میکروفن برای آواز پاپ

آموزش آواز پاپ

یکی از پرطرفدارترین سبک های موسیقی و موزیک های امروزی که اکثریت جوانان ما بهش علاقه دارند، آواز پاپ یا همون موسیقی پاپ هستش. بسیاری از افراد که تازه مسیر خوانندگی رو شروع می کنند قصد دارند تا همانند خواننده‌های این سبک تو فضاهای ترنس، هاوس، مش آپ، موسیقی الکترونیک، راک، هیپ هاپ، دنس، R&B و… هم بخونن و سریع یک ترک و آهنگ پاپ رو تولید کنند. بنابراین سعی داریم تا به معرفی موسیقی پر مخاطب بریم و از نحوه یادگیری و جزئیات آن آشنا بشیم.

6 مرحله تا یادگیری خوانندگی پاپ

مردی در حال خواندن آواز پاپ

۱. یادگیری مبانی خوانندگی پاپ

قبل از شروع هر کاری باید با مبانی تئوری موسیقی پاپ یا با مفاهیم و تکنیک‌های اساسی آواز پاپ آشنا شوید. مبانی آواز شامل مباحث مانند تنفس صحیح، کنترل صدا، انتخاب صدا ( فلات :تغییر از صدای کم به صدای بلند و ریفوکال: تغییر صدا در میانه یک آهنگ)، قرارگیری صدا در مراحل مختلف (صدای کم (نرم)، صدای متوسط و صدای بلند)، تکنیک‌های وکال، تلفظ و آرتیکولاسیون و غیره می‌شود. همچنین، مطالعه آهنگ‌ها و آثار پاپ معروف نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

۲. تمرین و تقویت صدا

در این مرحله، باید تمرین‌های صوتی و تنفسی انجام دهید تا کنترل زیر و بم صدا و میزان قوی‌تر و شدت صدا قابل کنترل‌تر شود. تکنیک‌هایی مانند تمرینات تنفسی مانند تنفس از طریق دیافراگم (معروف به تنفس شکمی) و تمرین‌های تنفس محدود (مانند تنفس معکوس)، تمرین آواز با فنوت‌های مختلف مانند فنوت کمیاب، بلند، نرم و تند، تمرین صدای خمیری، تمرینات روزانه برای تقویت صدای بالا و پایین و تمرین کنترل دیفرانسیال (تفاوت بین صدای بلند و ضعیف) به کار گرفته می‌شوند.

۳. آموزش و تسلط بر تکنیک‌های خاص خوانندگی پاپ

دو مرحله قبل باید تبدیل به یک عادت روزانه بشود و بعد از افزایش دانش و آگاهی و تقویت صدا نوبت به یادگیری، تکنیک‌های خاص آواز پاپ مانند ریفرنس (تکنیک تقلید صداها و آهنگ‌ها)، اورنامنتاسیون (تزئین صدا)، فلات (تکنیک انتقال از صدای کم به صدای بلند) و ریفوکال (تکنیک تغییر صدا در میانه یک آهنگ) آموزش داده می‌شود. این تکنیک‌ها به خواننده کمک می‌کنند تا صدای منحصر به فرد خود را بسازد و در اجراهای آوازی خود استفاده کند.

۴. تمرین و تجربه در کنار موسیقی

در این مرحله، خواننده شروع به تمرین و تجربه آواز پاپ در کنار موسیقی و آهنگ‌های واقعی می‌کند. این شامل تمرین آهنگ‌های مختلف با بک‌گراند موسیقی، همخوانی با سایر خوانندگان و مشارکت در پروژه‌های موسیقی است. تجربه و تمرین در این مرحله کمک می‌کند تا خواننده با محیط اجرا و نحوه هماهنگی با سایر موسیقی‌دانان آشنا شود.

