نکات ضروری خرید ساز

چند شخص در حال خرید ساز

قبل از اقدام به خرید ساز تعیین اینکه چرا به ساز نیاز دارید اولین کار شماست. آیا شما اکنون پس از اتمام  امتحانات خود ، هوس امتحان یک ساز جدید کرده اید؟ آیا شما والدینی هستید که به دنبال خرید ساز با یک مدل مبتدی مناسب برای فرزند خود هستید که حساب بانکی شما را خالی نکند اما همچنان صدای کافی شیرینی تولید کند؟ یا آیا شما یک نوازنده آماتور مشتاق هستید که فقط به دنبال معامله خوب یک ساز جدید است؟

در هر صورت هنگام خرید ساز ، باید آنچه را که در حال حاضر در بازار موجود است کاملا بررسی کنید. قبل از اینکه به سمت فروشگاه های موسیقی بروید ، تا آنجا که می توانید جستجو کنید ، نظرات  و قیمت ها را بخوانید. و با اساتید ما در آموزشگاه موسیقی فردوس مشورت کنید.

آموزش آنلاین پیانو در آموزشگاه فردوس

آموزش پیانو به صورت حضوری

قبل از خرید ساز

مهم نیست که شما چه سازی میخرید – پیانو ، شیپور ، گیتار یا پیکولو – باید قبل از خرید آن را کنترل کرده و امتحان کنید. شاید به نظر واضح باشد ، اما درصد زیادی از سازهای خریداری شده امروز از طریق فروشگاه های آنلاین تهیه می شوند. حتی اگر در نهایت از این مسیر خرید کردید ، سعی کنید همان مدل را در یک فروشگاه موسیقی محلی آزمایش کنید تا ببینید آیا مناسب است.

شما هفته ها است که روی گیتار دوست خود تمرین می کنید ، اکنون وقت آن است که بروید و آن را روی گیتارهای یک فروشگاه موسیقی تمرین کنید. این می تواند به اندازه مصاحبه شغلی ترسناک باشد ، اما یک آداب لازم برای هر نوازنده است.

بهترین توصیه هنگام خرید ساز این است که سعی نکنید به آمپلی فایر وصل شوید. در عوض ، ستاره راک مشتاق را در خانه بگذارید و به چیزی پایبند باشید که به شما امکان می دهد در واقع به دامنه و کیفیت ساز گوش دهید. هر ابزاری ، اگر برقی باشد ، در آمپرهای با کیفیت بالا در فروشگاه و هنگامی که توسط متخصص نشان داده شود ، صدای عالی خواهد داشت. در واقع ، در صورت امکان ، اجازه ندهید که ساز برای شما نمایش داده شود بلکه آن را دست بگیرید و امتحان کنید.

هر ابزاری را که امتحان می کنید ، نترسید که آن را با صدای بلند مانند خانه بنوازید. اگر تنها چند نت را در گوشه ای بنوازید ، به درستی ساز را آزمایش نمی کنید. گیتار ، تار ، طبل ، تا جایی که ممکن است آزادانه حرکت کنید – و با هر مدل 10 دقیقه یا بیشتر تمرین کنید. بعضی از مغازه ها ممکن است یک اتاق تمرین داشته باشند که ایده آل است. علاوه بر اندازه گیری احساس ، صدا و راحتی مدل ، گوش دادن با دقت به هر نقصی مانند صدای وزوز روی گیتار مهم است.

نکات ضروری خرید ساز

 

مانند اکثر خریدها ، بهتر است برای یک نظر بی طرفانه دوم ، یک دوست یا معلم خود را نیز همراه داشته باشید. هر دوی شما باید ، در مورد تمام مدل هایی که امتحان می کنید یادداشت کنید ، زیرا در حالت ایده آل ، قبل از خرید ساز چندین مغازه را امتحان کرده اید.

