درامز یا درام به انگلیسی: (Drum) که در زبان انگلیسی به معنی طبل است، در زبان فارسی معادل «Kit Drum» به معنای مجموعه ای از طبلها، سنجها و دیگر سازهای کوبه ای است که در کنار هم معمولا در موسیقی جاز، راک و پاپ کاربرد دارد یک ساز واحد و مستقل را تشکیل میدهند.این ساز

و به نوازنده آن درا ِمر میگویند.

تاریخچه ی ساز درام:

سازهای درام تقریبا به قدمت نسل بشر می باشند. به استثنای حنجره انسان، سازهای درام قدیمی ترین ابزار موسیقایی ما هستند. ابتدایی ترین این سازها احتمالا از قرار گرفتن تکه های چوب و یا سنگ بر روی گودال های زمین ساخته شده اند.بعد از آن این موضوع کشف شد که از تنه ی درختان توخالی، صدای بیشتری می توان تولید کرد (شکل قدیمی درام های چوبی امروزی).

مکانی که اولین درام های پوستی در آنجا ساخته شده اند برای کسی شناخته شده نیست، ولی قدمت بعضی از این سازها به 5000 سال می رسد.

پوست حیوانات و یا ماهی ها را روی تنه ی درختان تو خالی می کشیدند و احتمالا این سازها صرفا با دست نواخته می شدند.

پیشرفت های بعدی منجر به ساخت کاسه ها و پوسته هایی شد که شکل های خاصی داشتند. این کاسه ها و پوسته ها به شیوه های متنوعی ساخته می شدند و این شیوه ها با به کارگیری تنوع در کشش پوسته ها حاصل می شدند. درام هایی که به این روش ساخته شدند، همچنین درام هایی که طی مراسم مذهبی و با همان کیفیت موسیقایی به دست آمده بودند، تبدیل به آیین مهمی در فرهنگ های مختلف شدند.

آموزشگاه موسیقی

امروزه درامز به بدنه های جوبی و پوسته ایی از جنس طلق دارن که معمولا در دو طرف طبل قرار دارند. و البته سوراخهایی هم در کناره بدنه برای خروج صدا..

سایز طبلها هم متفاوته و براساس قطر طبلها بر مبنای اینج محاسبه میشه.

معموال هم شامل این قطعات هستن:

1 -kick یا همون طبل بزرگ

که با پدال نواخته میشه.

 

2 -snare یا همون سایدارم

که طبلی با ارتفاع کم و فنری برای ارتعاش در زیر اون هستش

3 -tom hi که طبل 1 هم گفته میشه.

4 -tom low یا tom mid یا همون طبل دوم

بسته به نوع سبک موسیقی ممکنه مقدار تام ها افزایش داشته باشه.

5 -tom flor یا طبلی با ارتفاع

بلندتر و صدای بم.

6 -hihat

تشکیل شده از 2 عدد سنج که روی هم قراردارن و با پدال بالا و پائین میشن

7 -crash یا سنج

تامهای 1 و 2 معموال در ست استاندارد درامز بر روی طبل بزرگ بسته میشه. اما در سبکهای دیگه موسیقی ممکنه مقدار تامها و سنجها بیشتر بشه و حتی kick هم دو تا بشه. که برای بستن تام های بیشتر معمولا از نوعی داربست المینیومی که جلوی درامز قرار میگیره استفاده می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس سریع