذب جوانان جویای نام است. اما شاید جالب باشد که بدانید یک خواننده چه هزینه‌هایی را برای ضبط یک آلبوم می‌کند.

گام اول؛ آهنگساز

شاید اولین قدم برای ساخت یک آلبوم یا یک آهنگ پیدا کردن یک آهنگساز باشد. اما سوال این جا است که آهنگسازان معمولا چقدر برای کارشان دستمزد ‌می‌گیرند؟ در بازار ساخت موسیقی معمولا آهنگسازان سه رتبه دارند؛ آهنگسازان درجه یک، درجه دو و درجه سه!

بیشتر جوانان به دلیل مسائل مادی به آهنگسازان درجه سه مراجع می‌کنند. برای آگاه شدن از قیمت روز ساختن آهنگ با چند استودیو موسیقی تماس می‌گیرم. با یک استودیو تماس می‌گیرم و خودم را متقاضی معرفی می‌کنم. از مسئول استودیو می‌پرسم برای ساخت یک آهنگ چقدر باید هزینه کنم. با چند استودیوی دیگر تماس می‌گیرم و متوسط دستمزد آهنگساز تقریبا مشخص می‌شود:

دستمزد آهنگساز درجه سه برای ساخت یک قطعه از ۲۵۰ تا ۸۰۰ هزار تومان

دستمزد آهنگساز درجه دو برای ساخت یک قطعه از ۱ تا ۳ میلیون تومان

دستمزد آهنگساز در جه اول برای ساخت یک قطعه از ۴ تا ۱۰ میلیون تومان

گام دوم؛ شعر و ترانه

بعد از انتخاب آهنگساز نوبت به شعر و ترانه می‌رسد! که البته بیشتر مواقع خود مسئول استودیو یا آهنگساز چند شعر و ترانه در جیب دارند و از این طریق هم پولی به جیب می‌زند. اما معمولا برای خواننده‌های آماتور یک ترانه از ۱۰۰ تا ۴۰۰ خرج بر می‌دارد. اما اگر بخواهند از ترانه‌سراهایی به‌نام و اصطلاحاض برند استفاده کنند، باید از ۱ تا ۵ میلیون تومان هزینه کنند!

آموزش تحریر زدن

نوشته قبلی

اکتاو و پرده در پیانو به چه معناست

نوشته بعدی

انواع سبک گیتار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.