برخی از روانشناسی فروش معکوس اساسی را نیز بر روی کارکنان فروشگاه موسیقی اعمال کنید. در صورت بازگشت به خرید ساز ، از قیمت اصلی شروع نکنید زیرا قیمت مغازه ها انعطاف پذیر است.. برای خرید ساز مأیوس به نظر نرسید: آرام و آگاه به نظر برسید..

به غیر از خود ساز ، چند پرسش دیگر وجود دارد که شما باید قبل از رفتن برای خرید ساز انجام دهید. مراقبت های پس از فروش ، بیمه و ضمانت نامه ها ، به ویژه در ابزارهای گران تر یا حساس مهم هستند. بدون ضمانت هایی مانند اینها ، فایده ای ندارد که معامله خوبی انجام دهید ، بنابراین هنگام خرید در مورد جزئیات آن سوال کنید.

در حالی که برخی از خرده فروشان ممکن است مایل به کاهش قیمت نباشند ،. اگر آنها مایل به کاهش قیمت نبودند، سعی کنید مواردی مانند لاک چوب ، سیم های اضافی ، تمیز کننده های لوله ، تسمه یا یک درس موسیقی رایگان را به جای تخفیف از آن ها درخواست کنید .

چیزی که واقعاً باید بخشی از خرید ساز باشد کیف حمل ساز است.

و اگر در حال خرید تجهیزاتی هستید که بتوان آنها را به کامپیوتر خانگی متصل کرد ، بررسی کنید که آیا نرم افزار و درگاه های داده دستگاه با دستگاه شما سازگار هستند. یک سوال فنی اضافی که باید از خود بپرسید این است که آیا حافظه و سرعت پردازنده کافی روی دستگاه خود دارید؟ با خرید ساز ، آیا شما نیاز به خرید یک کامپیوتر جدید دارید تا مطابقت داشته باشد؟

خرید ساز برای کودکان

در برهه ای از دوران تحصیل کودک ، بیشتر والدین با این معضل روبرو می شوند که آیا باید روی خرید ساز گران قیمت سرمایه گذاری کنند. آیا باید چند میلیون صرف ابزاری کنید که به محض مد بعدی در گوشه اتاق خواب کودک رها شود؟

پاسخ به نوع ساز بستگی دارد ، می توانید در این زمینه از اساتید آموزشگاه موسیقی فردوس مشورت بخواهید. اما در صورت امکان ، سعی کنید یک ساز را برای چند ماه قرض کنید یا کرایه کنید. تا از علاقه کودک خود مطمئن شوید و البته تشویق را فراموش نکنید.

6 نکته ای که باید قبل از خرید ساز در نظر بگیرید

همه ما آرزو داشته ایم که به ستاره های معروف دنیای موسیقی تبدیل شویم که میلیون ها نفر آنها را پرستش می کنند و برخی پنهانی امیدوار بوده اند که به یک استاد پیانو تبدیل شوند ، در جهان گشت بزنند و هزاران نفر را در شهرهای مختلف به آواز درآورند.

دیگران حتی آرزو کرده اند که یک کار انفرادی را شروع کنند ، فقط شما و گیتار شما در مقابل میلیون ها طرفدار که همه به خاطر موسیقی شما جمع شده اند.

بپذیرید ، یکی از این سناریوها در یک لحظه به ذهن شما خطور کرده است اما شما آن را رد کرده اید و فکر می کنید هرگز محقق نخواهد شد یا برای شما خیلی دیر است. شاید حق با شما باشد ، اما چه کسی اهمیتی می دهد؟ چطور است که فقط برای لذت بردن از خلق موسیقی این کار را انجام می دهید؟ علاوه بر این ، همه هنرمندان بزرگ از همین جا شروع کردند: آنها برای لذت بردن از بازی ، بازی کردند. اما قبل از اینکه کارت اعتباری خود را شخم بزنید و یک پیانو یا یک گیتار الکتریک فندر سفارش دهید ، در اینجا چند نکته در انتخاب و خرید ساز مناسب برای شما آورده شده است.

