بهترین کتاب های آموزش پیانو

بهترین کتاب های آموزش پیانو

بهترین کتاب های آموزشی پیانو

اساتید پیانو کتاب های مختلفی را برای کلاس آموزش پیانو انتخاب می کنند. اساتید ما در انتخاب این کتاب ها دقت زیادی به خرج می دهند تا کتاب هایی را برای تدریس انتخاب کنند که  در کنار آموزش به هنرجویان بتواند میل به تمرین کردن را در فرد بیشتر کند. در کل می توان گفت کتابی را انتخاب می کنند که هم انگیزه ی تمرین را در فرد بالا ببرد و هم به درستی به هنرجو آموزش دهد.

آموزش آنلاین پیانو در آموزشگاه فردوس

آموزش پیانو به صورت حضوری

 

بهترین کتاب های تکنیکی پیانو چیست؟

کتاب های تکنیکی بیشتر برای افراد مبتدی مناسب است تا تمرین های آن را با نهایت دقت انجام دهند زیرا این کتاب ها به منظور بالابردن سرعت و دقت در نوازندگی و همچنین ورزیده شدن دست ها آموزش داده می شود که به صورت تمرین های هدفمند است و هیچ قطعه و یا آهنگی نمی باشد، به همین دلیل که آهنگ مشخصی ندارد و صرفا تمرین است هنرجویان علاقه خاصی به نواختن آن ندارند و همین یکی از دلایل پیشرفت نکردن آن ها می باشد زیرا این تمرینات سرعت پیشرفت و یادگیری را بالا می برد.

با انجام درست و اصولی این کتاب ها هنرجویان می توانند مراحل بعدی آموزش را نیز سریع تر طی کنند و در قطعه نوازی تسلط بیشتری پیداکنند. به همین دلیل در تمامی مراکز آموزشی روی تمرینات این کتاب ها تاکید بسیاری می شود.

کتاب بیر beyer

کتاب بیر ترجمه ی استاد پرویز منصوری یکی از بهترین کتاب های تمرینی برای آموزش پیانو می باشد.این کتاب در دودهه ی اخیر، بیش از 48 نسخه از آن چاپ شده است.این کتاب به فراگیری صحیح جرییات مثل استایل درست نوازنگی تاکید شده و دارای تمرینات زیادی برای تقویت انگشتان دست راست و چپ می باشد که رعایت همه ی این موارد به نوازندگی بهتر شما کمک زیادی می کند.یکی دیگر از تمرینات این کتاب دونوازی استاد و شاگرد می باشد که این تمرین از ضروریات مهم کتاب های آموزشی می باشد.

از دیگر کتاب های آموزشی

هر کدام از اتود ها داری سرعت خاصی هستند که در نواختن باید دقت شود تا با توجه به اتود سرعت مناسب به کار گرفته و اجرا شود.سرعت هر کدام از اتود در ابتدای هر درس بیان شده.

آموزشگاه فردوس بهترین آموزشگاه موسیقی شمال تهران

 

کتاب اشمیت (تمرین پنج انگشت)

از بهترین کتاب های آموزش پیانو که به منظور تقویت تکنیک از آن استفاده می شود کتاب اشمیت با ویرایش ویلارد پالمر و به ترجمه ی ندا علی نقی می باشد. اشمیت از نوازندگان و اساتید بزرگ و برجسته ی پیانو می باشد. تمرین های این کتاب دارای سرعت بالا در اجرا هستند و به منظور تسلط بیشتر پیانو برای هنرجویان از آن استفاده می شود.

اکثر اساتید پیانو این تمرینات را از سرعت پایین برای هنرجو در نظر می گیرند و به مرور زمان سرعت آن را بالا می برند تا هنرجو بتواند در نواختن تسلط بیشتری پیدا کند. هر چقدر هنرجو این تمرینات را با خطای کمتر انجام دهد به این تکنیک ها تسلط بیشتری پیدا کرده و سرعت یادگیری خود را افزایش می دهد.

در آموزشگاه موسیقی فردوس بعد از اتمام هر کدام از کتاب ها برای ارزیابی میزان تسلط هنرجو بر تکنیک و متد از آن های تست گرفته می شود.

 

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا