آموزشگاه موسیقی منطقه 7

فهرست مطالب

گام های ماینور طبیعی از پترن تکرار شونده فاصله های پرده – واحد نیم پرده – پرده – پرده – واحد نیم پرده – پرده – پرده پیروی می کنند. نت اول و نت آخر گام، اسم یک گام را معلوم می کنند.

آموزش آنلاین گیتار در آموزشگاه فردوس

آموزش گیتار به صورت حضوری

یک گام ماینور طبیعی در واقع همان گام ماژور می باشد ولی با این فرق که درجه ی ششم و هفتم و سوم آن واحد نیم پرده نیز بالاتر می رود (یعنی بمل شده)، بر این اساس، برای مثال چنانچه از شما خواسته شود که بر بر روی ساز پیانو گام لامینور طبیعی را بنوازید، لازم است همان طور که نشان دادیم اجرا کنید.

همین الگو را ایضا دارای این توان هستی برای گیتار نیز به کار ببرید. گام ماینور طبیعی نیز بر روی گیتار از پترن یکسانی پیروی می کند. نت ها به ترتیب شماره نشان داده می شوند و نت اول با عدد یک بر روی سیم می نشان داده می شود.
درست مانند گام ماژور، برای نواختن و اجرای گام ماینور طبیعی بر بر روی گیتار پترن یکسانی را بر روی دسته گیتار انتقال می دهید و جا به جا می کنید تا که هر گام مینوری را که بخواهید بتوانید اجرا کنید. از هر نتی بر روی سیم بالایی یعنی سیم می بم آغاز کنید، دقیقا همان نت می شود نت تونیک و اسم گام شما نیز همان نت می گردد. برای مثال چنانچه بخواهید گام لا ماینور را بر بر روی دسته گیتار بزنید، الگویی را نشان دادیم اجرا کنید.

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه فردوس

مشاوره رایگان دوره های آموزشی
مطالب مرتبط
از میزان در موسیقی برای آرایش و سازماندهی درست نت‌ها استفاده می‌شود، موسیقی یک هنر دقیق است و از قواعد دقیق و خاصی...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
شاید نخستین باری که به کنسرت رفتید با خود گفته باشید که «من می خواهم روزی روی سن بدرخشم». یا شاید این کنسرت...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
یکی از بهترین سنین یادگیری موسیقی، از دوران کودکی است. آموزش موسیقی در دوران کودکی تاثیر بسیار خوبی داشته و می‌تواند استعداد کودکان...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
ساز گیتار به عنوان یکی از محبوب‌ترین سازهای دنیای امروز، مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به حوزه موسیقی است. در مسیر آموزش...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
همانطور که میدانید، آموزش گیتار به زمان نیاز دارد و آنقدرها هم آسان نیست. هرچند برخی گیتار را خیلی زود یاد می گیرند...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
نخستین کار به هنگام در دست گرفتن گیتار چیست؟ کوک کردن گیتار (tuning the guitar) مهم ترین بخش قبل از نواختن موزیک می...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
Scroll to Top
اسکرول به بالا
question