۵. ارتقاء و توسعه فنی

در این مرحله، خواننده باید به توسعه و ارتقاء فنی خود بپردازد. این شامل آموزش و تمرین در زمینه تکنیک‌های پیشرفته‌تر، تقویت دایره صدا، تسلط بر تکنیک‌های ریتم و فیزیکالیتی در آواز پاپ و آموزش در زمینه استایل‌های مختلف آوازی می‌شود. همچنین، کار با مربیان حرفه‌ای و شرکت در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی متخصصان آواز پاپ نیز می‌تواند به ارتقاء فنی کمک کند.

۶. اجرا و انتشار

در این مرحله، خواننده آماده می‌شود تا در رویدادها، کنسرت‌ها و استودیوها به عنوان یک خواننده پاپ حرفه‌ای اجرا کند. همچنین، انتشار آثار خود از طریق ضبط و منتشر کردن آهنگ‌ها و آلبوم‌ها نیز جزء این مرحله است.

برگزاری کنسرت و همخوانی گروهی

برگزاری کنسرت و همخوانی گروهی

تجهیزات رایگان

استفاده از بهترین تجهیزات موسیقی

استدیو تمرین موسیقی و ضبط صدا

ارائه مجوز بین المللی فنی و حرفه ای

مشاوره رایگان

با درج  اطلاعات خود ، کارشناسان ما فرآیند استعدادیابی و  مشاوره انتخاب ساز موردعلاقه تان را انجام می دهند

هزینه آموزش خوانندگی پاپ

هزینه آموزش تخصصی آواز پاپ بستگی به موارد همچون مکان، استاد، مدت زمان آموزش، استفاده از تجهیزات موسیقی، سطوح مبتدی یا حرفه ای آموزش و سطح تجربه استاد، متغیر باشد. همچنین، هزینه‌های آموزش خوانندگی پاپ در تهران ممکن است بالاتر از دیگر شهر های ایران باشد.

آموزشگاه موسیقی فردوس یکی از بهترین آموزشگاه آواز در تهران می باشد که کلاس های آواز خود را در دو نوع آموزش آنلاین خوانندگی پاپ و حضوری برگزار می نماید و نکته مهم اینکه هزینه آموزش آنلاین خوانندگی پایین تر از کلاس های حضوری و فیزیکی می باشد. البته مدت زمان آموزش، کیفیت و نحوه تدریس هر دو به یک صورت انجام می شود.

دوره آموزش آواز پاپ

دوره آموزش خوانندگی پاپ، یک دوره 6 ماهه تا 1 ساله است و با توجه به استعداد صدا و موسیقی شخص ممکن است این مدت زمان کمتر یا بیشتر شود. در طی دوره های آموزش و کلاس خوانندگی پاپ بر اساس سرفصل ها و طبقه بندی های اساتید آموزشگاه تمامی بخش ها، آموزش داده می شود و پس از پایان دوره هنرجو باید بتواند تمامی تکنیک ها و اصول اواز پاپ را پیاده سازی کند در غیراینصورت با ایجاد تمرین و تکرار استاد این مهارت را به صورت حرفه ای یاد بگیرد.

آموزش خوانندگی پاپ صفر تا صد

ما در آموزشگاه فردوس با سه پلن آموزشی دوره های خوانندگی را برگزار می کنیم که که شامل: دوره آموزشی مبتدی خوانندگی پاپ ( مباحث ابتدایی و اولیه آواز همراه با سطوح تخصصی اولیه) – دور آموزشی پیشرفته یا حرفه ای آواز ( مباحث پیشرفته و کاربردی با توجه بیشتر به جزئیات) و دوره آموزش صفر تا صد آواز پاپ یا دوره مبتدی تا پیشرفته خوانندگی برگزار می گردد. قبل از شروع و انتخاب دوره می توانید به صورت رایگان تعیین سطح بشوید و یکی از این دوره ها رو انتخاب و در کلاس های آنلاین یا حضوری شرکت نمایید.

