آموزش خوانندگی مبتدی

فهرست مطالب

در این بخش از سایت آموزشگاه موسیقی فردوس به آموزش خوانندگی برای افراد مبتدی می پردازیم. شاید در تصورات برخی از افراد خوانندگی تنها به استعداد شخص بستگی دارد اما در اصل خوانندگی اصول و قواعدی دارد که نیاز به یادگیری دارد. در این مطلب به بررسی یادگیری خوانندگی برای مبتدی ها می پردازیم.

آموزش خوانندگی مبتدی

خوانندگی چیست و چگونه می توانیم خواننده شویم؟

خوانندگی عمل تولید صدای موسیقیایی می باشد که با استفاده از ماهیچه های صوتی انسان تولید می شود و مهارتی فراتر از صحبت کردن است زیرا خوانندگی دارای تونالیته و ریتم است. برای اینکه خواننده شویم باید اصول خوانندگی را یاد گرفته و به خوبی اجرا کنیم. برای داشتن صدای خوب باید یک ریه ی مناسب و خوب داشت یعنی تنفس به خوبی انجام شود. برای داشتن یک ریه ی مناسب برای خوانندگی باید از سیگار و قلیان دوری کرد.

آموزش آنلاین آواز در آموزشگاه فردوس

اصول و قواعد خوانندگی

باید خوانندگی را با تمام وجود انجام داد

برای شروع آواز خوانی مبتدی ابتدا باید تنفس کرد. این نفس کشیدن از طریق شکم باید انجام شود و هوا را داخل شش ها داد در این حالت شکم به جلو می آید.برای عمل بازدم شکم به داخل می رود و هوای داخل شش ها خالی می شوند.در هنگام خارج شدن هوا تارهای صوتی به لرزش در می آیند و باعث تولید صدا می شود.در هنگام خوانندگی به این نکته باید توجه داشت که اگه به حالت نشسته هستید باید شکم آزاد گردن صاف و فک پایین تان آزاد باشد تا به راحتی و شکلی صحیح بتوانید عمل خوانندگی را انجام دهید.

صدای سینه، میانی و سر

اکثر افراد فکر می کنند تنها دارای یک صدا هستند اما این باور غلطی است هر فرد ۳ نوع صدا که عبارت است از صدای سینه، صدای میانی و صدای سر می تواند از خود تولید کند. اگر در خوانندگی از ترکیب این صدا ها به درستی استفاده کنید بدن شما مثل یک آلت موسیقی عمل خواهد کرد و خوانندگی را به شکل عالی انجام خواهید داد.

آوا خوانی گام اول آواز خوانی است

برای شروع خواندن آواز نیاز به یک پیانو دارید تا با استفاده از آن یک نت را به صدا در اورده و متناسب و هماهنگ با آن نت یک آوا تولید کنید.اگر پیانو در دسترس نیست می توانید اپلیکیشن شبیه ساز آن را دانلود کرده و روی تلفن همراهتان اجرا کنید.

زیر نظر استاد آواز خوانندگی را شروع کنید

شروع به کار خوانندگی کاری سخت و دشوار است که برای تبدیل شدن به یک خواننده ی خوب بهتر است از یک استاد متبحر در این زمینه کمک بگیرید تا مسیر خواننده شدن را برای شما هموارتر کند.

مراقب صدایتان باشید

وقتی تصمیم به خواننده شدن می گیرید باید همیشه مراقب صدایتان باشید زیرا مهم ترین ابزار کارتان به شمار می رود. یکی از راه های مراقبت از صدا گرم کردن صدا قبل از خواندن می باشد.

برای گرم کردن باید ابتدا از رنج میانه شروع به خواندن کنید بعد رنج پایین و سپس رنج بالا و دوباره به رنج میانه برگردید و هر رنج صدایی خود را ۱۰ دقیقه ادامه دهید.از دیگر کارها که به مراقبت از صدای شما مربوط می شود داشتن رژیم غذایی خوب است.بهترین نوشیدنی برای خوانندگی آب می باشد.آب آناناس می تواند به بهبود صدای گرفته کمک کند اما نمیتواند جایگزین آب شود.

