راهنمای خرید پیانو

راهنمای خرید پیانو

راهنمای خرید پیانو

راهنمای خرید پیانو

خرید پیانو: موضوع این مطلب در سایت آموزشگاه موسیقی فردوس در مورد راهنمای خرید پیانو است. در این مطلب در مورد مقایسه ی انواع پیانو، مزایا و معایب انواع پیانو و نکات کلیدی در خرید پیانو توضیح می دهیم.همچنین سعی داریم با این مطلب شما را در خرید بهترین پیانو راهنمایی کنیم تا برای شرکت در کلاس آموزش پیانو بهترین دستگاه پیانو را تهیه کنید.

آموزش آنلاین پیانو در آموزشگاه فردوس

آموزش پیانو به صورت حضوری

مقایسه ی انواع پیانو

برای خرید یک پیانوی خوب و حرفه ای ابتدا باید انواع آن را شناخته و با یکدیگر مقایسه کنیم تا پیانویی که برای ما مناسب است را انتخاب کنیم.پیانو ها از نظر قدرت صدا، کیفیت و ابعاد به سه نوع دیجیتال، دیواری و گرند تقسیم بندی می شوند.پیانو های گرند طولی به اندازه ی دو متر دارند که به همین دلیل صدای بیشتر و قدرتمند تر از سایر مدل ها از خود پخش می کنند و از این پیانوها بیشتر در کنسرت ها و فضاهای بزرگ استفاده می شود. پیانوهای دیواری ابعاد کوچکی دارند که بیشتر در منزل و یا هر مکان دیگری از آن ها می توان استفاده کرد.امروزه نوع جدیدی از پیانوها به نام پیانو دیجیتال با فناوری و تکنولوژی های پیشرفته ساخته شده که بین علاقه مندان به پیانو بسیار محبوب و پرکاربرد شده است.

تفاوت پیانوی گرند با دیجیتال استفاده از پلیفنی  Polyphonyدر پیانو دیجیتال می باشد. به دلیل آکوستیک بودن پیانوهای گرند و دیواری پلیفونی در آن ها به کار نرفته و صدا به واسطه ی اصابت مستقیم چکش به سیم تولید می شود اما در پیانو های دیجیتال کامپیوتری در ساز تعبیه شده که صدا از آن تولید می شود پس هرچقدر که پلیفونی ساز بیشتر و بالاتر باشد شما می توانید قطعات پیچیده تری را بنوازید.اگر پلیفونی پیانو دیجیتال شما کم باشد نمی توانید هنگام نواختن تمامی نت ها را به خوبی بشنوید که این یک موضوع مهم در نوازندگی حرفه ای به شمار می رود.

از دیگر تفاوت های پیانوی گرند و دیواری با پیانوی دیجیتال طول عمر پیانو می باشد. در پیانوهای گرند و دیواری به دلیل استفاده از شاسی چوبی که برای تحمل سیم ها به کار رفته و همچنین دارای سیم های مسی مستحکم هستند طول عمر بیشتری دارند اما چون از نوع دیواری آن بیشتر استفاده می شود طول عمر کمتری نسبت به گرند دارند اما اکثر افراد بر این باورند که این دو نوع پیانو طول عمر یکسانی دارند. پیانوهای دیجیتال به دلیل استفاده از اجزای الکتریکی در ساخت آن طول عمر کمتری نسبت به دو مدل گرند و دیواری دارند اما طول عمر آن به برند پیانو نیز بستگی دارد که اگر از برند معتبری خریداری کنید طول عمری مانند بقیه ی مدل ها خواهند داشت.