انواع برنامه کلاس های خوانندگی پاپ

کلاس خوانندگی پاپ مقدماتی

آموزش مخصوص افراد مبتدی
جلسه 10 مدت زمان: 2 ماه
 • ردیف صدایی، درجه، خطوط حامل، اکتاو
 • وسعت صوتی، رژیستر ، کلیدها (سل ، فا، دو)،
 • سیستم یازده خطی، کوک مویسقایی
 • ریتم، کشش‌های زمانی نت ها، صحیح نویسی
 • نرم افزار نت نویسی، علائم حفظ کشش‌ها نت
 • انواع خاص تقسیمات ریتمیک، تاکید، متر
 • میزان، میزان نما، متر و میزان نمای ساده
 • متر و میزان نمای مرکب، (دو، سه، چهار) ضربی ها
 • پلی متر، syncopation ، آوف تاکت، سنکپ
 • علائم آلتراسیون، دینامیک، تمپو

کلاس خوانندگی پاپ پیشرفته

آموزش مخصوص افراد سطح بندی
جلسه 10 مدت زمان: 2 ماه
 • علائم مهم در نت نویسی
 • فاصله ملودیک و هارمونیک، وسعت درجه ای و پرده ای
 • وسعت درجه ای و پرده ای فاصله، فواصل افزوده و کاسته
 • فواصل میان درجات اصلی ریدف صدایی
 • فواصل ساده و ترکیبی، آنهارمونیزم فواصل
 • فواصل دیاتونیک و کروماتیک، کنسونانس و دیسونانس
 • آکورد، هارمونی، تریاد (ماژور، مینور، کاسته و افزوده)
 • علامت گذاری تریادها آکورد های (پایگی، معکوس اول و معکوس دوم)
 • آکورد هفتم، آکورد کنسونانس

کلاس خوانندگی پاپ مقدماتی تا پیشرفته

آموزش مخصوص افراد مبتدی
جلسه 20 مدت زمان: 4 ماه
 • آموزش تخصصی نت خوانی
 • آموزش تخصصی وزن خوانی
 • آموزش تخصصی زینت ها و اصطلاحات موسیقی
 • آموزش تخصصی انواع فواصل موسیقیایی
 • آموزش تخصصی انواع آکورد ها و علامت گذاری ها
 • آموزش تخصصی مد ماژور
 • آموزش تخصصی مد ماژورمینور
 • آموزش نکات حرفه ای و ویژه تئوری موسیقی
 • تمرین و فعالیت های ویژه یادگیری موسیقیایی

اساتید آموزش خوانندگی پاپ

استاد خسروشاهی مدرس آواز
استاد خسرو شاهی
کارشناسی موسیقی دانشگاه تهران سال 1380/ تحصیل کرده رشته آواز از اپرا کنسرواتوار تولوز فرانسه سال 2002 الی 2009 میلادی
استاد پیرحیاتی مدرس آواز
استاد پیرحیاتی
داراى مدرك كاردانى آواز ايرانى از كنسرواتوار موسيقى/ اجراى كنسرت هاى : نواى مهر - دانشگاه تهران - خانه هنرمندان تهران -دانشگاه شهيد بهشتى تهران - دانشگاه بين المللى قزوين - دانشگاه آزاد قزوين
دیافراگم در آواز4
استاد فصیحی
مدرس آواز و صداسازی فعالیت موسیقایی از سال 1387 در رشته آواز کلاسیک ایرانی نزد جناب وحید تاج و خانم فریبا یاوری

تجهیزات مورد نیاز برای خوانندگی پاپ

تجهیزات خوانندگی پاپ

با توجه به هزینه های بسیار بالای تجهیزات پاپ و لوازم مورد نیاز خوانندگی، بسیار از دانش آموختگان در زمان شروع دوره در ابتدا نیازی به هیچگونه لوازم و تجهیزاتی نیست اما بعد از رسیدن به سطح حرفه ای می توانند از استدیو های خوانندگی استفاده نمایند تا هزینه های کمتری پرداخت نمایند. اما اگر  به خوانندگی پاپ علاقه‌مندید و می‌خواهید اطلاعات کاملی از تجهیزات و لوازم مورد نیاز در زمینه موسیقی پاپ داشته باشید، در ادامه به برخی از لوازم مورد نیاز برای شروع خوانندگی پاپ می‌پردازیم:

1.میکروفن خوانندگی

مهم ترین و ضروری ترین وسیله برای شروع یک میکروفن خوانندگی با کیفیت مناسب است که برای شروع خوانندگی پاپ نیاز خواهید داشت. میکروفن حتما باید بتواند کیفیت صدا را به خوبی انتقال دهد و به میزان بالایی از نویز جلوگیری کند و به شما امکان می‌دهد تا در تمرینات خود و در آینده در اجراهای زنده از آن استفاده کنید.

