آموزش تنبک آنلاین و حضوری

تنبک یکی از سازهای کوبه‌ای محبوب و پرطرفدار در موسیقی سنتی ایران محسوب می‌شود. برای یادگیری اصولی تنبک لازم است که مهارت‌های تنبک نوازی زیر نظر استادی که توانایی انتقال اصول و نواختن این ساز را با روش‌ها و متدهای به روز داشته باشد، آموزش داده شود. ضمن اینکه در تدریس تنبک به صورت حرفه‌ای، هنرجو باید بتواند نواختن خلاقانه را نیز آموزش ببیند.

کلاس آموزش تنبک به شما کمک می‌کند مفاهیم اولیه موسیقی را شناخته و با آشنا شدن با صدا‌ها و نت‌ها، به طور اصولی و حرفه‌ای با این ساز آشنا شوید.

آموزش تنبک را باید از پایه و به صورت درک مفاهیم اولیه شروع کرد. با شرکت در کلاس آموزش تنبک، فارغ التحصیلان دوره قادر خواهند بود با فراگیری تکنیک‌های مربوطه به مرور به اجرای قطعات نوازندگی ساز تنبک ایرانی مسلط شوند.

هزینه آموزش تنبک
تنبک-منظومه
آموزش تنبک

فرم ثبت نام این دوره

توجه شود شماره تلفن باید حتما واتساپ داشته باشد.
آموزش آنلاین تنبک
در این دوره

برای آموزش تنبک به چه چیزهایی نیاز داریم؟

  • آموزش با اساتید مجرب
  • تایم کلاس های منعطف
  • آموزش حرفه ای با امکانات کامل
  • برنامه زمانبندی شده و مشخص

هزینه و زمان زیادی برای ساخت لندینگ پیج ( صفحه فرود ) توسط تیم محصول صرف می کنید. و در آخر هم ممکن است، صفحه فرود شما بدلیل استاندارد نبودن، نرخ تبدیل مناسبی نداشته و مشتریان خود را از دست می‌دید. متناسب با نیاز کاربران صفحه فرود اختصاصی بسازید. لندین این بستر رو برای شما فراهم کرده است.

مراحل ثبت نام در این دوره

مراحل ثبت نام در موسسه آموزشی فردوس بسیار آسان هستش و شما میتوانید تنها با پر کردن فرم ثبت نام زیرین ثبت نام خود را انجام دهید.

1

پر کردن فرم ثبت نام زیر و
ثبت درخواست

2

تماس با هنرجو جهت هماهنگی کلاس ها

3

پرداخت شهریه و تعیین زمان کلاس

4

شرکت در کلاس ها و شروع یادگیری

نظرات کاربران آموزشگاه موسیقی فردوس

موسسه آموزش موسیقی فردوس به پشتوانه سالها فعالیت حرفه ای در زمینه آموزش موسیقی از مبتدی تا پیشرفته رضایت هنرجویان خود را بدست آورد.

اله فیاض
اله فیاضهنرجو
بیشتر بخوانید
سلام، مرسی از آموزشگاه موسیقی خیلی خوبتون 🌸 هم محیط آموزشگاه و هم کلاس ها بسیار محترمانه و شاد هست 👌🏽 همچنین مرسی برای اساتید فوق العادتون 😍 من هنرجوی کلاس هنگدرام با استاد رحمانی هستم
امیر اسلامی
امیر اسلامیهنرجو
بیشتر بخوانید
من یه روز تصمیم گرفتم بعد از مدت ها آواز به صورت تفریحی شروع کنم چند سال پیش خیلی جدی آواز کار می کردم. با اولین سرچ کردن توی گوگل با آموزشگاه فردوس آشنا شدم و برای یک ماه به صورت موقت ثبت نام کردم اما اتفاقی که افتاد استاد عزیزم منو با دنیای مدرن و حرفه ای آواز آشنا کرد. من الان ۸ ماه با وجود تمرین های خلاقانه و آشنایی با علم آواز انگیزم برای رسیدن به هدفم بیشتر میشه.ازتون ممنونم برای دور هم جمع کردن ما هنرجوهاشما دوباره انگیزه خواننده شدن در من به وجود آوردید.
مهیار مخصوص
مهیار مخصوصهنرجو
بیشتر بخوانید
سلام دخترم النا آل قیس حدود شش ماه است که کلاس پیانو آموزشگاه موسیقی فردوس می آید بسیار از آموزشگاه و تدریس تخصصی و صبورانه و با آرامش استاد رسولی راضی هستم. بینهایت سپاسگزارم
قبل
بعدی

در این مقاله به آموزش تنبک و شرایط یادگیری آن میپردازیم. تنبک یکی از سازهای قدیمی ایرانی است که از نوع کوبه‌ای است. تنبک نام یک روستا است که در یکی از مناطق غرب ایران واقع شده است؛ تمبک، دمبک، دندونک و ضَرب از دیگر نام‌های این ساز کوبه‌ای است. در سال‌ها قبل این ساز فقط در نواحی غربی ایران نواخته می‌شد اما کم‌کم محبوبیت این ساز افزایش یافت و در بسیاری از موسیقی‌های محلی به‌کار گرفته شد. این ساز پوستی جز طبل‌های جام‌شکل به حساب می‌آید چرا که ظاهری شبیه به یک جام دارد.

آموزش تنبک

کیفیت تدریس تنبک وابستگی زیادی به استاد مربوطه دارد. نقش استاد در کلاس تنبک، نقشی انکار نشدنی است. آموزش تنبک به صورت حضوری و غیرحضوری در موسسه فردوس صورت می‌گیرد و باید در نظر داشته باشید که کیفیت برگزاری هر ۲ نوع کلاس کاملا تضمین شده است و این خود شما هستید که باید متناسب با شرایط‌تان یکی از دو نوع کلاس را انتخاب کنید. این روزها کلاس‌های آموزش تنبک زیادی در موسسات کشور برگزار می‌شود اما بسیاری از این کلاس‌ها از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیستند. برای مثال بسیاری از آموزشگاه‌های موسیقی کشور سطح‌بندی درستی برای هنرجویان موسیقی در نظر نمی‌گیرند و این موضوع باعث خستگی هنرجو و اتلاف وقت وی می‌شود.

 در کلاس‌های آموزش تنبک آموزشگاه موسیقی فردوس بعد از پایان هر جلسه تکلیف‌هایی به هنرجویان داده می‌شود و آن‌ها تا جلسه بعدی فرصت دارند تا تکالیف خود را به پایان برسانند. تکلیف داشتن هنرجویان علاوه بر این که کیفیت آموزش را افزایش می‌دهد باعث می‌شود افراد بتوانند نقاط ضعف و قوت‌شان را شناسایی کنند.

البته در موضوع آموزش تنبک پشت‌کار خود هنرجو هم عامل بسیار مهمی برای موفقیت وی به حساب می‌آید. تجربه ثابت کرده است هنرجویانی که تمرین بیش‌تری دارند رشد و پیشرفت سریع‌تری نسبت به سایرین دارند. البته برخی از هنرجویان یک زمینه خانوادگی دارند و از کودکی با این ساز آشنایی داشته‌اند. این نوع افراد باسرعت بیش‌تری پیشرفت می‌کنند. 

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که حرفه‌ای شدن در تنبک در شش ماه یا یک‌ سال امکان‌پذیر نیست؛ شاید شما بتوانید مبانی اصلی تنبک را چند ماه یاد بگیرید اما باید در نظر داشته باشید که حرفه‌ای شدن در ساز تنبک نیاز به یکی دو سال تمرین مداوم دارد. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که روزانه چقدر باید تمرین کنیم تا بتوانیم بعد یکی دو سال حرفه‌ای شویم؟! راستش را بخواهید این موضوع فقط به زمانی که اختصاص می‌دهید ندارد و موضوعاتی مانند استعداد و… نقش دارد. برای مثال برخی از هنرجویان آکادمی فردوس در ۶ ماه توانسته‌اند به یک نوازنده حرفه‌ای ساز تنبک تبدیل شوند. البته صرفا استعداد نیست که در این موضوع نقش دارد بلکه میزان تمرین هنرجو و کیفیت مدرس هم در این بحث دخیل است.

این روزها کلاس‌های آنلاین طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و یکی از علت‌های کلاس آنلاین تنبک، شیوع ویروس کرونا بود. البته قبل از این بیماری هم بسیاری از افراد به دلیل وجود مشغله‌های کاری، کلاس‌های آنلاین را ترجیح می‌دادند. کلاس‌های آنلاین ویژگی‌های مثبت زیادی دارند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم تعدادی از ویژگی‌های کلاس‌های آنلاین تنبک را بررسی کنیم. البته همه این ویژگی‌ها ممکن است برای همه افراد مفید نباشد. برای مثال ممکن است هزینه کمتر کلاس‌های آنلاین تنبک برای یک هنرجو مزیت مهمی نباشد و او فقط به کیفیت کلاس اهمیت دهد.

۱ـ صرفه جویی در زمان: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کلاس تنبک به صورت آنلاین صرفه جویی در زمان است. امروزه بسیاری از مردم دغدغه‌های شغلی زیادی دارند و ترجیح می‌دهند کمترین زمان را بابت رسیدن به کلاس صرف کنند. در کلاس‌های آنلاین تنبک شما نیاز به صرف هیچ زمانی ندارید و می‌توانید در خانه، محل کار، دانشگاه و دیگر جاها لپ‌تاپ یا تلفن همراه‌تان را روشن کنید و در کلاس‌ حاضر شوید.

۲ـ امکان حضور در زمان دلخواه: بعضی از هنرجویان مشغول به کارهای پاره وقت هستند و در دانشگاه کلاس‌هایی دارند که با زمان کلاس‌های حضوری تنبک آموزشگاه‌ها تداخل دارد. بهترین کار برای این افراد استفاده از کلاس‌های آنلاین تنبک است چرا که این کلاس‌ها به صورت وبینار برگزار می‌شود اما امکان مشاهده فیلم آن کلاس‌ هم وجود دارد. شما به کمک فیلم ذخیره شده از تدرس استاد می‌توانید هر چند بار که بخواهید ویدیوی کلاس را مشاهده کنید.

۳ـ حل تمرین به صورت مجازی: ممکن است بعضی افراد نگران تمرین‌ها و تکالیف کلاس‌های آنلاین باشند؛ موسسه موسیقی فردوس به شما اطمینان می‌دهد که تمرین‌ها و تکالیف کلاس‌ها به صورت پرقدرت توسط استاد یا پشتیبان کلاس پیگیری می‌شود. این تمرین‌ها در یک گروه تلگرامی یا واتس‌آپی پیگیری می‌شود.

۴ـ هزینه مناسب کلاس‌های آنلاین تنبک: کلاس‌های آنلاین تنبک هزینه مناسب‌تری نسبت به کلاس‌های حضوری دارند. البته هزینه کمتر کلاس‌های آنلاین به معنای کیفیت پایین‌تر آموزش در این کلاس‌ها نیست بلکه به دلایلی این کلاس‌ها از قیمت پایین‌تری برخوردارند. یکی از این عوامل عدم نیاز کلاس به اجاره یک محیط فیزیکی برای تدریس است. کلاس‌های حضوری تنبک شامل هزینه‌های جاری مانند هزینه مکان، هزینه رفت‌و‌آمد استاد و… هستند که باعث می‌شود هزینه کلی کلاس افزایش یابد اما هزینه‌ کلاس‌های آنلاین تنبک در کمترین سطح قیمتی ممکن قرار دارند.