تحقیقات خود را هنگام خرید ساز انجام دهید

خرید ساز تعهد بزرگی است ، خصوصاً اگر قرار است چند میلیون برای آن هزینه کنید. بنابراین قبل از اینکه به نزدیکترین فروشگاه موسیقی بروید ، کمی مطالعه کنید. در نظر بگیرید که ابتدا دوست دارید چه ابزاری را شروع کنید. ممکن است چیزی باشد که یادگیری و تسلط بر آن آسان باشد؟ به عنوان مثال ، گیتار در آموزش های آنلاین آموزشگاه موسیقی فردوس که می تواند به شما در یادگیری کمک کند ، کاملاً رایج است. در مورد پیانو نیز همین طور است. هر دوی این ابزارها از  قابلیت استفاده بالایی برخوردار هستند و به شما امکان می دهند احساسات خود را از طریق موسیقی بیان کنید

انتخاب ابزار مناسب

 شما در زندگی خود هرگز ساز نزده اید؟ مشکلی نیست خبر خوب این است که برای شروع هرگز دیر نیست. انتخاب ساز موسیقی مناسب برای خود می تواند مشکل باشد. شما نمی خواهید برای خرید سازی هزینه کنید که در گوشه اتاق انبار شود اما همچنین می خواهید یک ابزار با کیفیت خوب برای رسیدن به صدای خوب و ایجاد انگیزه برای ادامه تمرین داشته باشید. شما این گزینه را دارید که هر تعداد ساز ارزانی بخرید و فقط نوع مناسب آنهایی را که احساس راحتی می کنید بنوازید. روش دیگر ، شما می توانید تمام این پول را پس انداز کنید و فقط از دوستان و خانواده خود ساز قرض بگیرید. به احتمال زیاد شما کسی را می شناسید که ساز می زند … اگر خوب بپرسید حتی می تواند اولین معلم موسیقی شما باشد.

نکات ضروری خرید سازقیمت خرید ساز را در نظر بگیرید

در مقاله ای در مورد خرید ساز ، غیرممکن است که در مورد قیمت صحبت نکنید. سازها می توانند از ارزان  تا کارهای هنری ساخته شده توسط صنعتگران بزرگ متغیر باشند. بدیهی است که به عنوان یک مبتدی ، مایلید از خرید ساز با مدلهای گران قیمت حرفه ای را تا زمانی که به طور واقعی به ساز و کار مسلط نشوید ، منصرف شوید. برای مبتدیان معمول است که سراغ خرید ساز ارزان و متوسط ​​بروند. برای بیشتر اینها کافی است که شما شروع به کار کنید و راحت ساز بزنید. وقتی مهارت کافی برای نواختن آن را داشتید ، می توانید به فکر گرفتن نوع گران تر و با کیفیت تری باشید.

همه چیز در مورد احساس است

این روزها بسیاری از آلات موسیقی بصورت آنلاین خریداری می شوند. با این حال ، برای اولین ساز شما می توانید انجام این کار را به روش قدیمی و بازدید از یک فروشگاه موسیقی خوب انجام دهید. نه تنها پرسنل باتجربه قادر خواهند بود تا در انتخاب مناسب خود به شما كمك كنند ، بلكه قادر خواهید بود تا آنها را برای خودتان آزمایش كنید. جایگزینی برای تماس لمسی با یک ابزار خوب وجود ندارد.

کم کم شروع کنید

حالا شما ساز خود را دارید. تصور بازی در تئاترهای بزرگ و سالن موسیقی در ذهن شما چشمک می زند. آن تصویر را تکان دهید و وارد کار خود شوید. کم شروع کنید ، ساده شروع کنید و راه خود را بالا ببرید. بسیاری از آموزشهای آنلاین ئر آموزشگاه موسیقی فردوس برای مبتدیان در دسترس است. از همه منابع استفاده کنید.