2.هدفون یا هدست

برای تمرین صدا و گوش دادن به موزیک‌ها و آهنگ‌ها، هدفون یا هدست های مخصوص استدیو نیاز دارید. با استفاده از هدفون، به طور دقیق تر به صدای خودتان گوش دهید و ایرادات هنگام ضبط صدا و خواندن اواز را متوجه شوید بنابراین نیاز است پس از خرید میکروفن پاپ از یک هدفون با قابلیت برگرشت پذیری بالا استفاده نمایید.

3.ضبط‌کننده صدا یا صوت

هر خواننده ای نیاز دارد تا صدای خود را ضبط و سپس آنالیز نماید بنابراین استفاده از تجهیزات ضبط و مسترینگ یکی دیگر از ملزومات به شمار می رود. برای ضبط تمرینات صوتی خود و تمرین بر روی قطعات موسیقی، ضبط‌کننده صوتی یا حتی اسمارتفون با قابلیت ضبط می‌تواند به شما کمک کند. با ضبط تمرینات صوتی خود، می‌توانید پیشرفت خود را مورد بررسی قرار داده و بهبودهای لازم را اعمال کنید.

4.ویدیوکم

در صورتی که قصد دارید اجراهای خود را به طور تصویری ضبط کنید و یا به صورت استریم به اشتراک بگذارید، ویدیوکم یا دوربین با قابلیت ضبط ویدیو می‌تواند ابزاری مفید باشد. با ضبط ویدیوهای خود، می‌توانید عملکرد خود را ارزیابی کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

5.نرم‌افزار مسترینگ و ویرایش صوت

برای ویرایش و بهینه‌سازی تمرینات صوتی خود، نرم‌افزارهای ضبط و ویرایش صوتی به شما کمک خواهند کرد. این نرم‌افزارها امکاناتی مانند تنظیمات صدا، تقویت صدا، اعمال افکت‌های مختلف و میکس صدا را در اختیار شما قرار می‌دهند.

6.مجموعه آموزشی یا منابع آموزشی

برای بهبود مهارت‌های خود در آموزش آواز ، مجموعه‌های آموزشی یا منابع آموزشی مفید خواهند بود ما در آموزشگاه موسیقی فردوس، آموزش خوانندگی سنتی ، آموزش آواز کلاسیک و همچنین برای افراد دارای مشغله زیاد آموزش آنلاین آواز هم داریم. این منابع شامل کتاب‌ها، ویدئوهای آموزشی، دوره‌های آنلاین و نرم‌افزارهای آموزشی می‌شوند. آنها به شما روش‌ها، تکنیک‌ها و مباحث مرتبط با خوانندگی پاپ را آموزش می‌دهند.

7.استدیو

برای تمرینات خوانندگی، یک محیط آکوستیک نیاز دارید که صدا درون آن محیط اکو نشود و با کمترین میزان نویز بتوانید صدای خود را ضبط نمایید. عدم تداخل صدا، آرامش و حس آزادی، فضای خصوص خوانندگی مواردی است که در یک استدیو می توانید داشته باشید.

8.پاپ فیلتر میکروفن

پاپ فیلتر ( Pop filter ) میکروفون یکی از ابزار و لوازم جانبی بسیار ضروری در تجهیزات استودیویی است که بر روی میکروفن نصب می گردد و وظیفه جلوگیری از انتقال حجم هوای خارج شده از در هنگام آواز خواندن در هنگام تلفظ برخی از حروف الفبا به دیافراگم میکروفون را دارد. شکل ظاهری پاپ شیلد میکروفن به صورت دایره ای شکل و اکثرا به رنگ مشکی می باشد.