آموزش آنلاین تنبک

ممکن است به هر دلیلی کلاس‌های آنلاین را دوست نداشته باشید و برای شرایط شما مناسب نباشد. کلاس‌های حضوری تنبک یکی از بهترین کلاس‌ها برای یادگیری با بالاترین بازده است. کلاس‌های حضوری تبنک موسسه فردوس در بالاترین کیفیت آموزشی قرار دارند. اساتید موسسه فردوس از به نام‌ترین اساتید تنبک ایران هستند و با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت می‌توانید از کیفیت این اساتید مطمئن شوید. از طرفی وجود سطح‌های آموزشی مختلف در موسسه فردوس باعث می‌شود هنرجویان با افرادی هم سطح خود در یک کلاس قرار گیرند. این موضوع در بسیاری از موسسات رعایت نمی‌شود و باعث اتلاف وقت هنرجو می‌شود. کلاس‌های حضوری تنبک موسسه فردوس از مناسب‌ترین سطح قیمت برخوردار است چرا که این موسسه هنرجویان زیادی دارد و سابقه بسیار زیادی در برگزاری‌ کلاس‌های موسیقی دارد.

کلاس تنبک حضوری بهترین کلاس برای افرادی است که می‌خواهند بالاترین بازده را در کلاس داشته باشند. این کلاس‌ها دارای ویژگی‌های زیر هستند:

۱ـ جمعیت مناسب کلاس: بسیاری از کلاس‌های حضوری موسیقی شلوغ هستند. شلوغ بودن یک کلاس باعث بی‌نظمی و کاهش کیفیت تدریس می‌شود. کلاس‌های آموزش تنبک موسسه فردوس استانداردترین جمعیت کلاس را دارند و اگر به هر دلیلی جمعیت کلاس افزایش یافت؛ کلاس به دو یا چند گروه تقسیم می‌شود.

۲ـ هزینه مناسب هر دوره: کلاس‌های آموزش تنبک موسسه فردوس بهترین قیمت را نسبت به کیفیت اساتید دارد. این موضوع را می‌توانید به کمک مقایسه با سایر دوره‌ها مشاهده کنید.

۳ـ استفاده از بهترین اساتید: موسسه موسیقی فردوس از بهترین اساتید برای دوره‌های آموزشی استفاده می‌کند. تمامی اساتید این آکادمی از افراد به نام موسیقی ایران هستند.  برای آشنایی بیش‌تر با اساتید موسسه فردوس می‌توانید نام آن‌ها را در موتورهای جست‌وجو، سرچ کنید.

۴ـ دسترسی آسان موسسه با مترو: یکی از مزیت‌های موسسه موسیقی فردوس دسترسی آسان آن است. شما به کمک مترو می‌توانید از هر نقطه تهران در کمترین زمان به موسسه موسیقی فردوس برسید و در کلاس‌تان حاضر شوید.

آموزش تنبک

همان طور که گفته شد یادگیری تنبک بستگی به میزان علاقه و استعداد شما دارد. یکی از ویژگی‌های کلاس‌های حضوری این است که می‌توانید با هم‌کلاسی‌های‌تان قرار بگذارید و تمرین‌های بیش‌تری انجام دهید. البته این موضوع فقط در کلاس‌های حضوری امکان‌پذیر نیست و بسیاری از هنرجویان کلاس‌های غیرحضوری هم این کار را انجام داده‌اند و به نتایج شگفت‌انگیزی رسیده‌اند. در نظر داشته باشید که در آموزش موسیقی، تمرین مهم‌ترین عامل پیشرفت شما است.

 در طول این سال‌ها دانشجویانی بوده‌اند که از استعداد بسیار کمی برخوردار بوده‌اند اما به کمک تلاش شبانه روزی توانسته‌اند به یک استاد تنبک تبدیل شوند. در دوره‌های آموزشی آنلاین و حضوری تعدادی از جلسات به یادگیری مباحث آکادمیک ساز مربوطه می‌گذرد و از جلسه‌های بعدی شما به کمک یک ساز تمرینی می‌توانید تمرینات خود را شروع کنید. شروع تمرینات شما کاملا در زیر نظر استاد خواهد بود و بعد از هر تمرین نقاط ضعف و قوت شما توسط استاد بیان می‌شود. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر تمرین‌های شما به درستی صورت نگیرد باید آن قدر تمرین کنید تا به نتیجه برسید.