از مهم ترین تفاوت این سه نوع پیانو گرند، دیواری و دیجیتال قدرت و کیفیت صدای این سازها می باشد.از نظر قدرت و کیفیت صدا پیانو گرند به دلیل ابعاد بزرگی که دارد از بقیه ی مدل ها پیشی می گیرد و این قدرت و کیفیت را در کنسرت های بزرگ به رخ دیگر ساز ها می کشد زیرا در کنسرت های بزرگ از هر ساز چند عدد استفاد می شود اما پیانو گرند به تنهایی صدای رسا و قدرتمندی را تولید می کند.همچنین از دیگر دلایل کیفیت و قدرت صدای آن در نظر گرفتن استاندارد های دقیق در تولید سیم ها و چکش های آن می باشد که باعث می شود تا در نت های زیر صدایی شفاف و در نت های بم صدایی بیس دار و پرقدرت را ایجاد کند. تولید صدای پیانو دیواری نیز شبیه به مدل گرند می باشد اما به دلیل کوچک بودن ابعاد ساز شدت و قدرت صدای آن کمتر می باشد.در مدل دیجیتال با به کارگیری فناوری ها و تکنولوژی های جدید و با استفاده از بلندگوهای قوی باعث شده تا صدایی پرقدرت مانند دیگر مدل ها تولید کند اما مدل های مبتدی و ارزان پیانو های دیجیتال این فناوری را ندارند.

راهنمای خرید پیانو

مزایا و معایب انواع پیانو

هر مدل از پیانوها دارای مزایا و معایبی هستند که هر کدام را در زیر شرح می دهیم:

مزایای گیتارهای گرند و دیواری

 • به دلیل داشتن سیستم مکانیکی سیم و چکش صدایی آکوستیک زنده و پرقدرت تولید می کنند.
 • بدنه ساز از چوب ساخته شده که باعث کیفیت بالای این ساز شده.
 • این ساز ها بسیار زیبا و لوکس هستتند.
 • دارای کیفیت صدای عالی می باشند.

مزایای گیتار دیجیتال

 • دارای وزن کم و قیمت مناسب و ارزان می باشد.
 • نیازی به کوک کردن ندارد.
 • امکانات اضافی مانند ضبط صدا، مترونوم و صداهای متنوع دارد.
 • امکان استفاده از هدفون و کنترل میزان صدا را دارد.

معایب گیتارهای گرند و دیواری

 • میزان صدای آنها قابل کنترل نمی باشد.(از پدال مخصوص تمرین می توان برای کم کردن صدا استفاده کرد اما صدای اصلی ساز را گنگ می کند)
 • وزن و قیمت بالایی دارند.
 • حداقل 2بار در سال نیاز به کوک کردن دارند.

معایب گیتار دیجیتال

 • از مواد مصنوعی در ساخت بدنه ی آن استفاده می شود.
 • در مقابل شوک تلکتریکی آسیب پذیر می باشد.
 • زیبایی صدای ساز دیجیتال از آکوستیک کمتر می باشد.

نکات کلیدی در خرید پیانو

از نکات مهم خرید پیانو کیفیت صدا و کلیدهای پیانو می باشد که با توجه به کیفیت موردنظر و کاربرد پیانو باید نوع مناسب آن را انتخاب کرد.در کنار کیفیت مناسب ظاهر و زیبایی ساز نیز اهمیت ویژه ای در بین خریداران ساز دارد اما باید به این نکته توجه کرد که دو فاکتور مهم و اساسی خرید ساز پیانو کیفیت صدا و کلید های آن می باشد و زیبایی ملاک انتخاب ساز نمی باشد.وزن و ابعاد سایز از دیگر ملاک های خرید پیانو می باشد که پیانوهای آکوستیک به دلیل وزن زیاد و ابعاد بزرگ جا به جایی سخت و مشکلی دارند اما پیانوهای دیجیتال به دلیل اینکه قطعات آن می توانند با استفاده از پیچ های پنهان از یکدیگر جدا شوند و دوباره متصل شوند باعث سهولت در جا به جایی شده اند.یکی از معیار های مهم انتخاب پیانو برند های تولید کننده ی آن ها می باشند که با انتخاب برند معتبر می توان پیانوی با کیفیتی را خریداری کرد.

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه فردوس

نوشته قبلی

آموزش پیانو جز

نوشته بعدی

مدت زمان یادگیری پیانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.