تجهیزاتی که برای شما نام بردیم جزء  موارد اولیه و بسیار ضروری برای شروع خوانندگی پاپ است و لوازم جزئی دیگری نیز در هنگام فرآیند ضبط صدا مورد نیاز است .

ویژگی‌های آواز پاپ

 1. ملودی‌های گوش‌نواز: یکی از ویژگی‌های بارز آواز پاپ، استفاده از ملودی‌های ساده و گوش‌نواز است که به راحتی در ذهن مخاطبان حک می‌شود. این ملودی ها با ریتم خاصی ایجاد می شود که معمولا برای شادی، رقص، اندوه و دیگر احساسات افراد ساخته می شود و با درگیر کردن ذهن مخاطب به یک مسائله یا یک ریتم علاقه آنها را جذب می کند.
 2. ساختار ساده: اواز پاپ معمولاً از ساختار موسیقیایی پایه و مقدماتی دارد و اغلب شامل مقدمه (Introduction)، کورس (Chorus)، ورس (Verse) و پایان (Outro) هستند. با یادگیری و آموزش تئوری موسیقی به راحتی می توان اجزای تشکیل دهنده آن را تفکیک و تحلیل نمود.
 3. تکرار قطعات: در آواز پاپ، تکرار قسمت‌های مختلف آهنگ مانند کورس‌ها و ورس‌ها نقش مهمی در جذب مخاطبان دارد. حتما دیده اید که یک موسیقی پاپ با چند تکرار یا به کار بردن برخی تکنیک های تکرار شونده دلنشین می شوند .
 4. احساسات: موضوعات اصلی آهنگ‌های پاپ عاشقانه، شادی و انگیزشی هستند. به همین دلیل، این سبک موسیقی اغلب با احساسات قوی و مثبت همراه است. هر دسته از آواز ها مخاطب خاص خود را جذب می نماید بنابراین آواز پاپ غمگین یا شاد می تواند برای بروز دادن احساسات شما کافی باشند.

میکروفن برای خوانندگی پاپ

تاریخچه آواز پاپ

آواز پاپ (Pop)، یکی از سبک‌های موسیقی محبوب در جهان است که از دهه‌ی ۱۹۵۰ میلادی تا کنون ادامه دارد. این سبک موسیقی با استفاده از ملودی‌های گوش‌نواز و ساختارهای ساده، به سرعت جای خود را در دل مخاطبان پیدا کرده است. این سبک موسیقی از ریشه‌های گوناگونی چون موسیقی بلوز (Blues)، کانتری (Country)، راک اند رول (Rock and Roll) و جاز (Jazz) نشأت گرفته است.

در این دوره، هنرمندانی چون الویس پریسلی (Elvis Presley)، بادی هالی (Buddy Holly) و لیتل ریچارد (Little Richard) نقش مهمی در شکل‌گیری و تبیین سبک پاپ داشتند. این هنرمندان با ترکیب کردن موسیقی بلوز، کانتری و راک اند رول، به تولید قطعات پاپ پرداختند.

2 در مورد “آموزش آواز پاپ”

 1. وقت بخیر
  پکیج آموزش آواز پاپ هم دارید یا فقط کلاس آوازتون همه به صورت آنلاین و حضوری برگزار میشه و اینکه تهیه کردن دوره آواز پاپ و تمرین کردن با دوره ها بهتره یا شرکت در کلاس های آواز البته با در نظر گرفتن هزینه ها. ممنون میشم نظرتون رو بگید

  1. سلام خدمت شما
   آموزش اواز پاپ به صورت آنلاین و حضوری در آموزشگاه موسیقی آواز تدریس میشه و فعلا پکیج آموزشی در نظر نگرفتیم.
   حضور در کلاس اواز بازخورد بهتری داره به این علت که شما می تونید تعامل بیشتر و بهتری با استاد داشته باشید و رفع اشکال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Call Now Button