 یکی از مزیت‌های تمرینات گروهی این است که به کمک دوستان و هم‌کلاسی‌های‌تان می‌توانید بدون هیچ محدودیت و هزینه، تمرین کنید. بسیاری از هنرجویان بعد از هماهنگی‌ها یک تیم برای خود تشکیل داده‌اند و خیلی زود به درآمد رسیده‌اند. البته ممکن است شما ساز را فقط برای علاقه‌تان یاد بگیرید اما بسیاری از افراد دوست دارند از این هنرشان کسب درآمد هم داشته باشند.

پس در نظر داشته باشید که یادگیری تنبک بیش‌ از هر چیزی نیاز به پشت‌کار و علاقه شما دارد و استعداد نقش کم رنگ‌تری دارد. اگر می‌خواهید به بالاترین سطح در ساز تنبک برسید باید سعی کنید میزان تمرین خود در هر روز را افزایش دهید. البته صرفا تمرین زیاد نمی‌تواند شما را در ساز زدن موفق کند و بهتر است تمرینات حرفه‌ای شما زیر نظر یک استاد باشد تا بتوانید بر نقاط ضعف و قوت‌تان مسلط شوید.

آموزش آنلاین تنبک]هزینه کلاس‌ تنبک بستگی به عوامل زیادی دارد؛ از استاد گرفته تا مکان برگزاری کلاس. یکی از مهم‌ترین علت‌های تفاوت کلاس آنلاین و کلاس حضوری تنبک نیز همین هزینه برگزاری کلاس به شیوه حضوری است. در حقیقت کلاس‌های حضوری نیاز به هزینه مکان، هزینه رفت و آمد استاد و دیگر هزینه‌ها دارد در صورتی که هزینه کلاس‌های آنلاین تنبک صرفا شامل حق‌الزحمه استاد می‌شود. در نظر داشته باشید که کلاس‌های تنبک در موسسات مختلف کیفیت مختلفی دارد اما شما باید کلاسی را انتخاب کنید که بهترین استاد را داشته باشد. 

فرقی ندارد که کلاس شما آنلاین برگزار شود یا حضوری، در هر صورت استادی را باید انتخاب کنید که در حوزه ساز تنبک از تبحر زیادی برخوردار باشد. استفاده از یک استاد برتر غیر از این که کمک می‌کند زمان یادگیری شما کاهش پیدا کند، باعث افزایش علاقه شما نیز می‌شود. اگر استاد شما مخصوصا در روزهای اول یادگیری تنبک، شخصی حرفه‌ای و کاربلد نباشد ممکن است شما را از آن ساز زده کند.

 به همین خاطر همیشه سعی کنید بهترین استاد را برای آموزش‌تان انتخاب کنید. هزینه کلاس تنبک این روزها کمی افزایش یافته است و این موضوع به خاطر تورم اقتصادی حاکم بر کشور است. آکادمی فردوس نیز از این افزایش قیمت مستثنی نیست اما سعی شده است که کمترین افزایش صورت بگیرد تا مشکلی برای هنرجویان به وجود نیاید.هزینه آموزش تنبک

کلاس آموزش تنبک به دو شیوه آنلاین و حضوری در آموزشگاه فردوس برگزار می‌شود. تشخیص این که کدام نوع کلاس برای شما مناسب‌تر است برعهده خود شما است. اگر در هر روز مشغله زیادی دارید و ممکن است در زمان تعیین شده به کلاس نرسید بهتر است از کلاس‌های آنلاین تنبک استفاده کنید اما اگر مشغله زیادی ندارید و می‌توانید به صورت حضوری شرکت کنید بهتر است کلاس‌های فیزیکی را انتخاب کنید. 

کلاس‌های فیزیکی قیمت بیش‌تری دارند اما از طرفی بالاترین سطح تعامل با استاد را دارا هستند و این موضوع می‌تواند تاثیر زیادی بر بازده کلاس و قدرت یادگیری شما داشته باشد. در نظر داشته باشید که در موسسه موسیقی فردوس تمامی اساتید از افراد به نام حوزه موسیقی هستند و این موضوع باعث شده است بهترین کلاس‌های آموزش تنبک را در بین کلاس‌های رایج در سطح کشور داشته باشند.

اسکرول به بالا