تمرین، تمرین، تمرین

هیچ تأکیدی بر این امر وجود ندارد: تنها راه عالی بودن در کار خود ادامه کار بی وقفه آن است. بین حد متوسط ​​و عظمت یک خط خوب وجود دارد و این خط تعهد شما به تمرین مکرر است. همین که فکر کردید به آن تسلط دارید ، کمی بیشتر تمرین کنید تا مطمئن شوید.

مهمترین سوالی که باید قبل از خرید ساز  بپرسید

قبل از بیرون آوردن کارت اعتباری ، هنگامی که چند مارک مختلف را مقایسه می کنید و برخی از آنها را که دوست دارید پیدا کرده اید ، پرسیدن این سوال بسیار مهم است:

اگر ساز من خراب شد، آیا قطعاتی را برای تعمیر آن دارید و اگر نه، می توانید قطعات را تهیه کنید؟

شما باید بفهمید که شخص تعمیرکار در فروشگاه چه کسی است یا تعمیرکار شخصی خود را داشته باشید که به او اعتماد دارید و این سوال را می پرسید.

آیا افراد تعمیرکار نمی توانند سازهای موسیقی را که فروشگاه می فروشد اصلاح کنند؟

متأسفانه. وقتی یکی از این ابزارها خراب می شود، شخص تعمیرکار نمی تواند آن را برطرف کند و شما اساساً یک ابزار بی فایده دارید.

تنها راه برای دانستن اینکه آیا ابزاری که می خواهید خریداری کنید دارای قطعات استاندارد است ، پرسیدن از یک معلم موسیقی در آموزشگاه فردوس یا تحقیق در Google است. (به عنوان مثال جستجو در مورد “نحوه خرید کلارینت”)

با صفحات زیادی روبرو خواهید شد که افراد براساس تجربیات خود مارک های خاصی را توصیه می کنند. فقط بخاطر داشته باشید، برخی از سایت ها از خرده فروشان موسیقی هستند، بنابراین مارک های موجود مغازه خود را نمایش می دهند و لزوما بهترین مارک هایی نیستند که باید امتحان کنید.

بسیاری از معلمان، از جمله اساتید آموزشگاه موسیقی فردوس ، مارک های خاصی را توصیه می کنند زیرا ما تجربه اجرای آنها را داریم یا دانش آموزان ما در استفاده از آنها موفقیت زیادی کسب کرده اند.

نکات ضروری خرید ساز

 چگونه می توانم تشخیص دهم کدام ساز موسیقی برای من بهترین است؟

تنها راه پاسخ دقیق به این سوال این است که شما ساز را به طور فیزیکی امتحان کنید.

اگر تماس با ساز احساس خوبی در دست شما ایجاد کرد  و همچنین انتظارات شما را برای کیفیت بدنه ، سهولت نواختن ، دوام ، قابلیت ترمیم برآورده کند در خرید ساز موفق عمل می کنید.

اگر شما یک مبتدی هستید و هنوز مفهوم روشنی از چگونگی خرید ساز ندارید و یا تکنیک کافی برای نواختن ساز را ندارید ، از معلم یا معلم خصوصی خود در آموزشگاه موسیقی فردوس بخواهید که ساز را با شما امتحان کند. با شرکت در کلاس آنلاین دف یا شرکت در کلاس آنلاین تنبک می توانید تمامی این مطالب را اموزش ببینید.

معلم می تواند هنگام خرید ساز را از نظر مسائل فنی بررسی کند و در طیف وسیعی با آن بنوازد. سپس دانش آموز می تواند آن را امتحان کند و از نظر احساس ، سهولت دمیدن ، وزن ساز (ساز خیلی سنگین برای مبتدیان می تواند خیلی خوب نباشد) ، قرارگیری کلیدها و غیره را بررسی کند.

آموزش تئوری موسیقی در آموزشگاه موسیقی فردوس

نوشته قبلی

تاثیر یادگیری موسیقی بر زندگی

نوشته بعدی

موسیقی درمانی و فواید آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.