رنج و وسعت صدای خود را پیدا کنید

برای اینکه خواننده شوید باید بیشتر روی کیفیت صدای خود کار کنید و رنج و وسعت صدای خودتان را پیدا کنید. برخی ازآهنگ ها در رنج صدای شما نیست پس خواندن آن ها به صدا و حنجره تان آسیب می زند. برای رسیدن به رنج بالای صدا بهتر است از رنج پایین و رنج بالا به صورت ترکیبی استفاده کنید.

اعتماد به نفس داشته باشید

بسیاری از خواننده های مشهور ما مخصوصا در سبک پاپ رنج صدای مناسبی ندارند اما اجراهایشان را به صورت کاملا موفق اجرا می کنند که نظر عده ی زیادی را به خوانندگی خود جلب می کنند.تنها دلیل این محبوبیت اعتماد به نفس می باشد که باعث بهتر شدن اجرا و بیشتر شدن طرفداران می شود.

توقعات منطقی از خود داشته باشید

با توجه به میزان تمرینی که روزانه انجام می دهید می توانید در خوانندگی پیشرفت کنید برای مثال اگر روزی ۳۰ دقیقه تمرین کنید می توانید پس از گذشت ۱ ماه تغییزات و پیشرفت خود را احساس کنید و مشکلاتی که از خارج خواندن نت های موسیقی به وجود می آید بعد از ۳ الی ۴ ماه رفع می شود.

اگر کمتر از این زمان تمرین کنید و تمرینات را به صورت روزانه انجام ندهید نمی توانید در این زمان هایی که گفته شد پیشرفتی داشته باشید و شاید حتی سالها زمان ببرد.

آموزش خوانندگی مبتدی

آموزش های اولیه ی کلاس های خوانندگی

• سلفژ
• تئوری موسیقی
• یادگیری اصول موسیقی
• آموزش های اولیه نفس گیری
• تکنیک های خاص خوانندگی
• انتخاب سبک های تخصصی
• آشنایی با سبک های مختلف در موسیقی
• آموزش تکنیک های هر سبک

نکات مهم در هنگام آواز خوانی

• قبل از شروع تمرین باید صدای خود را گرم کرده و بعد از اتمام باید صدایتان را سرد کنید.
• تمرینات مناسب برای بتر شدن صدای خود را انجام دهید.
• بهترین رژیم غذایی شما آب می باشد.اگر مریض شدید آب آناناس می تواند به گرفتگی صدای شما کمک کند اما آب پرتقال و شیرینی جات را نباید مصرف کنید
• اعتماد به نفس داشته باشید و به صدای خود ایمان داشته باشید
• به سلامت جسمانی خود اهمیت دهید زیرا ورزش کردن به تنفس بهتر و بهتر خواندن شما کمک می کند.
• هرگز از صدای دیگران تقلید نکنید زیرا اگر صدایتان شبیه به شخص مورد نظرتان نشود اعتماد به نفس خود را از دست داده و نا امید می شوید و سعی کنید خودتان سبکی را به وجود بیاورید.

آموزش آنلاین موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس با بیش از ۱۵ سال سابقه تدریس در حوزه موسیقی

مشاوره رایگان دوره های آموزشی
مطالب مرتبط
آموزش آکورد های ساده گیتار اگر به تازگی آموزش گیتار را شروع کرده اید و به دنبال یادگیری ترانه های ساده با گیتار...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
کلیفون چیست
اگر به سازهای زهی، آرشه ای علاقه داشته باشید، احتمالا راجع به کلیفون ها شنیده اید. کلیفون به انگلیسی (colophony) که گاهی افراد...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
ویولن، سازی است که به مرور زمان و از زمانی که به شکل امروزی ساخته شده است، تغییرات و تحول زیادی پیدا نکرده...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
از میزان در موسیقی برای آرایش و سازماندهی درست نت‌ها استفاده می‌شود، موسیقی یک هنر دقیق است و از قواعد دقیق و خاصی...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
شاید نخستین باری که به کنسرت رفتید با خود گفته باشید که «من می خواهم روزی روی سن بدرخشم». یا شاید این کنسرت...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
یکی از بهترین سنین یادگیری موسیقی، از دوران کودکی است. آموزش موسیقی در دوران کودکی تاثیر بسیار خوبی داشته و می‌تواند استعداد کودکان...
نویسنده: امید ترابی
نظرات: 0
اسکرول به بالا
question