آموزش پیانو در منزل یا در آموزشگاه

آموزش پیانو در منزل یا در آموزشگاه موسیقی ؟

آموزش پیانو در منزل: موضوع این مطلب در سایت آموزشگاه موسیقی فردوس، آموزش پیانو در منزل است. در این مطلب در مورد آموزش پیانو در منزل و یا آموزشگاه و همچنین تفاوت آن ها توضیح می دهیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را در انتخاب راه آموزشی تان راهنمایی کنیم.

آموزش آنلاین پیانو در آموزشگاه فردوس

آموزش پیانو

آموزش پیانو باید به صورت اصولی و صحیح انجام شود و دلیل آن این است که پیانو یک ساز پایه می باشد که نسبت به دیگر ساز ها حساس تر است.همچنین پیانو از سازهای بسیار پرطرفدار در دنیا است. همچنین با رعایت این اصول و قواعد باعث می شود تا به نتیجه ی مورد نظر خود برسیم.

همه ی کار های نوازندگی حتی نحوه ی انگشت گذاری باید به شکل درست و صحیح باشد در غیر این صورت باعث وجود مشکلات زیادی در نوازندگی می شود.کلاس پیانو تنها نوازندگی صرف نیست و همه ی تکنیک های مربوط به موسیقی اعم از نت خوانی، روابط بین صدا و نت ها و دیگر اصول و قواعد را در بر می گیرد.

آموزش پیانو در منزل یا در آموزشگاه موسیقی

اگر پیانو طبق اصول و قواعد یادگرفته شود فراگیری آن در منزل و یا آموزشگاه فرقی ندارد اما برخی از تفاوت ها مثل فردی که آموزش میبیند ممکن است که در مسیر آموزشش تفاوت هایی به وجود بیاید که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

تفاوت های آموزش در منزل یا آموزشگاه

1- نظم کلاس ها

نظم در آموزش باعث می شود تا فرد پیشرفت بیشتری در کلاس پیانو داشته باشد.کلاس هایی که در آموزشگاه برگزار می شوند طبق روال خاصی هستند که دارای نظم بیشتری در زمینه آموزش می باشد. اما کلاس هایی که در منزل برگزار می شود دارای انعطاف بیشتری است.

2- تاثیر گذاری

روانشناسان معتقدند که کلاس های آموزشی نباید در محل استراحت فرد باشد و باید در محلی به غیر از آن باشد تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد همچنین کلاس ها باید دارای نور مناسب باشد و طرح آن به گونه ای باشد که باعث شور و نشاط در هنرجو شود. برگزاری کلاس های آموزشی در منزل به دلیل اینکه منزل مکانی برای استراحت می باشد توصیه نمی شود.

3-میزان توجه فرد در کلاس

تمامی موارد گفته شده و فضای آموزشی آموزشگاه ها به گونه ای است که باعث توجه فرد می شود و همچنین در کنار آن از وسایل کمک آموزشی نیز استفاده می شود.همچنین کلاس های موسیقی باعث ایحاد فضای رقابتی بین هنرجوها می شود که باعث می شود تا انگیزه ی فرد را بالا ببرد. همچنین روانشناسان بر این باورند که افراد در جمع عملکرد بهتری از خود نشان می دهند که این از مزایای کلاس های گروهی می باشد.

تمامی موارد ذکر شده نشان می دهد که آموزش موسیقی چه در منزل و چه در آموزشگاه باید از برنامه ای خاص و اصولی پیروی کند تا فرد بتواند موسیقی را به صورت کامل یاد بگیرد.

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه فردوس

نوشته قبلی

آموزش نت خوانی پیانو

نوشته بعدی

آموزشگاه موسیقی یوسف آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.