فهرست مطالب

بهترین ساز برای شروع آموزش موسیقی

آموزش موسیقی را می توان با ساز مورد علاقه ی فرد شروع کرد و هیچکدام از ساز ها پیش نیاز برای آموزش لازم ندارند و از همان اول با هر سازی می شود موسیقی را آموزش داد اما برای آموزش هر ساز برنامه ی مشخصی در نظر گرفته می شود تا براساس نیاز همه ی اصول و قواعد آن آموزش داده شود.

این نکته نیز قابل ذکر است که آموزش موسیقی برای هر فرد با توجه به شرایط مثل سن ، علاقه و… با ساز های متفاوت آغاز می شود. همچنین انتخاب بهترین آموزشگاه موسیقی نیز در یادگیری افراد بسیار موثر است.

بهترین شروع برای کودکان

بلز

آموزش موسیقی برای کودکان ۳تا۷ سال بهتر است با ساز بلز آغاز شود. ساز بلز برای کودکان طراحی شده و نت ها به صورت پشت سرهم قرار دارند و هر نت دارای رنگی منحصر به فرد است که علاوه بر جذابیت باعث یادگیری بهتر در کودکان می شود.

همچنین به جای نام نت از حروف انگلیسی که روی هر نت نوشته شده استفاده می شود. همه ی این موارد به آموزش بهتر کودک و درک بیشتر او از موسیقی کمک می کند.

همچنین حین آموزش این ساز کودک را برای یادگیری و آموزش تخصصی ساز اصلی آماده می کنند.آموزش موسیقی روی این ساز نیز دارای هدف مشخصی است که ارف نام دارد و به صورت اصولی آموزش داده می شود.

آموزشگاه موسیقی فردوس بهترین بستر برای آموزش موسیقی کودکان می باشد

فلوت

فلوت برای شروع آموزش کودکان ۵تا۸ سال مناسب است زیرا اسن ساز کوچک و سبک است به همین دلیل کار کردن و حمل آن برای کودک به آسانی امکان پذیر است. فلوت صدای زیبایی دارد و تولید صدای آن به صورت خاصی است که برای اکثر کودکان جذاب است و نت های آن به گونه ای طراحی شده اند که یادگیری آن آسان می باشد.

بهترین شروع آموزش موسیقی برای بزرگسالان

ساز هایی برای ابتدای کار بزرگسالان مناسب است که بتوانند با آن موسیقی را تخصصی آموزش ببینند و برای آنان جذابیت نیز داشته باشد تا علاقه ی آن ها را نسبت به موسیقی چندین برابر کند.

ویولن

ویولن ساز زهی آرشه ای است که برای شروع آموزش موسیقی به افراد بزرگسال توصیه می شود زیرا در این ساز نت ها جای مشخصی ندارند و نوازنده باید نت ها را از طریق شنیدن تشخیص دهد.این ویژگی که در ویولن وجود دارد باعث می شود تا فرد با درک درست و صحیح آن در موسیقی پیشرفت و ترقی زیادی بکند.

برای شرکت در کلاس آموزش ویولن کلیک کنید!

گیتار

گیتار از ساز های پر طرفدار در موسیقی است که در کل جهان طرفداران خاص خود را دارد. توانایی بالای این ساز در اجرای آکورد و ریتم باعث می شود تا نوازنده در کنار زدن گیتار بتواند آواز بخواند.اکثر افرادی که به خوانندگی علاقه دارند به آموزش گیتار رو می آورند همچنین گیتار توانایی خاصی در برقرار کردن ارتباط با نوازنده را دارد.

برای شرکت در کلاس آموزش گیتار کلیک کنید!

پیانو

پیانو جز ساز هایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد از دلایل محبوب بودن این ساز می توان به گستره ی صدای عالی، بالا بودن انعطاف آن در انجام آکورد و دسترسی آسان به نت ها اشاره کرد.پیانو با توجه به طرفداران زیادی که دارد به صورت ساز عمومی در همه ی آموزشگاه ها آموزش داده می شود.یادگیری این ساز برای افرادی که به موسیقی و کارهای ویژه ی آن علاقه دارند بسیار مناسب است.

برای شرکت در کلاس آموزش پیانو کلیک کنید!

مشاوره رایگان دوره های آموزشی
مطالب مرتبط
شاید شما هم درباره تنفس دیافراگمی، یا اهمیت تنفس صحیح در آواز شنیده باشید. در این مطلب قصد داریم تمامی نکات لازم در...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
گیتار مناسب برای افراد چپ دست چیست
این سوال که آیا گیتار مناسب برای افراد چپ دست و راست دست متفاوت است یا نه؟ ممکن است دغدغه بسیاری از افراد...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
تاریخچه آواز پاپ و کلاسیک در دنیا آواز پاپ و کلاسیک دو ژانر موسیقی هستند که در دنیای موسیقی بسیار محبوب و شناخته...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
گیتار جزو ساز های است که دارای قدمت بسیار بالایی است؛ که نشان از اهمیت این ساز از گذشته تا به امروز را...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
آموزش آکورد های ساده گیتار اگر به تازگی آموزش گیتار را شروع کرده اید و به دنبال یادگیری ترانه های ساده با گیتار...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
کلیفون چیست
اگر به سازهای زهی، آرشه ای علاقه داشته باشید، احتمالا راجع به کلیفون ها شنیده اید. کلیفون به انگلیسی (colophony) که گاهی افراد...
نویسنده: امیر گلشنی
نظرات: 0
اسکرول به بالا